سه شنبه 31 اردیبهشت 1398  10:11 ق.ظ

معماری 
( MVC ( Model-View-Controller 
MVC معماری نرم افزاریی میباشد که در اکنون حاضر به عنوان یک عدد از الگو های نرم افزاری در مهندسی قابل انعطاف افزار مورد استفاده قرار می گیرد . این سر مشق منطق برنامه را از رابط کاربری به طور کامل انقطاع می سازد ، تا به گسترش دهندگان این امکان را بدهد تا توسعه ، تست و نگهداری قابل انعطاف افزار را در واحد های جدا انجام دهند . 
MVC مخفف سه کلمه Model ( مدل ) و View ( نمایشگر ) و Controller ( کنترلگر ) می باشد . معماری MVC اغلب در برنامه های وبی ( Web Application ) مورد به کارگیری قرار می گیرد جایی که view با کد HTML به کاربر سناریو داده می شود .MVC 
Model اجزای 
تشکیل دهنده ی MVC 
Model 
( جور ) : نوع در اصل دربردارنده داده ها مرکزی برای برنامه کاربردی می‌باشد که شامل دسترسی به داده ها ، داده ها ( داده ها مقر داده ) ، ضوابط اعتبار سنجی ( validation rules ) و منطق مجتمع سازی میباشد . 
View 
( نمایشگر ) : نمایشگر در واقع وظیفه نمایش به استفاده کننده را بر عهده دارااست و در واقع رابط کاربری ( User Interface ) می‌باشد که مبتنی بر کد های HTML میباشد . معمولاً رابط کاربری از داده های Model ساخته می شود . در واقع نقطه نقطه پایان برنامه کاربردی می باشد و به کاربر نتایج عملیات ، بازیابی و نمایش داده از طریق برقراری رابطه با دو بخش دیگر ؛ یعنی Model و Controller را نشان می دهد . 
Controller 
(کنترلگر ) : کنترلگر در دست گرفتن کننده جریان منطقی برنامه کاربردی می‌باشد ، این بخش با تعامل با Model و View می تواند اجرا و جریان اطلاعاتی برنامه کاربردی را در اختیار گرفتن کند . می توان خاطرنشان کرد که کنترلگر واسط فی مابین Model و View می باشند ؛ یعنی با Model عمل می نماید و در انتها نمایشگری را برای نشان دادن واسط کاربری تعیین می کند . محل ورود کاربر را رئیس کرده و به آن ها پاسخ می دهد و با استفاده کننده تعامل می کند . برای نمونه ، Controller عبارت های پرس و جوی خزانه اطلاعاتی را مدیریت کرده و آن ها را به Model ارسال می کند ، وظیفه اجرای پرس و جوها با Model می باشد . 

در واقع تبدیل برنامه کاربردی به لایه های گوناگون ( Model-View-Controller ) منجر سرعت و انعطاف اکثر در توسعه و گسترش ، تست و حفظ برنامه کاربردی می شود ، به طور نمونه شما می توانید ظاهر برنامه ( View ) را تغییر دهید بدون این که کمترین تغییری در منطق تجاری ( Model ) برنامه تولید کنید . شما همینطور می توانید وظیفه‌های و نقش های کاری را یک پروژه به افراد متفاوت واگذار کنید ، بدون این‌که نگران رابطه آنان باشید به تیتر مثال طراحان می توانند بروی لایه View کار نمایند در حالی که برنامه نویسان در حالا عمل بروی لایه Model هستند . 
ASP .NET 
MVC 
ASP .NET MVC چکیده از چارچوب کاری برنامه های وب ( ASP .NET ( ASP .NET Web application framework می‌باشد ، MVC یک عدد از دو مدل گونه برنامه سازی ASP .NET میباشد و نوع دیگر را با نام ASP .NET Web Forms می شناسند . 
در واقع MVC ASP .NET پیاده سازی گونه MVC به کمک ابزارهای گسترش نرم افزاری مایکروسافت در بستر وب ( ASP .NET ) می باشد . 
اعتنا این تصور که ASP .NET MVC جایگزینی برای ASP .NET می‌باشد کاملا غلط می باشد ، در حقیقت در شرای ASP .NET وجود نداشت هرگز ASP .NET MVC در بستر آن شکل نمی گرفت . 
مزایای استعمال از ASP .NET 
MVC 
در دست گرفتن جامعی بروی کدهای HTML داشته باشید . 
بتوانید به کمک ادغام AJAX و کتابخانه قادر JQuery رابط کاربری قادر تری بسازید . 
به شما قابلیت و امکان ایجاد نشانی های SEO-Friendly برای وب سایت تان می دهد . 
به راحتی پروژه خویش را توسعه و گسترش داده و آنرا در معرض امتحان قرار دهید . 

برای کسب داده ها بخش اعظم در قضیه ASP .NET MVC به وب سایت قانونی آن به نشانی http://www .asp .net/mvc مراجعه کنید . 


 • آخرین ویرایش:سه شنبه 31 اردیبهشت 1398
نظرات()   
   
دوشنبه 30 اردیبهشت 1398  01:36 ب.ظ

به کار گیری 
از هاست ضعیف به کارگیری 
از هاستی که سرعت پایینی دارد و استوار نمی‌باشد و به خیر و خوبی پیکر بندی نشده می باشد منجر می شود روی سرعت لود وبسایت نیز تاثیر منفی بگذارد! 

استفاده 
از قالب غیر استاندارد گاهی وقت ها به کار گیری از قالب هایی که استاندارد نیستند موجب کاهش سرعت لود وبسایت می شود . قالب هایی که سنگین وزن هستند و به درستی کدنویسی نشده اند سبب کاهش سرعت لود وبسایت شود . به کار گیری 
از افزونه های زیاد گاهی وقت ها به کارگیری از پلاگین هایی که واقعا لازم نیستند منجر می شود تعداد رکوئست های ارسالی به سرور بالا برود . همین سبب می شود تا سرعت لود وب سایت به شدت کاهش پیدا نماید . به کارگیری 
از اسکریپت های غیر ضروری بسیاری از اسکریپت های غیر واجب مانند اسکریپت های تبلیغاتی باصرفه سازی نشده اند و استعمال مضاعف از آن ها به طور کلی روی سرعت لود تمام صفحه ها یک وبسایت ممکن هست تاثیر منفی بگذارد . هک 
شدن سایت هک شدن وب سایت هم در بخش اعظمی از مواقع منجر کندی سرعت وب سایت می شود . در اکثری از مواقع بعد از آن از هک شدن سایت و نصب اسکریپت های خطرناک روی سایت، صرفا برهان برای کاهش سرعت لود سایت می باشد . ارتقاء 
سرعت وبسایت با معرفی 10 رویکرد کاربردی ارتقاء سرعت وبسایت ممکن می‌باشد در برخی از شرایط به آسانی انجام شود . ممکن میباشد با نصب یکی دو عدد افزونه روی اینترنت سایت تان بتوانید سرعت وب سایت تان را تا حدود متعددی بالا ببرید . 
اما مدام نیز به همین سادگی ها نیست! 
بعضا وقت نیاز هست تا یک محرمانه شغل های بیشتری را برای بهینه سازی سرعت وب سایت خویش انجام دهید . که در ادامه همه مواردی که اضطراری می باشد تا سرعت سایت تان یک سری برابر شود را عنوان می کنم . گزینش 
هاست مالامال سرعت و با کیفیت او‌لین قدم برای ارتقاء سرعت وب سایت به کارگیری از هاست لبریز سرعت و باکیفیت می باشد . به کار گیری از هاست های اشتراکی در اکثری از مواقع موجب کاهش سرعت تارنما تان می شود . زیرا هنگامی که از هاست اشتراکی استفاده می نمائید مطلقا صرفا تارنما شما روی آن سرور قرار ندارد! تارنما های متعددی از منابع سروری که سایت شما روی آن می باشد به کار گیری می نمایند . 

به همین ادله در بسیاری از مواقع ممکن است ترافیک یک محرمانه از سایت های روی هاست اشتراکی بالا برود و همین منجر شود سرعت وب سایت شما و دیگر وب سایت هایی که روی آن هاست اشتراکی قرار دارند ذیل بیاید . 

پس استعمال از هاست اشتراکی پیشنهاد نمی شود! اکثری از سایت ها از هاست منحصربه‌فرد یا سرور مجازی برای خویش استفاده می کنند که کل منابع جان دار روی آن اختصاص داده به تارنما خودشان است . 
البته هزینه به کارگیری از هاست منحصر به فرد گران تر می باشد ولی اگر واقعا سایت مهمی دارید که ترافیک بالایی نیز دارد سفارش می شود از هاست مخصوص استفاده نمایید نه اشتراکی! 
البته هاست هایی هم می‌باشند که به رخ اشتراکی ارائه می شوند و دارای کیفیت بسیار نیکی اند . در حالتی که هاست اشتراکی مدیر گردیده باشد قطعا می تواند کیفیت خوبی داشته باشد و باعث کاهش سرعت سایت های دیگر نیز نشود! به عنوان نمونه هاست های اشتراکی سرزمین اینترنت هاست یک عدد از بهترین مورد هاست و همیار وب هم از مرزوبوم وب هاست استعمال می نماید . 


 • آخرین ویرایش:دوشنبه 30 اردیبهشت 1398
نظرات()   
   
شنبه 28 اردیبهشت 1398  10:40 ق.ظ

امروزه در دنیای تبلیغات و اقتصاد یکی از مهم ترین ادله ها برای ترقی هر شرکتی داشتن تارنما برای معرفی شرکت به مشتریان و رقیبان است .در بازار مدرن که کلیه اشخاص برای رفع نیاز های خویش به جستجو های اینترنتی رو آورده اند مطلقا وجود یک تارنما برای بقای یک شکرت الزامی می باشد . 

وجود یک تارنما برای هر شرکتی فقط برای جذب مشتری نمی‌باشد پس این صحبت “کار شرکت ما تخصصی میباشد و مشتریان منحصر به فرد به خود را داریم پس نیازی به وبسایت نداریم” از سمت صاحبان شرکت ها یک نادرست است . 

در بازاری که تمامی شرکت های حریف وب سایت های زیبا و مناسب با تخصص خویش را دارا هستند نداشتن یک وبسایت نقطه ضعف به حساب می آید . فرض کنید شما یک شرکت پرکار و گرانقدر می‌باشید ولی سایتی برای معرفی خویش به همگان ندارید و برعکس شما کمپانی رقیب که چه بسا نسبتاً نو تاسیس به حساب می آید با داشتن یک وبسایت با پباده سازی فردی و فوق العاده جذاب که کلیه تولیدات یا این که فعالیت کمپانی را برای همه به سناریو نهاده است وارد بازار فعالیت شما گردیده می باشد . ازین به آنگاه کمپانی رقیب شما یک تارنما معرفی جنس فوق العاده جذابی دارد که مشتریان به راحتی با مراجعه به وب سایت به شرکت حریف از هر مکانی دسترسی دارا‌هستند اما برای دسترسی مشتریان به شما بایستی حتما حضوری به کمپانی مراجعه کرده و با کار شما آشنا بشن . 

در قبلی این تصور وجود داشت که داشتن یک وبسایت بی آلایش و سوای هیچگونه پباده سازی خاصی برای معرفی یک کمپانی کفایت میکند البته امروزه تمامی مدیران کمپانی ها متوجه گردیده اند که این وبسایت برای رقابت در بازار کاری خودشان کفایت نمی‌کند . در واقع یک عدد از رویه های برندیگ برای یک کمپانی وجود یک وب تارنما به روز و منحصربه‌فرد برای کمپانی ها میباشد که البته نیاز به زمان قابل پذیرش برای رسیدن به این نقطه از ترقی کمپانی است .که با طراحی اصولی وب سایت و وصال به سئو مناسب امکان پذیر خواهد شد . 

هدف 
از پباده سازی وبسایت های شرکتی 
هدف از طراحی بک وب سایت شرکتی علاوه بر این که منجر معرفی کمپانی و محصولات خویش به چهره آنلاین و در دسترس به کلیه مشتریان منحصر به فرد خودتان در تمامی نقاط جهان می‌شود باعث جذب مشتریان بالقوه ای می گردد که با سرچ در وب با شرکت شما آشنا گردیده و توصیه متاع انجام عرضه میکنند .همینطور وجود یک سایت جذاب با پباده سازی مردن و کاربر پسند سبب پیشی دریافت کردن شما از رقیبان خود می گردد . 
پباده سازی 
وب سایت پباده سازی 
تارنما اسپیناس اسپیناس 
وبسایت شما در واقع یک گاتالوک آنلاین و جذاب از عمل کمپانی شما میباشد که به رخ عمومی و بدون‌پول در دسترس تمام مشتریان قرار گرفته می‌باشد . حتی داشتن یک تارنما سابق با پباده سازی بی آلایش نمیتواند نیاز شما را برای جلب مشتری برطرف نماید . سایت شما نشان دهنده کار و تراز کاری شما می باشد که به تمام مشتریان خویش نشان میدهید در کجای بازار رقابت قرار دارید . 

اصول 
پباده سازی تارنما های شرکتی 
پباده سازی که روی وبسایت های شرکتی انجام میوشد می بایست بر پایه نیاز سنجی کمپانی صورت بگیرد .رنگ بندی ، قالب بندی ، طراحی … هر شرکتی بر شالوده گونه فعالیت آن متفاوت می‌باشد .هم چنین زیاده روی در گذاشتن افکت ها و تصاویر با کیفیت فوق العاده بالا سبب ذیل آمدن سرعت تارنما گردیده که هم تاثیر منفی در سئو تارنما و هم دفع مشتریانی که برای شناخت کمپانی شما به وب سایت مراجعه کردند می شود . البته طراحی با افکت های جالب و کاربر پسند و استعمال از ui قادر در طراحی صفحه ها سهم بزرگی در برد وب سایت شما در بازارهای جهانی خواهد داشت . 

یک عدد از مهمترین مساله در پباده سازی سایت ریسپانسیو بودن و توان مشاهده تارنما در تمامی دستگاه ها می‌باشد .امروزه افراد بخش اعظم از اینکه از کامپیوتر های فردی به کارگیری نمایند از دستگاه های تلفن همراه ، تبلت و … برای کاوش های اینترنتی به کار گیری می نمایند .پس نیاز هر شرکتی داشتن سایتی است که کلیه برگه نمایش ها سوای نیاز به بزرگنمایی و همینطور اسکرول راست و چپ به سناریو دربیاید . 

سئو تارنما و طراحی با صرفه وب سایت از مهمترین مسائل در طراحی تارنما های شرکتی میباشد . مطمئنن یکی از هدف ها طراحی وب سایت شرکتی ساخت سایتی هست که بتواند در صفحه ها گوگل قسمتی از برترین تارنما ها باشد تا بتواند مشتریان مسئله نیاز خود را جلب کند .طراحی 
اصولی و بر شالوده لغات دارای اهمیت جزو مهم ترین شاخص ها در طراحی تارنما اسپیناس است 
پس یک طراحی اصولی و متناسب با نیاز کمپانی طراحی تارنما از مهم‌ترین مسائل در طراحی یک وبسایت شرکتی می باشد . 

امکاناتی 
که اسپیناس برای طراحی وبسایت های شرکتی خود در لحاظ گرفته است 
پباده سازی 
قالب منحصربه‌فرد بر حسب سلیقه شرکت 
طراحی 
منحصر به فرد و کابر پسند بر پایه نیاز سنجی کمپانی ها 
پباده سازی 
ریسپانسیو جهت نمایش تارنما در گونه های ورقه سناریو ها 
روانشناسی 
رنگ و انتخاب رنگ و قالب بر مبنا نیاز و مدل کار شرکت 
پباده سازی 
اصولی صفحات اساس و حیاتی ( در رابطه ما ، تماس با ما ، معرفی فرآورده ، گالری ، …) 
امکان 
ساخت فرم های اختصاصی 
پنل 
مدیریتی سهل وآسان و آسوده برای ورود داده ها شرکت 
سئو 
و بهینه سازی تارنما به رخ اصولی


 • آخرین ویرایش:شنبه 28 اردیبهشت 1398
نظرات()   
   
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1398  10:32 ق.ظ

خصوصیت 
های یک وبسایت عالی و کامل در در بین وب سایت هایی که هر روز از آن ها بازدید می کنید یک خصوصی سایت ها هستند که شمارا جذب خویش می نمایند و خیلی واضح شما را به هدف خود میرسانند . در این مقاله داشته های خود را در مسئله یک وب وب سایت خوب و کامل به شما ارائه خواهم اعطا کرد . 


اولی چیزی که باید در طراحی سایت رعایت شود داشتن یک سری ورقه هاست،‌ این برگه ها شما صفحه‌ی درباره ما، که دربرگیرنده توضیحات جامعی از کسب و کار شما و رئیس تارنما هست که سبب آشنا شدن بازدیدکنندگان و جلب اعتماد آن ها به شما خواهد شد . 

در صفحه‌ی درباره ما به یک‌سری سوال استفاده کننده پاسخگو باشید: اینکه شما که هستید؟ چه خدماتی ارائه میدهید؟ خدمات شما چه خصوصیت هایی دارد؟ سوابق خود را بگویید؟ مشتریان شما چه اشخاصی بوده اند؟ وجه تمایز و نقطه قوت شما با سایر رقبا در چیست؟ این ها سوالاتی می باشند که می بایست در ورقه در رابطه ما به آن ها پاسخ داده شود . کاغذ ی دیگر ورقه تماس با ما است که در آن آدرس شما، شماره تماس، شماره پیامک، و ایمیل شما در آن قرارگرفته است . یک فرم تماس هم برای راحتی در فرمان تماس در آن تعبیه شده می باشد . 
صفحه‌ی دیگر صفحه‌ی تبلیغات هست و در تارنما های اضطراری گنجانده می‌گردد و در آن تعرفه تبلیغات در موقعیت های خاص وبسایت برای کاربران نوشته می گردد . 
دومی مساله لینک صفحات به صفحه حساس و داشتن یک منوی تروتمیز در اینترنت تارنما هست بطوری که زمانی کاربر در هرکجای تارنما بود به راحتی بتواند به ورقه دارای اهمیت و یا این که سایر صفحه ها دسترسی پیدا نماید . 
امکان جستجو در سایت از مورد ها حیاتی دیگر میباشد که به استفاده کننده امداد می نماید با وارد کردن واژه مهم در فیلد ذی‌ربط و فشار دادن دکمه جستجو به مطلب موضوع لحاظ دستیابی پیدا کند . 
وجود روزنامه در وب سایت نیز خالی از لطف نیست، روزنامه به شا کمک می نماید تا کاربران بتوانند با وارد کردن ایمیل خویش و تایید آن اخبار اینترنت وب سایت شما را در نشانی اینترنتی خویش دریافت نمایند . با افزایش تعداد جوارح مدیران اکثر زمان ها برای تبلیغات از آن استفاده می نمایند چون اشخاص خبر نامه با میل خودشان عضو گردیده اند و به وب وبسایت و خدمات شما عشق و علاقه مند میباشند لذا تبلیغ روی این اشخاص بازدهی خوبی خواهد داشت . 
آمار بازدیدکنندگان هم باید در تارنما فعال باشد تا شما بدانید در فلان روز یک‌سری کاربر و از چه طرز از وب سایت شما بازدید نموده‌اند . بدین نحو شما می توانید در دست گرفتن بیشتری رو اینترنت وبسایت داشته باشید و بدانید در کدام قسمت می بایست تبلیغات را بیشتر کنید و یا این که بدانید یوزرها عمده از کدام صفحات بازدید میکنند و اکثر دنبال چه چیزی می باشند . 
دریافت ایده ها یوزرها درباره ی مطالب وبسایت از دیگر بایستی های یک وبسایت هست . این قابلیت و امکان به کاربران و بازدیدکنندگان تارنما اجازه می‌دهد که بتوانند نظر خویش را در قضیه مطالب شما ارائه کنند، به این ترتیب شما می‌توانید یک تعامل دو طرفه با کاربر داشته باشید و مطمنا نقدها و پیشنهاات آن ها تولید کننده خواهد بود . 
ابزار به اشتراک گزاری مطالب در وب سایت های اجتماعی از دیگر بایدهای اینترنت تارنما در این روزهاست چرا گوگل این ایام بخش اعظم به وب سایت هایی قیمت قائل می‌گردد که در تارنما های اجتماعی نظیر فیسبوک و گوگل پلاس فعالیت دارا‌هستند . 
امکان عضویت نیز برای بعضی تارنما ها واجب می‌باشد چرا که برخی مدیران مایلند دسترسی یک خصوصی مطالبشان را صرفا به اعضاوجوارح بدهند و کسی نتواند از ان ها استفاده نماید . 
گروه طراحی وبسایت اینترنت دیزاین در طراحی تارنما های خود مواردی که تا به اینجا گفته‌ایم را رعایت می‌نماید . 
در بخش بعدی این مطلب در مسئله گرافیک و نحوه‌ی تالیف مطالب سخن خواهیم نمود . 


 • آخرین ویرایش:چهارشنبه 25 اردیبهشت 1398
نظرات()   
   
سه شنبه 24 اردیبهشت 1398  12:20 ب.ظ


تیم 
برنرزلی جز نابغه های برنامه نویسی دنیا 
تنها فردی در این لیست می‌باشد که نشان شوالیه را از ملکه الیزابت دوم اخذ کرده می‌باشد . وی پروتکل انتقال فرامتنی (ابر متنی) یا این که همان HTTP‌ را ابتکار کرد . فناوری که کانال جهانی وب بر پایه آن ساخته شده هست . به گفته‌ی گروه برنرزلی، اینترنت نیز نظیر اکثر انسان‌ها پس از ۲۰ سالگی به مرحله با اهمیت شکوفایی خویش رسیده میباشد . وی به مجله استاندارد چاپ اتریش گفته است که ما هنوز در مرحله باقی مانده‌ایم و از تمام توانایی‌های وب به کار گیری نمی‌کنیم . تولید کننده اینترنت هم زمان همگان را فرا خوانده تا از توانایی‌ها، خلاقیت و علم خود برای توسعه امکانات اینترنت استعمال نمایند . 

این روزها وی در اتحادیه وب مقرون به صرفه که یک موسسه غیر انتفاعی هست و از سوی گوگل، فیسبوک و مایکروسافت حمایت می‌گردد فعالیت می کند . این موسسه در همت میباشد تا دسترسی به اینترنت لبریز سرعت را برای همگی در عالم ممکن نماید . 

۴- 
دونالد نات دونالد نات متولد ۱۰ ژانویه، ۱۹۳۸ دانشمند علم ها رایانه و معلم افتخاری در دانشکده استانفورد در ایالت کالیفورنیای آمریکا است . شهرت دونالد نات بیش از هر چیز مربوط به نگارش تیم کتاب‌های هنر برنامه‌نویسی رایانه می‌باشد که یک عدد از گرانبهاترین مراجع در مورد علم ها رایانه به‌شمار میرود . 
وی عملاً پایه‌گذار حرفه ارزیابی الگوریتم‌ها است و سهم فراوانی در گسترش مبانی نظری شاخه‌های متفاوت علم ها رایانه داشته‌است . وی همینطور طراح سیستم حروف‌چینی تک TeX و سامانه پباده سازی حروف فراقلم (Metafont) و مطرح‌کننده مفهوم برنامه‌نویسی ادیبانه می‌باشد . 

زادگاه وی شهر میلواکی در ویسکانسین میباشد و دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته ریاضیات را تا ۱۹۶۰ در مؤسسه فناوری کیس سپری کرد . 

در ۱۹۶۳ دکترای خود در ریاضیات را از مؤسسه فناوری کالیفرنیا اخذ کرد؛ به عبارتی جا بود که به مقام استادی رسید و کار بر روی «هنر برنامه‌نویسی رایانه» را آغاز کرد، کتابی که قرار است در هفت جلد منتشر شود . وی در ۱۹۶۸، سالی که به دانش کده استانفورد پیوست، اول جلد این گروه را منتشر کرد . 

در ۱۹۷۱ دونالد نات موفق نخستین عصر پاداش گریس موری هاپر شد . وی جوایز دوچندان دیگری را نیز به خود اختصاص داده هست از پاراگراف جایزه تورینگ، نشان ملی علوم، نشان جان فون‌نویمان و جایزه کیوتو . پس از نشر سومی جلد مجوعه‌اش در سال ۱۹۷۶ و در اثر نارضایتی از محدودیت‌های ابزارهای متداول حروف‌چینی و تکثیر به پیاده‌سازی سامانه‌های تک و فراقلم درگیر شد . 

برای سپاس از فعالیت‌ها و کمک‌های دونالد نات به علم ها رایانه، کنیه منحصر «استاد در هنر برنامه‌نویسی رایانه» در سال ۱۹۹۰ به او اهدا شد . این لقب از آن پس «استاد افتخاری در هنر برنامه‌نویسی رایانه» خوانده میگردد . 

وی در ۱۹۹۲ به عضویت فرهنگستان علم ها فرانسه در آمد و همان سال نیز برای فعالیت روی «هنر برنامه‌نویسی رایانه» پژوهشهای معمول و درس دادن در دانش گاه استانفورد را رها کرد . در سال ۲۰۰۳ او به اعضای انجمن سلطنتی لندن ضمیمه . 

سال ۲۰۰۴، سال بازچاپ سه جلد ابتدا مجوعه‌اش بود در حالی که دونالد نات هم‌اکنون روی جلد چهارم کار میکند و به‌طور تروتمیز بخش‌هایی از آن را روی وب‌گاه شخصی‌اش منتشر می‌کند . هم‌زمان، کنوث، چندین توشه در سال، سخنرانی‌هایی غیر قانونی در کالج استانفورد ارائه میدهد که آن ها را «تعمقی در رایانه» می‌نامد . 

دونالد 
نات جز نابغه های برنامه نویسی دنیا 
فعالیت‌های آکادمیک دونالد نات در مسئله علوم کامپیوتری سبب شده تا به وی لقب پدر تجزیه و ارزیابی الگوریتم‌ها داده شود . هر چیزی که در News feed ‌فیسبوک می‌بینید یا این که پیشنهاداتی که آمازون به کاربران خود میدهد به نوعی مرهون تلاش‌های وی است . 

در سن ۷۷ سالگی او همچنان کتاب چند جلدی هنر برنامه‌نویسی کامپیوتری خود را می‌نویسد . او همچنین معلم بازنشسته دانش کده استنفورد هم است . 

۵- 
برِندِن آیک برندان آیک متولد ۱۹۶۱ یک برنامه‌نویس کامپیوتر و سازنده گویش پردازه‌نویسی جاوااسکریپت است . وی پیشتر مدیر ارشد فناوری در کمپانی موزیلا بود . وی هم‌اکنون رئیس ارشد اجرایی بریو سافتور می‌باشد . برندان ایچ مدرک کارشناسی خویش را در حرفه ریاضی و علم ها کامپیوتر از دانش کده سانتا کلارا دریافت کرد . وی سند کارشناسی ارشد خود را در سال ۱۹۸۶ از دانش کده ایلینوی در اربانا شمپین اخذ کرد . 

او عمل خویش را به چهره حرفه‌ای در کمپانی سیلیکون گرافیکس مقدمه و به بازه ۷ سال در آنجا بر روی کدهای سیستم ادله و کانال ادامه داد . پس از نقطه پایان کار ۷ ساله در سیلیکون گرافیکس؛ در MicroUnity Systems Engineering به زمان ۵ سال و با نوشتن کدهای(Microkernel , DSP) معاش کاری خویش را ادامه بخشید . 

او در آوریل ۱۹۹۵(۱۳۷۴ خورشیدی) استارت به همیاری با شرکت Netscape کرد . برای مرورگر Netscape یک زبان برنامه‌نویسی یا خوبتر بگوییم گویش پردازه‌نویسی را طی ۱۰ روز مهیا کرد؛ و آن را موچا(mocha) نامید . این زبان بعد از نام موچا نام livescript و سپس تا امروز نام javascript را بر خویش دارااست . 


 • آخرین ویرایش:سه شنبه 24 اردیبهشت 1398
نظرات()   
   
یکشنبه 22 اردیبهشت 1398  12:36 ب.ظ

دامنه 
یا این که دامین وب سایت چیست؟ دامنه یک سایت، نشانی اینترنتی وبسایت می‌باشد که به وسیله بازدید کنندگان آن قابل قرائت است . آدرس وب وبسایت از دو نصیب نام و پسوند تشکیل گردیده هست . دامنه اصلی با نام دامنه مشخص می شود و دارنده پسوندهایی نظیر .com ، .net و… و همچنین ذیل فولدرها و پیشوندهایی نظیر زیردامنه ها هستند . در تصویب دامنه ها هیچ محدودیتی وجود ندارد ولی نام ها با اعتنا به اینكه چه كسی زودتر برای ثبت آن اسم اقدام كرده باشد، به تصویب می رسند . این نام ها برای مقطع یك سال در اختیار صاحب و مالک وب سایت قرار دارا هستند و می بضاعت هر ساله آن را تمدید کرد یا از همان ابتدا نشانی را به زمان یکسری سال رزرو نمود . 

گونه های 
دامنه وبسایت (آدرس سایت): دامنه دارای اهمیت (root domain) : بیشینه و کمینه ی دما سلسله مراتب یک دامنه است . دامنه های اصلی را می بایست ثبت کرد نظیر example .com یا drseo .ir . 
زیردامنه (subdomain) : زیردامنه ها در واقع تراز سومی از یک دامنه مهم هستند؛ به طور نمونه در (en .drseo .ir) یک ذیل دامنه برای دامنه اساسی drseo .ir میباشد . زیردامنه ها بدون پول هستند و به هر تعداد که مدیریت یک اینترنت تارنما بخواهد می تواند تولید شود . 
ویژگی 
های یک دامنه وب سایت عالی : خصوصیت 
نخستین - دامنه ماندگار خصوصیات 
یک دامنه ماندگار: 
دامنه چه بسا الامکان کوتاه باشد . 
تایپ آن در مرورگر بی آلایش باشد . 
به یاد ماندنی باشد . 
ویژگی 
دوم - دامنه ای با لغت ها کلیدی متخصصان اینترنت برای تعیین یک دامنه عالی باید در بین دیدنی و منحصر به فرد به شخص بودن دامنه و به کار گیری از عبارات اساسی توازن برقرار کنند . به کارگیری از کلمه ها حساس در دامنه وب وب سایت دو مزیت دارد؛ مزیت نخستین : خویش اسم دامنه وب سایت هم به عنوان عاملی برای افزایش رنک کار می نماید . مزیت دوم : احتمال زیادی وجود دارد که کاربران برای جستجو از واژه و کلمه اصلی ای که در نام دامنه وجود دارد، به کارگیری کنند که این عمل ترافیک اینترنت تارنما را افزایش می دهد . 

ویژگی 
سوم - خط مسافت ها در صورتی‌که نام دامنه شما مشتمل بر دوکلمه یا اکثر باشد، مثل www .examplesite .com . استعمال از خط فاصله میان کلمات می تواند تاثیر منفی در رنکینگ یک سایت داشته باشد . بدین ترتیب کارایی فرمائید بیش از یک خط مسافت در نام دامنه استعمال نشود . 

خصوصیت 
چهارم - تعیین پسوند مناسب بعد از آن از انتخاب نام دامنه، پسوندهای زیادی برای تصویب وجود دارا هستند مانند .com ، .biz ، .info و . . . که بهترین گزینه به کارگیری از پسوند .com میباشد . هر کشوری یک پسوند اختصاصی برای خویش هم دارااست مثل ir برای جمهوری اسلامی ایران میباشد . 

خصوصیت 
پنجم - مخصوص به شخص بودن اسم دامنه داشتن سایتی که با سایت دوست داستنی و مالامال بازدید کننده فرد دیگری نادرست گرفته شود، یک فاجعه می‌باشد . بدین ترتیب هیچ وقت نباید اسم دامنه به گونه ای انتخاب شود که با نام دامنه شخصی دیگر مشابه باشد . 

دامنه 
سایت 
اشکال 
پسوند دامنه برای تارنما : .com : مطلوب برای کسب و کارهای در سطح در بین المللی . 
.ir : دامنه منحصربه‌فرد سرزمین جمهوری اسلامی ایران و مطلوب برای کسب و عمل های محلی . 
.ac .ir : دامنه اینترنتی مطلوب برای دانشکده ها و مراکز آموزشی کشور جمهوری اسلامی ایران . 
id .ir : مطلوب برای نام‌و‌نشان مردم ایران و اکثرا تارنما های شخصی . 
.org .ir : مطلوب برای وب سایت هایی که سازمان داخل جمهوری اسلامی ایران می‌باشند و به چهره رسمی کار دارا هستند . 
.net .ir : مطلوب برای شرکت های مدنی فعال در حوزه وب و وب . 
.co .ir : مخفف company و مناسب برای شرکت های اهل ایران . 
.gov .ir : مناسب برای اداره های متعلق به دولت جمهوری اسلامی ایران . 
.net : مخفف واژه و کلمه network و مطلوب برای شرکت های ارائه دهنده سرویس ها وب و اینترنت . 
.org : مخفف کلمه و واژه Organizations و مطلوب برای بیشتر سازمان های غیر تجاری . 
.info : مخفف واژه و کلمه information و مطلوب برای وب تارنما های اطلاع رسانی . 
.edu : مناسب برای وب سایت های کالجی و دانشگاهی بیرون از کشور . 
.biz : مناسب برای شرکت های تجاری . 
.name : مطلوب برای سایت های شخصی عالی . 
.tv : مناسب برای سایت های شبکه های تلویزیونی . 
.me : مناسب برای تارنما های شخصی . 
.asia : مناسب برای اینترنت تارنما هایی که در منطقه مجموعه کشور ها آسیا مشغول به ارائه سرویس ها دهی می باشند . 
.tech : مطلوب برای وب تارنما هایی که در حوزه آموزش فعالیت دارند . 
.band : مناسب برای عمده تیم ها و تشکل ها مثل گروه های موسیقی . 
.io : مطلوب برای اکثر استارتاپ ها و اتفاق افتاد ها . 
.blog : مطلوب برای بلاگ نویس ها . 
.camera : مناسب برای تارنما های فروش دوربین عکاسی و یا این که شرکت هایی که سرویس ها دوربین ارائه می دهند . 


 • آخرین ویرایش:یکشنبه 22 اردیبهشت 1398
نظرات()   
   
شنبه 21 اردیبهشت 1398  12:40 ب.ظ

عملگرهای 
انتساب در PHP یک عدد دیگر از اشکال عملگرها در PHP ، عملگرهای انتساب یا همان Assignment Operators می باشند . ابتدایی ترین شرایط عملگر انتساب، به کار گیری از نماد معادل ” = ” می باشد، که در نمونه های قبل هم از آن استفاده کردیم . 
در واقع زمانی که ما از علامت معادل استفاده می کنیم، در واقع در اکنون نسبت دادن یک میزان به یک متغیر هستیم . به وسیله عملگر انتساب مساوی، اندازه عملوند سمت راست، در باطن عملوند سمت چپ قرار می گیرد . 

جور بعدی عملگرهای انتساب، زمانی هست که عملگرهای محاسباتی در کنار علمگر انتساب هم اندازه استفاده می شود . به این عملگر ها عملگرهای جایگزین نیز گفته می شود . 
لیست این عملگرهای انتساب در PHP عبارتند از: 
عملگر 
انتساب =+ در لهجه PHP: این عملگر در میان دو عملوند یا این که Operand قضیه استعمال قرار می گیرد . زمانی که از این عملگر به کارگیری می شود، دو متغیر راست و چپ عملگر انتساب باهم توده می شوند و نتیجه آن در متغیر سمت چپ ریخته می شود . 

عملگر 
انتساب =- در گویش PHP: عملگر =- در در بین دو عملوند یا Operand مورد استعمال قرار می گیرد . زمانی که از این عملگر به کار گیری می شود، متغیر سمت چپ از سمت راست اندک شده و فیض آن در متغیر سمت چپ ریخته می شود . 

عملگر 
انتساب =* در زبان PHP: این عملگر در در بین دو عملوند یا این که Operand موضوع به کارگیری قرار می گیرد . هنگامی که از این عملگر استفاده می شود، دو متغیر راست و چپ عملگر انتساب در هم ضرب می شوند و سود آن در متغیر سمت چپ ریخته می شود . 

عملگر 
انتساب =/ در گویش PHP: این عملگر در دربین دو عملوند یا Operand موضوع به کار گیری قرار می گیرد . وقتی که از این عملگر به کار گیری می شود، متغیر سمت چپ بر متغیر سمت راست تقسیم می گردد و فیض آن در متغیر سمت چپ قرار می گیرد . 

عملگر 
انتساب =% در گویش PHP: این عملگر در در بین دو عملوند یا Operand موضوع به کار گیری قرار می گیرد . وقتی که از این عملگر استفاده می شود، متغیر سمت چپ بر متغیر سمت راست تقسیم می گردد و باقی مانده این عملیات، در متغیر سمت چپ قرار می گیرد . 


 • آخرین ویرایش:شنبه 21 اردیبهشت 1398
نظرات()   
   
پنجشنبه 19 اردیبهشت 1398  12:09 ب.ظ

در صورتی‌که شما هم با دنیای پباده سازی اینترنت و برنامه نویسی اینترنت آشنایی داشته باشید، مطلقا این سوال ها برایتان پیش آمده می‌باشد که PHP چیست؟ PHP چه کاربردی دارد؟ چطور میتوان با PHP کار کرد؟ مراد از این که PHP یک لهجه برنامه نویسی سمت سرور است چیست؟ و اکثری از سوال ها دیگر . در این مطلب و فولدر آموزشی بصورت بی نقص به این سوال های جواب می‌دهیم و هر آن چیزی که راجع به لهجه برنامه نویسی سمت سرور پی اچ پی نیاز داریم را یاد می‌گیریم و در آخر میفهمیم که واقعا پی اچ پی چیست و چرا اینقدر طرفدار دارااست . همچنین دربا‌ره‌ی مزایا و معایب PHP و مشهور ترین سایت هایی که با PHP نوشته‌ شده‌اند نیز سخن می کنیم . با اینجانب تا انتهای این مطلب آموزشی همراه باشید . 


PHP 
چیست؟ یک معرفی کلی PHP 
چیست؟ 
در 
اینجا می خواهیم یک معرفی بسیار کلی از PHP داشته باشیم که بصورت مبتدی و تازه کار متوجه شویم که PHP چیست؟ 
PHP مخفف PHP Hypertext Preprocessor می باشد که PHP یک اسم خاص در آن می باشد . 
PHP یک زبان برنامه نویسی یا این که اسکریپت نویسی اپن سورس (Open Source) هست . به این مضمون‌ که به کار گیری از PHP به طور کامل مجانی می باشد و شما هیچ هزینه‌ای برای عمل با آن پرداخت نمی کنید . 
کدهای PHP باید روی یک سرور اجرا شوند . 
این سرور قادر است یک سرور واقعی باشد و یا سرور جان دار در کامپیوتر شما (با به کار گیری از قابل انعطاف افزارهایی مانند wamp یا xampp) PHP در بسیاری از سایت های والا دنیا به کارگیری شده و کاربردی جهانی داراست . 
این مقدماتی بود که نیاز بود د PHP بدانیم تا بهتر بتوانیم به سوال PHP چیست؟ پاسخ دهیم . در ادامه میخواهیم بصورت ریز خیس و جزئی خیس به سوال PHP چیست؟ جواب دهیم . 

قبلی از مطالعه‌ی این مقاله، مقاله‌ی Back End چیست و به چه کسی برنامه نویس بک اند میگویند؟ نیز قادر است فراوان موءثر باشد . PHP 
دقیقا چه کار میکند؟ PHP یک زبان برنامه نویسی می‌باشد که می‌توانیم با استعمال از آن مبادرت به ایجاد صفحه ها وب داینامیک (Dynamic) کنیم . درباره ی صفحه های اینترنت داینامیک در ادامه‌ی این مقاله صحبت خوا‌هیم کرد . 

مقاله‌ی 
مرتبط: آموزش بدون نقص تولید پروفایل کاربری با PHP با استفاده از PHP می توانیم وبسایت و نرم افزار های زیر اینترنت قدرتمندی را برنامه نویسی کنیم . در‌صورتی‌که بخواهیم ریزتر به سوال PHP چیست؟ جواب دهیم، بایستی بگوییم که PHP کارهای پشت صحنه را در صفحه ها وب انجام می دهد . 


 • آخرین ویرایش:پنجشنبه 19 اردیبهشت 1398
نظرات()   
   
چهارشنبه 18 اردیبهشت 1398  02:50 ب.ظ

در سال ۱۹۸۰ فیزیکدانی به نام مجموعه برنز لی که با پروژهٔ CERN همیاری داشت ENQUIRE را پباده سازی و ارائه کرد که یک سیستم اصلی برای محققان CERN بود تا این که از این داده‌ها به صورت مشترک استفاده نمایند . در سال ۱۹۸۹، Berners- Lee یک یادداشت سفارش یک سیستم ابر نوشته مبتنی بر اینترنت نوشت . Berners- Lee یک جور خاص HTML را معلوم نمود و یک نسخهٔ کاوش گر و نرم‌افزار سرور را در انتهای۱۹۹۰ نوشت . در این سالیان این فیزیکدان و مهندس سیستم‌های داده‌های CERN به اسم Robert Cailliau یک سرمایه‌گذاری مشترک را انجام دادند البته این پروژه به صورت رسمی بوسیله CERN دنبال نشد . در یادداشت‌های فردی وی از سال ۱۹۹۰ اشاره شده‌است که برخی از بخشها گوناگون ابر نوشته (hypertext) به فعالیت گرفته شده‌است و در اولِ آن از یک دائرةالمعارف به کار گیری گردید . 

او‌لین بار شرح کامل HTML به این شکل بود که به آن در نسخه‌های قبلی "HTML Tags" گفته شد که برای اولی بار بوسیله Berners –Lee در سال ۱۹۹۱ روی وب قرار گرفت؛ که آن تعریف ۱۸ موادسازنده شامل موادسازنده اولیه، طراحی تقریبا بی آلایش از HTML بود . به غیر از Hyperlink این موردها تحت تأثیر SGMLguid در فرمت مبتنی بر SGML قرار گرفت و در پروژهٔ CERN به فعالیت . رفت یازده مؤلفه از آن در HTML 4 نوشته شده‌است . 
گویش آرم گذاری ابرمتنی به شکلی می باشد که مرورگرهای اینترنت برای چک و نوشتن متن‌ها تصاویر و دیگر مواد روی صفحه ها قابل شنیدن و قابل دیدن وب به عمل میرود . ویژگی‌های پیش‌فرض برای هر زمینه در ساختار HTML در کاوشگر تعریف شده است و این ویژگی‌ها را می‌توان تغییر تحول اعطا کرد یا این که به وسیله CSS بر شالوده پباده سازی برگه افزایش داد . بخش اعظمی از اجزای متن در گزارش فنی 1988 ISO به شکل TR9537 ارائه شده است که اسم این جزو روش‌های استفاده از SGML بود که در آن ویژگی‌های نخستین ساختار زبانی مانند آنچه که در زمینه امر RUNOFF دیده میگردد استفاده شد که در اولِ دهه ۱۹۶۰ برای CTSS ارائه شده است . این فرمان‌های ساختاری از فرمان‌های قضیه به کار گیری بوسیله typesetters به کارگیری می‌کند که به صورت دستی برای فرمت‌های گوناگون در نظر گفته شده‌اند . ولی اصل SGML برای ساختار کلی بر اساس اجزای گوناگون است (محدوده‌های حاشیه‌نویسی تو در تو به یار ویژگی‌هایی که دارد) تا این‌که از اثرات چاپ به کار گیری شود . همچنین جداسازی ساختارها و شکل ترکیبی نیز می بایست در حیث گرفته شود . HTML به شکل مداوم به این چهره با CSS به عمل گرفته می شود . 

Berners- Lee از HTML به عنوان یک ابزار برای SGML استعمال کرده‌است . به‌طور کلی آن را به عنوان دستور نیروی ضربت مهندسی اینترنت(IETF) تعریف کرده‌است که در سال ۱۹۹۳ نسخه‌های اول از آن را بر اسا HTML ارائه نمود ."زبان نشانه‌گذاری ابرمتنی HTML" پیش‌نویسی اینترنتی بوسیله Dan Cannolly ,Berners- Lee ارائه شوید و باطن تعریف مدل سند SGML برای تعریف گرامر ارائه شد . این نسخه نخستین پس از شش ماه منقضی گردید اما قابل اعتنا این که از کاوش گرNCSA Mosaic به صورت کاوش گر پیش‌فرض برای تصاویر بر خط استعمال شد که نشان دهندهٔ فلسفهٔ IETF در استانداردهای ساختارهای چیره است . به همین شکل Dave Raggett's رقابت خود را با ارائه(Internet-Draft , HTML+(Hypertext Markup format از انتهای ۱۹۹۳ استارت کرد و پیشنهاد کرد که یک ساختار اجرایی مثل جداول و شکلهای پر شونده را می‌توان برای این مراد به عمل گرفت . 

پس از آنکه HTML و +HTML به صورت پیش نویس در ابتدای ۱۹۹۴ منقضی گردید،IEFT یک تیم کاری HTML را ایجاد کرد که در سال ۱۹۹۵ نسخهٔ HTML 2 .0 کامل شدن گردید، HTML اولیه با این قصد ساخته گردیده که به صورت یک ساختار استاندارد در آینده از آن به کار گیری شود . 

پس از آن پیشرفت‌هایی در IETF در نظر گرفته شد که زمینه توجه رقیبان قرار گرفت . تا سال ۱۹۹۶ ویژگی‌های HTML محافظت شد و ورودی‌هایی از نرم‌افزارهای تجاری گرفته شد که این فعالیت بوسیله (W3C) انجام شد . اما در سال 2000 HTML یک استاندارد بین‌المللی (ISO/IEC 15445:2000) گردید . HTML4 .01 در انتهای ۱۹۹۹ نشر یافت و پس از آن ساختار بعدی آن در سال ۲۰۰۱ به شکل بی نقص منتشر شد- در سال ۲۰۰۴ پیشرفت‌هایی در HTML5 در (WHATWG) در نظر گرفته شد و صورت قابل نشر آن به شکل W3C در سال ۲۰۰۸ ارائه گردید . 

نسخه‌های 
HTML جدول زمانی ۲۱ 
نوامبر ۱۹۹۵ HTML 2 .0 به شکل IETF RFC 1866 نشر یافت .RFCs 
تکمیلی ظرفیت‌های پایین را داشت: 
۲۵ 
نوامبر RFC 1867:1995 (آپلود فایل مبتنی بر فایل) می 
RFC 1942:1996 (جداول) اگوست 
RFC 1980:1996(نقشه‌های چهره‌ای سمت مشتریان) ژانویه 
RFC 207O:1997 (بین‌المللی شده) ژانویه 
۱۹۹۷ HTML3 .2 به شکل سفارش نامهٔ W3C نشر یافت . ورژن نخستین پیشرفت داده شد و استاندارد کردن آن به صورت انحصاری توسط W3C انجام شد به همین صورت IETF گروه کاری خود HTML را در سپتامبر ۱۹۹۶ کاملاً ارائه کرد . در مقدمه این دستور را Wilbur نامید . HTML3 .2 فرمول‌های ریاضی را به‌طور بدون نقص به کار گرفت، که در آن همپوشانی‌هایی در اجزای متفاوت ترقی کرده آن داشت و از مهمترین ابزارهای چهره‌ای Netscape به کار گیری گردیده بود . موادتشکیل دهنده غیر قابل فهم Netscape و عنصرها متحرک Microsoft قضیه استعمال قرار نگرفت که ادله آن توافق دو طرفه در بین دو شرکت بود . ساختار ریاضی موضوع استفاده مشابه با HTML بود ولی استاندارد کردن آن تا ۱۴ ماه پس از MathML انجام نگرفت . 

دسامبر۱۹۹۷ 
html 4 .0 
پیشنهاد W3C را ارائه کرد که در آن سه تفاوت اکثر اعمال شده بود: 
مشکل کلی که در آن اجزای بد مخفی گردیده بودند . 
انتقالی که در آن اجزای بد اذن داده گردیده بودند . 
کادر که در آن قاب با اجزای متفاوت دارای ارتباط اجازه داده گردیده بودند . 
درابتدا با کد نام "Cougar" نامگذاری گردیده بود و 0 .HTML4 از اشکال اجزای یگانه جستجوگر و ساختارهای متعدد استفاده کرده بود اما در به عبارتی بازه مرحله‌ای در لحاظ گرفته شد که از ویژگی‌های نشانه‌گذاری بصری Netscap را با برند آن‌ها به تیتر نفع رویکرد نامه‌ها توصیه نمی شود . HTML 4 یک برنامه SGML مطابق با ISO 8879 میباشد . 

آوریل 
۱۹۹۸ HTML4 .0 برخی تغییرات کم را دوباره انجام بخشید فارغ از آنکه تعداد نسخه‌ها را ارتقا دهد . 

دسامبر 
۱۹۹۹ HTML4 .01 به توصیهٔ W3C نشر یافت . در آن سه تغییر‌و تحول کلی به شکل HTML4 .0 در نظر گرفته شد و نهایی غلط طومار در ۱۲ می ۲۰۰۱ تکثیر یافت . 

می 
۲۰۰۰ 2000:ISO/IEC ۱۵۴۴۵ به تیتر استاندارد بین‌المللی ISO/IEC تکثیر یافت . در ISO این استاندارد در حوزه ISO/IEC JTC1/SC34 قرارگرفت . دراواسطISO/IEC15445:2000,HTML4 .01 :2008 جدیدترین نسخه‌های HTML ارائه شد . پیشرفت‌های موازی رخ گرفته، سبب ساز شد که XHTML مبتنی بر XML حاصل شود که توسط تیم کاری W3CHTML در طی اوایل و میانه ۲۰۰۰ اشغال شده بود . 


 • آخرین ویرایش:چهارشنبه 18 اردیبهشت 1398
نظرات()   
   

در این مقطع نرخ تبدیل مشتری 3 و نیم درصد بود . همانطور که مشاهده میکنید؛ لوگو، رنگ آمیزی و پباده سازی ظاهری تارنما به خوبی گویای شخصیت واقعی هویت برند (مدیریت پروژه با راحتی و آسانی بیشتر) نمیباشد . 

اما 
در گام بعدی همگی چیز با بازطراحی سایت تغییر کرد: 
تحلیل 
تغییرات انجام شده در پروسه بازطراحی سایت 2- 
کاربران در وب سایت شما سردرگم میشوند وقتی که در درحال حاضر طراحی وبسایت یا ویرایش بخش های گوناگون آن میباشید باید خودتان را جای کاربران بگذارید . با این فعالیت تا حدودی می‌توانید متوجه گردید که برای به کارگیری راحت‌تر از وب سایت به چه چیزهایی نیاز دارید . 
حال منظور ما از این ویژگی های کاربردی چیست؟ 
دسترسی به بخش های متعدد سایت، دسته بندی مطلوب صفحات و سادگی و شفافیت عواملی میباشند که در تجربه کاربری وب سایت شما تاثیر گذار میباشند . اذن دهید با یک مثال معمولی به شما بگوییم خواسته ما از دسترسی معمولی به بخش های متفاوت تارنما چیست . 

مثال 
یک منوی توسعه یافته و کاربردی در فرایند بازطراحی سایت اگر 
کاربری در صفحۀ خرید موبایل باشد و بخواهد آن‌گاه از آن وارد صفحۀ خرید قاب تلفن همراه یا اسباب و اثاث جانبی تلفن همراه شود، از چه راه هایی قادر است به این صفحات وارد شود؟ 
شیوه نخستین این‌که به صفحۀ گذشته برگردد و به جای خرید گوشی، خرید لوازم جانبی را تعیین کند . 
منش 
دوم این‌که کاربر میتواند از منوی کشویی موجود در بالای ورقه مستقیماً وارد بخش لوازم جانبی شود و منش سوم این‌که با جستجوی کلمۀ مدنظرش (مثلاً فریم گوشی) به نتایج دلخواهش رسد . 
شما 
اندیشه می‌کنید کدام رویه خوب تر است؟ 
با برگشتن به پیشنهاد قبل خود (یعنی دسترسی سهل و آسان به صفحه های اینترنت سایت) ، می توانیم سود بگیریم طبیعتاً رویکرد های دوم و سوم بهتر می باشد . 
به 
طور کلی ه 
3- 
از استانداردهای روز پباده سازی تارنما فاصله گرفته اید امروزه فناوری‌های طراحی وبسایت با سرعت سرسام‌آوری رشد مینمایند . حتی ممکن است چیزی که حالا مورد پسند یوزرها اینترنتی باشد، دو سال دیگر کاربرد خود را از دست بدهد . این دستور به این یاد است که ذوق وسلیقه مخاطب با گذر بازه زمانی عوض میشود . 

مدام در پباده سازی قالب صفحه های و یا روش نمایش عکس ها متدهای خاصی در فضای اینترنت همه گیر می شود که طراحان اینترنت از آن ها استفاده می نمایند . درصورتی که وب‌سایت‌ شما برپایه پلتفرم‌های کهن و از رده‌خارج بنا شده است، باید آن را با متد‌های به‌روز بازطراحی نمایید . 

نمونه 
یک وب سایت سابق که مستضعف گشوده طراحی است به تیتر مثال طراحی سایت با بوت استرپ زیاد مرسوم شده می باشد ولی همین فریم ورک در طول یک سری سال قبل تغییرات فراوانی داشته و ورژن 4 آن طراحی و تجهیزات کاملا متفاوتی با نسخه های قبل داشته می باشد . در حالا حاضر عمر موءثر یک وب سایت اینترنتی حداکثر دو سال می باشد و پس از این بازه شما تهی دست ارتقا یا باز پباده سازی کلیدی آن خواهید بود . 

4- 
سایت شما ریسپانیو نمیباشد یا این که نمایش صدق در تلفن همراه ندارد آیا تا به اکنون به این زمینه دقت کرده‌اید که مردمک چشمان شما در محفظه تاریک بزرگ، و در فضای روشن، کوچک می‌شود؟ در واقع چشمان شما به نسبت محیطی که در آن قرار می‌گیرید، عکس العمل نشان می‌دهد . طراحی وبسایت شما نیز بایستی درست نظیر عکس العمل غیر طبیعی مردمک چشمان شما باشد . 
البته منظورمان از این کلام چیست؟ 
هنگامی که تلفن همراه های هوشمند و تبلت ها به جهان معرفی شدند، یک راه و روش نو و دیدنی برای گشت و گذار در وب را نشان ما دادند . اما مساله اینجا بود که وبسایت ها برای دیده شدن در صفحه ها مانیتور پباده سازی شده بودند و بدین ترتیب در گوشی‌های گوشی که ورقه کوچکی داشتند، عمل با آنان چندان ساده کمبود . 

اهمیت 
پباده سازی تارنما ریسپانسیو در بهبود تجربه کاربری اینجا 
بود که طراحی وبسایت ریسپانسیو طراحی 
وب سایت ریسپانسیو یا تطابق پذیر، کدام بهتر است؟ 
هردو تکنیک پباده سازی تارنما ریسپانسیو و طراحی انطباقی نمایش وبسایت در گوشی را بهینه سازی می‌نمایند البته با منش هایی تماما متفاوت، پیشین از مقایسه هردو را معرفی میکنیم . 
اهمیت زیاد متعددی پیدا کرد . به عبارت ساده تر، یعنی این که یک وب سایت بتواند خودش را با صفحه‌های متعدد تطبیق دهد تا هر کاربری ، با هر دستگاهی بتواند به راحتی هرچه تمام خیس از همگی صفحات سایت بازدید کند . 
احتمال دارد این سوال برایتان پیش بیاید که عکس العمل گرایی در پباده سازی تارنما چرا از اهمیت بالایی برخوردار است؟ 
به دور و بر خود نگاهی بیاندازید . آدم‌ها معمولاً از چه دستگاهی برای وصل شدن به وب به کار گیری می‌کنند؟ کامپیوتر، لپ تاپ، تبلت یا این که موبایل؟ درصورتی که پاسخ شما تلفن همراه است، پس درست تفکر کرده‌اید . هم اکنون که اشخاص بیشتری از گوشی برای بازدید از وب به کارگیری می‌کنند، پس در‌صورتی‌که شما هم میخواهید بازدید کننده‌ای که وارد تارنما شما می‌شود، تجربه خوبی از ورود به وب سایت شما کسب کند، به ریسپانسیو بودن تارنما خویش اهمیت دهید . 

برای فهم و شعور بهتر اهمیت گوشی توصیه می کنیم مقاله بازاریابی لحظه، عرصه پیکار جدید برای برندها را به توجه مطالعه نمایید . 


 • آخرین ویرایش:سه شنبه 17 اردیبهشت 1398
نظرات()   
   
دوشنبه 16 اردیبهشت 1398  11:18 ق.ظ

اندرس 
کلوت، نویسنده ی روزنامه اکونومیست در پاسخ به این سوال که (وبلاگ چیست؟)، توصیف پذیرفته شده ی رسانه ها از وبلاگ را نقل کرده است: یک (روزنوشت اینترنتی شخصی) 
او می گوید: هر چنند که توصیف وتاه خطا نیست، اما به طور کامل نیز درست نمیباشد . یادداشت های روزانه ی متعارف معمولا براساس تاریخ نگارش شان از قدیمی ترین نوشته مقدمه می شوند، در حالی که وبلاگ ها به طور کامل برعکس این کار می نمایند و جدید ترین مطلب در ابتدای آن ها قرار می گیرد . از این اصلی تر، این توصیف یکی از اساسی ترین مشخصه های وب لاگ ها را نادیده می گیرد .به طور سنتی، یادداشت های دیگر دارای ربط نمی شدند .در مقابل، بلاگ ها خواه عمومی باشند یا این که صرفا مجموعه کوچکی را مخاطب قرار داده باشند، طبیعت شان اجتماعی می‌باشد . 

کلمه و واژه (وبلاگ) که به آن بلگ نیز اطلاق می شود، ترکیبی می باشد از دو کلمه ی (وب) و(لاگ) که در واقع به مفهوم ثبت روزمره ی وقایع در کانال ی جهانی اینترنت است . واژه و کلمه ی متساوی آن به زبان فارسی نیز ( تارنگاشت) می باشد که تارنگاری و تارنگاراز ترکیب های آن هست . با این حال، عمده پارسی لهجه هاهمچنان از کلمه ی وب لاگ استعمال می کنند . 

وبلاگ یک صفحه فردی روی وب میباشد که با استفاده از آنمی توانید داده ها خود را در کانال ی جهانی عرضه نمائید . شما می توانید خاطرات، درد دل ها، دانسته ها وتجربیات، آدرس مقر های مفید، خبر ها و حتی مقاله ها خود را در وب لاگ قرار دهید . 

در واقع، بلاگ هها به شما امکانانتشار ایده ها، افکار و نگرش های خود، همانند یک روزنامه نگار را می دهد . احتیاجی نمی‌باشد که یک مقاله و یا قصه طولانی بنویسید بلکه یک وبلاگ نویس ذهنیات خویش را درباره ی مساله مسئله عشق اش ارائه می کند، فارغ از این که این ایدهها به طور بدون نقص تحلیل گردیده باشند یا به عنوان مثال از لحاظدستوری زیبایی جمله ها در حد عالی باشند .دلیلی هم که منجر محبوبیت و رشد سرعت بالا وبلاگ در بین یوزرها اینترنت شده است،راحتی استفاده از آن هست .با به کار گیری از ابزار های ایجاد وبلاگ، بدون نیاز به صرف وقت و هزینه برای طراحی بی نقص یک وب سایت اختصاصی، فقط با مالامال کردن چندین فرم پایین اینترنت می توانید شروع به نوشتن مطلب در قالب یک وب سایت اختصاصی فرمایید . . 

پیشگام 
بزرگ، دیو ونیر ، وب لاگ را چنین تعریف می کند: یادداشت های شخصی و ناویراسته ی افراد معمولی می‌باشد که به طور متناوب و به امداد ابزارهای قلم روی اینترنت قرار می گیرد و خوانندگانی از دربین یک مجموع ی اجتماعی دارد که به طئر مجازی به هم پیوسته اند . 

وی 
آن گاه به ذکر چهار ویژگی برای بلاگ ها می پردازد: فردی می باشد . یعنی این که بوسیله یک فرد نوشته می شود، نه یک سازما .به همین دلیل، یک شخصیت ویژه دارد و از لحاظ نگارشی پیراسته و ویراسته نمیباشد . 

روی وب می‌باشد . یعنی جایی چاپ نمی شود و می توانایی آن را باهزینه ی فراوان کم، به طور مرتب روزآمد کرد . ضمن این که برای خواندنش داشتن یک نرم افزار مرورگر کافی میباشد . 

منتشر می شود . یعنی نوشته های ناپخته (بدون ویرایش ) طی یک فرایند خودکار، در قالب های پیش ساخته ریخته می شود و بالقوهدر دسترس همگان قرار می گیرد . 

بخشی از یک اجتماع میباشد . یعنی مربوط به مدل ای از اشخاص هست که علاقه ی مشترکی دارا هستند و به حافظه آن به طور مجازی به دور نیز عده می شوند . 

بلاگ ها در اصل ماهیتی شخصی دارا‌هستند و می توانند بینش های یک شخص مشخص و معلوم را مطرح سازنند، آن هامجالی برای خلاقیت نوشتاری هستند، خلاقیتی که ذیل تاثیر فشار های قراردادی دنیای بیرونی تالیف و بیان کردن قرار ندارد، هر چندین که خویش آن ها هم تحت ضوابطی هستند .وبلگ همچنین ارتباط دوطرفه را تسههیل می کند، چرا که با یکدیگر و با جماعت خواننده گان خویش به تبادل نظر و داده ها می پردازند . ولی آن چه در وبلاگ ها فوق العاده است، فعلا دادن در میان آن ها هاست و آنگاه اظهار نظر در زمینه نظرهای دیگران . این ها منجر به چیزی شده که به اسم (دنیای وبلاگ ها)معروف است . 

به این ترتیب، معمولا در‌صورتی‌که شما یک وبلاگ را پیدا کنید، کی توانید از طریق آن به بسیاری ازوبلاگ های مرتبط دیگر دست پیدا نمایید . 
شاید به همین ادله که خورن بارگر در توصیف خویش از وبلاگ می گوید: 
هر بلاگ در شبکه های پیچیده ی اینترنتی، لیستیخواهد بود از لینک و پیوند هایی کهنویسنده اش در حین گشت و گذار و وبگردی آن ها را بهترین یافته می باشد . 

نویسندگان وب لاگ ها حکم راهنماها را در بخشها کوهستانی وب دارند، صحیح می‌باشد که آن ها هر روز تجارب فردی و یا خاطرات خود را برای دیگران بازگو می کنند، اما همین که به پیوند دهی رو می آورند، تبدیل به راهنما می شوند و به عهد کوهنوردهاتبدیل به شرپا می شوند . 


 • آخرین ویرایش:دوشنبه 16 اردیبهشت 1398
نظرات()   
   
یکشنبه 15 اردیبهشت 1398  12:17 ب.ظ

پیش از انتخاب گویش برنامه‌نویسی مناسب، هر شخص می بایست به یک سری سؤالات بخصوص جواب دهد . به عنوان مثال، در‌صورتی‌که فردی بخواهد کدنویسی یک برنامه کاربردی ذیل وب یا این که مرورگر را ابتدا کند، چه گزینه‌هایی پیش روی خود خواهد داشت؟ یا این که چرا بایستی در شرایط بخصوص، لهجه برنامه‌نویسی خاصی را به زبان‌های دیگر ترجیح داد؟ این مقاله، چک‌لیستی از یک محرمانه سؤال مهم را در اختیار شما قرار می‌دهد که می‌توانید با در لحاظ داشتن و پاسخ به آن‌ها، مناسب‌ترین لهجه برنامه‌نویسی وب برای خودتان را گزینش فرمایید . 

پس از ظهور اینترنت، برنامه‌نویسی وب به عنوان یک مهارت دوست داستنی و مورد نیاز مطرح شد . با به وجود آمدن یک جامعه مبتنی بر وب، برنامه‌نویسی در این محیط، فرآیند افزایشی خویش را ادامه بخشید . سایت‌ها و منابع آموزشی آنلاین، قابلیت و امکان یادگیری برنامه‌نویسی وب را زیاد آسوده و قابل دسترس کرده‌اند . علاوه بر این، برنامه‌نویسی منجر یادگیری عادات فراوان نیکی در زندگی عادی بشر میگردد . با این حال، موضوع مهم‌تر از یادگیری یک لهجه برنامه‌نویسی وب، این است که بدانید چطور برای هر پروژه‌ای زبان مطلوب توسعه‌ی آن را انتخاب فرمائید . عامل ها زیادی در برتری گزینه‌های پیش رو تأثیرگذار می باشند . در ادامه به شما خوا هیم آموخت که به چه شکل با در نظر داشتن یک محرمانه معیار، مناسب‌ترین لهجه برنامه‌نویسی اینترنت برای منظورهای متعدد را تعیین فرمائید . 


«مناسب 
بودن» را برای خویش توصیف کنید 

تعیین گویش «مناسب» قادر است کمی گمراه‌کننده باشد . این بدان معناست که گزینه‌های غیرمناسب نیز وجود دارند . برخی از زبان‌ها به شما در دستیابی به اهداف برنامه‌نویسی‌تان هیچ کمکی نمی‌کنند، با این هم اکنون در بخش اعظمی از موارد، روش‌های زیادی برای رسیدن به خروجی مناسب وجود دارند . این موضوع، مخصوصاً در برنامه‌نویسی وب مصداق دارد . 

تمرکز حساس بعضا از زبان‌ها نظیر جاوااسکریپت بر روی توسعه و گسترش وب است، در حالیکه بعضا دیگر نظیر جاوا، به تیتر زبان‌های عمومی شناخته میشوند . حال بایستی بر روی سؤالاتی تمرکز فرمایید که جواب آن ها شما را در گزینش زبان برنامه‌نویسی مطلوب یاری نماید . در ادامه، هر یک از این سؤالات را مورد بررسی قرار خوا‌هیم داد . 

استفاده 
از کدام زبان برنامه‌نویسی، آسان‌تر است؟ 

انتخاب آسان‌ترین گویش برنامه‌نویسی وب، به سابقه شما بستگی دارااست . در‌صورتی‌که تجربه‌ای در به کار گیری از زبان‌هایی مانند HTML داشته باشید، با مفاهیم «سینتکس» (Syntax) و «قالب‌بندی» (Layout) آشنا خواهید بود . علاوه بر این، سرعت یادگیری افراد با هم متفاوت هست و همین موضوع، تعریف «آسان بودن» را برای هر شخص گزینش می نماید . با این حال، بعضا از زبان‌های برنامه‌نویسی به طور کلی نسبت به زبان‌های دیگر ساده‌تر می باشند . 


برای استفاده سهل و آسان از یک زبان، بایستی گزینه‌ای را انتخاب نمائید که علاوه بر بهره‌مندی از «فریم‌ورک» (Framework) و کتابخانه‌های متعدد، ساختاریافته، مختصر و اثر گذار باشد . علاوه بر این‌ها، داشتن سینتکس ساده‌تر نیز به عنوان یک مزیت محسوب میگردد . 
در نصیب زیر، بعضا از زبان‌های مطلوب برای افراد تازه کار به یار ویژگی‌های حیاتی این زبان‌ها آورده شده است: 
جاوا 
اسکریپت 
شی‌ءگرا 
پویا 
تابعی 
ساختاریافته 
کتابخانه‌های 
زیاد فارغ از 
نیاز به «کامپایلر» (Compiler) روبی 
(Ruby) 
سینتکس 
مشابه زبان‌های دیگر مختصر 
و مفید فریم‌ورک 
«روبی آن ریلز» (Ruby on Rails) یک‌سری 
الگویی PHP 

دارای 
انجمنی بزرگ از بسط دهندگان، به یار منابع زیاد پویا 
محفظه 
انعطاف‌پذیر


 • آخرین ویرایش:یکشنبه 15 اردیبهشت 1398
نظرات()   
   
شنبه 14 اردیبهشت 1398  12:43 ب.ظ

اذن دهید این مطلب را با یک نقض داعیه آغاز کنم . اینجانب هر روز با آنالیز کردن خبرها شروع می کنم، تا اطمینان حاصل کنم که می دانم در دنیا کاوش در دور و اطراف من چه می گذرد . اینجانب را در توییتر دنبال نمائید و در یک لحظه صبح شما یک توفان از توییت پیدا خواهید کرد . 

برای اسلایدی که جدیدا نهاده بودم، تصمیم گرفتم هر تغییری را در صفحه پیشنمایش SERP (صفحه نتایج موتورهای جستجو) برای ماه گذشته وجود دارد منتشر کنم . در این بخش 18 اسلاید وجود دارااست . 

من می خواهم بر این نکته تأکید کنم، نقطه ای که بعدا به آن خوا‌هیم رسید . 

اما در حال حاضر، نکته ای که باید به حافظه داشته باشیم این می باشد که ممکن می‌باشد که در بین وقتی که این قطعه منتشر می شود و زمانی که شما آن را می خوانید، تغییرات زیادی داشته باشد .(اسفند 
97) 
در واقع، احتمال فراوان زیادی وجود دارد که در بین هنگامی که اینجانب آن را به نقطه نهایی می رسانم، ویرایش می شود، و منتشر می شود، ممکن هست تغییرات در درحال حاضر حاضر وجود داشته باشد . 

بله، سرعت تغییر تحول در SERPs دوچندان سریع است . 

تغییرات ممکن می‌باشد بزرگ نباشند . . . ولی می‌باشند و بیش از دوازده بار در هر ماه، در طول یک سال چه بسا تغییرات کوچک تجربه های متفاوتی را تولید می نمایند . 

بنابراین، آنچه ما در اینجا تمرکز خوا‌هیم کرد، بلوک اصلی و برخی از موادسازنده آنها می‌باشد . طرح 
کلی SERP 
مقدمه 
با نگاهی به طرح کلی SERP، استارت می کنیم: 


در ادامه هر کدام از این بخش ها را چک می کنیم . A: 
Featured Snippet / Answer Box 
این بخش بالای نتایج طبیعی میباشد که تلاش می کند تا به طور بی نقص به جستجوی زمینه نظر کاربر پاسخ دهد . 

همان گونه که در مثال بالا می بینیم، در صورتیکه انگیزه تنها یک جواب معمولی باشد، این نصیب جواب آن خواهد بود . 

کلیدی این می‌باشد که محتوای خویش را به طریقی ساخت فرمائید که باکس پاسخ، برای جستجوی صوتی Google نیز جواب گو باشد . B: 
Knowledge Panel / Graph 
برای کسب و کارها یا معیارهای بنیادین انسانی، این قسمت به طور کلی دربردارنده خلاصه ای از اطلاعاتی میباشد که گوگل به تیتر هسته اصلی نمایش می دهد . داده ها حیاتی که یک جستجو گر احتمالا علاقه مند به پی بردن می‌باشد . 

با این حال برای پرس و جوهای عمومی تر، ما تصاویر و حقایق کلیدی را پیدا می کنیم، با پیوندهایی به سایر رویدادهای ذی‌ربط یا نهادهای دارای ربط . 

من در بالا ذکر کردم که نتایج جستجوی صوتی منحصرا در باکس جواب نیست . 

درصورتی که یک پنل علم وجود داشته باشد فیض جستجوی صوتی معمولا از آنجا می آید . C: 
People Also Ask 
دقیقا همان طور که از اسم آن پیداست، این بخش دربرگیرنده لیستی از سوال ها مربوط به پرس و جوی اول است . 

این بخش عموما زمانی سناریو داده می شود که پرس و جوی اولیه اشاره می کند که کاربر به دنبال اطلاعات در مورد آن مورد می‌باشد . 

فهرست سوالهای بخش اعظم به جستجو مرتبط می‌باشد تا به حجم کاوش . به این مفهوم که اینها لزوما پرسشهای تاپ در مسئله یک نام‌و‌نشان نیست، بلکه سوالاتی می‌باشند که مربوط به سوال اولیه می باشند . 

وقتی که یک نتیجه توسعه و گسترش یابد، یک جواب برای پرس و جو با یک لینک و پیوند به سایت ارائه می شود و همچنین یک سود کاوش برای پرس و جو با جزئیات عمده . جالب توجه است: پاسخ داده گردیده در صفحه نتایج اولیه در چهره کلیک، با نتایج باکس جواب در ورقه نتایج مختلف هست . 

شاید آنان فرض می نمایند که وقتی که پرس و جو به طور مستقیم جستجو می شود قصد کاربر مختلف می باشد . & D2: نتایج ارگانیک 
از نظر فنی تمامی چیز در ورقه در صورت بالا یک فیض طبیعی میباشد . 

همان طور که مطمئنا باخبر هستید، این ها بر شالوده ترکیبی از الگوریتم های فراوان پیچیده در Googleplex (es) تولید می شوند و براساس آن الگوریتم ها طراحی می شوند . E: 
نتایج کلیپ (جایگزین: خبر‌ها یا این که تصاویر) 
زمانی که فیلم های دوست داستنی که سعی برای جواب به یک پرس و جو دارند، وجود دارااست اکثر زمان ها در اسلایدشو سناریو داده می شود . 

در‌صورتی‌که پرس و جو الهام بخش گوگل به اعتقادوباور بر این باشد که قصد استفاده کننده دیدن تصاویر است در این قسمت با تصاویر مواجه خواهد شد . 

یا این که در صورتیکه پرس و جو نشان دهنده این باشد که قصد احتمالی کاربر برای جستجو در خبر‌ها است، در این نصیب آخری ابار مشاهده می شود . F: 
ورودی های مرتبط 
در بخش F شکل بالا، یک سطر از محل ورود های دارای ربط بر پایه خصوصیت هسته ای پیدا می کنیم . 

در پرس و جو به عنوان مثال، ما به دنبال داده ها در قضیه یک درگیری نظامی گران قدر بودیم . گوگل مشخص و معلوم کرده است که "درگیری نظامی" سازمانی است که اکثر مربوط به کاوشگر می باشد . 

در انتهای ورقه ممکن است بیش از یک سطر از نتایج وجود داشته باشد . 


 • آخرین ویرایش:یکشنبه 15 اردیبهشت 1398
نظرات()   
   
پنجشنبه 12 اردیبهشت 1398  12:29 ب.ظ

شما برای تاثیر گذاشتن بر روی بیننده، زمان اکثری پاره ای دارید . عده‌ای این بازه زمانی را 20 ثانیه، عده‌ای دیگر 10 ثانیه تیتر میکنند . ولی ما با این زمان‌ها کار نداریم . همین قدر کافی‌ست که بدانیم این برهه زمانی مضاعف کم است و شما بایستی تمام کارایی خویش را انجم دهید تا در این دوران کم، بازدیدکننده را به استفاده کننده و یا مشتری خویش تبدیل نمایید . آن‌گاه از رفتن به یک وبسایت جدید، برای بخش اعظمی از ما با اهمیت این است که در نگاه اول تارنما جذبمان کند . 
بایستی فهمیده باشید که میان رضایت بازدیدکننده‌ها و ویژگی‌های ظاهری یک سایت، رابطه مستقیمی وجود دارد . 
حال این سوال پیش می آید که برای رویارویی با این زمینه چه کنیم؟ از مهم‌ترین موادسازنده قضیه توجه برای کاربران، نحوه طراحی، شکل ظاهری، رنگ‌های مسئله به کار گیری و همینطور محتوای سایت می‌باشد . به این مسئله اعتنا کنید که اولین چیزی که یوزرها بعد از ورود به تارنما ما خواهند دید، محتوای آن نخواهد بود . آنها به سرعت و با چشم‌های خود، کل برگه را موضوع محاسبه قرار میدهند و به دنبال ایده‌های مسئله حیث خودشان می گردند . براین اساس سایت شما در وهله نخستین باید گویا و عاری از هر مدل مطلب اضافی باشد . 
هماهنگی تارنما شما با همگی مرورگرها، موضوعی هست که می بایست روی آن اعتنا فرمایید . 
یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های هر طراح سایتی، سازگاری و یکپارچگی وب سایتش، با کلیه نسخه‌های مرورگرهاست! مطمئن باشید فردی حاضر نمی شود فایرفاکس و یا اپرا را کنار گذاشتن کند، صرفا به این ادله که اینترنت وب سایت شما با آن‌ها هماهنگ نیست!
به کارگیری 
از عکس در پس مسئله سایت استفاده از عکس در پس مسئله وب سایت همیشه عامل بدی نیست . بلکه در صورتیکه ماهرانه این عکس تعیین شود، در کنار یک رنگ بندی مناسب، میتواند تاثیر فوق العاد‌ه‌یی روی تماشاچی داشته باشد . به مسئله رنگ‌بندی، انتخاب فونت و نوع نگارش توجه فرمایید . یک مثال ساده در این مورد کافیست تا شما به اهمیت این مورد ها پی ببرید . تصور نمایید وارد یک اینترنت سایتی می شوید که در زمینه آرامش و طرق ساخت آن فعالیت می کند . 
می بایست اعتنا نمائید علاوه بر صفحه اصلی، سایر صفحه های نیز از پباده سازی کار آمدی برخوردار باشند . چون بسیاری از بازدیدکننده‌ها، مستقیما به آن صفحه ها ساماندهی می‌شوند و در صورتی‌که تجهیزات رفاهی قابل قبولی را برای آنها در نظر نگیرید، ممکن میباشد از تارنما شما بیرون شوند! لینک دادن به صفحه اصلی، در تمام صفحه ها فرعی، مسئله مهمی میباشد . به این مسئله بایستی اعتنا نمائید که طراحی وبسایت می بایست به گونه‌ای باشد که استفاده کننده سپس از ورود به یک صفحه، شم نکند به انتهای وبسایت و یا این که به یک بن بست رسیده می‌باشد که تنها منش خروج از آن، بستن تارنما می‌باشد! پیوندهای مناسب، قادر است عاملی باشد تا بازدیدکننده خویش را مراقبت نمایید . 
البته بایستی اعتنا فرمائید هدف ما چه است . ما قصد داریم ابتدا بازدیدکننده‌ای را که برای اولین بار به وب وب سایت ما آمده است، جذب و برای خویش حفظش کنیم، و آن گاه در وهله دوم مطالب مفیدی در زمینه مقوله تخصصی خویش به آن ارائه دهیم . یک پیشنهاد مطلوب این هست که شما برگه اول خود را به عبارتی طور که گفتم، نا مرتب نکنید . کارایی فرمایید یک رویت کرد کلی از سایت‌تان به کاربر دهید و آن گاه عملکرد کنید آن را به سمت صفحه های دیگر موعظه نمایید . 
در نهایت شما بایستی بینندگان تارنما خود را بشناسید و نگرش آنان را به زیبایی فهم و شعور فرمایید و یا وب سایت خود را طوری طراحی کنید تا با ارائه یک ایده خاص، بتواند یک نماد برای بیننده تولید کند تا گشوده نیز سراغ تارنما شما بیاید . می‌توانید مطمئن باشید، آن‌گاه از انجام این کارها، وبسایت زمینه نظر، موضوع توجه همگان قرار خواهد گرفت . 


نکات 
حیاتی و اضطراری در طراحی سایت 
شاید بتوان ابلاغ نمود که طراحی تارنما دسترس پذیر مهم ترین فاکتور در ساخت تجربه عالی کاربر در طراحی تارنما شما باشد . ساخت رابطه مطلوب فی مابین صفحات تارنما و سهولت در یافتن لینک و پیوند ها می تواند از نکات دارای اهمیت پباده سازی وبسایت باشد که اغلب دقت خاصی به آن چهره نمی گیرد . لینک و پیوند ها با ضروریت بیشتر و ارتباط اکثر با حوزه کسب وکار شما می بایست به در قالب منوها و یا این که به صورتی قابل مشاهده خیس درج شود تا یوزرها به راحتی به صفحات دلخواه هدایت شوند . طراحی وب سایت ریسپانسیو به معنای سازش پباده سازی تارنما با تلفن همراه می تواند فاکتور اصلی دیگر در طراحی اینترنت سایت باشد . کاربران گوشی با توسعه استفاده از اینترنت همواهر در حال پرورش می بایست پس بدین ترتیب در لحاظ دریافت کردن یوزرها گوشی به عنوان بخش عظیمی از ترافیک سایت می بایست زمینه توجه و تمرکز قرار گیرد که تاثیر بدون واسطه و مرتبطی را در سئو وبسایت خواهد داشت . 


نکات 
سئو در پباده سازی سایت 
سئو به عنوان فاکتوری در بازاریابی آنلاین سایت به بهبود سعی وب سایت کمک می نماید . وب سایت شما می بایست برای موتورهای کاوش بهینه شود . بهترین و قلیل هزینه ترین منش برای جذب مخاطب برای وب سایت شما، استعمال از کلیک ارگانیک است . کلیک ارگانیک یعنی بازدیدکنندگانی که با کلیک برروی لینک اینترنت سایت شما در موتورهای کاوش به وب سایت شما آمده اند . این جور کلیک اندک هزینه ترین شیوه برای جذب بازدیدکنندگان به وب سایت شماست . استعمال از گوگل و دیگر موتورهای جستجو به عنوان بازاریاباب اینترنتی بدون‌پول می تواند یاری شایانی در سودآوری کسب وکارها نماید . سئو سایت مراحل ایست که به‌این خواسته منفعت گیری می شود تا پباده سازی وبسایت را مطابق با استانداردهای گوگل تنظیم نماید . در حین طراحی وب سایت به این مسئله اعتنا کنید . 


 • آخرین ویرایش:یکشنبه 15 اردیبهشت 1398
نظرات()   
   
چهارشنبه 11 اردیبهشت 1398  02:40 ب.ظ

قدم 
سوم:انتخاب کلمه و واژه حساس مناسب: این قضیه ربطی به وردپرس بودن یا نبودن cms اینترنت سایت شما ندارد .هر جور وب سایتی که دارید انتخاب کلمات اساسی یک عدد از او‌لین و دارای اهمیت ترین قدم های سئو خواهد بود . 

بسیاری از صاحبان اینترنت وب سایت ها توقع دارا‌هستند در کوتاه ترین بازه زمانی با لغت ها مضاعف پر رقابت در ورقه اولیه گوگل قرار بگیرند .البته چنین چیزی هیچ گاه نمیتواند رخداد بیفتد و هرچقدر بخواهید به این چهره همت کنید فیض ای به دست نمی آورید و چه بسا ممکن می‌باشد به اینترنت سایتتان جراحت نیز برسانید . 

انتخاب لغت ها حیاتی باید سنجیده و بر اساس مقدار رقابت آن ها باشد .ما همیشه سفارش میکنیم برای استارت کار مقدمه از عبارت های سه واژه ای و اندک رقابت خیس استارت نمایید و پس از به چنگ آوردن سود به سراغ کلمات مالامال رقابت تر بروید . 
سوال 
کلیدی اینجاست که دقیقا چه کلماتی را باید گزینش کنیم؟ 
بایستی خاطرنشان کرد که هر عبارت 3 کلمه و واژه ای یا حتی 1 کلمه و واژه ای نمیتواند برای وب تارنما شما اثرگذار باشد .بایستی عباراتی را تعیین فرمائید که توسط کاربران سرچ مناسبی دارا‌هستند .این نکته را در نظر بگیرید، دقیقا به دنبال کلماتی باشید که هدف فعالیت شما در وب تارنما هستند .هم اکنون می تواند عبارتی که فکر میکنید هدف شما می‌باشند را در گوگل سرچ فرمائید .دو قسمت وجود دارد که قادر است به شما در تعیین عبارات مطلوب کمک کند . 

سرچ 
گوگل 
هنگامی که در گوگل عبارتی را تایپ می‌کنید گوگل به شما پیشنهاداتی می دهد .این پیشنهادات عباراتی می‌باشند که قبلا بوسیله کاربران دیگر به خوبی سرچ شده اند و گوگل به شما توصیه میدهد .می توانید از این نصیب عبارت هایی با سرچ مطلوب و رقابت قلیل انتخاب نمائید .اما دقت فرمایید که کش مرورگر را خالی نمایید تا نتایج درست تری برای شما نمایش داده شود . از این قسمت هم میتوانید امداد بگیرید و از پیشنهادات گوگل به کارگیری نمائید .ولی به رخ کلی می بایست پیشنهادات گوگل را نسبت به انگیزه اینترنت سایتتان انتخاب نمایید و نباید روی کلیه این پیشنهادات عمل کنید .چون ممکن میباشد خیلی از این عبارت ها مربوط به هدف عمل وب تارنما شما نباشد . 


توصیه می کنیم این مقاله را نیز بخوانید تعیین 
بهترین لغت ها کلیدی سایت 


قدم چهارم:تنظیم url وردپرس انتخاب های زیادی برای تهیه و تنظیم url به کاربران میدهد و خوشبختانه دسترسی و کار کردن با آن را هم خیلی معمولی در لحاظ گرفته میباشد .البته متاسفانه بخش اعظمی از وب وبسایت ها را مشاهده می‌کنیم که در آغاز عمل url را به صدق تنظیم نکرده اند و در آخر در زمینه سئو تارنما وردپرس به مشکل ها زیادی بازخورد مینمایند . 


 • آخرین ویرایش:یکشنبه 15 اردیبهشت 1398
نظرات()   
   
 • تعداد کل صفحات :2  
 • 1  
 • 2  
آخرین پست ها

طراحی سایت شبیه باما..........دوشنبه 11 فروردین 1399

8 نوع متفاوت از وب سایت ها و نحوه ی طراحی آن ها ( قسمت پنجم )..........یکشنبه 10 فروردین 1399

به ایده های پباده سازی وبسایت..........پنجشنبه 7 فروردین 1399

اهمیت درج لوگو در شبکه های اجتماعی..........سه شنبه 5 فروردین 1399

انواع وب سایت های اینترنتی کدام ها هستند ؟..........پنجشنبه 22 اسفند 1398

:رونمایی کاسپراسکای از سیستم عامل اختصاصی اش..........چهارشنبه 21 اسفند 1398

محدود سازی دسترسی به فایل ها راهکاری برای افزایش امنیت سایت..........سه شنبه 20 اسفند 1398

API در اتصال نرم افزار اندروید به سرور..........یکشنبه 18 اسفند 1398

مقایسه وردپرس با جوملا و دروپال..........یکشنبه 11 اسفند 1398

وردپرس دات کام ..........یکشنبه 11 اسفند 1398

وب سایت ریسپانسیو یا این که واکنشگرا ..........پنجشنبه 8 اسفند 1398

ضرورت و اهمیت طراحی سایت حرفه ای..........دوشنبه 30 دی 1398

بلاگ یا وبسایت برای سئو..........چهارشنبه 25 دی 1398

Wordfence Security چیست؟..........دوشنبه 23 دی 1398

برنامه نویسی فرانت اند چه می باشد؟..........دوشنبه 16 دی 1398

همه پستها

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو