پنجشنبه 30 خرداد 1398  12:08 ب.ظ

فرآیند 
پباده سازی سایت: 
به روند ساخت و ایجاد یک اینترنت وبسایت از ابتدا تا آخر طراحی وب سایت می گویند . 

یک طراح وبسایت برای پباده سازی وبسایت نیاز به آشنایی با تمام پروسه تولید اینترنت سایت داراست . 


طراح وب سایت بایستی با ابزار گوناگون ایجاد و ویراش وب سایت ها و لهجه های برنامه نویسی شبکه و اینترنت شناخت داشته باشد، مانند Asp .net و PHP . 

همینطور می بایست با مباحث دامنه ، صاحب خانه وب ،cms ، Html ، css ، Ajax و . . . . 

شرکت پباده سازی سایت توسعه و پردازش مبنا، این اطلاعات را در مقالات طراحی تارنما خویش به طور کامل یادگرفتن داده هست . 

روند 
ساخت وب سایت: 
تولید کردن و ساختن هر شی و وسیله ایی مراحلی را مشتمل بر می شود . 

فرآیند 
ساختن یک اینترنت وبسایت هم ترتیبی دارد: 
1- آغاز تعیین یک اسم مطلوب برای اینترنت سایت که در مبحث دامنه در رابطه آن توضیح مفصل داده ایم . 

2- ثبت نام وبسایت یا این که ثبت دامنه برای این‌که اسم سایتمان منحصر به شخص باشد . 

3- طراحی صفحات اینترنت توسط شرکت های پباده سازی وبسایت نظیر شرکت طرح و پردازش اساس . 

4- خریدن یک فضای بر بستر اینترنت، که در بحث میزبان وب یا این که host می توانید با آن آشنا شوید . 

5- آپلود تارنما طراحی شده بر روی فضای خریداری شده یا این که صاحبخانه وب، برای این که بر روی بستر اینترنت برای نمایش به عموم قابل به کارگیری باشد . 


 • آخرین ویرایش:پنجشنبه 30 خرداد 1398
نظرات()   
   
چهارشنبه 29 خرداد 1398  11:20 ق.ظ

احتمالا شما که در حالا مطالعه‌ی این مقاله هستید از پاراگراف اشخاصی باشید که به پباده سازی تارنما علاقه‌مند بوده و دوست دارید بدانید یک سایت چه گونه تولید می‌شود، همانطور که می دانید هزینه‌ی طراحی یک سایت عالی مضاعف بالاست البته در شرای خودتان روند ساخت یک تارنما را بدانید می توانید به دلخواه خویش تارنما مسئله نظرتان را راه‌اندازی کرده و استارت به کسب درآمد از آن فرمایید . 
در این آموزش از همیار آی‌تی قصد نداریم روش‌های برنامه‌نویسی را بیاموزیم و وارد مباحث تخصصی یا فنی شویم، بلکه می‌خواهیم شیوه و منش طراحی یک سایت را از روءیت کرد کلی باهم ارزیابی کرده و یک الگوی فرضی از این فعالیت به شما ارائه دهیم، پس از مطالعه‌ی این آموزش میتوانید مسیر خویش را یافته و به دنبال یادگیری تخصص‌های مورد نیاز برای فعال‌سازی یک وبسایت بروید . 


قبل از این‌که به سراغ دعوا اصلی‌مان برویم، بیایید در آغاز کمی با تاریخچه‌ی نخستین وبسایت‌ها آشنا شویم و ببینیم اجداد وبسایت‌های امروزی به چه شکلی بوده‌اند . 

تاریخچه‌ی 
اولین تارنما جهان تکنولوژی 
وب و وبسایت‌های اینترنتی قدمت چندانی ندارند، اول صفحه‌ی وب جهان در سال ۱۹۹۱ بوسیله مجموعه برنرز لی (Tim Berners-Lee) ساخت و در دسترس عموم قرار گرفت، این سایت فراوان معمولی بود و صرفا از چندین نوشته و تعدادی پیوند ساخته گردیده بود، جالب هست بدانید این ورقه هنوز هم در این نشانی در دسترس است! 
مجموعه 
برنرز لی، سازنده وب چهره یی 
از مجموعه برنرز لی خالق شبکه‌ی جهانی وب! هم اکنون که مقداری با تاریخچه‌ی وب و نحوه‌ی شکل‌گیری نخستین وبسایت‌ها آشنا شدیم وقت آن هست که وارد جزئیات اساسی شده و ببینیم چه گونه می‌توان یک وب سایت ایجاد کرد . 

مهمترین 
پیش‌نیاز ورود به دنیای پباده سازی تارنما و برنامه‌نویسی شناخت نسبتا خوب با گویش انگلیسی است، چرا که بخش اعظمی از منابع عالی به خصوص در زمینه‌ی آی‌تی و تکنولوژی به زبان انگلیسی در دسترس بوده و شما با پی بردن لهجه انگلیسی می‌توانید پیشین از هرکس دیگری از این منابع با کیفیت بهره‌مند شوید، پس در اولی قدم همت فرمائید زبان انگلیسی خویش را تقویت کنید! 
پباده سازی 
وبسایت را از کجا استارت کنیم؟ هرچند در قبل با سایت‌های تماما ساده و یکنواختی مواجه بودیم، اما امروزه به لطف تکنولوژی‌های پباده سازی وب (که در ادامه با آن‌ها آشنا می‌شویم) صفحه های اینترنت زیبایی خیره‌کننده‌ای داشته و استفاده کننده می تواند به راحتی با آن ها به تعامل بپردازد . 

سایت‌های مدرن از دو قسمت فرانت‌اند (Front end) و بک‌اند (Back end) تشکیل شده‌اند، قسمتی از وب سایت که به وسیله استفاده کننده قابل مشاهده بوده و در مرورگر او نمایش داده میشود فرانت‌اند نام داشته و چکیده که مربوط به پردازش‌های سمت سرور میگردد را بک‌اند می‌نامند . 


 • آخرین ویرایش:چهارشنبه 29 خرداد 1398
نظرات()   
   
سه شنبه 28 خرداد 1398  05:58 ب.ظ

HTML یک لهجه تعبیه شده برای رایانه است که ساخت یک وب سایت را ممکن می سازد . سپس این سایت ها می توانند توسط هر شخص دیگری که به اینترنت متصل هستند چشم شوند . یادگیری آن نسبتاً راحت می باشد و در آنچه که به شما اذن ساختن می دهد فراوان قوی است . برای یادگیری html شما به هیچ ابزار مازاد به غیر از یک رایانه بی آلایش احتیاج نخواهید داشت و دوران هنگامی که برای یادگیری از شما می گیرد بسیار محدود است . 
HTML کوتاه گردیده ی Hypertext Markup Language می باشد که به پارسی زبان علامت گذاری ابرمتن، مضمون‌ می شود . 
که برای هر نصیب از لغات آن می بضاعت و توان تعریفی ارائه کرد: 
Hypertext یا این که ابر متن، منش ای است که به وسیله کلیک کردن بر روی نوشته های مخصوصی که لینک نامیده می شود، می توانید بروی وب جابجا گردید . در راستی hyper در مقابل linear به معنای خطی میباشد . به این معنا که شما به هر کجا و در هر بازه زمانی که تمایل داشتید می توانید بروی وب به گشت و گذار سرگرم گردید و ترتیب خاصی برای آن نمی توان انتخاب کرد . 
Markup به عبارتی برچسب های اچ تی ام ال می‌باشد که متن ها درون آن جاسازی می شوند . آن ها یک جور خاص نوشته را آرم گذاری می کنند . 
Language یک لهجه می باشد که مثل هر زبان دیگر شامل یک خصوصی کلمه موسوم به کد و نصیب های مختلفی داراست . 
فراگیری 
گویش html 
HTML یک دسته گویش رایانه می‌باشد که برای تولید صفحاتی استفاده می شود که می بضاعت و توان آن‌ها را بروی وب یا این که در طومار الکترونیکی زمینه به کار گیری قرار بخشید . هر یکسری به نظر خیلی ها پیچیده به لحاظ می رسد، البته با ساختار نسبتاً ساده مطرح گردیده میباشد . کلیه متون، اجزاء گرافیکی و موادسازنده پباده سازی یک ورقه HTML با کدهایی که به مرورگر یا برنامه پست الکرونیکی دستور می دهد که چطور آن عناصر را نشان دهد، آرم گذاری شده اند . برچسب های html داده ها محتوایی کاغذ را محیا می کنند، به این ترتیب یک ورقه وب تا حد قابلیت و امکان دقیقا همان گونه که یک طراح می خواهد نمایش داده شود به نظر می رسد . 

HTML 
چطور عمل می کند؟ HTML دربرگیرنده یک محرمانه کدهای کوتاهِ متن شده به وسیله کدنویس، موسوم به برچسب می‌باشد که باطن یک پرونده متنی نوشته می شود . پرونده متنی هم به عنوان یک پرونده HTML یعنی با پسوند html . ذخیره می شود، و در درون مرورگرهایی مثل وب اکسپلورر و یا این که فایرفاکس به سناریو در می آید . مرورگر پرونده ها را می خواند و به شکل دیداری آن تبدیل می کند، دقیقاً همانطوری که نویسنده کد، توقع آن را دارد . تالیف کدهای HTML نیازمند به کارگیری صحیح از برچسب ها برای ساخت وبسایت میباشد . شما می توانید از یک ویرایشگر نوشته ساده تا یک ویرایشگر گرافیکی توسعه یافته برای تولید صفحات HTML استفاده نمائید . ولی برای استارت کار، ما به شما ویرایشگرهای ساده مثل notepad++ را توصیه می کنیم . 

برای این‌که خواسته را دقیقاً درک کنید، کاری که گفته می شود را دنبال کنید: ابتدا یک ورقه اینترنتی را گشوده نمایید که تاءمل نکنم عمل مشقت باشد . آن‌گاه از فهرست view آن مرورگر دستور view source را انتخاب نمائید . با این فعالیت ورقه ای گشوده می شود که یک سری کدهایی در آن وجود داراست که احتمالا در نگاه اول چیزی از آن متوجه نشوید . البته این کدها به عبارتی دستوراتی میباشد که مرورگر برای نشان دادن محتویات آن برگه از وب، دریافت می کند و این همان کدهای HTML می باشد . پس تا اینجا فکر کنم خواسته را نسبتاً فهم کرده باشید اما در ادامه اکثر توضیح داده خواهد شد . 


 • آخرین ویرایش:سه شنبه 28 خرداد 1398
نظرات()   
   
دوشنبه 27 خرداد 1398  01:08 ب.ظ

نگاهی 
به برگزیدگان سایت‌های B2B دنیا رپورتاژ / در پشت پرده هر وب سایتی که در وب وجود دارد، یک انگیزه بیزنسی نهان است . انگیزه هر چه که باشد، یک اینترنت وب سایت برای یک انگیزه خاص طراحی و ساخت گردیده هست . احتمالا شایسته ترین مورد ها برای توصیف هدف ها کسب و عمل در حوزه‌های دیجیتال، وب سایت‌های کسب و فعالیت B2B هست . پس منظور از یک اینترنت سایت B2B چیست؟ حوزه‌ایی که عمده مشتریان در آن به جای افراد، کسب‌وکارها و بنگاه‌ها میباشند . همچنین اصول بازاریابی سنتی، ابزارها و روش‌ها به طور بدون نقص در این فرایند اعمال نمی شوند . 

بهترین 
B2B های دنیا 

تجارت بنگاه به بنگاه یا این که به اصطلاح B2B به معنای معمالات و بخشید و ستد دربین بنگاه‌ها تجاری و تاجران مثل تامین کنندگان با فروشندگان عمده، یا عمده فروشان با خرده فروشان هست . در این جور دسته تجارت، در زنجیره ارزش هر مال تا وصال به دست مشتری، یک سری بنگاه قرار دارند . هر بنگاهی قیمت به بها کالا افزوده و به بنگاه بعدی میفروشد . این خرید و فروش‌ها را به اصطلاح B2B یا این که Business 2 Business می‌نامند . در این مدل، معمولاً حجم معاملات و همینطور حجم مالی زیاد بالا است . 

در هر کسب‌وکاری برای جلب حداکثر دقت نسبت به محصول یا این که خدمات، داشتن آوازه باید با اولویت‌ترین پیش‌نیازتان باشد . این فعالیت با ارائه سرویس ها فوق‌العاده به مشتریان انجام میگردد و وفاداری از طریق عرضه انحصاری محصول و نگهداری رابطه سالم از روش قیمت و تحویل اثرگذار به دست میاید و در این محیط دیجیتالی، تمام این مورد ها از روش یک اینترنت وبسایت ممکن است .

اینترنت 
سایت‌های B2B 
عمده اداره های کوچک و میانگین B2B در معرض پرورش آرام در کسب و عمل خویش می باشند و هیچ تجربه یا دانشی برای رسیدن به شهرت جهانی ندارند . 
برهان این امر چه می تواند باشد و چرا این شرکت‌ها مانع ها بخش اعظمی را متحمل می‌شوند؟ 
توسعه و گسترش و بسط کسب و عمل شما در عرصه جهانی، سوای توجه به محلی که در آن قرار دارید، مشکل کنونی شما نمی‌باشد . این وب سایت‌ها تامین کنندگان و خریداران جهان را توده آوری می‌نماید و به آنان خدماتی را ارائه می دهد که برای هر دو طرف برای خرید و فروش تولید ها اثر گذار باشد . در ادامه این مقاله، تعدادی از این اینترنت سایت‌های B2B را که در سراسر جهان مشهور می باشند را برای شما معرفی کرده و در نهایت یک تارنما B2B اهل ایران را به سمع حیث شما خوا‌هیم رساند . 

علی 
بابا 
تیم Alibaba یک کنسرسیون محرمانه چینی می‌باشد که در قضیه تجارت الکترونیک در وب عمل داراست . از پاراگراف پورتال‌های این وب سایت می‌توان به مدل‌های بنگاه به بنگاه، خرده فروشی و . . . اشاره کرد . این وبسایت، خدماتی همچون پرداخت آنلاین، موتور جستجوی مقایسه ارزش و سرویس ها ذخیره‌سازی داده‌ها را ارائه می‌دهد . در سال ۲۰۱۲ دو پورتال علی پدر در کنار نیز ۱٫۱ ترلیون یوان (۱۷۰ هزار میلیون دلار) فروش را اداره کردند که از ادغام دو حریف خود یعنی، eBay و آمازون عمده بود . 

Alibaba در حالا حاضر در بازار بورس هنگ‌کنگ فهرست شده‌است، به راحتی یک عدد از قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین سکوی B۲B آنلاین در دنیا است که بیش از ۳۵ میلیون استفاده کننده در آن سهیم می‌باشند . 
در حالا خاضر شرکت‌های جان دار در اینترنت وب سایت خود، این کمپانی دارنده ۱۰ شرکت متعلق هست که عبارتند از: 
Alibaba 
International Alibaba 
China Taobao 
Tmall 
Juhuasuan 
AliExpress 
Alimama 
Aliyun 
Alipay 
China 
Smart Logistics


 • آخرین ویرایش:دوشنبه 27 خرداد 1398
نظرات()   
   

سایت‌های 
واکنش‌گرا چه مزایایی دارند؟ در هزینه‌ها صرفه جویی می شود؛ دیگر نیازی نیست که شرکتها برای 3 ابزار آی پد، آی‌فون و کامپیوترهای عادی قالب ویژه درست نمایند . می‌دانید در آن چهره چه قدر هزینه بایستی می‌کردید؟ پباده سازی یک سایت واکنش‌گرا منجر می‌گردد که شما فقط برای طراحی یک قالب هزینه کنید و دیگر خیالتان سهل وآسان باشد که هر کس با هر ابزاری می‌تواند وب‌سایت شما را با کیفیت و قالب مطلوب ببیند . 
در بازه زمانی صرفه جویی می‌شود؛ مشخص هست که امروزه دوران مشتری‌ها دوچندان دارای اهمیت و با ارزش می باشد . زمانی تنها با انجام یک پروژه، قالبی تهیه و تنظیم می‌شود که در همگی دستگاه‌ها به خیر نمایش داده می‌شود، تاثیر متعددی در صرفه‌جویی در مدت یوزرها خواهد داشت . 
پشت راز گذاشتن رقیبان؛ هنوز بخش اعظمی از سایت‌ها واکنشگرا نشده‌اند براین اساس شما با پباده سازی یک تارنما ریسپانسیو از خیلی جهات جلو زده‌اید . این امر شما را حرفه‌ای نشان می‌دهد و مسئله پسند یوزرها قرار می‌گیرید . خودتان میدانید که داشتن کاربر اکثر هم اندازه است با بازدید اکثر و در سود کسب‌و‌کاری پُر رونق‌تر . 
بهینه‌سازی کوئری های سئو؛ همان طور که گفته شد موتور جستجوی گوگل سایت‌های ریسپانسیو را در رنک‌های بالا قرار میدهد و این دستور منجر می‌شود همواره شما در رتبه‌های بالای کاغذ نتایج گوگل قرار بگیرید . 
ممانعت از محتوای تکراری؛ درصورتی که شما بدون چاره باشید برای هر ابزار نشانی (URL) مختلفی ساخت کنید، محتوای شما از لحاظ ربات‌ها و الگوریتم‌های گوگل تکراری محسوب می‌شود، در نتیجه ارزش سایت‌تان افت می کند و امتیاز و مقام پایینی خواهید داشت . پس برای این‌که از این قضیه خودداری فرمایید باید یک وبسایت ریسپانسیو داشته باشد . 

طراحی 
ریسپانسیو Responsive Design یا طراحی انطباقی Adaptive Design ؟ در طراحی واکنش‌گرا شما از یک لینک و پیوند برای موبایل و دسکتاپ به کارگیری می‌کنید و در دستگاه‌های متعدد HTML یکسانی دارید . در اینجا شما برای تغییر‌و تحول قالب برگه از گویش برنامه‌نویسی css استعمال کرده‌اید . در این رویکرد مدیریت سایت راحت‌تر میباشد و بازنویسی داده ها برای تمامی کاربرها از یک قسمت انجام می گیرد . نکته منفی پباده سازی ریسپانسیو این می‌باشد که باید برای تمامی نمایشگرها منابعی یکسان عرضه شود و با این‌که دستگاه‌های گوشی تلفن همراه، وضوح و گرافیک بالایی نیاز ندارند اما کاربر ناچار می‌باشد کلیه را دانلود نماید . 
در پباده سازی تطبیقی که به آن میزبانی پویا یا این که دینامیک نیز می‌گویند، به هر دستگاه کدها و رسانه‌های مختلفی رسول می شود که این خود، عمل را پیچیده می‌کند و به این ترتیب هزینه توسعه و گسترش نخستین بالا می رود . گرچه که هزینۀ طراحی یک وبسایت واکنشگرا بخش اعظم می باشد البته در مجموع، نیز سهل وآسان تر می باشد و نیز در بهینه سازی محتوا بر پایۀ مفاهیم CSS و HTML می‌توان از کیفیت فولدر های دارای ربط با قالب سایت اطمینان حاصل کرد . 
امروزه سایتها اهمیت متعددی به واکنشگرایی ارائه میکنند و Mobile friendly بودن را از گزاره بها های یک وبسایت به شمار میآورند، گوگل نیز به نسبت سایت‌‎های غیرواکنشگرا و تطبیقی، امتیاز مثبتی به سایت‌های واکنشگرا می دهد . در شیوه واکنشگرا دیگر در صورتیکه مرورگر تلفن همراه یا تبلت را گشوده کنید، سایت دچار به ‌هم ریختگی نمی‌شود، منوها به هم نمی‌ریزند و عکس‌ها از فریم یا صفحه بیرون نمی‌زنند . در این روش اضطراری است فایل ‌های جاوا اسکریپ بهینه‌سازی شوند تا هنگام گشوده شدن صفحه‌ها، سرعت وبسایت افت نکند . 


 • آخرین ویرایش:-
نظرات()   
   
چهارشنبه 22 خرداد 1398  12:18 ب.ظ


1 .شایسته ترین 
ابزار برای کسب و فعالیت اینترنتی یک عدد از شایسته ترین ابزارهایی که شما در کسب و فعالیت اینترنتی به آن احتیاج دارید یک اینترنت تارنما می‌باشد . از طرز سایت می توانید به راحتی با یوزرها و مشتریانتان در تعامل باشید . به راحتی می توانید روی آن ها عملیات بازاریابی را انجام دهید و آن ها را به مشتریان وفادار خویش تبدیل فرمائید . 


2 .تجهیزات 
بی نظیر امکاناتی که تارنما تان به شما می دهد، شما را کارکشته می سازد تا هرچه آسان خیس کسب درآمد اینترنتی را تجربه فرمایید . با داشتن یک تارنما می توانید همه چیز را خودکار نمایید . از عضویت در وبسایت گرفته تا پروسه خرید از تارنما . تمامی چیز طبق میل شما انجام می شود . 3 .دسترسی 
همیشگی به کاربران شما از طریق سایت تان هر زمانی که دوست داشته باشید می توانید با کاربرانتان در رابطه باشید . هر زمانی که بخواهید می توانید آن ها را به دیدن از سایت و محصولاتتان دعوت فرمائید . از شیوه ارسال ایمیل به آن ها می توانید پیشنهاد های ویژه خویش را ارائه دهید و فروش های چندین ده میلیونی را طی مقطع وقتی کوتاهی ایجاد کنید . 4 .مارک 
سازی اکثر برندهایی که می بینید برنده اند دارای وبسایت می‌باشند . میشه گفت فارغ از وب سایت برندسازی امکان پذیر نمی‌باشد و اصلا منفعت ای هم ندارد . شما از طریق وبسایت تان می توانید برندسازی خود را انجام دهید . هر چیزی که در تارنما شما منتشر می شود و یا این که هر سرویس یا این که محصولی که ارائه می نمائید منجر ارتقا برندتان می شود . 5 .سرمایه 
گذاری در دراز مدت در واقع می توانایی گفت سرمایه هر کسب و فعالیت اینترنتی وب سایت اش است . هر چه از قدمت وبسایت شما بگذرد قدرت و اهمیتش بالا می رود . مطلقا هر چه بگذرد تعداد کاربرانتان عمده می شود و این به نتیجه شما می باشد . 

از طرفی هر چه روی وب سایت خویش فعالیت فرمایید به نفع شماست . نیز از نظر عمر در حوزه کاریتان و نیز از حیث مقام در گوگل! فراموش نکنید که گوگل همیشه سر جایش باقی می ماند و این دقیقا یک سرمایه گذاری برای شما محسوب می شود . 


 • آخرین ویرایش:چهارشنبه 22 خرداد 1398
نظرات()   
   

هماهنگی 
و شخصیت کاری به دنبال طراحی باشید که برای فعالیت خود تعهد و شادی و شوق و اشتیاق را داشته باشد و بتوانید به راحتی با وی صحبت نمائید . شما برای مقطع طولانی با این فرد کار می کنید، براین اساس می بایست با هم هماهنگ باشید . 

شرکت کردن 
و ایده پردازی از همکاران خویش بپرسید آیا همه چیز به به عبارتی خیر و خوبی که در ذهن شما میباشد پیش رفته هست یا نه! تکرار کردن ایده های یکدیگر در طول مراحل پباده سازی باعث می شود پباده سازی اینترنت وب سایت بهبود پیدا نماید و به انگیزه آخری نزدیک تر شوید . 
فعال 
باشید شما به مشکلی بازخورد کرده اید یا نمی توانید طرحی را صحیح کنید؟ نگران باشید، چه بسا حرفه ای ترین طراحان وب وبسایت نیز هر روزه با این مدل مشکل‌ها مواجه می شوند . همگی این موضوع را فهم و شعور می نمایند که شما شایسته ترین سعی خود را انجام خواهید بخشید . 

اطلاع 
از پباده سازی سایت واکنش گرا پباده سازی برخورد گرا سایت شامل استعمال از گرید های مناسب، تصاویر قابل انعطاف و استفاده از مدیا کوئری ها می باشد که درصورت نداشتن داده ها کافی از آن ها اینترنت وب سایت شما با مشکلاتی در دستگاه های مختلف مواجه خواهد شد . 

به 
جزئیات دقت کنید در اکثر مواقع اعتنا مردم به نکات گرافیکی در پروژه ها باور نکردنی می‌باشد . توان دیدن جزئیات کوچک و تبارک برای یک طراح حرفه ای واجب هست . 

به لحاظ شما یک طراح وب وب سایت فن ای چه ویژگی های دیگری را بایستی داشته باشد؟ چشم به راه اطلاع از نظرها و پیشنهادات شما هستیم . 


 • آخرین ویرایش:سه شنبه 21 خرداد 1398
نظرات()   
   
یکشنبه 19 خرداد 1398  11:18 ق.ظ

چت آنلاین و یا این که به عبارتی پشتیبانی آنلاین هم یک عدد از امکاناتیست که می تواند تاثیرات مثبت زیادی بر روی کاربران شما بگذارد . این امکان را هم می توانید در بخش فوتر و یا به رخ سنجاق گردیده به تحت ورقه قرار دهید . 
یک جعبه برای وارد کردن آدرس اینترنتی و تصویب اسم در خبر نامه سایتتان را نیز در بخش فوتر قرار دهید . 
پباده سازی و تولید یک منوی ناوبری (Navigation) در فوتر نیز زیاد حساس و اساسی می باشد . 
از فرم تماس در صفحاتی که لازم است! (صفحه تماس با ما، ورقه تصویب پیشنهاد و …) به کار گیری 
از Captcha به مراد دوری از ارسال پیام های متعدد و اسپم ها! صفحه درباره ما را به صورت مخصوص و با ظرافت پباده سازی فرمائید . 
(زیبایی و تاثیر گذاری در این صفحه های دوچندان با اهمیت است! همینطور کلیه نکات مثبت و افتخارات و سند نامه ها و … را درباره مارک خویش در این صفحه بیان کنید) محتوای صفحه ها را در یک قالب تروتمیز تهیه و تنظیم فرمایید تا ضمن زیبایی، یک وقار خل وچل را برای استفاده کننده بسازید . 
معمولا نوع F صورت را می توانید به عنوان یک گونه خوب در لحاظ بگیرید (دو ردیف دو تایی در بالا و پس از آن یک ستون یک ردیف در زیر قراردهید که شکلی مثل F به خویش می گیرد) مقررات و قانون ها (Privacy Policy) تارنما و شرکت را برای کاربران نمایش دهید تا آن ها اطلاع داشته باشند ذیل چه قوانینی در وب سایت شما فعالیت می نمایند . 
(این موضوع به ویژه در قوانینی که شما اطلاعت کاربر مانند آدرس اینترنتی و شماره گوشی تلفن و … را اخذ می نمائید زیاد با اهمیت و اضطراری است!!!) صفحه ی سوال ها مرسوم را مطلقا ساخت فرمایید و به سوال های و مشکل ها رایج کاربران در آن کاغذ جواب دهید! این برگه و چنین اطلاعاتی می تواند عملکردی آسان تر و متانت خیالی زیادی را به یوزرها ببخشد . 
برگه ی بلاگ را ساخت نمائید تا کاربران بتوانند به طور کامل و به آسانی اخبار و مقاله‌ها را مطالعه نمایند . 
در صفحه های مقاله‌ها و مطالب، یک جعبه جستجو قرار دهید تا یوزرها در صورت نیاز بتوانند مطالب زمینه نظرشان را پیدا کنند . 
قابلیت منتشر کردن مطالبتان در صفحه ها اجتماعی را آماده کنید تا بازدیدکنندگان شما را در ترقی و دوستداشتنی شدن یاری نمایند . 
(دکمه های تکثیر اختصاصی برای هر کانال اجتماعی را در تحت مقاله و یا این که کنار آن قرار دهید) قابلیت درج لحاظ در زیر مقالات را حتما آماده نمایید . 
در بخش سایدبار در صفحه ها مربوط به مقالات، دوستداشتنی ترین و حساس ترین مطالبتان را قرار دهید . 
پیوند های متنی که به چهره واضح چشم شوند و از نوشته های معمولی قابل تشخیص باشند، در طراحی وب سایت اهمیت مضاعف زیادی دارا‌هستند . 
فونت خوشگل و خوانا که بر روی کاربر تاثیر متعددی خواهد گذاشت . 
ریسپانسیو! 
فکر نمی کنم ضروری باشد از اهمیت بالای ریسپانسیو بودن تارنما برایتان حرفی بزنم! در ورژن موبایل، یک منوی باز و بسته شونده در کنار ورقه قرار دهید . 
سیستم ایجاد نقشه سایت (Sitemap) به صورت خودکار را تولید نمایید . 
رئیس 
وب سایت باید بتواند به آسانی عوان، توضیحات متا و بقیه داده ها مربوط به مطالب و صفحه ها را تغییر تحول دهد (امکاناتی بدون نقص و فوق العاده نظیر وبسایت های وردپرس در این مسئله شایسته ترین مورد هستند)


 • آخرین ویرایش:یکشنبه 19 خرداد 1398
نظرات()   
   

روشهایی 
برای ارتقا سرعت سایت در سال 2019 
همگی ی ما می دانیم یک عدد از اصول دارای اهمیت بعد از آن از پباده سازی تارنما ارتقا سرعت سایت است زیرا در صورتی‌که بر روی افزایش سرعت وب سایت در دوران لود آن تمرکز کنیم طبیعتا گوگل به سمت ما ترافیک طبیعی بیشتری را به سمت ما ارسال میکند و در فیض منزلت بهتری را در موتور کاوش کسب می کنیم که این دستور تاثیر به سزایی بر روی سئو سایت ما دارد . 

تامل 
می نمائید افزایش سرعت سایتتان اصلی نیست؟ 
تاخیر 
یک ثانیه در برهه زمانی بار گذاری صفحات معادل می باشد با 
11٪ 
بازدید کمتر صفحه 
16٪ 
کاهش رضایت مشتری 
7٪ 
از دست دادن نرخ تبدیل 
پس طبیعتا یکسری ثانیه اضافی برای بارگذاری یک برگه می تواند تأثیر زیادی در توانایی شما برای جذب بازدیدکنندگان و ایجاد فروش داشته باشد . 

باید این فیض را بگیریم که داشتن تارنما کند و با سرعت ذیل خیر صرفا به جایگاه بندی شما در موتور کاوش ضربه می‌زند بلکه موجب از دست رفتن سود و گوشه ای از مشتریان شما می‌گردد . 

چه طور 
بهینه سازی سرعت تارنما بر روی نرخ تبدیل تاثیر می گذارد سرعت 
زیر بار گذاری شدن یک صفحه مقدار نرخ تبدیل را می گیرند این به چه مفهوم است؟ 
در حقیقت، 47 درصد از یوزرها وب سایت ها انتظار دارند که یک برگه در دو ثانیه یا این که بازه کمتری بارگیری شود و 40 درصد از یوزرها صفحه ای که سه یا این که بیش خیس از سه ثانیه طول می کشد را رها می‌نمایند . 

بهینه 
سازی سرعت سایت 
این بدان معنی هست که درصورتی که وبسایت شما بیش از سه ثانیه طول بکشد تا بار گذاری شود، تقریبا نیمی از بازدیدکنندگان خویش را از دست می دهید . 

پس در راستی این مساله گل به خودی محسوب می‌شود زیرا نه صرفا از وبسایت شما بازدید نمیشود بلکه قابلیت رجوع مجدد کاربران هم به آن صفحه وجود ندارد . در یک نظرسنجی، 79 درصد از یوزرها اینترنتی گفته اند که به یک وبسایت با تلاش ضعیف و سرعت قلیل باز نخواهند گشت . 

در به عبارتی نظرسنجی، 52 درصد از خریداران اعلام کردند که بارگیری صفحات سرعت بالا برای وفاداری وبسایت اصلی میباشد و 44 درصد از آنان به عزیزان خویش در مورد سعی ضعیف وب سایت ها و تجربیاتشان در زمینه آن ها سخن مینمایند . 

این چک نشان بخشید که یک تاخیر یک ثانیه ای می تواند رضایت مشتری را در حدود 16 درصد کاهش دهد . 

چه 
عواملی سرعت تارنما شما را پایین تاثیر قرار میدهد؟ ارتقا 
سرعت بار گذاری صفحه های در دستگاه تلفن همراه تلفن همراه در حالا حاضر نقش مهمی در جایگاه بندی موتور های جستجو چه بسا در نتایج جستجوی دسکتاپ داراست . 

ارتقا 
سرعت بار گذاری صفحه های در موبایل 
براین اساس در صورتیکه می خواهید سکو بندی و دید مثبتی در حیث یوزرها خود محافظت فرمایید لازم است بدانید به چه شکل بازه زمانی بار گذاری سایت خود را کاهش یا سرعت آن را ارتقا دهید . شما می بایست یک سایت داشته باشید که یک تجربه کاربری پرسرعت و راحت را در هر مرورگر از کاغذ سناریو را فراهم کند . 

به 
چه دلیل سرعت یک تارنما ناچیز است؟ 
شما یک تست سرعت تارنما را انجام داده اید و مقطع بارگیری آن فراوان نماید می باشد . 
حالا می بایست چه اقداماتی را انجام دهیم؟ 
یکسری دلیل وجود داراست که دوران لود تارنما شما را به تاخیر میاندازد . 


 • آخرین ویرایش:شنبه 18 خرداد 1398
نظرات()   
   
دوشنبه 13 خرداد 1398  02:27 ب.ظ

اینترنت 
چیست؟ پباده سازی وب تارنما وب جزیی از اینترنت می‌باشد . اینترنت مخزنی از صفحات اینترنتی می باشد که هر یک دارنده آدرس مشخصی می‌باشند و توسط آن نشانی ها مسیریابی یا این که یافته می‌گردند و کاربری که به شبکه اینترنت متصل گردیده (کامپیوتر آنها جزء کامپیوترهای دیگر وب قرار گرفته است) می توانند با نوشتن نشانی صفحه ای از وب، برروی نوار نشانی مرورگر خود، به برگه اینترنت زمینه حیث که در مخزن صفحه ها اینترنت در اینترنت قرار دارد، دسترسی یابد . 
وب توسط تیم برزلی با اسم کانال گسترده جهانی یا (world wide web) ابتکار عمل گشت و تا قبلی از آن، معنا رابطه اینترنتی تنها منوط به ارسال و دریافت اطلاعات به فیس مستقیم از یک استفاده کننده به یک کاربر دیگر بود (مانند ایمیل) ولی با ظهور وب، فضا یا این که محدوده ای تولید گشت که یوزرها در این دور و اطراف داده ها و دیتاهای خود را قرار می دادند و این فضاها به فضاهای کوچکتری به اسم صفحه های تقسیم می گشتند و هر ورقه دارای نشانی منحصر به شخصی بود . یوزرها دیگر از طریق تایپ آدرس در برنامه های مرورگری مانند اینترنت اکسپلورر، قابلیت و امکان مشاهده و بازدید آن کاغذ که حاوی اطلاعاتی از نوع متن، عکس یا این که چیزهایی مشابه آن می‌باشد ، را پیدا می کردند . 

آدرس صفحه های وب دربرگیرنده 4 بخش : پروتکل که به عبارتی http یا این که ftp (یعنی دریافت یا این که ارسال اطلاعات) ، بخش www که اشاره به کانال گسترده جهانی دارد، اسم دامنه که همان اسم وب سایت و یا ورقه است که داده ها در آن میباشد و بخش انتها پسوند دامنه که به .com یا این که .net و . . . ختم می شود . این 4 بخش، اشاره به مکانی در اینترنت دارد که آن کاغذ اینترنتی در آن قرارداده گردیده و دربردارنده اطلاعاتی به گویش html می باشد . 

با وصل شدن شما به سرور ارائه دهنده سرویس اینترنتی، شما قسمتی از میلیونها کامپیوتر مو جود در اینترنت قرار می گیرید و با تایپ آدرس یکی از صفحه های وب در مرورگر خود، به عده استفاده کنندگان وب می پیوندید . با این توصیف، می بضاعت و توان ذکر کرد که اینترنت چیزی می‌باشد در دل اینترنت و اینترنت سوای اینترنت معنی نمی یابد، اما اینترنت خود سوای وب کماکان کار ارتباط فی مابین کاربران را انجام می‌دهد . 


 • آخرین ویرایش:دوشنبه 13 خرداد 1398
نظرات()   
   
یکشنبه 12 خرداد 1398  11:33 ق.ظ

نکته در لهجه برنامه نویسی asp .net 
: ASP .NET و IIS هر دو نرم افزارهایی رایگان می باشند البته برنامه نویسی برای لایسنس ویندوز بایستی پول پرداخت کند و از طرفی قابل انعطاف افزار Visual Studio نیز نرم افزار گرانی می‌باشد پشتیبانی زبان برنامه نویسی ASP .NET 
به وسیله وب تارنما و مرجعی به نام MSDN انجام می گردد که مخفف واژه Microsoft Software Developer Network است 
ASP .NET 
زیر مارک مایکروسافت هست و این یعنی اکثری از زبان های برنامه نویسی دیگری را یا Platform های دیگر را پشتیبانی نمی نماید اما به شما امکانات فراوان بی آلایش ای برای استارت طراحی سایت و برنامه نویسی می دهد ، ماژول های آماده و محیطی بی آلایش و رابط کاربری آسان برنامه نویسی را برای کاربران لذت بخش می کند 
اعتنا نمایید که یکی از مشکلاتی که در دنیای برنامه نویسی و طراحی تارنما با asp .net وجود دارااست هزینه ای می باشد که برای خرید نرم افزارهای آن بایستی صرف کرد ، البته ما در ایران هستیم و هیچ هزینه ای برای خرید این قابل انعطاف افزارها نمی کنیم چقدر نیز عالی ، پس پباده سازی تارنما با ASP .NET 
می تواند مورد قابل قبولی برای برنامه نویسی وب باشد 
نهایی نگارش ASP .NET 
ورژن چهارم این لهجه می باشد که در آن توجه زیادی برروی معماری سه لایه یا این که MVC داشته است 
خصوصیت زبان برنامه نویسی asp .net 
با استفاده از برنامه نویسی asp .net 
، می توان تارنما هایی قشنگ و جذاب را پباده سازی و کدنویسی کرد 
صفحه ها 
ASP مشتمل بر دستورات و فولدر هایی و (تگهای HTML) ، متن و دستورها اسکریپت هستند 
با به کار گیری از برنامه نویسی asp .net 
، می توانایی اطلاعات متفاوتی را از شیوه فرمهای موجود در صفحه های وبسایت عده آوری و پردازش موضوع حیث را انجام داد 
جهت ساخت تارنما های با گویش ASP در برنامه نویسی asp .net، 
می بضاعت از زبان های اسکریپت زیادی نظیر vbscript , Jscript , perl , rexx بهره برد 
وب سایت 
هایی با گویش ASP می توانند اجزای Activex را جهت انجام عملیات خاصی نظیر اتصال به یک خزانه اطلاعاتی و یا این که محاسبات تجاری زمینه برنامه نویس را به راحتی انجام دهند


 • آخرین ویرایش:یکشنبه 12 خرداد 1398
نظرات()   
   

وارد 
بازار کار شوید 

زمانی با ابزارهای طراحی سایتِ خویش ، کار کردید، و همگی چیز دستتان آمد ، و عمل با سایت خودتان را خاطره گرفتید، زمان آغاز فعالیت برای پروژه هایِ سایرافراد فرا رسیده میباشد . او‌لین کاری که بایستی انجام دهید این هست که تصمیم بگیرید، آیا می خواهید به تیتر یک محقق کارکنید یا به عنوان یک طراح سایت، در یک اداره یا بصورت آزاد یا به اصطلاح فریلنسری (freelance) عمل فرمایید . 

در هر صورت، در شرای می خواهید به تیتر یه طراح تارنما بطور جدی کار نمایید باید یکسری چیزها را در لحاظ بگیرید . شما می بایست یک سایت از نمونه کارهایتان بسازید و آن را به روز نگه دارید . به خاطره داشته باشید که شیوه هایِ پباده سازی سایت، دائما در حالا تغییر تحول هست . آنچه که سه سال پیش مُد بود، ممکن میباشد حال قدیمی گردیده باشد . بدین ترتیب برای این‌که یک تصویر فن ای از خود، در ذهن بقیه افراد بسازید، باید آخری مثال کارهایتان کاملا به روز باشد . و با استعمال از متد های روز ساخته گردیده باشند .برای وصال به این هدف، مطالعه ی مقالاتِ یادگرفتن پباده سازی وبسایت ، از منابع دارای اعتبار را همیشه در برنامه روزمره یا این که هفتگی خود قرار دهید . 

خودتان را آنالیز و تجزیه بررسی کنید . نقاط ضعف و قوت خویش را بشناسید . بدانید چه چیز هایی را بلدید و چه چیزهایی را بلد نیستید و درصدد یاددادن آن ها برآیید . 

دیگران را از مهارت های خود آگاه فرمایید . خودتان را نادیده نگیرید، ولی به خاطره داشته باشید که درمورد او‌لین شغل های شما ، به دست آوردن پول حیاتی نیست، بلکه تجربه و ارتباطاتی که به دست می آورید گرانبها است . 

طراحی یک قضیه بسیار ذهنی می باشد و طراحی سایت، از این مسئله مستثنا نمی باشد . شما بایستی در فعالیت خود خلاقیت نشان دهید و نمونه عمل های منحصربفردی را ارائه دهید . 

در حالتی که می خواهید در قضیه طراحی سایت کار کنید، شما بایستی یاد بگیرید چه گونه برای خویش بازار کار تولید کنید تا بتوانید محصولاتتان را بفروشید . روی مهارت های ارتباطی خود کار کنید، یک نامِ تجاریِ شخصی، ساخت کنیدو به یاد داشته باشید سازماندهی گردیده فعالیت کنیدو از تجربیات خویش درس بگیرید . 

خلل ها و بحران های مسیر، فرصتی برای یادگیری میباشند و شما را به سمت یک طراحِ رشته ای شدن، سوق می دهند . اکنون شما در روش موفقیت هستید، به یاد داشته باشید که هر کاری طاقت و شکیبایی، می طلبد، هیچ چیزِ خوب، سهل و آسان به دست نمی آید . پس نگرشی مثبت داشته باشید و از مسیری که قدم در آن گذاشته اید لذت ببرید . 


 • آخرین ویرایش:شنبه 11 خرداد 1398
نظرات()   
   
پنجشنبه 9 خرداد 1398  09:56 ق.ظ

شناخت 
با گویش های کامپایلری به گویش هایی کامپایل شده یا این که Compiled می گوییم که تمام سورس کد آن ها به رخ یکباره کامپایل می شود و سپس از این کار خروجی آن ها به رخ یک نرم افزار مستقل در اختیار استفاده کننده قرار می گیرد . در راستی کامپایلر کدهای متن شده بوسیله استفاده کننده را آن گاه از تست، به کدهایی فشرده و قابل درک برای سیستم تبدیل می نماید که به رخ پرسرعت اجرا می شوند . 

در رویکرد کامپایلری، برای نمونه در شرای سورس کدی در چهل خط متن شده باشد، تمام کدهای آن به صورت یکجا دریافت و ترجمه می شوند و در غایت یک پوشه خروجی به کاربر تحویل می دهد . برای اجرای خروجی زبان های کامپایلری دیگر نیازی به اجرای دوباره این عملیات (کامپایل شدن) وجود ندارد . پوشه های با پسوند exe که به طبع با آن ها راز و کار داشته اید مثالی از خروجی لهجه های کامپایلری می باشند . سرعت گویش های کامپایلری از لهجه های مفسری بخش اعظم هست البته از طرفی دیگر دیباگ و خطایابی آن ها نسبت به لهجه های مفسری دشوارتر محسوب می شود . 

در حالتی که بخواهیم همت زبان های کامپایلری را در قالب یک مثال ساده بررسی کنیم، با فرض این که متنی که به زبان خارجی نوشته می شود کدهای برنامه نویسی باشند Google Translate بهترین مثال برای در حیث به چنگ آوردن است . در Google Translate همانطور که دیده اید مقدمه تمام پاراگراف نوشته گردیده را اخذ می شود و بعد آن را به چهره یکباره ترجمه می کند و به کاربر تحویل می دهد که این فرآیند شبیه نحوه همت گویش های کامپایلری میباشد . 

شناخت 
با تفاوت زبان های سمت سرور و سمت کاربر به لهجه هایی سمت کاربر یا Client-side می گوییم که در مرورگر کاربر پردازش و اجرا می شوند . برای مثال جاوا اسکریپت در مرورگر استفاده کننده اجرا می شود بنابراین جزو زبان های سمت کاربر محسوب می شود . از آنجایی که این گونه گویش های برنامه نویسی در سیستم کاربر پردازش می شوند، دشوار افزار و مدل سیستم کاربر می تواند در سرعت اجرای آن ها تاثیرگذار باشد . 

البته لهجه هایی نظیر PHP در سرور (مربوط به سایت) پردازش و اجرا و در غایت خروجی آن به سوی کاربر ارسال می شود . به همین استدلال به زبان هایی نظیر PHP سمت سرور یا Server-Side می گوییم . از آنجایی که پی‌اچ‌پی در سمت سرور اجرا می شود، برای برقراری رابطه میان کاربر و سرور نیاز نرم افزاری دارااست که به آن اینترنت سرور می گوییم . 

info 
نکته : سرور یک سیستم مشقت بار افزاری هست که یک اینترنت وب سایت روی آن اجرا می شود البته اینترنت سرور قابل انعطاف افزاری هست که وظیفه مدیر درخواست ها و داده ها را در این سیستم طاقت فرسا افزاری بر عهده دارااست . همچنین اصطلاح اپ سرور به معنای قابل انعطاف افزار یا این که وب سایتی است که به وسیله ما متن گردیده است . 


 • آخرین ویرایش:پنجشنبه 9 خرداد 1398
نظرات()   
   
چهارشنبه 8 خرداد 1398  12:29 ب.ظ

هنگامی که مدرک نامه اس اس ال (SSL) وبسایت خود را فعال می کنید ممکن می‌باشد تمایل به تغییر مسیر مداد دامنه ی خویش آدرس با https را داشته باشید که ما ریدایرکت دامنه از http به https با استفاده از کد htaccess را به شما سفارش می کنیم . 

در شرای شما از هاست سی پنل یا این که هر نوع هاست لینوکسی دیگری که از نرم افزارهای وبسرور مانند آپاچی یا لایت اسپید فایده می گیرد به کارگیری می کنید کار کشته به ریدایرکت دامنه از http به https با استعمال از کد htaccess خواهید بود و قرار دادن یک کد ساده در فولدر اچ تی اکسز هاست خود این فعالیت انجام خواهد شد . 

برای انجام این عمل به پنل هاست خود مراجعه نموده و به قسمت مدیریت پوشه ها بروید که معمولا در هاست های لینوکسی منتخب به نام file manager است و آنگاه در پوشه ی حساس هاست به فایل ی همگانی تارنما که معمولا پوشه ای به نام public_html هست بروید و به دنبال فایل .htaccess بگردید و آنرا ویرایش فرمائید یا درصورتی که وجود ندارد آنرا بسازید . (توجه داشته باشید که گهگاه زمان ها خصوصا در هاست های سی پنل پوشه هایی که با نقطه شروع می شوند مخفی می باشد که برای نمایش فولدر های مخفی در سی پنل می بایست از دکمه ی setting که در قسمت بالا سمت راست بخش فولدر سبب ساز قرار دارااست نمایش غلط را با تیکت زدن عبارت Show Hidden Files (dotfiles) واضح نمائید . 

ریدایرکت 
دامنه از http به https با استعمال از کد htaccess 
پس از باز کردن یا این که ایجاد پوشه htaccess در فایل در قسمت بالای کدها کد ذیل را قرار داده و فایل را ذخیره نمائید . 

RewriteEngine 
On RewriteCond 
%{HTTPS} off RewriteRule ( .*) 
https://%{HTTP_HOST}%{REQUEST_URI} هم اکنون وب سایت خویش را سوای https گشوده فرمائید تا از درستی عملکرد کد اچ تی اکسز اطمینان حاصل نمایید . 

در‌صورتی‌که ریدایرکت به فیس صحیح انجام نشد یا این که وبسایت شما با خطای 500 و یا این که سفید شدن کاغذ مواجه شد ممکن است کدها را به صورت درست وارد نکرده اید و یا این که در جای مطلوب قرار نداده اید . براین اساس صحت کدها را مجدد چک فرمائید و نهایتا در حالتی که حتمی شد از حامی هاست خود تقاضای پشتیبانی نمایید . 


 • آخرین ویرایش:-
نظرات()   
   
سه شنبه 7 خرداد 1398  12:11 ب.ظ

فولدر 
نصب لاراول را از اینجا دانلود کنید حال Composer را اجرا فرمایید و آنگاه از آن کافیست تعدادی توشه Next بزنید تا با تنظیمات پیش فرض Composer با موفقیت نصب شود آنگاه از نصب Composer وارد Command Prompt شوید و آنگاه داخل Run بنویسید cmd آن گاه اینتر را بزنید . درحال حاضر امر composer را تایپ کنید و اینتر بزنید . 

شما Composr را با برد نصب کردید . حال درون درایو C فایل ای بسازید و اسم آن را Laravel بگذارید . 
آن‌گاه درون CMD دستور تحت را تایپ نمایید و اینتر بزنید : 
C:\> 
Cd laravel 1 
C:\> 
Cd laravel حال 
امر زیر را به مراد ساختن یک پروژه به نام blog درون مسیر C:\laravel وارد نمایید و اینتر بزنید : 
composer 
create-project --prefer-dist laravel/laravel blog 1 
composer 
create-project --prefer-dist laravel/laravel blog تهنیت میگم شما اولی پروژه لاراول را ساخت کردید . درحال حاضر آخری فرمان را نیز وارد فرمایید تا سایتتان فراهم اجرا شود . 
اول وارد فایل blog گردید (اسم فایل پروژه) 
C:\laravel> 
Cd blog 1 
C:\laravel> 
Cd blog آنگاه فرمان php artisan serve را وارد نمایید . 

درحال حاضر 
کافیست مرورگر خویش را گشوده نمایید و آدرس ذیل را در آن وارد نمایید : 

Localhost:8000 1 

Localhost:8000 

ساخت 
یک دیتابیس با به کارگیری از تریمنال mysql ┌─[usm4n@usm4n-desktop]―[~] 
└─•mysql 
-u root -p Enter 
password: mysql> 
create database laravel; Query OK, 1 row affected (0 .00 
sec) 1 
┌─[usm4n@usm4n-desktop]―[~] 
└─•mysql 
-u root -p Enter 
password: mysql> 
create database laravel; Query OK, 1 row affected (0 .00 
sec) پیکربندی مقر داده در بخش /config/database .php 
'mysql' 
=> array( 
'driver' => 'mysql', 
'host' => 'localhost', 
'database' => 'laravel', 
'username' => 'root', 
'password' => 'very_secret_password', 
'charset' => 'utf8', 
'collation' => 'utf8_unicode_ci', 
'prefix' => '', ), 
10 
'mysql' 
=> array( 
'driver' => 'mysql', 
'host' => 'localhost', 
'database' => 'laravel', 
'username' => 'root', 
'password' => 'very_secret_password', 
'charset' => 'utf8', 
'collation' => 'utf8_unicode_ci', 
'prefix' => '', ), 
تولید 
جداول گوناگون با به کارگیری از Migrations : 
در این بخش ، ما جدول های پایگاه داده مسئله به کارگیری در وبلاگمان را با به کار گیری از Migrations ساخت می کنیم . برنامه ما از جدول Posts وcomments برای ارسال پست روی وب لاگ و بخش نظرات به کار گیری می نماید . 

نکته : ما از دستورها artisan migrate:make create_tablename_table و artisan migrate به ترتیب برای ایجاد Migrations و اجرای Migrations به کار گیری می کنیم . 

کلاس 
Migrations برای جدول Posts : 

use 
Illuminate\Database\Migrations\Migration; use 
Illuminate\Database\Schema\Blueprint; 
class 
CreatePostsTable extends Migration { 


/** * Run the migrations . 

* @return void 
*/ 
public function up() 
Schema::create('posts', function (Blueprint $table) { 
$table->increments('id'); 
$table->string('title'); 
$table->string('read_more'); 
$table->text('content'); 
$table->unsignedInteger('comment_count'); 
$table->timestamps(); 
$table->engine = 'MyISAM'; 
}); 
DB::statement('ALTER TABLE posts ADD FULLTEXT search(title, content)'); 


/** * Reverse the migrations . 

* @return void 
*/ 
public function down() 
Schema::table('posts', function (Blueprint $table) { 
$table->dropIndex('search'); 
$table->drop(); 
}); 
10 
11 
12 
13 
14 
15 
16 
17 
18 
19 
20 
21 
22 
23 
24 
25 
26 
27 
28 
29 
30 
31 
32 
33 
34 
35 
36 
37 
38 
39 
40 
41 
42 

use 
Illuminate\Database\Migrations\Migration; use 
Illuminate\Database\Schema\Blueprint; 
class 
CreatePostsTable extends Migration { 


/** * Run the migrations . 

* @return void 
*/ 
public function up() 
Schema::create('posts', function (Blueprint $table) { 
$table->increments('id'); 
$table->string('title'); 
$table->string('read_more'); 
$table->text('content'); 
$table->unsignedInteger('comment_count'); 
$table->timestamps(); 
$table->engine = 'MyISAM'; 
}); 
DB::statement('ALTER TABLE posts ADD FULLTEXT search(title, content)'); 


/** * Reverse the migrations . 

* @return void 
*/ 
public function down() 
Schema::table('posts', function (Blueprint $table) { 
$table->dropIndex('search'); 
$table->drop(); 
}); 


این کلاس در بخش /database/Migrations/ قرار می گیرد . 

دقت داشته باشید که من با به کارگیری کردن از $table->engine = ‘MyISAM’ و با طولانی تر کردن شاخص مرکب به ستون های title, content این قابلیت را ساخت کردم تا هر وقت کاربر مطلب قضیه حیث خودش را جستجو کند، عملیات جستجو نیز در باطن نوشته و نیز در باطن تیتر پست انجام شود . 

کلاس 
Migrations برای جدول comments 

use 
Illuminate\Database\Migrations\Migration; use 
Illuminate\Database\Schema\Blueprint; 
class 
CreateCommentsTable extends Migration { 


/** * Run the migrations . 

* @return void 
*/ 
public function up() 
Schema::create('comments', function (Blueprint $table) { 
$table->increments('id'); 
$table->unsignedInteger('post_id'); 
$table->string('commenter'); 
$table->string('email'); 
$table->text('comment'); 
$table->boolean('approved'); 
$table->timestamps(); 
}); 

/** * Reverse the migrations . 

* @return void 
*/ 
public function down() 
Schema::drop('comments'); 
10 
11 
12 
13 
14 
15 
16 
17 
18 
19 
20 
21 
22 
23 
24 
25 
26 
27 
28 
29 
30 
31 
32 
33 
34 
35 
36 
37 

use 
Illuminate\Database\Migrations\Migration; use 
Illuminate\Database\Schema\Blueprint; 
class 
CreateCommentsTable extends Migration { 


/** * Run the migrations . 

* @return void 
*/ 
public function up() 
Schema::create('comments', function (Blueprint $table) { 
$table->increments('id'); 
$table->unsignedInteger('post_id'); 
$table->string('commenter'); 
$table->string('email'); 
$table->text('comment'); 
$table->boolean('approved'); 
$table->timestamps(); 
}); 

/** * Reverse the migrations . 

* @return void 
*/ 
public function down() 
Schema::drop('comments'); 
با ایجاد فیلد post_id این امکان را برای خود ایجاد می کنیم تا بتوانیم میان دو جدول ارتباط ساخت کنیم و با به کارگیری از Eloquent ORM به هدف خویش برسیم . همچنین از فیلد approved برای تایید ایده ها کاربران به وسیله مدیریت استفاده می کنیم که آیا نظر قابل مشاهده درون تارنما است یا خوبی . اما یک جدول دیگر نیز با نام users و با استعمال از Migrations برای احراز نام و نشان رئیس یا کاربرانتان باید بسازید که این جدول از پیشین وقتی که پروژه laravel ۵ رو نصب و روش اندازی کردید درون پروژه شما قرار داده گردیده می باشد . 

مطالب 
دیگر : 30 کتابخانه PHP فوق العاده کاربردی ساخت 
Models با استفاده از Eloquent ORM : 
Eloquent ORM یاور با فریم ورک لاراول وجود داراست و می تواند به سادگی و خیلی خوشگل با به کارگیری از ActiveRecord با جداول پایگاه داده شما کار کند و عملیات زمینه نظر شما را به بهترین صورت انجام دهد . هر جدولی که در مقر داده وجود داراست دارنده یک Model غیر وابسته در پروژه شما می باشد که این سبب تعامل خوبتر با جداول می شود . 

ما از نام های معمولی تری برای جدول ها بعنوان اسم Eloqent Model به کار گیری می کنیم تا خوانایی کدها بالا برود . این قرار بخشید یاری می نماید تا Eloquent بتواند به صورت جدول با Model رابطه برقرار کند . برای نمونه اگه اسم Eloqent Model ما Post باشد، از نام جدول posts استفاده می کنیم . 


 • آخرین ویرایش:سه شنبه 7 خرداد 1398
نظرات()   
   
 • تعداد کل صفحات :2  
 • 1  
 • 2  
آخرین پست ها

طراحی سایت شبیه باما..........دوشنبه 11 فروردین 1399

8 نوع متفاوت از وب سایت ها و نحوه ی طراحی آن ها ( قسمت پنجم )..........یکشنبه 10 فروردین 1399

به ایده های پباده سازی وبسایت..........پنجشنبه 7 فروردین 1399

اهمیت درج لوگو در شبکه های اجتماعی..........سه شنبه 5 فروردین 1399

انواع وب سایت های اینترنتی کدام ها هستند ؟..........پنجشنبه 22 اسفند 1398

:رونمایی کاسپراسکای از سیستم عامل اختصاصی اش..........چهارشنبه 21 اسفند 1398

محدود سازی دسترسی به فایل ها راهکاری برای افزایش امنیت سایت..........سه شنبه 20 اسفند 1398

API در اتصال نرم افزار اندروید به سرور..........یکشنبه 18 اسفند 1398

مقایسه وردپرس با جوملا و دروپال..........یکشنبه 11 اسفند 1398

وردپرس دات کام ..........یکشنبه 11 اسفند 1398

وب سایت ریسپانسیو یا این که واکنشگرا ..........پنجشنبه 8 اسفند 1398

ضرورت و اهمیت طراحی سایت حرفه ای..........دوشنبه 30 دی 1398

بلاگ یا وبسایت برای سئو..........چهارشنبه 25 دی 1398

Wordfence Security چیست؟..........دوشنبه 23 دی 1398

برنامه نویسی فرانت اند چه می باشد؟..........دوشنبه 16 دی 1398

همه پستها

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic