دوشنبه 31 تیر 1398  09:32 ق.ظ

زبان برنامه نویسی برای تالیف دستورالعمل های یک برنامه به فعالیت می رود . 
گویش های برنامه نویسی براساس ساختار و طریق ی رابطه با استفاده کننده و اتومبیل به دودسته تقسیم می شوند: - لهجه های تراز پایین: گویش هایی که به مشقت بار افزار نزدیک ترند . مثل لهجه ماشین که در آن برای تالیف دستورات، از صفر و یک استعمال می شود . 
- گویش مرحله بالا: لهجه هایی که به لهجه بشر نزدیک ترند . 
مثل لهجه سی شارپ، پاسکال، جاوا اکثر اوقات زبان های برنامه نویسی یک ترجمه کننده دارا‌هستند . مترجم، قابل انعطاف افزازی می باشد که برنامه متن گردیده به زبان های برنامه نویسی را به نشانه ها قابل ادراک برای اتومبیل (صفر و یک) تبدیل کرذه و آن را اجرا می‌نماید . 
هنگام ترجمه یا این که اجرای اوامر برنامه، اشکالات آن را معلوم کرده و به برنامه نویس اعلام می کند . 

رابط 
های گویش های برنامه نویسی در 
ترجمه کننده های لهجه های سطح بالا، برحسب دسته گویش برنامه نویسی، دونوع رابط متنی و گرافیکی وجود دارد: رابط متنی: با استعمال از رابطه متنی، برنامه نوس برای ایجاد هر قسمت از برنامه بایستی دستورها مربوط به آن را بنویسد . زبان های برنامه نویس بیسسک، پاسکال و C رابط متنی دارا هستند . 

رابط گرافیکی: با به کار گیری از رابط گرافیکی، برنامه نویس می تواند از موادسازنده گرافیکی(دکمه، منو و . . .) برای تهییه برنامه به کارگیری نماید . با قرار دادن این عنصرها گرافیکی بر روی صفحه نمایش، روش ی دریافت اطلاعات استفاده کننده و روش ی نمایش خروجی گزینش می شود . به این ترتیب، نیاز برنامه نویس به تالیف دستورات برنامه کاهش می یابد . گویش برنامه نویسی ویژوال بیسیک از رابط گرافیکی استفاده می کند .  • آخرین ویرایش:دوشنبه 31 تیر 1398
نظرات()   
   
یکشنبه 30 تیر 1398  10:17 ق.ظ

طراحی سایت در مشهد

طریق 
عملکرد SSL چه گونه میباشد !؟ تبادل اطلاعات در میان مرورگر و سایتی که در اکنون مرور شدن است، به وسیله کلیدهای محرمانه (private key) کد می‌گردد و چنانچه در طول مسیر اطلاعات شنود شود، قابل به کارگیری نخواهد بود . بدین ترتیب بخوبی می‌توان از این پروتکل برای کاربردهای تجاری به کارگیری کرد . در درحال حاضر حاضر بخش اعظمی از وب وب سایت ها علاوه بر پروتکل معمول http از SSL هم حمایت مینمایند و شما می‌توانید برای دسترسی امن به اطلاعات این سایت‌ها از شیوه یک لینک SSL ، از https استعمال نمایید .

اس اس ال در واقع پروتکلی میباشد که در آن ارتباطات به وسیله یک کلید، رمزگذاری (Encryption) می شوند . زمانی که قرار می‌باشد یکسری داده ها را به صورت SSL به یک تارنما که سرور (Server) آن گواهی‌نامه SSL را داراست (در نشانی وب سایت https است) ارسال شود . مقدمه بایستی از یک کلید به عنوان قالبی برای به راز در آوردن داده ها میان سرویس ها گیرنده (کاربر) و خدمات دهنده (سرور) استعمال شود . برای تولید این کلید نیاز به یکسری تراز هماهنگی به شرح تحت هست . 
۱٫ وقتی سروری بخواهد پروتکل SSL را فعال کند . مقدمه یک کلید عمومی (Public Key) می‌سازد . 
۲٫ آن گاه کلید همگانی را یار با یک درخواست گواهی‌نامه SSL به یکی از صادرکنندگان این گواهی‌نامه‌ها نظیر وریساین (Verisign) می‌فرستد .
۳٫ وریساین نیز ابتدا ویژگی ها و مقدار قابل اعتماد بودن و امنیت سرور را آنالیز کرده و کلید عمومی را دوباره رمزگذاری می‌نماید و برای سرور می‌‌فرستد تا در انتقال داده ها خویش از آن استعمال نماید . به کلید تازه کلید امنیتی (private key) می گویند . 
۴٫ حالا هر مدت که استفاده کننده بخواهد از شیوه پروتکل SSL به این سایت دست یابد، آغاز کامپیوتر استفاده کننده یک کلید همگانی برای سرور می‌فرستد (هر کامپیوتری کلید منحصربه‌فرد به خود را دارد) . 
۵٫ سرور هم این کلید عمومی را با کلید امنیتی خود ادغام کرده و از آن کلید جدیدی می‌سازد . آن‌گاه آن را به کامپیوتر کاربر می‌فرستد . 
۶٫ از این به بعد از آن تمامی اطلاعاتی که میان کاربر و سرور جابجا می‌شوند با این کلید تازه رمزگذاری می گردند . 

یکی 
دیگر از کاربردهای SSL چه چیزی است ؟ هنگامی که به فروشگاهی وارد می شوید ، می‌دانید که با چه وضعیتی روبرو هستید .کالاها ، برند آنها و راهنمای مغازه را می‌بینید . می توانید مطمئن باشید که اگر در خرید شما اشکالی پیش بیاید ، مدیریت فروشگاه یا این که صاحب آن برای مراجعه در دسترس خواهند بود . 
اما بر روی اینترنت ، مراجعه کنندگان به پایگاه‌های اینترنت هیچ شیوه قابل اطمینانی برای دوراندیشی از این‌که چه کسی مالک پایگاه “فروشگاه مجازی” میباشد ، دراختیار ندارند . وقتی که مشتریان با قصد انجام یک خرید اینترنتی ، به یک مقر وب وارد می شوند ، عشق دارا هستند بدانند که پول را به چه کسی می پردازند . آنها خواهان ثابت هویت صاحب پایگاه بوده ، و میخواهند بدانند که اطلاعات فردی ارسالی آنان به مقر مزبور توسط سایر یوزرها اینترنتی قابل ردگیری و تداخل نیست . اینجاست که گواهینامه های الکترونیکی SSL به صحنه می‌آیند . 


 • آخرین ویرایش:یکشنبه 30 تیر 1398
نظرات()   
   
شنبه 29 تیر 1398  11:45 ق.ظ

همه 
ی نکاتی که می بایست برای یک پباده سازی وب سایت حرفه ای بدانید ما پباده سازی سایت با وردپرس را به طور بی نقص به شما ارائه می دهیم که شامل تولید و تبلیغ برند ، باصرفه سازی برای موتورهای جستجو (سئو) و تمرکز بر تبدیل بازدید کننده به مشتری می باشد . در عین درحال حاضر که از تکنولوژی و کدهای برنامه نویسی به کار گیری می کنیم ، بر حال و هوای مشتری و تجربه ی کاربری نیز تمرکز داریم . پروژه های پباده سازی سایت ما از برگه ی نتایج موتورهای کاوش آغاز می شود ، به محتوا می برسد و CTAها (درخواست از بازدیدکننده برای انجام کاری) ختم می شود . ما می خوا‌هیم به شما امداد کنیم یک مبدل دیجیتال ساخت نمائید که بر مشتری هایتان ، تجربه ی کاربری آنان و چگونگی رجوع درآمد به سمت شما و سازمانتان تمرکز داشته باشد . 
چه قصد ساخت یک سایت کاتالوگی ساده داشته باشید چه یک وبسایت فروشگاهی فن ای که دارنده فوروم یا بخش منحصر اعضاوجوارح باشد ، ما می توانیم یک منش حل آخری و جامع ارائه دهیم تا شما به اهدافتان برسید . در شرای قصد دارید چیزی منحصربه‌فرد به فرد ساخت نمایید ، ما یک راه و روش حل سفارشی سازی شده ارائه خوا هیم کرد که می تواند شامل گونه های پست ، طبقه بندی ها ، APIها و یا پلاگین های پباده سازی گردیده و کد نویسی شده مخصوص نیازمندی های پروژه ی شما به صورت سفارشی باشد . 

همگی ی پروژه های پباده سازی و توسعه و گسترش ی وب سایت سفارشی که از یک پروسه هدفمند پیروی می نمایند به ما یاری می کنند تا پروژه ی شما را به موقع و طبق دارایی ی شما انجام دهیم . هر پروژه توسط طراح سایت به طور تمام وقت سازمان می شود که این فرد یک گروه پروژه تشکیل می دهد که شامل یک متخصص سئو، طراحی گرافیک، رئیس محتوا و یک گروه کد نویسی وب سایت می باشد . 

ما باور قادر و راسخی به مزایای باصرفه سازی برای موتورهای کاوش داریم، بدین ترتیب سئو را به طبع از گزاره ی بخش های حساس پروژه ی شما در حیث می گیریم . از تحقیق در مورد میزان رقابتی بودن حوزه کاری شما و گزینش کلید کلمه گرفته تا پباده سازی سایت و بهینه سازی هر صفحه ، ما به شما امداد خوا‌هیم کرد تا وبسایتی تولید نمایید که موتورهای جستجو را به سمت شما جذب کرده و کاربران را تشویق نماید تا کسب و فعالیت شما را دنبال نمایند ، خرید نمایند و سرمایه را به شما باز گردانند . 

بها 
طراحی وبسایت با وردپرس چه طور است؟ مشاهده 
تعرفه ها پباده سازی 
سایت با وردپرس که برای شما سفارشی گردیده باشد به طور عمیقی با بازار هدف و اهداف تجاری شما هم خوانی بوده و تاکید زیادی بر بهینه سازی موتورهای جستجو دارد هدف ها 
بازاریابی اهداف 
وب سایت جدید ارائه 
ی محصول یا خدمات مخاطب 
هدف و بازدید کنندگان احتمالی وبسایت مسیر 
کلی برندسازی و انگیزه ها سایت 
موجود سایت 
های رقیب وبسایت 
های الهام گرفته شده (وبسایت هایی که شما دوست دارید)


 • آخرین ویرایش:شنبه 29 تیر 1398
نظرات()   
   
پنجشنبه 27 تیر 1398  10:00 ق.ظ

اصول 
نخستین طراحی وب سایت | مبانی طراحی وبسایت | اصول و قانون ها پباده سازی وبسایت 
اصول اول پباده سازی وب سایت ، و یادگیری مباحث شالوده برای اشخاصی که می خواهند وبمستر شوند الزامی می‌باشد . 

روش اندازی یک کسب و کار آنلاین پیروز ، به تلاش و پشتکار شما بستگی داراست . 

خیلی دارای اهمیت است که شما پروژه طراحی وب سایت خود را چه گونه شروع بزنید . 

در صورتیکه اصول و مبانی برنامه نویسی را ندانید ، در صورتیکه متناسب با کسب و فعالیت خویش از سرور میزبانی مناسب استعمال نکنید . 

اصول 
نخستین پباده سازی وب سایت | مبانی طراحی وب سایت | اصول و مقررات طراحی وبسایت در‌صورتی‌که سایت خویش را براساس استانداردهای نخستین سئو نسازید ، هدفمند کار نمی فرمائید . و ایرادات شما ممکن هست جبران کردنش دوچندان مشقت بار شود . 

اولی 
سوالاتی که در ذهن یک علاقه مند به یادگیری طراحی سایت پیش می آید چیست؟ 
پباده سازی 
وب سایت را از کجا آغاز کنم ؟ چه‌طور 
یک تارنما برای خودم راه اندازی کنم؟ هاست 
و دامین چیست؟ از کجا تنظیم کنم؟ برای کسب و عمل آنلاینم چه جور هاستی مطلوب است؟ زبان 
های برنامه نویسی دارای اهمیت و کاربردی که برای طراحی تارنما باید بیاموزم کدام است؟ شایسته ترین 
سیستم رئیس محتوا که سایتم را بر شالوده آن بنویسم چیست؟ برای پباده سازی یک وبسایت هدفمند نخستین از همه باید برای خودتان یک نام دامنه گزینش فرمایید . 

دامنه تارنما در راستی روی اعتبار برند شما تاثیر مهمی دارد . 

سعی نمایید اسم دامنه را متناسب با کسب و کار خویش تعیین کنید . 

پس از تصویب دامنه باید براساس نیازهای کسب و عمل آنلاین خود می بایست فضای هاست برای سایت خود بخرید . 

شما می بایست گزینش نمایید تارنما شما بر اساس چه CMS یا این که سیستم مدیریت محتوایی می خواهد کدنویسی شود . 

دوستداشتنی ترین CMS در حالا حاضر در میان وبمستران و صاحبان کسب و کارهای آنلاین وردپرس می باشد . 

وردپرس بر اساس زبان برنامه نویسی PHP کدنویسی گردیده می باشد . 


 • آخرین ویرایش:پنجشنبه 27 تیر 1398
نظرات()   
   
چهارشنبه 26 تیر 1398  10:43 ق.ظ

نکات 
اصلی برای ساخت سایت با دامنه ir افزودن 
دیدگاه با توسعه فضای مجازی و رونق کسب و شغل های اینترنتی اکثر اشخاص به سمت طراحی وبسایت روی آورده اند . بعضا از اشخاص که برای پباده سازی وب سایت اقدام می کنند، در پی ساخت سایت ir می باشند . برای ایجاد وب سایت ir می بایست در آغاز مراحلی را طی فرمائید و در نقطه پایان پباده سازی وب سایت را به یک کمپانی برنامه نویسی معتبر بسپارید . اما می توانید از صفر تا صد پباده سازی سایت خویش را که مشتمل بر خرید دامنه و هاست می شود را از ابتدا به مجموعه طراحی تارنما خویش بسپارید . 

در صورتیکه تمایل دارید کار خرید و ثبت دامنه را خودتان انجام دهید، این مقاله گرین وب دقیقا برای شما نوشته شده است . تا انتهای مقاله را قضیه مطالعه قرار دهید تا به جواب تمام سوالهای خویش برسید . 


نکات 
اساسی در تعیین اسم دامنه 
اولین قدم برای تولید وب سایت ir گزینش یک اسم مناسب برای دامنه است . پس در قدم اول باید نکات با اهمیت در گزینش نام دامنه را بدانیم و در فعالیت از آن استعمال کنیم . 

نام دامنه را کوتاه تعیین نمایید . 

کوتاه بودن اسم دامنه یک خصوصیت مهم می باشد که به شما یاری می کند تا نام سایتتان بهتر در یاد مخاطب ثبت شود . دقت فرمایید که طول دامنه را بخش اعظم از 67 کاراکتر گزینش نکنید . اما آنچه که در تجربه ثابت گردیده نشان داده هست که کاربران تا 12 کاراکتر را می توانند در یاد داشته باشند و اکثر از آن را از خاطره می برند . پس چه خوب تر است که سنگ بنای کسب و فعالیت خویش را مقدمه صحیح بچینید و یک اسم دامنه کوتاه گزینش نمائید . 

نام دامنه را قابل فهم و درک انتخاب نمائید . 

اسم دامنه را دارای ربط با کسب و فعالیت خود تعیین فرمایید . طوری که هنگام شنیدن نام دامنه، استفاده کننده به باهوشی و هوشمندی شما در تعیین آن پی چیره شود . از اسامی عجیب و غیر دارای ربط بپرهیزید . 

به حافظه سپاری اسم دامنه را برای یوزرها سهل فرمایید . 

در صورتیکه اسم دامنه شما دارای ارتباط و کوتاه باشد حتما به یاد سپاری آن هم آسانتر خواهد بود . این نکته به شما کمک می نماید تا در کسب و کارتان پیروز شوید . چرا که مدام در حافظه مخاطب خویش میباشید و او هر نقطه به وب دسترسی داشت به راحتی می تواند تارنما شما را دنبال نماید . همینطور این مزیت را هم دارد که به راحتی توسط کارابران خویش به سایر افراد معرفی می شوید . 

نام دامنه در برگیرنده عمل شما باشد . 

در صورتی‌که در اسم وب سایت از کلمات اصلی و حساس مثل اسم برند یا موضوع تجارت شرکت استفاده کنید، قدم بسیار حساس و بزرگی برداشته اید . تمام مشاوران کسب وکار به این نکته اشاره می نمایند و ویژگی فراوان مهمی میباشد . 


 • آخرین ویرایش:چهارشنبه 26 تیر 1398
نظرات()   
   

در این مقایسه در بین سنت او اس و اوبونتو بررسی روی قابلیت‌های اساسی دو توزیع دوستداشتنی لینوکس خواهیم داشت که به شما امداد خواهد کرد که سیستم ادله صحیح را برای سرور مجازی خود انتخاب فرمائید . با لیداوب یاور باشید . 

انتخاب یک سیستم دلیل برای سرور می تواند با دقت به لیست بزرگی از قابلیت‌های در دسترس کاری پیچیده باشد، علی الخصوص وقتی موضوع در خصوص توزیع‌های لینوکسی باشد، انتخاب‌های متعددی خواهید داشت ولی هیچ کدام به مشهوری و محبوبی CentOS و Ubuntu نیستند . دارای اهمیت نمی‌باشد که حرفه‌ای می باشید یا جدید کار، معمولا بایستی فی مابین دو گزینه انتخاب نمائید و می بایست بگوییم که گزینش سر راست و ساده‌ای نیست، در این مقاله قصد داریم مقایسه‌ای فی مابین سنت اوس و اوبونتو داشته باشیم و بدانیم کدام برای شیوه اندازی یک سرور مناسب خواهد بود . پیشین از آغاز و مقایسه دقیق، می خواهیم یک مقایسه معمولی میان دو رقیب هم مرحله داشته باشیم . 

سنت او اس (CentOS) سنت او اس یک توزیع متن باز لینوکس است، خیلی‌ها به آن به عنوان یک کپی برابر اصل Redhat Enterprise Linux که به طور گسترده در سازمان‌ها و در دنیای فناوری اطلاعات مورد استفاده قرار می‌گیرد، نگاه می کنند . CentOS یک سیستم استدلال در کلاس سازمانی می‌باشد که به وسیله رد هت در سال 2004 از Linux Redhat Enterprise منتج شد و توسط جامعه عمومی CentOS پشتیبانی میشود . CentOS یکی از شایسته ترین توزیع‌های لینوکسی میباشد که تماما مشابه RHEL قابلیت‌های بی نقص برای توسعه و گسترش را به شما می دهد . 

سنت وی اس دارنده قابلیت و امکان قابل سفارشی سازی و همینطور امن و پیدار است . با فاصله قربت از RHEL آپدیت‌های جامعی در سطح سازمانی از ردهت دریافت مینماید که آن را به یک انتخاب امن تبدیل می‌نماید . 

اوبونتو 
(Ubuntu) این توزیع بر مبنای معماری دبیان توسعه داده گردیده می‌باشد . اوبونتو یک عدد از محبوب‌ترین انتخاب‌ها برای استفاده حرفه‌ای و فردی از اولین روزهای ابتدا تکثیر در سال 2004 بوده است، اوبونتو متن گشوده است و آپدیت‌های مرتب و پر سرعت برای رفع باگ‌های شناخته دریافت می‌کند، اوبونتو با تعداد زیادی تیم از بسته‌های قابل انعطاف افزاری و قابلیت‌ها آن را یکی از گزینه‌های مناسب برای هر پروژه کرده است . 

اوبونتو با تعداد متعددی APp که در قالب Software Center با بیش از 40000 برنامه در دسترس است، این سیستم استدلال یک گزینه خیلی عالی برای سفارشی سازی و با قابلیت‌های امنیتی مرحله بالا است . 


تفاوت های اساسی فی مابین CentOS و Ubuntu CentOS 
CentOS نسخه مجانی (Red Hat Enterprise Linux (RHEL می‌باشد . کمی تفاوت در بین redhat و centos وجود داراست ولی در عمده موارد شبیه به هم میباشند . RHEL با پرداخت پشتیبانی می‌گردد و یک فرآورده تجاری می باشد . 

CentOS یک متاع رایگان میباشد و هیچ اسم تجاری RHEL در سراسر سیستم ندارد . CentOS از آن جهت جذابیت دارد که هر نسخه برای بیش از 10 سال به عمل خویش ادامه می‌دهد، ویژگی‌ای که شما در توزیع‌های دیگر پیدا نخواهید کرد . یک نقطه ضعف از CentOS این است که شما ویژگی‌های کمتری از آن نسبت به توزیع‌های دیگر می‌دانید . به هر حال‌، این چیز خیر هست زیرا این خصوصیت CentOS نسبتا سبک وزن می کند . اگر شما به دنبال یک سیستم ادله سبک وزن برای میزبانی اینترنت وب سایت یا این که برنامه‌های وب هستید، سنت او اس مورد خوبی خواهد بود . 


 • آخرین ویرایش:سه شنبه 25 تیر 1398
نظرات()   
   

در خط مش اندازی کسب و شغل های سنتی می‌بایستی محل، اجناس، کارمند، مجوزها و موردها مضاعف دیگر وجود داشته باشد تا آن کسب و فعالیت شکل بگیرد . در کسب و کارهای اینترنتی هم شبیه به این موارد وجود دارد . در این مقوله واژه‌هایی از قبیل: گرافیک تارنما و طراحی وب سایت گرافیکی مطرح میشود . 

آیا 
تصاویر در طراحی سایت به چه اندازه نقش دارند؟! 

ایده 
های درآمدزای شما را اجرا خواهیم کرد 


در 
گرافیک سایت، تصاویر چه کمکی می‌کنند؟! 
طراحی 
وب سایت گرافیکی از چه طریق قابل اجراست؟! 
این سوالهای در این بخش مطرح می‌شوند، در این مطلب به جواب به این سوالات می‌پردازیم . 

ضرورت 
تصاویر در سایت 
در سایت‌ها می‌بایستی از تصاویر استعمال نمود . سایت‌هایی که تصاویر ندارند مسلماً نمی‌توانند برای بازدید کنندگان خود جالب باشند . تصاویر بسیار دوچندان در جذب بازدیدکننده نقش دارند . 

در سایت‌ها تصاویر چه تاثیراتی دارا هستند . . . 

وجود تصاویر در گرافیک وبسایت فراوان اصلی و ضروری می باشد . در گرافیک سایت، می‌بایستی از تصاویر مرتبط و با کیفیت و با حجم کم به کار گیری گردد . برنامه‌نویسان و صاحبنظران در این موضوع معتقدند وجود تصاویر با ویژگی‌های فوق، امریست لازم . 

ویژگی‌های 
تصاویر در پباده سازی تارنما گرافیکی 
مسلماً هر چهره‌ای برای به کارگیری در وب سایت مناسب نمی باشد . پباده سازی وبسایت گرافیکی بر مبنا تصاویر می باشد . تصاویری ایده آل می‌باشند که از نظر ابعاد، حجم، کیفیت و غیره بر مبنا اصول و قواعد باشند . برنامه نویسان بر این اصول مسلط می‌باشند و تصاویری که دارای این خصوصیت باشند را انتخاب می نمایند . جالب است بدانید، سایت‌های وجود دارد که تصاویر مسئله استفاده شما را مورد بررسی قرار می‌دهند . حتی تصاویر دارای خطای شما را بصورت استاندارد به شما نشان میدهند . 

گرافیک و بهینه سازی تصاویر . . . 

موتورهای کاوشگر سایت شما را موضوع ارزیابی قرار می‌دهند . در این بررسی تصاویر استفاده شده هم مسئله نظارت قرار می گیرند . تصاویر می بایست از هر لحاظ استاندارد باشند . چنانچه تصاویر استاندارد باشند میتوانیم ادعا کنیم گرافیک وب سایت عالی عمل شده هست . اگر تصاویر به صدق انتخاب شده باشند، سرعت لود صفحه ها هم فراوان بالاتر می رود . در‌صورتی‌که همه موردها در این قضیه بدرستی انجام گردد سرعت وبسایت فراتر رفته و بازدید کنندگان راضی‌تر می گردند . در فیض تعداد کاربرانی که به سمت وبسایت جذب میشوند افزایش مییابد . 

بهینه سازی تصاویر در گرافیک وب سایت . . . 

تلاش نمائید از تصاویر با کیفیت بالا به کار گیری فرمایید . کارشناسان و طراحان در این مورد بر این باورند که بهت هست تصاویر خودتان را قبل از این که در وب سایت آپلود نمایید Save for web بگیرید . برای این مبادرت از نرم افزار فتوشاپ یاری بگیرید . از این طرز می توانید تصویر استانداردی برای وبسایت خویش آماده فرمایید . با این اقدامات گرافیک سایت در حد ایده آل قرار میگیرد . 

ارتباط 
تصاویر و سئو سایت 
چنانچه در تصاویر به کارگیری شد در سایت از Alt ,Title به کارگیری فرمایید دوچندان مضاعف به سئو تارنما کمک نموده‌اید . توجه داشته باشید موتورهای کاوش گر به این فرآیند اهمیت بسیاری میدهند . 

تعیین 
عکس برای طراحی سایت 
چنانچه سعی نمایید تصاویر مسئله به کارگیری شما در سایت، تصاویر یونیک و انحصاری باشند می توانید به ترقی کاری خویش امداد فرمایید . و چه بسا با این مبادرت کاربران بیشتری را جذب می‌نمایید‌ . چنانچه بتوانید تصاویر را بوسیله عکاس حرفه‌ای تهیه و تنظیم نمایید دوچندان مطلوب‌تر هست . 

ذهنیت 
سازی تصاویر در گرافیک سایت 
تصاویر به کارگیری شده در وب سایت خوبتر می باشد دارای معنا و معنا باشد . معمولاً تصاویری که بازدید کننده را به تفکر فرو میبرد مضاعف مناسب‌تر میباشد تا تصاویری که در ذهنیت یوزرها ساده جلوه میکند . کارشناسان بر این باورند در تصاویر خوب تر می‌باشد از چهره استفاد گردد . 


 • آخرین ویرایش:دوشنبه 24 تیر 1398
نظرات()   
   
یکشنبه 23 تیر 1398  10:08 ق.ظ

فراگیری 
پیکربندی فهرست وردپرس پس از ورود به بخش فهرست ها با دو منوی دستکاری فهرست و رئیس رده ها روبرو خواهید شد . 

منو دستکاری فهرست: قابلیت و امکان مدیر پیوند فهرستهای ساخته شده را فراهم می‌نماید . 
منو مدیریت مقام فهرست: قابلیت و امکان تهیه و تنظیم و قرار دادن فهرستهای ساخته گردیده در جایگاه های متعدد پوسته را آماده مینماید . 

درحال حاضر به آموزش به کار گیری از دو منو مهم فهرست ها میپردازیم . 

فراگیری 
تنظیمات منو بازنویسی فهرست در برگه فهرست ها بر روی گزینه پیکربندی صفحه که کنار گزینه راهنما قرار دارد کلیک می کنیم تا منوی آن باز شود . 

تنظیمات 
کاغذ فهرست وردپرس 
با فعال کردن تیک گزینه های باکس ها و سناریو مشخصات پیشرفته فهرست میتوان رئیس بیشتری روی لینکهای فهرست داشت . 
در حالتی که پلاگین هایی مانند ووکامرس و edd را فعال کرده باشید، مورد های برچسب و جور بندی مربوط به آن در بخش جعبه ها نمایش داده خواهد شد که با تعیین آن می‌توانید از لینکهای مربوط به جور و برچسب ووکامرس و edd در فهرست وردپرس استعمال نمائید .

در تصویر تحت مو دستکاری فهرست وردپرس را مشاهده میکنید . 

فراگیری 
تولید فهرست در وردپرس 
از ستون سمت راست و بخشهای مختلف می‌توانیم لینکهای دلخواه را به فهرست بیش تر کنیم . با فعال کردن تیک کنار هر پیوند و گزینش گزینه اضافه کردن به فهرست لینک در سمت چپ و در بخش ساختار فهرست افزوده میگردد . با کشیدن و رها کردن پیوندها در تحت نیز میتوان زیرمنو تولید کرد . پس از اضافه کردن لینکها از بخش تنظیمات فهرست تیک رده منو مسئله لحاظ را فعال می کنیم تا فهرست ساخته شده در آن رده نمایش داده شود . در نهایت فهرست را ذخیره می کنیم . 

افزودن 
نوفالو nofollow به لینکهای فهرست وردپرس برای افزودن نوفالو به لینکهای فهرست طبق تصویر پایین فعالیت فرمائید . 

اضافه کردن 
نوفالو nofollow به لینکهای فهرست وردپرس 
ابتدا از بخش پیکربندی برگه و نصیب نمایش ویژگی ها توسعه یافته فهرست گزینه پیوندهای همسو (XFN) را فعال مکینیم . آنگاه بر روی نشانه مثلث رو به تحت کنار پیوند کلیک می کنیم تا خصوصیت های لینک نمایش داده شود بعد از آن گزینه پیوندهای همسو (xfn) را برابر با nofollow قرار میدهیم . به همین آسانی لینکهای دلخواه منو را نوفالو فرمایید . 

آموزش 
تنظیمات منو مدیر رده فهرست فهرستهای ساخته شده به یار محل نمایش آن در پوسته وردپرس در این بخش مدیر می‌شوند . 

یادگرفتن 
تنظیمات منو مدیریت جایگاه فهرست 
ستون منزلت در پوسته اسامی محلهایی که به وسیله دستور register_nav_menus در فانکشن ایجاد گردیده را نمایش می دهد . 
ستون فهرست اختصاص داده گردیده لیست فهرستهایی که ویرایش فهرستها ساخته ایم را نمایش می دهد که با تعیین منو دلخواه و کلیک بر روی گزینه به کارگیری از فهرست جدید می‌توانیم انرا در مقام موضوع حیث فعال کنیم . کاربرد این بخش برای تغییر و تحول منو در وردپرس میباشد . 

افزودن 
ایکون Menu Icons به فهرست وردپرس احتمالا منوهای دارنده آیکون را در برخی از سایتها مشاهده کرده اید . 
برای اضافه کردن قابلیت انتخاب آیکون به فهرست وردپرس از افزونه Menu Icons استفاده میکنیم . این افزونه قابلیت انتخاب آیکون دلخواه از بین تعداد زیادی آیکون را داراست . 


 • آخرین ویرایش:یکشنبه 23 تیر 1398
نظرات()   
   

چرا 
بایستی پباده سازی وب تارنما را با برنامه نویسی انجام دهیم؟ برنامه‌نویسی وب‌سایت در طراحی وب‌سایت، گروه کدها و اسکریپت‌ها و ماژول‌ها و ابزاری که در طراحی وب‌سایت از آن به وسیله طراح سایت استعمال می‌شود، این کدها می‌توانند کدهای مهیا باشند یا بوسیله خود طراح نوشته شود، این کدها می بایست در قالبی مختص که قرارگیری این قالب نیز دارنده کدهای خاص هست نوشته شوند تا ظاهر تارنما ما ظاهری تر و تمیز و شکیل باشد . 
با استفاده از برنامه‌نویسی میتوانیم به طرح دلخواه خویش و یا سفارش‌دهنده برسیم . تهیه و تنظیم یک طرح کلی از وب‌سایت و تطبیق ان با اصول علمی سوق دهی کاربر (UX)، طراحی قسمت گرافیکی وب سایت (UI) بوسیله طراح، تبدیل صفحه های طراحی‌شده به HTML,CSS و تبدیل به قالب وردپرس مطابق نیاز مشتری را می‌توان از پروسه کلی پباده سازی وبسایت با برنامه‌نویسی عنوان کرد . 
تا 
بحال برنامه‌نویسی نکرده‌ام! دوره یادگرفتن طراحی تارنما برای اینجانب مطلوب است؟ دیدنی هست بدانید اکثر افرادی که در این دوره شرکت کرده‌اند، چه بسا منش اندازی اولیه و کار با تارنما را هم به نیکی خاطره نداشتند و در انتهای عصر توانستند پباده سازی و شیوه اندازی تارنما را به صورت کامل یاد بگیرند . هم برای خودشان و هم برای مشتریانشان! پس با اطمینان به شما می گوییم که کمپانی در این دوره و انجام تمرین‌های آن حتماً به شما یاری می‌نماید تا به یک طراحی حرفه‌ای تبدیل گردید و درامد شیرینی را هم از این مهارت کسب کنید . 

کافی ست اصول و عملکردهای تولید یک وب سایت را بدانید تا بتوانید خود طراح وبسایت شوید . با شرکت در این دوره دیگر نیاز ندارید وبسایت خود را به یک طراح حرفه‌ای بسپارید تا طراحی کند . خودتان می توانید یک سایت حرفه‌ای با تمام امکاناتی که یک وبسایت حرفه‌ای میتواند داشته باشد را طراحی فرمائید . 

آیا 
با استعمال از این آموزش می توانم سایتم را هر طور که دوست دارم طراحی کنم؟ آری . شما با دیدن این یادگرفتن هر سایتی که دوست داشته باشید و به هر شکلی که مدنظرتان باشد، میتوانید پباده سازی فرمایید . عمده ما هنگامی که به اجرا و پباده سازی سایت اندیشه میکنیم اولین چیزی که ذهنمان را درگیر می نماید صورت ظاهری و رنگ بندی و دیگر موارد آن می باشد . ولی اینها کافی نمیباشد . ارائه سرویس ها و یا این که حتی محصولات، امنیت، بهینه‌سازی و… یک عدد از مهم ترین مواردی میباشد که در طراحی سایت بایستی به آن دقت داشت . ما در این عصر تمامی این موردها را به شما آموزش می دهیم . پس مطمئن باشید با کمپانی در این زمان می‌توانید یکی از طراحان حرفه‌ای وبسایت شوید . 

اینجانب می خواهم قالب فراهم خودم را دستکاری کنم و تغییرات با اهمیت در آن تولید کنم . 
این آموزش به اینجانب یاری می‌کند؟ آری . سپس از دیدن این زمان و یادگیری HTML و CSS میتوانید ظاهر قالب آماده‌تان را منحصر به فرد کنید! طوری که دیگر معین نشود قالبتان فراهم است . CSS برای انتخاب استایل صفحه های وب، از پاراگراف طراحی، طرح بندی تغییر‌و تحول رنگ‌بندی ها و تغییرات در صفحه‌نمایش برای دستگاه‌های گوناگون و میزان صفحه‌نمایش به کار گیری می‌گردد . در قالب‌های وردپرس نیز قابلیت این رادارید که شکل ظاهری وبسایت خویش را با به کار گیری از CSS تغییر و تحول دهید . ممکن هست قالبی که برای وبسایت خود در حیث گرفته این می خواهید تغییر‌و تحول دهید مثلاً رنگ یک قسمت خاص و یا این که اندازه فونت‌ها و چه بسا راست چین یا این که چپ چین بودن مطالب را، کلیه این مورد ها را به راحتی با شرکت در این زمان یادگرفتن میبینید . 

یکسری از اشخاص آن گاه اینکه‌ هاست و دامنه موردنظر خویش را تهیه و تنظیم کردند، مبادرت به نصب و استعمال از پوسته‌ها و قالب‌های مهیا می نمایند و کارایی دارا‌هستند تا سایت را خودشان فارغ از پرداخت هزینه طراحی، بار گذاری و اجرا نمایند . این امر درصورتی‌که این افراد به تمام نکات اجرا و پباده سازی وب سایت مسلط باشند، غالب خواهند بود و سایت خویش را بدون هیچ مشکلی فعال‌سازی می نمایند . 

البته آن مدل از اشخاص که به پباده سازی و اجرای یک سایت حرفه‌ای مسلط نیستند و آموزش‌های موردنیاز را ندیده‌اند، می بایست توجه داشته باشند که بعضا از این قالب‌ها در مدت‌زمان کوتاهی طراحی‌شده‌اند، حجم بالایی دارا‌هستند و معمولاً دارای مشکل‌ها کد نویسی، امنیتی و هزاران خلل دیگر که از آن اطلاعی ندارند، می‌باشند که برای وب‌سایت شما فراوان زیان آور به‌حساب میاید . برای رفع تمام این مشکل‌ها کافیست که گذشته از آنکه مبادرت به اجرای یک وب سایت حرفه‌ای داشته باشیم، از آموزش‌هایی که می تواند ما را در ایجاد یک وب سایت حرفه‌ای موعظه و کمک نماید استعمال کنیم . 


 • آخرین ویرایش:شنبه 22 تیر 1398
نظرات()   
   
پنجشنبه 20 تیر 1398  10:29 ق.ظ

جاوا 
اسکریپت چیست؟ طراحی وبسایت HTML جاوا اسکریپت زبان برنامه نویسی می باشد که داخل کدهای HTML قرار می گیرد و بر روی مرورگر بازدید کننده اجرا می شود . جاوا اسکریپت توان تغییر در محتویات المانهای سناریو داده گردیده را بر روی مرورگر فرد بازدید کننده دارد بطوریکه امکان پویا سازی یا این که دینامیک شدن صفحات بوجود می آید . 
توانایی 
های جاوا اسکریپت بضاعت و توان ها و قابلیت و امکان های جاوا اسکریپت فراوان متنوع بوده و تنها به موارد که در زیر می آید خلاصه نمی شود . 
در زیر لیستی از قابلیت های این اسکریپت آورده شده است: قابلیت و امکان 
تغییر تحول در متن ها نمایش داده گردیده در مرورگر امکان 
تغییر و تحول رنگها، رنگ پس زمینه و موقعیت قرار گیری المانهای استعمال شده در پباده سازی اینترنت سایت تغییر و تحول 
در مشخصه های المانها و CSS آنها متحرک 
سازی، کارتون و پویا نمایی تعامل 
با استفاده کننده و از شیوه المانهای محل ورود مثل Textbox ها، RadioButton ها، TextArea و غیره عکس 
العمل نشان دادن به برخورد های کاربران نظیر تغییر‌و تحول عکسها با تکان موشواره روی آنها سناریو 
اخطار و یا پیام به کاربران انجام 
محاسبات ریاضی تولید 
و ایجاد کد HTML بصورت پویا و برحسب شرایط قضیه نیاز منوهای 
جذاب همپا با انیمیشن عده 
آوری اطلاعات یوزرها از وبسایت و آمارگیری مزایای 
جاوا اسکریپت در زیر لیستی از مزایای استعمال از جاوا اسکریپت آورده شده میباشد . 
حتمی به ذکر است که مزایا این گویش برنامه نویسی فقط به این موارد ختم نمی شود: 
دادن 
پویایی به صفحات استاتیک وب تارنما ها برخی از عملیات را نمی بضاعت بدون به کارگیری از این لهجه برنامه نویسی انجام اعطا کرد . 
مثل تعامل با کاربر، یافتن اطلاعات کاربری بازدید کنندگان نظیر IP های آن ها و مورد ها دیگر نزدیک 
بودن این گویش برنامه نویسی به زبانها برنامه نویسی دیگر مثل C, C++ و یا C# قابلیت 
استفاده از کتابخانه های فراهم این لهجه برنامه نویسی مثل کتابخانه های استاندارد ریاضی آسانی در برنامه نویسی و پیاده سازی سوای مشغول شدن با کامپایلرهای پیچیده . 


 • آخرین ویرایش:پنجشنبه 20 تیر 1398
نظرات()   
   

اینترنت سایت‌ها اشکال مختلفی دارا‌هستند . ممکن می باشد انگیزه یک شخص از طراحی سایت با هدف شخص دیگر از زمین تا آسمان تفاوت داشته باشد . امروزه تقریبا برای هر هدفی یک وب سایت طراحی می گردد تا به تیتر پایگاه اطلاع رسانی یا این که فروش یا هر خواسته دیگری مورد استعمال قرار بگیرد . 

با یک جستجوی معمولی در اینترنت می‌توانید متوجه تعداد متعددی از اینترنت سایت‌های تجاری، E-Commerce، خبری و وبلاگ‌های شخصی گردید که فعال می باشند . ولی در صورتیکه دقت نمائید موفق‌ترین این سایت‌ها، گروه‌هایی هستند که از اصول طراحی وبسایت و با صرفه سازی و انگیزه گذاری سئو پیروی کرده‌اند تا اطلاعات داخل اینترنت سایت خود را به مشتریان یا این که بازدیدکنندگان هدف خویش نمایش بدهند . 

یادگیری 
و یادگرفتن پباده سازی وب سایت چه مراحلی دارد؟ شاید شما نیز دوست داشته باشید به زودی وارد عرصه پباده سازی سایت شوید و مفاهیم ابتدایی آن را فرا بگیرید . باید به شما بگوییم که یادگیری اصول اولیه و حتی پیشرفته پباده سازی سایت، فعالیت چندان دشواری نمیباشد . برای آموزش طراحی سایت، صرفا کافی میباشد منابع مطلوب را به صورت آنلاین یا با حضور در کلاس‌های فیزیکی فرا بگیرید . 

مهمترین عامل در تبدیل شدن به یک طراح وبسایت حرفه‌ای، یادگیری مفاهیم اولیه از یک منشا مطمئن و پس از آن کسب تجربه می‌باشد . بهترین منبع برای شما در زمینه یادگیری پباده سازی وب، می تواند آموزش‌های پروژه محور در مورد پباده سازی اینترنت و سئو باشد تا با انجام پروژه‌های متعدد حین آموزش، بتوانید تجربه‌ای نخستین در زمینه توسعه و گسترش و آنلاین کردن یک سایت به دست بیاورید . پس از اتمام یادگرفتن با انجام پروژه‌هایی در دنیای حقیقی و واقعی به تجربه خود بیافزایید و به یک طراح وب سایت حرفه‌ای تبدیل گردید . 

اینترنت سایت‌ها اشکال مختلفی دارا‌هستند . ممکن می باشد انگیزه یک شخص از طراحی سایت با هدف شخص دیگر از زمین تا آسمان تفاوت داشته باشد . امروزه تقریبا برای هر هدفی یک وب سایت طراحی می گردد تا به تیتر پایگاه اطلاع رسانی یا این که فروش یا هر خواسته دیگری مورد استعمال قرار بگیرد . 

با یک جستجوی معمولی در اینترنت می‌توانید متوجه تعداد متعددی از اینترنت سایت‌های تجاری، E-Commerce، خبری و وبلاگ‌های شخصی گردید که فعال می باشند . ولی در صورتیکه دقت نمائید موفق‌ترین این سایت‌ها، گروه‌هایی هستند که از اصول طراحی وبسایت و با صرفه سازی و انگیزه گذاری سئو پیروی کرده‌اند تا اطلاعات داخل اینترنت سایت خود را به مشتریان یا این که بازدیدکنندگان هدف خویش نمایش بدهند . 

یادگیری 
و یادگرفتن پباده سازی وب سایت چه مراحلی دارد؟ شاید شما نیز دوست داشته باشید به زودی وارد عرصه پباده سازی سایت شوید و مفاهیم ابتدایی آن را فرا بگیرید . باید به شما بگوییم که یادگیری اصول اولیه و حتی پیشرفته پباده سازی سایت، فعالیت چندان دشواری نمیباشد . برای آموزش طراحی سایت، صرفا کافی میباشد منابع مطلوب را به صورت آنلاین یا با حضور در کلاس‌های فیزیکی فرا بگیرید . 

مهمترین عامل در تبدیل شدن به یک طراح وبسایت حرفه‌ای، یادگیری مفاهیم اولیه از یک منشا مطمئن و پس از آن کسب تجربه می‌باشد . بهترین منبع برای شما در زمینه یادگیری پباده سازی وب، می تواند آموزش‌های پروژه محور در مورد پباده سازی اینترنت و سئو باشد تا با انجام پروژه‌های متعدد حین آموزش، بتوانید تجربه‌ای نخستین در زمینه توسعه و گسترش و آنلاین کردن یک سایت به دست بیاورید . پس از اتمام یادگرفتن با انجام پروژه‌هایی در دنیای حقیقی و واقعی به تجربه خود بیافزایید و به یک طراح وب سایت حرفه‌ای تبدیل گردید . 


 • آخرین ویرایش:چهارشنبه 19 تیر 1398
نظرات()   
   
سه شنبه 18 تیر 1398  12:02 ب.ظ

از مهم ترین نکات پباده سازی وب، به پنج قضیه از آن ها که از کلیه مهم تر هستند اشاره می کنیم: ظاهر، قابلیت استفاده، محتوا، خصوصیت منحصر به فرد بفرد، و مطابقت با استانداردها . 

اینترنت وبسایت بایستی ظاهری خیره کننده، سهل برای حرکت، بدون اشکالا و لبریز از اطلاعات باشد . 

در 
قسمت تحت به 5 راز با اهمیت برای برتری سایت اشاره می کنیم 
استعمال 
از فضای سفید شما بایستی به فیس عمدی و استراتژیک از فضای سفید در وبسایت خویش استعمال فرمائید تا موادسازنده با اهمیت هر صفحه به رخ برجسته نمایش داده شود . 

فضای سپید فضاییست که جاهای خالی در داخل و دور و اطراف عناصر متعدد در کاغذ اینترنت را نشان می دهد، این رنگ نه تنها نازکی صفحه و سایت شمارا نشان می دهد بلکه پیروزی تجارت شما در اینترنت وبسایت را هم بخش اعظم می نماید و همچنین طبق مطالعات دانش کده ایالتی ویچیتا، فهم و شعور قرائت را نیز بهبود می بخشد . یک سری تارنما بلندمرتبه دیگر که به فیس مفید از فضای سپید به کارگیری می کنند، Squarespace،Medium می‌باشد که موتور جستجوی قضیه عشق و علاقه تمامی است . 

داشتن یک ورقه وب به رخ پیچیده و نا مرتب ممکن هست موجب شود کاربران احساس خشم نمایند و کلافه شوند، بدین ترتیب داشتن یک وبسایتی که به سادگی طراحی شده و میزان زیادی فضای سپید دارد، مخاطبان شما را تشویق به ماندن و جستجو در آن کند . 

ناوبری 
ساده تولیدها شما بایستی به راحتی در برگه اساسی قابل دسترس باشد و همچنین نوار ناوبری بایستی برای به کارگیری در هر دو سیستم استدلال دسکتاپ و تلفن یاور قابل دیدن باشد . 

یکی از رویکرد های آزمایشی که بفهمیم آیا تارنما قابل به کارگیری و پر بازدید هست یا خیر؟ باید بفهمیم که ضابطه سه ثانیه اینترنت را گذرانده می باشد یا این که خوبی . 


مقررات سه ثانیه ای که بوسیله طراحان اینترنت در دهه 1990 به نمایش گذارده شده و در هم اکنون حاضر به طور گسترده در سراسر جامعه به کارگیری می شود، این ضابطه تعیین می کند که وب وب سایت شما توانسته در حدود سه ثانیه دقت بازدید کننده خویش را جلب کند خیر؟ 
همچنین وب وب سایت خود را با دوستان عزیز و خانواده امتحان نمایید تا مشاهده کنید چه زمان دوران اضطراری میباشد تا با قسمت های مختلف سایت ارتباط برقرار فرمایید و کار های ساده را انجام دهید . 

بازدید 
کنندگان را با ویژگی های منحصربه‌فرد به شخص خود روبرو کنید هیچ کس دوست ندارد هنگامی که وارد تارنما می شود با یک دیوار شلوغ، پر از نوشته و عکس های تمام نشدنی روبرو شود . بنابراین، مسلما ضابطه 3 ثانیه را به محتوای خود اضافه فرمایید تا ورقه صریح و سازماندهی شود و جذابیت آن افزایش یابد . 

برای مثال، در صورتیکه شما یک وب سایت تجارت الکترونیک را پباده سازی می کنید، بهتر هست در سایت تعدادی نقل قول از کیفیت کارتان برای نظارت مشتریان، یک یا این که دو معامله مختص خودتان، کد کوپن و یا این که چند تبلیغ مختص را قرار بدهید . در سود خواننده گان شما فورا انگیزه های بیشتری برای رفتن به سطح بعدی و خرید متاع خویش پیدا می کنند . 

حق تقدم 
بندی سرعت و آسانی یکی از جنبه هایی که اکثر وقت ها در هنگام چک نادیده گرفته می شود، ویژگی سرعت است . برای وب تارنما های تجارت الکترونیک به خصوص، طولانی بودن زمان بارگزاری کاغذ ی وب تارنما می تواند منجر کاهش جذابیت و بازدید آن شود که در سود ممکن می‌باشد درآمد کلی کمپانی نیز کاهش یابد . طبق مطالعه ای به وسیله Akamai انجام گردیده به این نتیجه رسیده می باشد که 40 درصد از خریداران آنلاین وب وبسایت وقتی که بارگزاری آن اکثر از سه ثانیه طول بکشد تارنما را ترک می کنند و از خرید منصرف می شوند و 52 درصد از اشخاصی که به تحقیق پاسخ داده اند می کوشیند که سرعت بارگزاری قلیل وفاداری آن ها را به وب سایت کم می نماید . پس مهندسان شما باید برای ارتقا سرعت بر روی آن بخش اعظم کار نمایند . 

داشتن یک پروسه بی آلایش و پرداخت آسان، کلید افزایش مشتریان وب سایت و بالا بردن جذب استفاده کننده برای سایت می باشد . پروسه پرداخت بی آلایش ی سایت، باعث می شود که مشتریان به راحتی و فارغ از دردسر فرآورده زمینه نیاز خود را خریداری نمایند . به تیتر مثال در وبسایت آمازون برای خرید کافیست که یک کلیک را فشار دهید تا فرایند پرداخت را به شکل خیلی معمولی تکمیل فرمایید . 

طراحی 
ریسپانسیو طراحی پاسخگوی سایت خیر صرفا سبب می شود که کاربران با صفحات اینترنت شما از شیوه دستگاه های متفاوت ارتباط برقرار کنند، بلکه ممکن می باشد ترافیک موتور جستجو را افزایش دهند و بازدید وب سایت را بالا غالب شود . برای آشنایی با این نوع طراحی به مثال هایی از این مدل وب تارنما ها نظیر De Beers و The Boston Globe رفته و آن ها را بررسی کنید . 


 • آخرین ویرایش:سه شنبه 18 تیر 1398
نظرات()   
   
دوشنبه 17 تیر 1398  11:55 ق.ظ

احتمال دارد تعدادی از شما دوستان تصمیم گرفته اید که یک وب سایت نو فروشگاهی و یا … برای کسب و عمل خویش خط مش اندازی کنید . ولی نمی دانید که بایستی از کجا شروع کنید و چه نکاتی را بایستی در پباده سازی سایت فروشگاهی رعایت فرمایید تا بتوانید سایتی مدرن، قادر و کاربرپسند داشته باشید . به همین منظور تصمیم گرفتم مقاله ای تهیه کنم و در آن اصولی را که بایستی در مراحل پباده سازی سایت به آنان توجه کنید را برای شما ذکر کنم . پس پیشنهاد می کنم که این مقاله را با تمرکز کافی و در فرصتی که مدت آزاد دارید مطالعه کنید و نکات آن را به حافظه بسپارید . 

داشتن 
هدف شفاف و مشخص: تقریبا همگی کسب و کارها دارنده اینترنت وب سایت های متفاوتی هستند، زیرا هر کدام هدف متفاوتی دارا هستند . برای نمونه سایتی که می خواهد کالای خاصی را به استفاده کننده بفروشد دارنده ساختار متفاوتی میباشد نسبت به سایتی که می خواهد یک سرویس را ارائه دهد و در زمینه خاصی تبدیل به منشا شود . بدین ترتیب آغاز انگیزه خویش را انتخاب نمایید تا بتوانید برنامه ها و ساختار سایت خود را در راستای همان هدف دنبال نمایید . به خاطره داشته باشید که انگیزه از مهم ترین اصول برای استارت هر کاری هست . 

انتقال 
انگیزه وب سایت به رخ سرعت بالا و آشکار به بازدیدکنندگان: باید محتوایی را برای تارنما خود تهیه و تنظیم فرمایید که در آن انگیزه تارنما به چهره پرسرعت و صریح به بازدیدکنندگان انتقال داده شود و تمام اهدافی که سایت آن را دنبال می نماید هم در آن ذکر شود . آن گاه محتوای تولیدی را در صفحه درباره ما قرار دهید . طبق پژوهش ها موسسه براکت، وقتی که بازدیدکنندگان با تارنما جدیدی مواجه می شوند ابتدا به دنبال این می گردند که سایت چه کاری را انجام می دهد و بعد از آن از آن به دنبال منافعی می مراحل که تارنما برای آن ها در لحاظ گرفته می‌باشد . 

به کار گیری 
از بلاگ: وب سایت شما می بایست دارای بلاگ باشد تا در آن بتوانید محتوای تولیدی خود را قرار دهید و علم افراد را در موضوع حوزه ای که در آن عمل می نمائید ارتقا دهید و یا در قضیه تولید و پباده سازی محصولی جدید به آنان خبر دهید . در واقع وبلاگ برای این خواسته به کار گیری می شود که تخصصتان را به بازدید‌کننده نشان دهید . بازدیدکننده زمانی که متوجه شود شما در حوزه خویش کارشناس هستید، به شما اعتماد می نماید . 

از 
دامنه رایگان استعمال نکنید: برای اینکه بتوانید اعتماد و اطمینان بازدیدکنندگان را جلب کنید باید از دامنه ای به کارگیری فرمائید که صاحب آن شما می باشید . این دارای اهمیت به بازدیدکنندگان این اطمینان را می دهد که شما دارنده برنامه و پشتوانه میباشید و برای همین وبسایت را در دامنه ای که صاحب و مالک آن خود شما میباشید قرار داده اید . همینطور این مسئله یاری می کند که آدرس اینترنتی شما راحت تر در ذهن بازدیدکنندگان بماند . صرفا کافی هست به این سوال پاسخ دهید که www .yoursite .com آسوده در ذهن می ماند یا www .yoursite .wordpress .com . 


 • آخرین ویرایش:دوشنبه 17 تیر 1398
نظرات()   
   
یکشنبه 16 تیر 1398  11:56 ق.ظ

Record 
چه است ؟ 
رکورد در مقر داده چه می باشد ؟ به سطرهای یک جدول رکورد ( Record ) گفته می شود . هر رکورد مجموعه ای از داده ها طبقه بندی شده در رابطه یک موجودیت خاص می‌باشد . 
موجودیت 

موجودیت پدیده ، شی یا شخصی در محیط پایگاه داده میباشد که می خواهیم داده ها مربوط به آن را مراقبت کنیم . 
نمونه : به طور مثال در محیط پایگاه داده یک محفظه آموزشی، اشکال موجودیت ها عبارتند از : دانشجو ، کلاس ، واحدهای درسی ، استاد ، دانشکده و . . . . 

یک رکورد نشان دهنده یک محل ورود در جدول می باشد . یک جدول می تواند هر تعداد رکورد داشته باشد . 

نمونه از رکورد در مقر داده : اگر شما جدول “Students” برای ذخیره اطلاعات دانش آموزان داشته باشید، در این جدول یک رکورد نشان دهنده یک دانش آموز خواهد بود . برای بیشتر کردن علم آموز به برنامه، می بایست یک رکورد به جدول “Students” اضافه فرمایید . برای پاک کردن یا این که بازنویسی داده ها دانش آموز نیز می بایست شما یک رکورد را از این جدول حذف فرمایید . 
SQL 
چه می‌باشد ؟ (اس کیو ال چیست) در گونه رابطه‌ای داده‌ها، لهجه ساختارمند پرسش‌ها یا این که اس کیو ال یا این که سی کوال (Structured Query Language - SQL) زبانی می‌باشد سطح بالا مبتنی بر لهجه مرحله تحت و ریاضی جبر رابطه‌ای که برای ایجاد، تغییر، و بازیابی داده‌ها و نیز عملیات بر روی آن ها به‌کار میرود . 

زبان SQL به سمت نوع شی‌گرا - رابطه‌ای نیز پیشرفت کرده میباشد . 

سی‌کوال استاندارد (ANSI (American National Standards Institute را در سال ۱۹۸۶ و ISO (International Organization for Standardization) را در سال ۱۹۸۷ اتخاذ نمود . 
استانداردهای مختلفی از اس‌کیوال تا به امروز عرضه شده که در جدول زیر بیان می‌کنیم: 

اس‌کیوال-۸۷ 
اس‌کیوال-۸۹ 
اس‌کیوال-۹۲ 
اس‌کیوال:۱۹۹۹ 
اس‌کیوال:۲۰۰۳ 
اس‌کیوال:۲۰۰۵ 
اس‌کیوال:۲۰۰۸ 
اس‌کیوال:٢٠١١ 
SQL 
چه می باشد ؟ (اس کیو ال) 
بسیاری از اصطلاحات لهجه اس‌کیوال زیر استاندارد بین‌المللی بوده، و در نتیجه، از آن ها مشابه بقیه زبانهای استاندارد نظیر تولیدها شرکت اوراکل PL/SQL [۲] یا Sybase و SQL PL (مدل رویه‌ای) از کمپانی آی‌بی‌ام هست . 

اس‌کیوال برای کارهای ویژه و محدودی (گزارش گیری از داده‌ها در مقر داده‌های رابطه‌ای) طراحی شده‌است . بر خلاف زبانهای دستوری مثل بیسیک یا سی که برای حل مسائل طراحی شده، SQL زبانی بر مبنا اعلان است . زبانهای بسط یافته‌ای مثل PL/SQL به دنبال بدون نقص کردن لهجه به انگیزه تولید لهجه برنامه نویسی با حفظ مزیت‌های SQL می‌باشد . شیوه دیگر فعالیت این می باشد که به کدهای زبان برنامه نویسی اذن دسترسی به مقر داده به یاری اوامر SQL داده شود مثلاً PostgreSQL به توابعش اذن می‌دهد که باطن کدهای Perl، Tcl و C نوشته شوند . 
گهگاه به طنز گفته می گردد که SQL نه ایجاد یافته‌است، نه محدود به گزارش گیری‌ها و اصلاً یک لهجه نیست!


 • آخرین ویرایش:یکشنبه 16 تیر 1398
نظرات()   
   

در 
نظر شما به چه سایتی پیروز می گویند؟ ویژگی طراحی اینترنت سایت پیروز و خوب چه چیزی می باشد؟ چه خصوصیت هایی منجر می شود تا حیث رئیس اینترنت وبسایت جلب شود و طراحی اینترنت سایت پر کاربرد و موفق شود؟ پباده سازی وبسایت غالب علاوه بر داشتن ظواهر خوب و استفاده کننده پسند می بایست مورد ها دیگر را هم رعایت کند، به عنوان مثال از حیث محتوایی تک و غیر تکراری باشد و از حیث سئو نیز بهینه شده باشد، باید به میزان کاربرد و همت وب سایت توجه کنیم و این که انگیزه دارای اهمیت و اساسی از داشتن سایت چه چیزی هست . 
در حالتی که اینترنت سایتی برای مخاطب خود غیر مفید باشد، استفاده کننده دیگر به آن رمز نخواهد زد و در این جا می‌باشد که دیگر ظواهر و زیبایی وب سایت مسئله توجه واقع نشده و دیگر به دیده نمی آید . نباید بگذاریم وبسایت هایمان با این خلل رو برو شوند و دیگر جذاب نباشند . 
به محتوا و صورت و ظواهر وب سایت اهمیت دهید و برای پباده سازی وبسایت وقت صرف فرمایید و به سراغ شرکت های پباده سازی وب سایت پیروز و گران قدر بروید، زیرا قرار می باشد تنها یک بار هزینه نمایید و برای دوران بازه طولانی از این تارنما پباده سازی گردیده استفاده کنید . پس این عمل را به نحو احسنت انجام دهید . در ساخت اینترنت تارنما به طبع از بایدها و نبایدها در این مورد تبعیت فرمائید و اصولی را پیش ببرید و به هیچ وجه این عمل را سرسری و فارغ از برنامه ریزی انجام ندهید . 

طراحی اینترنت سایت خصوصیت 
و خاصیت یک پباده سازی وبسایت عالی : پباده سازی تارنما می بایست با پوشه های چهره ای اندک حجم یار گردد تا در سرعت بالا داخل شدن کاغذ و لودینگ آن مشکلی پیش نیاید، چون یوزرها روی این موضوع حساس هستند و ممکن میباشد با تمام جذابیت اینترنت وب سایت آن را کنار گذاشتن کرده و دیگر به وب سایت شما رمز نزنند . تاخیر دوچندان در باز شدن صفحه ها اشخاص را خسته می نماید پس نگذارید تا این وضعیت برای آن ها ایجاد شود و همواره به تفکر یوزرها باشید، چه بسا کاربرانی که سرعت وب پایینی دارا‌هستند . 
طراحی 
وب سایت موفق: یکی دیگر از نکات در ایجاد و طراحی وبسایت تعیین جور و سایز فونت میباشد . عملکرد کنید تا فونت ها در همه ورقه های وب سایت یکسان باشند و مشتری را منگ نکنند . رنگ آمیزی برگه های وب سایت تاثیر مهمی بر بیننده شما خواهد داشت، پس رنگ هایی را برای اینترنت وب سایت خود تعیین فرمائید که دارای ربط با مسئله کاری تان باشند و در نهایت نیز تارنما تان را شیک تر نمایند . 
در انتخاب رنگ ها در صورتیکه تخصص ندارید می توانید از امداد و مشاوره به کار گیری فرمائید تا خوبتر تصمیم گیری نمایید . در حال حاضر رقابت ها در قضیه ساخت وب وبسایت مضاعف گردیده و خیلی از شرکت ها می‌باشند که در این زمینه عمل می نمایند و به جذب مشتری سرگرم می‌باشند . ولی شما قبلی از طراحی تارنما چیره مطلقا تحقیق فرمایید و بهترین مورد را برای پباده سازی وب سایت تبلیغات گزینش فرمائید تا بعدا پشیمان نشوید . 
سایتی را طراحی نمائید که مخاطبان را جذب کرده و به سمت خود بکشاند و این کار هنگامی میسر میباشد که یک پباده سازی وبسایت غالب و مناسب و اصولی داشته باشید و برای آن وقت گذارده باشید . هدف تان از طراحی وبسایت پیروز جذب کردن کاربران باشد و عملکرد فرمایید تا نظرشان را جلب کنید، از این روش می توانید کسب و کارتان را رونق دهید و فروش تان را بالا ببرید . 
پباده سازی اینترنت وب سایت ها بایستی عامه پسند باشند و از نظر امنیتی نیز مطمئن باشند تا یوزرها آسوده تر به شما اطمینان نماید و اطلاعاتشان را در اختیار شما بگذارد . از مسائل کلیدی طراحی اینترنت سایت دقت به امنیت وب سایت است، یعنی کاربران اطمینان نمایند که مساله شان فاش نمی گردد و به صورت خصوصی باقی خواهد ماند . آن ها دوست ندارند تا از اطلاعات شان در پباده سازی سایت تبلیغات سوء استعمال شود، به این ترتیب می بایست به داده ها آن ها و امنیت شان احترام گذاشت و یک وب تارنما امن را طراحی کرد . در‌صورتی‌که فروش متاع خاصی را در طراحی وب سایت تبلیغات به عهده دارید، ایمنی آن را برای مشتریان تان در لحاظ بگیرید و قضیه ی " SSL" را رعایت نمایید تا در این مورد به خلل نخورید . 


 • آخرین ویرایش:پنجشنبه 13 تیر 1398
نظرات()   
   
 • تعداد کل صفحات :2  
 • 1  
 • 2  
آخرین پست ها

طراحی سایت شبیه باما..........دوشنبه 11 فروردین 1399

8 نوع متفاوت از وب سایت ها و نحوه ی طراحی آن ها ( قسمت پنجم )..........یکشنبه 10 فروردین 1399

به ایده های پباده سازی وبسایت..........پنجشنبه 7 فروردین 1399

اهمیت درج لوگو در شبکه های اجتماعی..........سه شنبه 5 فروردین 1399

انواع وب سایت های اینترنتی کدام ها هستند ؟..........پنجشنبه 22 اسفند 1398

:رونمایی کاسپراسکای از سیستم عامل اختصاصی اش..........چهارشنبه 21 اسفند 1398

محدود سازی دسترسی به فایل ها راهکاری برای افزایش امنیت سایت..........سه شنبه 20 اسفند 1398

API در اتصال نرم افزار اندروید به سرور..........یکشنبه 18 اسفند 1398

مقایسه وردپرس با جوملا و دروپال..........یکشنبه 11 اسفند 1398

وردپرس دات کام ..........یکشنبه 11 اسفند 1398

وب سایت ریسپانسیو یا این که واکنشگرا ..........پنجشنبه 8 اسفند 1398

ضرورت و اهمیت طراحی سایت حرفه ای..........دوشنبه 30 دی 1398

بلاگ یا وبسایت برای سئو..........چهارشنبه 25 دی 1398

Wordfence Security چیست؟..........دوشنبه 23 دی 1398

برنامه نویسی فرانت اند چه می باشد؟..........دوشنبه 16 دی 1398

همه پستها

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic