پنجشنبه 31 مرداد 1398  04:15 ب.ظ

منظور از سئو، بهینه‌سازی یک وب سایت برای موتورهای کاوش هست . بهنیه‌سازی یک وب سایت برای موتورهای کاوش یک سرمایه‌گذاری کم‌هزینه و و زیاد پربازخورد است . عامل ها متعددی در بهبود سئوی یک وب سایت تاثیرگذارند . همگی مورد ها گفته گردیده نیز در رخ صدق همت می توانند سبب بهبود سئوی وبسایت شوند . از در میان عامل ها ذکر گردیده محتوا، آپتایم و سرعت بار گذاری وبسایت، فراوان بر سئو تاثیرگذارند . 
قرارگرفتن کلمه و واژه اصلی تارنما شما در کاغذ اول موتورهای کاوش پیروزی وب سایت شما را تضمین می کند . 

هاستینگ 
مناسب اینترنت 
وبسایت خوب-هاستینگ مناسب 
خواسته از هاستینگ فضایی است که اطلاعات وب سایت شما بر روی آن قرار می گیرد . در حالتی که امنیت، سرعت لود و آپتایم مناسب می‌خواهید می بایست یک هاستینگ خوب را برای فعال سازی وبسایت خویش انتخاب فرمائید . یک هاستینگ عالی علاوه بر برقراری مورد ها ذکر شده برای شما، پشتیبانی قابل قبولی نیز ار سرویس میزبانی شما خواهد داشت . رفع خلل ها احتمالی مربوط به سرور جزو وظیفه های شرکت ارائه دهنده هاستینگ بوده و در صورتی که پشتیبانی قابل قبولی از خدمت شما انجام شود، مشکل ها احتمالی علاوه بر این که به حداقل می‌رسند، به سرعت نیز قابل رفع میباشند . 

وب رمز با بهره‌گیری از تجربه 12 ساله خویش در زمینه هاستینگ، به کار گیری از شایسته ترین سخت‌افزارهای سروری در شایسته ترین دیتاسنترهای جهان و کانفیگ نرم‌افزاری مطلوب تجربه‌ای لذت‌بخش از یک میزبانی خوب را با هزینه‌ای مناسب در مقایسه با سرویس ها ارائه شده در اختیار شما قرار خواهد داد . 

تمام موردها فوق خصوصیت یک اینترنت سایت عالی می باشد به طوری که تاثیر بسزایی برای کسب و عمل شماخواهد داشت . هرکدام از این موردها در گسترش و رشد کسب و فعالیت شما امداد خواهد کرد . به عنوان برای مثال اگر سایتی پباده سازی کردید البته تجربه کاربری نیکی نداشته باشد به طور حتم بازدیدکنندگان وبسایت خویش را از دست خواهید داد . به این فیس تنها رویه اندازی یک سایت کافی نیست و بایستی در کنار طراحی سایت موردها دیگر را رعایت کنیم تا به نتیجه مناسب دست پیدا کنیم . 


 • آخرین ویرایش:پنجشنبه 31 مرداد 1398
نظرات()   
   
چهارشنبه 30 مرداد 1398  11:02 ق.ظ

اهمیت 
استفاده از فاوآیکن Favicon3 

فاوآیکنها تماما به مقوله ی بازاریابی بصری و رابطه با بازدید کنندگان از سایت مربوط می شوند . اضافه کردن یک Favicon، سبب ساز می شود مخاطبان شما بتوانند به طور ناخودآگاه و سریع، تارنما WordPress شما را در انبوهی از اپلیکیشن ها یا صفحه ها اینترنت تشخیص دهند . 

این آشنایی مخاطب با Favicon شما، به مخاطبانتان یاری می نماید خیلی سریع و آسان شما را پیدا کنند . همینطور به یوزرها یاد آوری می نماید که سایت شما وجود دارد، در حالا کار و ثمره دادن هست و مقدار ترافیک و تعداد مخاطبان شما روز به روز در درحال حاضر ارتقاء می‌باشد . در نهایت، یک فاوآیکن به وب سایت شما کمک می کند در رقابت سنگین کسب و امور قابل شناسایی بوده و به تیتر یک منبع دارای اعتبار شناخته شود . 

همان طور که مشاهده می کنید، مزایای استفاده از فاوآیکن مضاعف فراوان هستند . 
بنابراین، حالا اذن دهید بفهمیم که به چه شکل می توانایی یک Favicon ساخت کرد و آن را به وب سایت WordPress بیشتر کرد… 
تولید 
یک فاویکن اولین گام در روند ایجاد فاوآیکن ، ساختن یک تصویر مناسب می‌باشد . همانطور که قبلا اشاره شد، شرایط ایده آل این هست که فاوآیکن باید تصویر شبیه با لوگوی تارنما شما داشته باشد، تا بازدید کنندگان بتوانند سریعا آن را شناسایی نمایند . 

به هر حال، گهگاه به یاد وجود لوگوهای پیچیده، این دستور می تواند سبب به ایجاد یک فاوآیکن نامشخص و گیج کننده شود . در شرای با این بحران رو به رو هستید، می بایست لوگوی خویش را بی آلایش سازی نمائید یا این که از یک تصویر متفاوت استعمال نمایید . به طبع چهره یی انتخاب نمائید که نشان دهنده ی کسب و عمل شما باشد و مشخصا برند شما را منعکس کند . 

طراحی 
یا دستکاری یک تصویر Favicon به خاطر وجود WordPress Codex، تصاویر فاویکن بایستی به صورت مربع و دست‌کم 512*512 پیکسل باشند . اگرچه می توانایی تصاویر را در وردپرس دستکاری کرد، البته پیشنهاد می کنیم که تصاویر را قبلی از لود کردن در وردپرس و به امداد قابل انعطاف افزارهای بازنویسی تصویر، بازنویسی نمایید . 

در شرای قصد دارید یک تصویر تازه را از صفر پباده سازی کنید، یا این که لوگوی شما نیاز به تغییرات کلیدی دارد، پس بهترین عمل به کار گیری از یک برنامه ی دستکاری رشته ای است . فتوشاپ یا این که GIMP آیتم های عالی ای برای این فرمان می باشند . 

استفاده 
از Canva Favicon4 

به هر حال، برای آن گونه از افرادی که تجربه ی کمتری در مسئله ی پباده سازی دارند، یک منش حل راحت خیس نیز وجود دارااست و آن روش حل، استعمال از Canva میباشد . این سایت طراحی گرافیک رایگان، به شما این امکان را می دهد که خیلی سهل وآسان یک تصویر را دستکاری کرده و آن را برای فاوآیکن بودن فراهم فرمایید . برای ساختن یک Favicon که مطلوب وب سایت شما باشد، می توانید سایز لوگوی خویش یا رنگ و وضوح آن را تغییر تحول دهید . 

هنگامی از تصویری که قرار می باشد برای Favicon استفاده نمایید رضایت بدون نقص به دست آوردید، بایستی آن را با یک عدد از فرمت های gif، png یا jpeg ذخیره نمایید . 
اکنون مهیا ی آپلود کردن فاوآیکن در سایت وردپرسیتان هستید…


 • آخرین ویرایش:چهارشنبه 30 مرداد 1398
نظرات()   
   

همانطور که کسب و فعالیت شما رویش می‌کند، پیشروی سایت کسب و کار هم می بایست مد حیث قرار بگیرد . دنیای وب همواره در اکنون تغییر‌و تحول است و روزمره موارد و طراحی‌های جدیدی به چشم می خورد . از این رو برای این که از دیگر رقیبان عقب نمانید، می بایست همواره در سایت خویش تغییراتی اعمال نمایید تا آن را بروز نگه دارید . 

نا گفته نماند، در بعضی مورد ها برخی سایت‌ها برای این که بتوانند به روز بمانند بایستی تماما از جدید مجددا پباده سازی شوند . در‌صورتی‌که به موقع این مدل سایت‌ها را تغییر ندهیم، ممکن است دیگر بازدید کنندگان وبسایت شما هیچگاه به مشتری تبدیل نشوند و شم راحتی در سایت نداشته باشند . هم اکنون سوال اینجاست که چه زمانی می بایست وبسایت خویش را مجددا از نخستین طراحی کنیم . 
در اینجا همت میکنیم سوال‌هایی را مطرح کنیم که می بایست گذشته از مبادرت به طراحی مجدد به جواب آن فکر کرد: 
آیا 
طراحی وبسایت شما، با کمپانی شما همگام است؟ معمولا کسب و کار‌ها در دوره‌های هنگامی مختلف با تغییرات کوچک و تبارک هم پا می‌شوند . در بعضی مواقع شرکت‌ها رویش می کنند یا ترکیب می شوند که تاثیراتی روی برند و نحوه‌ی عملکرد آن‌ها می‌گذارد، در چنین مواقعی وبسایت شما هم باید به سرعت با این تغییرات هم پا شود و در رخ نیاز مطابق آنان طراحی شود . در‌صورتی‌که بازدید کنندگان سایت، متوجه شوند کار کمپانی شما از آنچه در سایت ذکر شده هست متعدد است، علاوه بر اینکه حیران و سردرگم می‌شوند، ممکن است سبب ساز شود که دیگر هیچگاه به سایت و شرکت شما سر نزنند که مسلما اتفاق فراوان بدی برای کسب و عمل شما به حساب می‎‌آید .

در شرای متوجه شدید که قرار می‌باشد شرکت شما دچار تغییر تحول و تحولاتی شود، مسلما از گذشته نسبت به پباده سازی مجدد وبسایت خود اقدام نمایید تا مشتریان شما مبتلا خلل ها احتمالی نشوند . با چنین کاری، نظم و یکپارچگی کمپانی خود را به مشتریان اثبات خواهید کرد . 

دلیل 
اختصاصی به شخص کسب و فعالیت شما چیست؟ سایت شما می‌تواند در ایجاد تمایز فی مابین شرکت شما با دیگر رقیبان در زمینه‌ی فعالیتتان نقش مهمی ایفا کند . به زبانی دیگر پباده سازی تارنما شما می بایست بها منحصر به فردی که به مشتریان خود ارائه می‌دهید و دیگر شرکت‌ها عرضه نمی‌کنند را به خیر به نمایش بگذارد . 

رقیبان خود را ارزیابی کنید، دریابید آن‌ها چه کار‌هایی را انجام می دهند و چه کار‌هایی را انجام نمی‌دهند . از اطلاعات به دست آمده از این تحلیل‌ها برای پباده سازی تارنما خویش استعمال نمایید . به قبلی اعتنا داشته باشید و نقاط قوت خود را معلوم نمایید، این نقاط میتوانند سبب تولید تمایز در بین رقیبان شما شوند . با دقت به مورد ها به دست آمده، اقبال آن را دارید تا با پباده سازی مجدد وبسایت خود، کسب و کارتان را از دیگران متمایز فرمائید و خویش را منحصربه‌فرد به شخص نمائید . 

آیا 
گشت و گذار در سایت شما آسوده است؟ گشت و گذار در سایت تنها به پیدا کردن سهل داده ها مورد نیاز بازدید کننده گفته نمی‌شود . برای این‌که بتوانید گشت و گذار راحتی برای مشتری خود آماده کنید، می بایست به استراتژی پباده سازی خویش توجه فرمائید و علاوه بر این‌که وبسایت خویش را به منبعی اینترنتی تبدیل می کنید باید تجربه‌ی خوبی نیز برای بازدید کننده‌ی تارنما خود رقم بزنید . 

هر کسی بایستی بتواند با به کار گیری از دکمه‌ها، گونه های متفاوت منو و یا هر المان دیگری به داده ها مسئله لحاظ خویش در صفحه های دیگر سایت رسد . باید دقت داشته باشید که این عنصرها بایستی در نقاط مطلوب تارنما قرار گرفته باشند که استفاده کننده بتواند به خیر و خوبی به آن ها دسترسی داشته باشد . 

آیا 
تارنما شما ریسپانسیو(responsive) می‌باشد؟ ریسپانسیو بودن وبسایت در کنار گشت و گذار سهل و آسان استفاده کننده با هم مطرح میشوند و رابطه‌ی به هم پیچیده بین این 2 برقرار میباشد . در دنیای امروزی که تلفن‌های هوشمند مضاعف اشاعه دارا‌هستند و به کارگیری از آن ها فراوان مرسوم می باشد و کاربرد‌های خاصی هم از خویش نشان داده‌اند، وبسایت شما باید در تلفن‌های متفاوت با برگه نمایش‌های متفاوت به نیکی نمایش داده شود . سایت‌هایی که فقط برای نمایش در رایانه مطلوب بوده‌اند، دیگر به آخرین لحظات عمر خویش نزدیک می شوند . 

ریسپانسیو بودن برای سایت دوچندان اصلی تلقی می‌شود، در شرای یوزرها احساس نیکی از دیدن وبسایت شما در رایانه و تلفن‌های هوشمند خویش داشته باشند، حتما اعتبار تارنما شما نزد آن‌ها بالا‌تر میرود و بیشتر روی کسب و فعالیت شما اکانت گشوده می‌نمایند . 

چه 
ویژگی‌های جدیدی می خواهید اضافه نمایید؟ ویژگی‌های پیشرفته‌‌تری میتواند به وبسایت شما بیش تر شود که در پباده سازی قبلی وب سایت خبری از آنان فقدان . امکاناتی همچون پشتیبانی آنلاین، خدمت چت آنلاین و قابلیت‌های یکسری رسانه‌ای تازه میتوانند گزینه‌های نیکی برای طولانی تر شدن به تارنما باشد . 

طولانی تر کردن این تجهیزات قادر است شما را از رقیبان خود متمایز کند و وبسایت شما را حرفه‌ای خیس نشان دهد . به یاد داشته باشید، مواقعی را به وب سایت طولانی تر نمایید که برای کاربر اثر گذار باشند، با اضافه کردن بیش از حد تجهیزات منجر سردرگمی بازدید کننده نشوید . 

در این مطلب سعی کردیم، به نکاتی اشاره کنیم که قبل از پباده سازی مجدد تارنما می بایست آن ها را مد لحاظ داشت . دقت داشته باشید که هر مدل صنعت، طراحی خاص خود را می‌طلبد، بدین ترتیب به زمینه‌ی کاری خود و نکات و ویژگی‌ها متعدد مربوط به آن اعتنا فرمایید . مدام ارزیابی نقاط قوت و ضعف میتواند اطلاعات خیر و خوبی در اختیار شما قرار بدهد . به این ترتیب با تعیین هدف خویش و توجه به نکات بالا به تامل تارنما خود باشید تا بتوانید در زمینه‌ی کاری خویش پیشرو باشید . 


 • آخرین ویرایش:دوشنبه 28 مرداد 1398
نظرات()   
   
یکشنبه 27 مرداد 1398  11:39 ق.ظ

داشتن 
پشتیبانی قدرتمند هم در فروشگاه ساز و هم در هاست یک عدد از مسائلی که می تواند تا حدود متعددی در کیفیت وب سایت مؤثر باشد، پشتیبانی هاست و فروشگاه ساز یا این که سایت ساز می‌باشد . در الگوریتم های گوگل داون بودن وبسایت یک امتیاز منفی محسوب می شود . در‌صورتی‌که بخواهیم برای این فعالیت مثالی بزنیم بهترین آن کسب و شغل های فیزیکی می باشد . فرض نمائید که شما برای دریافت کالا و یا خدماتی به فروشگاهی مراجعه می نمائید و دکان بسته شده و به همین علت خرید خود را در جای دیگر انجام خواهید بخشید . همین قاعده هم در رابطه با اینترنت وب سایت ها و فروشگاه های اینترنتی درست گو می باشد . در‌صورتی‌که موتور جستجوی گوگل در مراجعات خود با پیغام داون بودن تارنما مواجه شود امتیاز منفی به وب سایت خواهد بخشید . پشتیبانی هم به همین ادله اهمیت فراوانی دارد، در صورت وجود پشتیبانی قوی تعداد دفعات داون شدن تارنما کاهش می یابد . 
به 
روز رسانی و آپ تو دیت منظم سایت این نکته را در نظر داشته باشید که سایت یا این که دکان باید به صورت منظم و اصولی به روز شود و هر روز مطالب جدیدی را در اختیار یوزرها خویش قرار دهد . متأسفانه بعضی از وب وبسایت ها پس از رسیدن به صفحات اولیه گوگل کمتر به ارسال مطالب جدید می پردازند و به این امید دارند که رده آنان در گوگل اثبات می ماند . بایستی بدانید که لازمه ماندگاری یک وب تارنما در برگه اول گوگل به روز رسانی و به روز منظم است . هیچ گاه وب وب سایت خود را به بازه زمانی طولانی رها نکنید چون هم رقیبان شما با کارایی عمده می توانند به شما برسند و نیز گوگل اینترنت تارنما هایی که به برهه زمانی طولانی به روز نمی شوند را به مرور به صفات بعد خواهد فرستاد و همین باعث افت رتبه شما خواهد شد . 
دانش 
خویش را در طراحی وب سایت بالا ببرید داشتن علم کافی برای رئیس وب سایت جزو یک عدد از ملزومات حیاتی در رئیس وبسایت می‌باشد . یک عدد از کارهایی که می تواند در موفقیت وبسایت به شما امداد نماید مطالعه و مشاهده اینترنت وبسایت هایی می باشند که داده ها مفیدی را در خصوص کار با وب سایت سازها را در اختیار یوزرها قرار می دهند . در شرای از وبسایت سازهای پرمیوم یا این که همان مبلغی استعمال می فرمایید معمولاً در وب سایت حامی آنان اطلاعات خوبی در خصوص عمل با آن‌ها قرار داده شده که می توانید از آنان استفاده فرمایید . 


 • آخرین ویرایش:یکشنبه 27 مرداد 1398
نظرات()   
   
شنبه 26 مرداد 1398  10:06 ق.ظ

Ÿ 
یوزرها مرورگر 
اذن بدهید تا نام آن مدل از کاربران که پیش خیس گفتیم وقت بیشتری برای مشاهده سایت می گذارند را «کاربران مرورگر» بنامیم . یوزرها مرورگر عموماً به طور مختص به دنبال یک گزینه مشخص و معلوم نمی گردند، آن ها پیوند های تارنما را مرور می نمایند و بر روی مورد های مورد عشق و علاقه شان کلیک می نمایند . 


یک نمونه حقیقی از یوزرها مروگر 
برخی از مردم به خرید عشق و علاقه دارند، مثلاً آنهایی که نیاز اضطراری به کالای خاصی ندارند، اما آغاز به گام زدند در دکان می کنند، وارد راهروهایی می شوند که کالاهای زمینه علاقه شان آنجا چیده شده می‌باشد و در صورتی‌که کالایی نظرشان را جلب کند، آن را خریداری می نمایند . 

پباده سازی وبسایت شما نیز باید طوری باشد که راهروهای مسئله عشق را برای بازدیدکنندگان در وب سایت ایجاد نماید . 
شاید آنها نیز از چیزی خوششان بیاید و آن را خریداری کنند! یوزرها اینترنتی فراوان ریز میان و ظریف میباشند . این کاربران اینترنتی که به هر عاملی در اینترنت به دنبال چیزی می‌گردند و در درحال حاضر جستجو های متنوع هستند، می خواهند وارد سایتی شوند که از کلیه حرفه ای تر، جامع تر، ظریف خیس و از کلیه مهمتر بدون نقص باشد . در این میان مطرح ترین نقش در ساخت یک وبسایت خوب و کامل، طراحی تارنما بازی می کند . 


خصوصیت های یک وبسایت خوب 
از این رو، ما در این مقاله به آنالیز حیاتی ترین خصوصیت های یک وب سایت عالی و بی نقص پرداخته ایم . در این مقاله گروه پباده سازی اینترنت پویا با توجه به تجربه چندین ساله خویش در طراحی سایت حرفه ای، نکاتی اصلی و باارزش را از جنبه های متعدد برای شما یوزرها عزیز ابلاغ کردیم و نکات ریز و درشت ویژگی های یک سایت عالی و کامل را برای شما شرح داده ایم که درصورتی که می خواهید تارنما فن ای و خوب و بی نقص داشته باشید، تا پایان این مقاله یاور ما باشید . خصوصیت های پباده سازی اینترنت سایت 

از آنجایی که در پباده سازی سایت چه برای ارائه خدمات و چه برای فروش محصولات، باید حساسیت زیادی به خرج بخشید زیرا این سایت شما هست که معرف نام‌و‌نشان و دسته کسب و فعالیت شما میباشد . هر قدر که وب سایت خویش را حرفه ای خیس پباده سازی کنید، یوزرها را بخش اعظم جذب خواهید کرد . به همین جهت در ادامه ما نکات و خصوصیت های طراحی سایت فن ای را برای شما شرح داده ایم . ظواهر 
سایت مسلما شنیده اید که می‌گویند " دیده دروازه ذهن میباشد " ، هر آنچه دیده میبیند، ذهن برای آن قیمت گذاری می نماید . یک عدد از ویژگی های طراحی تارنما فن ای، ساخت ظاهری جالب و خوشگل است؛ ولی در عین اکنون این ظواهر از نظر رنگ و دیگر جلوه های بصری می بایست متناسب با کسب و عمل و معرف عمل شما باشد؛ پس به خاطر داشته باشید اولین موردی که از لحاظ کاربران اینترنتی زیاد حائز اهمیت است، جلوه های بصری سایت شما می‌باشد . ایجاد 
رابط کاربری ساده هرچه طرز به کار گیری از وب سایت شما سهل و آسان تر و بی آلایش خیس باشد، یوزرها بیشتری را جذب خواهید کرد . پیچیدگی در قسمت های متفاوت وب سایت سبب سردرگمی و از همگی دارای اهمیت تر کلافه شدن یوزرها از این رنج ها می شود . پس از ویژگی های یک طراحی وب سایت خوب، ایجاد رابط کاربری معمولی میباشد . این آسانی در آغاز می بایست در عضو شدن یوزرها در سایت شما باشد . بعد از آن می توانید با ایجاد یک بخش جست و جو که کاربران بتوانند به آسانی مواقعی که می خواهند را با عبارات کلیدی دارای ارتباط جستجو و پیدا کنند .این سادگی را می توانید حتی در پروسه خرید نیز تولید فرمایید . اگر چه این آسانی در فرایند خرید آغاز باید با تولید یک سبد فرآورده باشد که یوزرها به راحتی کالاهای زمینه نظرشان را گزینش و در غایت با آسانی هرچه بخش اعظم به درگاه بانکی متصل و خرید خویش را کامل شدن کنند . 
 • آخرین ویرایش:شنبه 26 مرداد 1398
نظرات()   
   
پنجشنبه 24 مرداد 1398  12:30 ب.ظ

وب وب سایت های املاک، از وب تارنما هایی می‌باشند که با مخاطبین زیاد متفاوتی رمز و کار دارا هستند . پس تعیین مخاطبین هدف، یک عدد از اساسی ترین جنبه های چنین سایتی محسوب می شود . شما می بایست حیطه جغرافیایی تجارت و همین طور مخاطبین انگیزه خویش را معین نمائید . به علاوه، نکات مضاعف بیشتری نیز در این رابطه وجود دارا هستند که شما بایستی آنان را پوشش دهید . 

سه یا چهار ماهی هست که بر روی یک وب وب سایت املاک در هم اکنون عمل هستیم و اتفاقا همین یکسری روز پیشتر دوستان نصیب پباده سازی رابط کاربری فولدر های ذی‌ربط را برای تایید نزد اینجانب آوردند . مدت زیادی هست که با کارفرمای این پروژه در هم اکنون جدل بر روی این فعالیت هستیم و این دوست از جمله اشخاصی می‌باشند که مقاوت متعددی در مقابل استاندارد ها و تجربه های قلیل ما نشان داده اند . من هیچ وقت در مقابل تجربه سایر افراد مقاوت فارغ از ادله و احساساتی نمی کنم و سعی می کنم با پاره ای مطالعه به تکمیل تجربیات و نظرات بپردازم . بر آن شدم که نکات جالبی که در این وادی و تحقیق مضاعف کوچک و مطالعه اینترنت تارنما های املاک والا دنیا بدست آوردم را با شما به اشتراک بگذارم . 

احساس، اهمیت زیادی دارد . مطمئن گردید که وب وب سایت های املاک شما، روان و اجساسات درونی بازدیدکنندگان را تحریک کند . 
بازاریابی حسی را هیج وقت فراموش نکنید . احساس، دلیل انگیزه بخش مهم در مراحل خرید منزل می باشد . خریداران احتمالی خانه، دوست دارند به آنها عهد و پیمان داده شود که معاش آنها، با خانه بهتر شده و کودکانشان سهل وآسان خواهند بود . بیایید پاره ای با دقت بخش اعظم فکر کنیم و درست تر . 
آیا شما به پیمان اکثر مردم می خواهید با صفحات اینترنت فقط دلال باشید؟ به نشر شما دلال ها در اینترنت عمده می فروشند یا بازاریابان کار کشته و حسی ؟ 
ممکن است هدف یک مرد از خرید خانه، خوشحال کردن همسرش باشد . والدین برای این خانه می خرند تا زندگی خردسالان خویش را ارتقاء دهند . این وعده رمانتیک که با خانه تازه یاور می شود، می بایست در وب وب سایت تجارت شما نیز وجود داشته باشد . برای مثال، وقتی هدف خریدارانی می باشند که به دنبال خرید ویلا میباشند . بنگاه های آرامبخش که در این گونه ناحیه ها کار دارند، با منظور ها و تمایلات زنان و خردسالان چنین خانواده هایی آشنا بوده، و می توانند برای آنها هدف تولید کنند . شما نیازی به اجرای پروسه خرید منزل ندارید، بلکه شما می بایست این شوق واشتیاق رمانتیک را در تارنما خود تولید نمائید . برای مثال، کودکان عاشق حیوانات هستند . زنان منزل دار از مقداری فضای سبز و محفظه برای ورزش لذت می برند . شما باید کلیه این مورد ها را بررسی کرده و در صورت لزوم، در اجزای پباده سازی سایت، اعمال فرمائید . آن‌ها یک شیوه معاش را نشان می دهند که با خرید خانه، به همراه می آید . یک احساس گرما در این شکل ها شم می شود که سبب ساز می شود، خریداران احتمالی، با خانه رابطه عاطفی پیدا نمایند . 


 • آخرین ویرایش:پنجشنبه 24 مرداد 1398
نظرات()   
   
چهارشنبه 23 مرداد 1398  09:24 ق.ظ

داشتن یک وب تارنما خوب فاکتور مضاعف مهمی برای جذب بازدیدکننده و همچنین سئو می باشد . 

سئو در هم اکنون حاضر از معنای لغوی آن بسیار بالاتر رفته و به جایی رسیده که دیگر فاکتورهای موتورهای جستوجوگر براساس خلق و خوی یوزرها چینش پیدا کرده است . 

در این اوضاع و احوال داشتن یک اینترنت وبسایت که کلیه ویژگی های یک وب وبسایت پیروز را داشته باشد می تواند به شما یاری بسیار متعددی کند . 
ولی سوال اینجاست که این فاکتورها چه چیزهایی هستند؟ چه ویژگی هایی می بایست تارنما ما داشته باشد تا بتوانیم بگوییم وبسایت ما برنده است؟ 
دامنه‌ی 
خوب یک دامنه ی خوب بهترین رویه به یاد ماندن است .خیلی ها اندیشه میکنند دامنه های ۳ حرفی که ان ۳ صحبت عدد هم باشد خیلی خوب میباشد . سهل وآسان در یاد استفاده کننده می ماند در صورتی که اینطور نمی باشد بلکه سایتی دامنه اش در خاطره استفاده کننده می‌ماند که با به یادآوردن نشانی وبسایت قضیه آنهم به یاد بماند .یک مبحث حساس در سئو مرتبط بودن آدرس با محتوا می‌باشد . هیچ آدرس نمیتوانید پیدا کنید که شماره در ان داشته باشد و رابطه موضوعی نیز با محتوا داشته باشد . 

لوگو 
شاید به حیث مضاعف مهم نباشد اما در اصل خیلی با اهمیت می‌باشد .لوگوی شما معرف وبسایت شماست . سایت فارغ از لوگو مفهوم ندارد چون لوگوی وب سایت به تیتر نشانی از وب سایت شما در همه جا خواهد بود و مدام زمانی که یک بازدید کننده لوگوی شما را در سایتی دیگر میبیند سای شما را به یاد می آورد .لوگوی طراحی گردیده برای شما بایستی یا این که دارای یک توشه معنای خاص دارای ارتباط با قضیه سایت شما باشد و یا بایستی به اندازه ای خاص باشد که بتوان تفاوت ان را حتی وقتی که با زمینه سایت مرتبط نمی باشد شم کرد .پس خوب تر میباشد به عبارتی ابتدای عمل برای خود یک کمپانی طراحی انتخاب کنید و از انها بخواهید که فعالیت پباده سازی شما را انجام دهند . 

قبلی 
از آنکه کسی سوال نماید شما پاسخ بدهید هنگامی که شما در فکر رویه اندازی یک سایت هستید,باید کلیه جوانب را مدنظر داشته باشید یک عدد از این بخش ها نیازهای یوزرها شماست .شما نباید به کاربر اجازه بدهید که تفکر نماید شما یک انحصار طلب هستید بلکه می بایست تاءمل کند شما کسی می‌باشید که دانش خودتان را برای همه می خواهید . دوچندان هستند تارنما هایی که ادعای آموزشی بودن دارا هستند اما به قدری توشه محتوایی انها ضعیف میباشد که به لحاظ میرسد انها از قصد مطالب خود را ناقص مینویسند که سبب ساز شود کاربر از انها تقاضای داده ها بیشتر کند .عمده کاربران اصلا به تفکر درخواست توضیحات بیشتر نیستند .انها مطالب را می خوانند در حالتی که بی نقص بود استعمال مینمایند و شما و تارنما شما را به عنوان یک مبداء خوب شناسایی می‌نمایند اما درصورتی که مطلب کافی نباشد و تنها سبب شود تعداد سوال های ایجاد شده برای انها اکثر شود یاد ی خیر از شما در ذهن انها نخواهد ماند . 

یا برای مثال با شما تماس میگیرند و سوال میپرسند در زمینه یک قضیه خاص درصورتی که شما یک جواب کوتاه بدهید که یعنی با من همچنان در تماس باش تا داده ها اکثر بدهم در فعالیت سبب ساز می گردد استفاده کننده شما را یک خسیس شناسایی نماید البته در شرای یک سوال یک خطی را کامل و جامع توضیح دهید و موضوعی را باقی نگذارید شما بهترین شخص خواهید شد و کسی خواهید بود که دوست داراست به اشتراک بگذارد . 

طراحی 
خوب زمانی کسی وارد وبسایت شما میشود اولی موضوعی که نظر انها را به خود جلب می کند صورت ظاهری وب سایت شماست . اندک هستد افرادی که صرفا محتوا برایشان دارای اهمیت باشد و آن گاه از محتوا سراغ صورت ظاهری بروند خیلی کم . 

اکثری از یوزرها اگر وبسایت شما را خسته کننده , تکراری و سردرگرم کننده بیابند ان را بسته و به سراغ وب سایت بعدی می‌روند و این سبب ساز می گردد که خیر فقط ان یک بار بلکه برای یک زمان و احتمالا مستمر شما یک بازدید کننده را از دست بدهید زیرا همگی ما آدم هستیم و یاد ی بد در ذهن ما خیلی خوب می‌ماند در صورتی که ممکن است برای ایجاد یک تصویر مثبت و همیشگی خیلی کار مشقت در پیش رو دارید . 


 • آخرین ویرایش:چهارشنبه 23 مرداد 1398
نظرات()   
   
سه شنبه 22 مرداد 1398  10:02 ق.ظ

یادگرفتن 
طراحی سایت به گویش ساده درود امیدوارم سال خیر را استارت کرده باشید . 

بی مقدمه خدمتتان عرض کنم html و css واقعا شیرین و لذت بخش هستند! برای پباده سازی سایت و استارت با هر سیستم مدیریت محتوایی٬ می بایست مقدمه html و css را خاطره بگیرید . در آتی به شما توضیح خواهم داد که هر کدام چه معنایی دارند و چرا استفاده می گردند . اما همین را بدانید که در هر صورت برای طراح تارنما شدن باید این دو را خاطره بگیرید . 
html و css به قدری ساده اند که بعد از آن از یادگیری آن ها با خودتان می گویید کاش تمام گویش های برنامه نویسی مثل html و css بود! حقیقت این نکته را نیز بیشتر کنم : در‌صورتی‌که در هنگام یادگیری و یا برنامه نویسی html و css یک فنجان قهوه و یک آوا پست راک هم کنارتان باشد خیلی می چسبد! 
آوا 
و فنجان قهوه 
پخش‌کننده 
صوت 
00:00 
00:00 

برای افزایش یا کاهش صدا از کلیدهای بالا و تحت استعمال کنید . 


راستش همیشه دوست داشتم روزی بتوانم html و css را یادگرفتن بدهم . خوشحالم که این حادثه افتاده و از مهندس راد نیز متشکرم که همیشه از ایده ها استقبال می نماید .(نمیزنه توی ذوق آدم!) البته پباده سازی وب سایت را بصورت کامل و جامع یاور با پباده سازی قالب وردپرس توی دوره آموزش صفر تا صد طراحی سایت توضیح دادن ولی خودشون هم عهدوپیمان دادن در این دوره آموزشی رایگان٬ یک سری نشست رو همراه ما باشند . 

همین 
ابتدای کار برای راحتی خودمان با نیز قرارداد می‌کنیم به جای html و css بگوییم htss! 
در او‌لین قسمت از یادگرفتن پباده سازی وبسایت به لهجه معمولی ، htss را به چهره مطلب های دنباله دار خاطره می‌گیرید . 
فراهم ی ورود به دنیای طراحی سایت هستید؟


 • آخرین ویرایش:سه شنبه 22 مرداد 1398
نظرات()   
   
یکشنبه 20 مرداد 1398  10:01 ق.ظ

۲ . 
سرعت بالا آمدن 
یکی از معیارهای تشخیص یک وبسایت خوب سرعت لود شدن آن می باشد . وب سایت هرچه زودتر بار گذاری شود سبب ساز رضایت کاربران می شود چون آن ها با سرعت بیشتری می توانند سایت دلخواه خویش را ببینند . یکی از ابزارهایی که می توان این قضیه را سنجید Google’s page speed insights هست که به شما سرعت بار گذاری شدن سایتتان را می دهد و حتی شما را برای بهبود تارنما خویش ارشاد می کند . ( توجه داشته باشید که با IP ایران نمی توانید از این خدمت استفاده نمایید .) 

۳ . 
محتوا 
یکی از اصلی‌ترین راه‌های وصال به یک وب‌سایت خوب، آماده آوردن محتوای خوب و مرتبط با موضوع فعالیت شماست که برای مراجعه‌کنندگانتان دیدنی باشد . 
محتوای شما باید به این سؤال مراجعه‌کنندگانتان جواب دهد که:«در این تارنما برای من چه چیزی وجود دارد؟» 
هر سایتی که محتوایی را به مخاطبین منتقل می نماید می بایست از لحاظ محتوایی کاملا ساده و تمامی فهم و شعور باشد . به کار گیری از عبارات انتزاعی و غیر قابل شعور خیر صرفا مخاطبین را از مطالعه ادامه متن منصرف می نماید بلکه باعث می شود آنها از وبسایت ما هم بیرون شوند زیرا حس می کنند زبان مشترکی با وبسایت ندارند . چه بسا سفارش می کنیم بجای به کارگیری از محتوای متنی از محتواهای ویدئویی یا این که اینفوگرافیک به کار گیری نمایید . 

۴ . 
مسیریابی 
مسیریابی یا منوهای مسیریابی دکمه‌هایی می باشند که مخاطبان شما را به جایی ارشاد میکنند که داده ها یا تجهیزات قضیه نیازشان را برآورده کند . معمولاً این نوار در بالای وب سایت و گاهی نیز در سمت راست آن قرار دارااست . استعمال از این دکمه‌ها بایستی بی آلایش باشد و دکوراسیون آنها منظم . 

تارنما بایستی به نوع ای طراحی شود تا مخاطبین شما از هرکجای وب سایت وارد می شوند به مرور به جایی که ما می خوا‌هیم سوق‌دهی شوند . ساخت کاغذ فرود برای اینترنت سایت ها یک عدد از کارداران تاثیرگذار در سود گیری آنها میباشد . 

۵ . 
دعوت به عمل 
«دعوت به عمل» مجموعه‌ای از لغت ها می‌باشد که مخاطبان شما را تشویق می‌کند بلافاصله در وب‌سایت شما دست به کاری بزنند، مثلاً خرید کنند، فرمی را مالامال کنند یا در وبسایت عضو شوند . هیچ فرمول جادویی برای دعوت به عمل وجود ندارد . راه‌حل، آزمایش مداوم برای وصال به چیزی است که برای وب‌سایت و مخاطبان شما پاسخ‌گو باشد . 

۶ . 
سازش با دستگاه‌های مختلف 
روز به روز بر تعداد افرادی که با گوشی‌های موبایل یا این که تبلت به سراغ سایت‌ها می روند افزوده می‌شود، به طوری که پیش‌بینی شده در سال ۲۰۱۷ سهم موبایل از فعالیت‌های اینترنتی اکثر از کامپیوترهای فردی خواهد بود . اطمینان حاصل نمایید که وب‌سایت شما از نحوه موبایل، تبلت و هر دستگاه دیگری که قابلیت وصل شدن به وب را دارد، قابل مشاهده باشد .

برای این که متوجه گردید طراحی ریسپانسیو چیست می بایست بدانید واژه ریسپانسیو (responsive) به معنای “واکنش گرا” یا این که “جواب گو” می باشد . علت این نامگذاری این می‌باشد که در پباده سازی اینترنت در اکثری از مواقع نیاز به صفحاتی میباشد که نسبت به دشوار افزار استفاده کننده داده ها را برای وی سناریو دهند یا این که به عبارت دیگر responsive باشند . به این معنا که در شرای ورقه اینترنت را در یک تبلت، تلفن همراه هوشمند یا یک لپ تاپ و یک کامپیوتر خانگی مشاهده کنید، در هر کدام از این دستگاه ها نوع سناریو متفاوتی از صفحه را مشاهده خواهید کرد و کاغذ برای هر کدام از دستگاه ها صورت خاصی را بخود می گیرد و نسبت به سایز و خوبتر بگوییم resolution برگه در هر کدام از دستگاه های مذکور شکل خاصی بخود می گیرد . 


 • آخرین ویرایش:یکشنبه 20 مرداد 1398
نظرات()   
   
شنبه 19 مرداد 1398  10:48 ق.ظ

ویژگی حساس که در وب تارنما شما باید نظر شود وب لاگ 
نکات آموزشی شما در زندگی نیاز‌های مختلفی دارید، بعضا از این نیاز‌ها مثل خوراک، پوشاک و مسکن بنیادی میباشند و بدون حتی یکی از آنها حاذق به زندگی کردن نخواهید بود . برخی دیگر مثل یک شغل با درآمد خوب و رابطه ها اجتماعی سلامت صرفا می توانند کیفیت زندگی شما را بهبود بخشند ولی در فقدان آنها نیز می‌توان زندگی کرد . 

حالا مثال بالا را وارد دنیای اینترنت نمائید . زمانی که شما قصد راه‌اندازی یک اینترنت سایت را دارید هم مشابه همین مورد راست گو میباشد . یعنی برای ساختن یک اینترنت تارنما هم نیازهایی بنیادی دارید که سوای آنها داشتن وبسایت ممکن نیست و هم نیازهایی که می‌توانند به ارتقاء کیفیت وب سایت شما و تاثیرگذاری بیشتر آن امداد نمایند . 

ما قبلاً یک مقاله پیرامون نیازهای بنیادی برای پباده سازی وبسایت منتشر کرده‌ایم . حال می‌خواهیم نگاهی به نکات و اصول مهمی بیندازیم که در کیفیت وبسایت شما نقش اکثری دارا‌هستند . با رعایت این اصول، وب‌سایت شما در دربین هزاران وبسایت دیگر گم نخواهد شد و مطمئناً می‌توانید حضوری موفق‌تر در دنیای وب داشته باشید . 

نیاز مهم که وب‌سایت شما باید پاسخ بدهد قبل از آنکه بخواهیم در ویژگی‌های یک وب‌سایت عالی دقیق شویم، آغاز بایستی به دو مساله مهم در طراحی وب‌سایت نگاه کنیم . تمام نکات و اصول دارای اهمیت طراحی وب سایت را می‌توان تحت مجموعه‌ای از این دو دانست . 

توجه و رعایت این موردها باعث می شود که شما یک سایت خوب داشته باشید که قادر است بازدهی فوق‌العاده برای شما داشته باشد . . . و دقت نکردن به آن ها معادل می باشد با یک تارنما ضعیف و فراموش‌شدنی . 
اما این دو جنبه طراحی وبسایت چه هستند؟ 
تجربۀ 
کاربری (User Experience) اولین انگیزه وب وبسایت شما، ارائه تجربه کاربری عالی (به اصطلاح UX) است . تامل می کنم حدس زدن معنای این کلمه چندان عمل رنج نباشد . این عبارت به احساس و تجربه کاربر از وب سایت شما اشاره دارد . 
شما می بایست وب تارنما خود را از روزنه نگاه استفاده کننده ببینید و کاری نمایید که تجربه وی لذت بخش باشد . برای نمونه مطمئن گردید که کاربر آسان می تواند از وب سایت شما استعمال کند، دسترسی به بخش های حساس تارنما به آسانی ممکن است، همگی نوشته ها آشکار و قابل شعور هستند، تارنما شما از حیث بصری زیباست و . . . 
اکثری از نکاتی که در این مطلب آورده گردیده است، گوشه ای از یک تجربه کاربری عالی محسوب میشوند . 


 • آخرین ویرایش:شنبه 19 مرداد 1398
نظرات()   
   
پنجشنبه 17 مرداد 1398  09:33 ق.ظ

سرعت سایت همان چیزی‌ست که دست کم یک توشه در زندگی با روان همۀ ما بازی کرده است؛ هنگام خرید بلیط، انتخاب واحد دانشگاه، تماشای آنلاین ویدئو و . . . ! قطعاً هیچکس دوست ندارد که اکثر از 10 ثانیه از وقتش را پای بار گذاری وب سایت بگذارد؛ به‌خصوص حال حاضر که از هر سایتی چندتا وجود دارااست و کاربر می‌تواند به‌جای سایت کُند شما، وب سایت سریع رقیب را تعیین نماید . 

پس می‌توان اذعان کرد که سرعت سایت، تاثیر خیلی زیادی در تبدیل بازدیدکننده‌های وب سایت به مشتری دارد! به عبارت دیگر، شما تنها یک سری ثانیه صرفا وقت دارید که یوزرها را در وبسایت نگه دارید و در حالتی که در این تعدادی ثانیۀ سرنوشت‌ساز باخت بخورید، یک عدد یک عدد مشتری‌ها را از دست می‌دهید . 

سایت 
کند 
قصد ما از نوشتن این مقاله این می‌باشد که سرعت وب سایت را از جهات مختلفی تحلیل کنیم، تفاوت آن را با سرعت کاغذ بگوییم و ببینیم که سرعت وبسایت روی سئو و تجربه کاربری چه تاثیری دارد . در نهایت هم ابزارها و روش‌هایی را به شما معرفی می‌کنیم که بتوانید سرعت سایتتان را آزمایش و بهینه‌سازی نمائید . 

سرعت 
برگه یا Page speed چیست؟ سرعت صفحه، معیاری برای سنجش است، که بدانیم محتوای ورقه با چه سرعتی بار گذاری (Load) می گردد . 

سرعت 
برگه معمولاً با دو مشخصه تعریف می‌شود: 
مدت بارگذاری صفحه: هنگامی که ارتفاع می کشد تمام محتوای یک صفحه‌ی سایت به‌طور بی نقص بارگذاری شود . 
مقطع او‌لین بایت: مدت‌زمانی که طول می کشد مرورگر شما اولین بایت از داده ها را، از سرور وب دریافت کند . 
سرعت 
تارنما یا Site speed چیست؟ سرعت وبسایت مفهومی جامع‌تر داراست . وقتی کاربر آدرس سایت شما را در مرورگر خویش وارد می نماید و آن‌گاه از بازدید چندین صفحه، به صفحۀ خرید (هدف) منتقل می‌شود، بخش اعظم سرعت تارنما را لمس می‌نماید . سرعت سایت صرفا به سرعت لود یک ورقه بستگی ندارد، بلکه به سرعت بارگذاری کل صفحه های وب سایت بستگی دارااست . 

سرعت 
وب سایت با سرعت کاغذ چه فرقی دارد؟ سرعت برگه که معمولاً با سرعت وب سایت خطا گرفته می‌شود، در راستی به سرعت گشوده شدن یک برگه از سایت گفته می‌شود . درحالی‌که سرعت وب سایت به دوران بار گذاری کل وبسایت اطلاق می‌گردد . کاربران اکثر با سرعت ورقه سروکار دارا هستند . درحالی‌که برای ایندکس شدن یا نظارت وب سایت به وسیله موتورهای جستجوگر، سرعت تارنما هم دارای اهمیت می‌باشد . 

چرا 
سرعت سایت با اهمیت است؟ در شرایط کلی دو ادله برای اهمیت سرعت تارنما داریم: SEO وب سایت شما و تجربه کابران . 

سرعت-کند-سایت-کمیک 

تاثیر 
سرعت تارنما در سئو تأخیر در بار گذاری تارنما می‌تواند منجر از دست رفتن بازدیدکننده‌ها و کاهش نرخ تبدیل شود . 

در صورتیکه باورتان نمی‌شود بد نمیباشد بدانید که طبق تحقیقاتی که شرکت آمازون انجام داده، در هر ۱۰۰ میلی‌ثانیه (0 .1 ثانیه) تأخیر در بارگذاری سایت، ۱٪ کاهش فروش رخداد میفتد . 

همچنین طبق پژوهش ها گوگل، مقطع ماندن بازدیدکنندگان در صفحه، در سایت‌های سرعت بالا (که در کمتر از ۵ ثانیه لود می‌شوند) در مقایسه با سایت‌های نماید (که تا ۱۹ ثانیه طول می‌کشد تا بار گذاری شوند)، 70% اکثر است . از طرف دیگر در سایت‌های سریع، نرخ پرش (Bounce Rate) هم 35% کمتر هست . 

نرخ 
تبدیل یا Conversion Rate یعنی: 
تبدیل سرنخ به مشتریتبدیل کاربر به چیزی که شما میخواهید . به بیان ساده‌تر، وقتی کاربری به سایت شما وارد می‌شود، دوست دارید کاری را انجام دهد؛ مثلاً توصیه خریدی را تکمیل نماید یا در مجله عضو شود . مقدار برد شما در تبدیل وی به چیزی که انتظار دارید، با نرخ تبدیل معلوم میشود . 
(مطالعه بیشتر) 
نرخ 
پریدن یا بانس ریت یعنی: 
نرخ پرش یا بانس ریتکاربر وارد برگه وب‌سایت شما می گردد و بدون وارد شدن به ورقه دیگری پس از مشاهده اولیه کاغذ از وب‌سایت شما بیرون می‌گردد . این گزاره به این مفهوم هست که استفاده کننده فارغ از نشان دادن علاقه‌ای به مطالعه اکثر مطالب وب سایت و فارغ از دیدن صفحه ها دیگر، از آن خارج می‌شود . 
(مطالعه بیشتر) 
در واقع گوگل از پارامتر سرعت وب‌سایت و صد البته، سرعت صفحه، در الگوریتم رتبه‌بندی سایت‌ها به کار گیری می‌کند؛ اما این اواسط یک رخداد جالب دیگر نیز می‌افتد؛ ربات‌های گوگل مجال محدودی برای ایندکس کردن یک سایت یا این که برگه دارند . 
هرچه سرعت بارگذاری تارنما کندتر باشد، این دوران ممکن است هدر برود و در نتیجه ربات‌ها نتوانند صفحه ها بیشتری را ایندکس کنند! 
تأثیر 
سرعت صفحه در تجربه کاربر همان گونه که قبلاً هم گفتیم، هیچ کاربری یک سایت نماید را دوست ندارد و ترجیح می‌هد از آن خارج شود . در واقع تاخیر در بار گذاری یک صفحه، UX نیکی را رقم نمی‌زند و منجر ارتقا نرخ پریدن سایتتان می‌گردد . 

چه گونه 
با بنا کردن راهکار محتوا وبسایت خود را جنبش دهیم؟حتما بخوانید: چه‌گونه با بنا کردن استراتژی محتوا وبسایت خویش را تکان دهیم؟ چه‌طور 
سرعت وب سایت خویش را آزمایش کنیم؟ برای آزمایش سرعت وبسایت (یا صفحه، فرقی نمی‌کند) راه‌ها و ابزارهای مختلفی (از گزاره گوگل، جی‌تی‌متریکس، Varvy، UPTRENDS و خویش مرورگرها) وجود دارد . ما در این بخش، یک موضوع از شایسته ترین ابزارها را ارزیابی می‌کنیم و روش به کارگیری از آن‌ها را یادتان می دهیم . با خاطره گرفتن این ابزار میتوانید از ابزارهای دیگر نیز به‌راحتی به کارگیری فرمائید . 

راهنمای 
استفاده از Google PageSpeed Insights ابزار تست سرعت رایگانی که گوگل در اختیارتان قرار می‌دهد، سرعت وب سایت شما را اندازه می‌گیرد و به آن نمره‌ای از 1 تا 100 می‌دهد؛ سپس این ابزار فوق‌العاده عواملی که منجر نماید شدن سایتتان شده است را پیدا میکند و پیشنهاداتی برای بهبود سرعت ارائه می‌نماید . 

برای آزمایش کردن سرعت سایتتان، کافیست نشانی URL را در قاب وارد و دکمه ANALYZE را بزنید . 

تست-سرعت-سایت-با-گوگل 

تصویر بالا نتیجۀ تست سرعت وبسایت دیدوگرام، در نسخۀ دسکتاپ را نشان می‌دهد . همان طور که می‌بینید، گوگل به سرعتِ این تارنما نمرۀ 82 را داده است . 82 نمرۀ بدی نمی‌باشد و نشان می دهد که دیدوگرام از نگاه گوگل سرعت میانگین (نزدیک به خوب) دارااست . 

در کل، در حالتی که امتیاز سرعت سایتتان در این تست بالای ۹۰ بود یعنی سایتتان سریع هست . اگر این امتیاز در بین ۵۰ تا ۹۰ بود، یعنی سرعت وب سایت شما میانگین میباشد و کافیست برای بهبود آن تغییراتی انجام دهید . 
در شرای خدایی نکرده امتیاز سایت شما ذیل ۵۰ باشد، یعنی وب سایت شما فراوان نماید است!


 • آخرین ویرایش:پنجشنبه 17 مرداد 1398
نظرات()   
   
چهارشنبه 16 مرداد 1398  09:18 ق.ظ

هزینه 
پباده سازی وب سایت بعد از آن از آنکه دامنه و هاست وبسایت را تهیه و تنظیم کردید نوبت می‌رسد به قسمت مهم آن یعنی طراحی و برنامه نویسی . 

این روز ها با وجود پلتفرم های معروفی زیرا وردپرس و جوملا دیگر نیازی نمی‌باشد تا برای رویه اندازی اینترنت سایت هزینه ای برای کدنویسی و پباده سازی آن پرداخت فرمائید . میتونید با استفاده از این پلتفرم ها به راحتی و فارغ از نیاز به علم کدنویسی و مباحث طراحی، یک وبسایت فن ای و کاربردی بسازید . 

حتما 
بخوانید: فراگیری وردپرس فارسی: یادگرفتن ایجاد وبسایت با وردپرس فارسی 

نسبتاً هر دسته سایتی که مد نظر داشته باشید میتوان به راحتی با استفاده از این سیستم ها پیاده سازی کرد . برای سیستمی چون وردپرس بیش از هزاران پلاگین یا این که پلاگین متن شده که تنها کافیه این پلاگین ها رو در وبسایت وردپرسی خویش نصب کرده و کارایی های مسئله نیاز رو در سایت خویش بیش تر نمایید . 

مطلقا 
بخوانید: لیستی از شایسته ترین و اضطراری ترین افزونه های وردپرس که وبسایت شما می بایست داشته باشد 

مورد بعدی ظاهر سایت می‌باشد که می‌توانید از پوسته ها یا قالب های مضاعف متنوع و فن ای و زیبای موجود برای وردپرس به کار گیری نمائید . با نصب این قالب ها روی وب سایت خویش می توانید به آن ظاهری زیاد استفاده کننده پسند و فن ای ببخشید، بدون نیاز به هر مدل داشن طراحی و یا این که پرداخت هزینه ای برای طراحی گرافیکی وب وب سایت . 

قالب های موجود برای وردپرس در دو ورژن تجاری و رایگان عرضه می شوند . 

میتوایند از قالب های بدون پول بخش اعظمی که موجود می‌باشد استفاده کنید، البته معمولا نسخه های تجاری یا این که مبلغی امکانات بیشتری را در اختیار شما قرار میدهند، آراسته به روز رسانی گردیده و ظاهری فن ای تر هم دارا‌هستند . 

مسلما 
بخوانید: فراگیری نصب قالب وردپرس 

در اکنون حاضر سایتهای ایرانی اکثری قالب ها دارای اسم و رسم رو به رخ اورجینال تنظیم کرده، آن ها را فارسی سازی کرده و با قیمتی اندک برای فروش قرار میدهند . 

در صورتی‌که بخواهید یک قالب تجاری یا پولی تنظیم نمایید می بایست دستکم در میان ۵۰۰۰۰ تومان تا ۸۰۰۰۰ تومان برای قالب یا این که پوسته تارنما تان کنار بگذارید . 

در صورتی که قالب های جانور پاسخگوی نیاز شما نباشند می‌توانید درخواست پباده سازی یک قالب مخصوص دهید . برای پباده سازی یک قالب وردپرس مخصوص هم باید حداقل ۲۰۰ هزار تومان را در حیث داشته باشید، که البته با توجه به نیاز شما ممکن می باشد بیشتر نیز بشود . 


 • آخرین ویرایش:چهارشنبه 16 مرداد 1398
نظرات()   
   
سه شنبه 15 مرداد 1398  09:40 ق.ظ

امنیت 

مشاجره امنیت نیز یکی از موارد گسترده و فراوان حائز اهمیت یک سایت می‌باشد . ممکن می‌باشد همگی فاکتورهای یک تارنما مناسب را در ایجاد تارنما خویش حیث کرده باشید، چه بسا مدتی نیز بر روی وب سایت عمل فرمایید و به نتایج مناسبی دست یابید، البته اگر امنیت وبسایتتان مناسب نباشد هر لحظه امکان بروز ایراد در تارنما و به هدر رفتن همه زحماتتان باشد . از همین رو اضطراری هست که فاکتورهای امنیتی هرچه بیشتر از اولِ ساخت یک وب سایت مد حیث قرار گرفته و اعمال شوند . 

علاوه بر برقراری امنیت وبسایت، امنیت کاربران نیز فراوان حائز اهمیت میباشد . یوزرها وبسایتی را انتخاب مینمایند که اطمینان داشته باشند اطلاعاتشان در امنیت بی نقص قرار دارد . یکی از مواقعی که این اطمینان خاطر را به کاربر می‌دهد، استعمال از پروتکل امنیتی https بر روی آدرس‌های وبسایت است . با استعمال از این پروتکل تبادل داده ها در بین استفاده کننده و سرور بصورت کد انجام شده و امنیت داده ها یوزرها دوچندان افزایش می یابد . 

محتوا 
مسلماً استدلال اصلی راه اندازی یک سایت سوق‌دهی کاربرانی به وبسایت هست که به دنبال محتوای مورد نظرشان می باشند . یک محتوای منحصر به فرد به فرد، مفید، خلاقانه و جالب می باشد . اسکن محتوا از وبسایت‌های دیگر علاوه بر این‌که رضایت کاربران را جلب نمی‌کند، به تیتر یک عامل منفی نیز در رتبه‌دهی موتورهای کاوش در لحاظ گرفته میگردد . 

حتمی می‌باشد که بروزرسانی محتوای سایت به رخ منظم طی بازه‌های هنگامی مشخص و معلوم انجام شود . پویایی یک عدد از عارضه ها برد سایت شما می‌تواند باشد . 

سرعت 
لود این فاکتور هم در کارآمدی سایت فراوان دوچندان اهمیت داراست . کاربران رغبت دارند تارنما قضیه نظرشان ظرف کمتر از 5 ثانیه بارگزاری شود . در صورتی‌که بیش از این به ارتفاع بینجامد چه بسا ممکن میباشد کاربر از تماشای سایت شما منصرف شود و هرچقدر هم ظواهر و مطالب وبسایت مورد پسند کاربر باشد، گشوده نیز تفاوتی حاصل نخواهد شد . 

آپتایم 
یک عدد از دلایل فعال سازی وب سایت این میباشد که به چهره حضوری نمی توان در تمامی سا‌عتها شبانه‌روز و هفت روز هفته با استفاده کننده در رابطه بود . اما وب سایت این قابلیت و امکان را مهیا مینماید تا بدون محدودیت مکانی و هنگامی بتوانید با کاربران خود در رابطه باشید . منظور از آپتایم وقتی میباشد که وبسایت شما بر روی اینترنت برای کلیه در دسترس میباشد . یک سایت خوب آپتایمی نزدیک به صد در صد داراست . یک لحظه در دسترس نبودن تارنما شما میتواند به میزان از دست دادن چندین مشتری به زیان شما تمام شود . 

سئو 
منظور از سئو، بهینه‌سازی یک تارنما برای موتورهای جستجو میباشد . بهنیه‌سازی یک وبسایت برای موتورهای جستجو یک سرمایه‌گذاری کم‌هزینه و و دوچندان پربازخورد میباشد . عوامل متعددی در بهبود سئوی یک تارنما تاثیرگذارند . تمامی مورد ها گفته شده نیز در رخ صحت تلاش میتوانند سبب ساز بهبود سئوی وب سایت شوند . از میان دست اندرکاران ذکر شده محتوا، آپتایم و سرعت بار گذاری وبسایت، فراوان بر سئو تاثیرگذارند . 

قرارگرفتن کلمه حیاتی وبسایت شما در صفحه اول موتورهای کاوش موفقیت سایت شما را تضمین می کند . 


 • آخرین ویرایش:سه شنبه 15 مرداد 1398
نظرات()   
   
دوشنبه 14 مرداد 1398  09:50 ق.ظ

خصوصیت 
های یک سایت عالی چیست؟ " 
امروزه تعداد فراوان زیادی اینترنت تارنما در سراسر دنیا موجود است،در این مقاله محاسبه خواهیم کرد که کدام وب سایت را می بضاعت به تیتر سایت خوب معرفی کرد؟چه ویژگی هایی باعث می شود یک وب سایت با اقبال بهتری رو به رو شود؟" امروزه بیش از 2 بیلیون تارنما اینترنتی وجود دارد،اما فقط چکیده از آن‌ها موفق می‌شوند دقت مخاطبان را به خویش جلب کرده و در سکو های بالاتری در موتورهای کاوش قرار بگیرند .در 
این متن قصد داریم مواقعی که سبب ساز رشد و بهبود تلاش یک وبسایت تا رسیدن به یک وب سایت عالی میشود را با هم آنالیز کنیم: 
1 . 
سرعت: یکی از اصلی ترین فاکتور های یک وبسایت عالی بالا بودن سرعت آن می‌باشد .مطابق گزارش مجموعه جستجوی Microsoft Bing، در‌صورتی‌که مدت بار گذاری یک سایت بیش از 2 ثانیه ارتفاع بکشد،باعث کاهش 3 .8 درصدی در رضایت کاربران، ارتقا نتیجه از دست رفته به ازای هر کاربر به اندازه 4 .3 درصد و کاهش 4 .3 درصدی تعداد کلیک ها خواهد شد . 

بدین ترتیب درصورتی که تارنما شما کند باشد خیلی از کاربران پیش از این‌که وبسایت بارگذاری شود و شما شانسی برای عرضه موردها مد حیث خود داشته باشید آن را ترک می کنند . 

2 . 
امنیت: امنیت برای هر چیزی که زیر مالکیت یک شخص یا این که اداره باشد دارای اهمیت می باشد . وبسایت های خوب نیز از این قانون مستثنی نیستند . 

امروزه حمله ها و تهدید های فراوانی در بستر اینترنت وجود دارد که محافظت تارنما در برابر آن ها امری اساسی و دارای اهمیت است .برای شفاف شدن مقاله مثالی از این تهدید ها به نام حملات بات های بد (bad bots) به سایت ها را محاسبه می کنیم . 

بات 
های بد (bad bots)، بلای جان اینترنت! بات ها نوعی قابل انعطاف افزار میباشند که یک عمل را به فیس اتوماتیک و تکرار شونده،به منظور دوری از تکرار آن به وسیله کاربران انجام میدهند .آن ها مثل بقیه قابل انعطاف افزار ها انواع بد و عالی دارا هستند .مثالی از بات های خوب،بات گوگل می‌باشد که با بهبود کیفیت موتورهای جستجو به یوزرها کمک می‌کند . 

البته امروزه بات های بد حجم متعددی از منابع را در بستر اینترنت تلف مینمایند .مطابق آمارها 20 درصد از کل ترافیک موجود در تراز وب حاصل همت بات های بد می باشد .در واقع هجوم این دسته نرم افزارها بیشتر برای اتلاف منابع وب سایت شما و محدود شدن دسترسی به آن برای یوزرها حقیقی است . 

این بخش کوچکی از تهدیدهای جانور برای یک وبسایت خوب هست که سبب ساز ایجاد محدودیت در فعالیت سایت شما می شود .براین اساس داشتن یک سایت با کمترین مقدار آسیب پذیری امری اساسی است تا کسب و عمل شما مدام برای یوزرها تان در دسترس باشد . 

یک عدد از اقداماتی که برای امنیت اینترنت وبسایت میتوان انجام اعطا کرد بک آپ گیری منظم از داده های سایت می‌باشد . 

معرفی 
افزونه های برتر بک آپ گیری وبسایت وردپرس 3 . 
یکتا بودن و کیفیت محتوا یوزرها همواره به دنبال محتوایی جدید و با کیفیت می باشند .داشتن محتویاتی با کیفیت بالا سبب می‌گردد که یوزرها تمایل داشته باشند دوباره به وبسایت شما برگردند و این میتواند منجر ارتقاء ترافیک ورودی تارنما شما شود که سودآوری اکثر را به دنبال خواهد داشت . 

به طور نمونه این فرمان در تارنما های فروشگاهی سبب ساز ارتقا فروش خواهد شد .مطابق آمارها 77 درصد از مردمان پیش از خرید،محتویات دارای ارتباط با فرآورده اعم از توضیحات، نظرات بقیه مشتریان و …را مطالعه می نمایند .داشتن محتوایی با کیفیت به طور قابل توجهی منجر ارتقاء فروش خواهد شد . 

علاوه بر این امروزه این مساله برای موتور های کاوش هم فراوان کلیدی شمرده می شود به طوری که وبسایت های با محتوای یکتا و کاربر پسند در اولویت بالاتری برای رتبه دهی در گوگل قرار دارا‌هستند . 


 • آخرین ویرایش:دوشنبه 14 مرداد 1398
نظرات()   
   

احتمالا برای شما نیز پیش آمده باشد که در میان تارنما هایی که هر روز از آن ها بازدید می کنید یک محرمانه تارنما ها می‌باشند که شما را جذب خود می‌نمایند و خیلی صریح و سهل شما را به انگیزه خود میرسانند . 

در حالتی که می خواهید سایتی دیدنی و مناسب داشته باشید که کاربران را دلداده خود کند بایستی اصول و قوانینی را رعایت نمایید طراحی سایت خیر تنها به ظواهر وب سایت بلکه به مقدار عملکرد آن می پردازد و درصورتی که سایتی کارامد نباشد،زیبایی ظاهر آن هیچ اهمیتی نخواهد داشت . 
طراحی اینترنت بایدها و نبایدهایی دارد که در ادامه تلاش می کنیم موردها مهم آن را برای شما دوستان معرفی کنیم : 
1 . سایت باید با دقت به قضیه فعالیت ، ساختاری قابل قبولی در همه صفحاتش داشته باشد .به طوری که بازدیدکننده به تمامی صفحات آن دسترسی پیدا کند . طبق آمار منتشر شده تصمیم گیری بازدیدکننده برای ماندن در تارنما یا این که خروج از آن در میان 3 تا 6 ثانیه می باشد . 

2 . وجود گرافیک مطلوب در وبسایت از دیگر ویژگی های یک سایت عالی به شمار می آید . در گرافیک تارنما نبایستی از رنگ های زننده یا شلوغ به کار گیری کرد .رنک بکگراند باید با رنگ متن کامال در تضاد و مغایرت باشد .بهتر میباشد در گرافیک وبسایت صرفا از 3 رنگ مهم به کار گیری کنیم . 

3 . محتوا را به جای این‌که برای موتور های کاوش بنویسید ، برای بازدیدکنندگان وب سایت خویش بنویسید .عملکرد نمائید محتوای اختصاصی و جذاب برای سایت خود تنظیم نمایید . 

4 . بار گذاری سایت نبایستی کند باشد . عواملی مثل عدم کانفیگ مطلوب سرور هاستینگ ،گرافیک سنگین وزن و… می توانند سبب ساز کند شدن یا قطعی وب سایت شوند . نماید بودن وب سایت منجر خواهد شد تا بازدیدکنندگان سایت شما را بسته و سراغ وب تارنما های حریف بروند . 

توصیه 
ویژه انگیزه از ساخت ورقه فرودچیست؟ 5 . تارنما باید امنیت بالایی داشته باشد . استعمال از پلاگین ها و اسکریپت های نال گردیده ، ضعف هاستینگ در کانفیگ سرور و… می تواند سبب هک شدن وب سایت شود که در فیض بی اعتمادی مشتریان به تارنما را در پی خواهد داشت . 

6 . وبسایت بایستی مقیاس پذیر باشد . به عبارت دیگر می بایست در وضعیت مختلف بتواند پاسخ های قابل قبولی را بدهد . 
نظیر عکس العمل گرا بودن سایت ، پشتیبانی تعداد اشخاص آنالین در لحظه و… 
7 . یک عدد دیگر از چیزهایی که می بایست در پباده سازی سایت رعایت شود داشتن یک خصوصی کاغذ هاست،‌ این کاغذ ها شما صفحه‌ی درباره ما، که دربرگیرنده توضیحات جامعی از کسب و کار شما و مدیر وب سایت است که باعث آشنا شدن بازدیدکنندگان و جلب اعتماد آن ها به شما خواهد شد . در صفحه‌ی درباره ما به تعدادی سوال استفاده کننده پاسخگو باشید: اینکه شما که هستید؟ چه خدماتی ارائه میدهید؟ سرویس ها شما چه خصوصیت هایی دارد؟ سابقه خود را بگویید؟ مشتریان شما چه کسانی بوده اند؟ وجه تمایز و نقطه قوت شما با بقیه رقبا در چیست؟ این ها سوالاتی میباشند که باید در برگه درباره ما به آن ها پاسخ داده شود . صفحه ی دیگر برگه تماس با ما است که در آن آدرس شما، شماره تماس، شماره پیامک، و آدرس اینترنتی شما در آن قرارگرفته میباشد . یک فرم تماس هم برای راحتی در امر تماس در آن تعبیه شده هست . 

8 . ابزار به اشتراک گزاری مطالب در وب سایت های اجتماعی از دیگر بایدهای وب سایت در این روزهاست چرا گوگل این روز ها عمده به وب وب سایت هایی بها قائل می شود که در وبسایت های اجتماعی نظیر فیسبوک و گوگل پلاس فعالیت دارند . 


 • آخرین ویرایش:یکشنبه 13 مرداد 1398
نظرات()   
   
 • تعداد کل صفحات :2  
 • 1  
 • 2  
آخرین پست ها

طراحی سایت شبیه باما..........دوشنبه 11 فروردین 1399

8 نوع متفاوت از وب سایت ها و نحوه ی طراحی آن ها ( قسمت پنجم )..........یکشنبه 10 فروردین 1399

به ایده های پباده سازی وبسایت..........پنجشنبه 7 فروردین 1399

اهمیت درج لوگو در شبکه های اجتماعی..........سه شنبه 5 فروردین 1399

انواع وب سایت های اینترنتی کدام ها هستند ؟..........پنجشنبه 22 اسفند 1398

:رونمایی کاسپراسکای از سیستم عامل اختصاصی اش..........چهارشنبه 21 اسفند 1398

محدود سازی دسترسی به فایل ها راهکاری برای افزایش امنیت سایت..........سه شنبه 20 اسفند 1398

API در اتصال نرم افزار اندروید به سرور..........یکشنبه 18 اسفند 1398

مقایسه وردپرس با جوملا و دروپال..........یکشنبه 11 اسفند 1398

وردپرس دات کام ..........یکشنبه 11 اسفند 1398

وب سایت ریسپانسیو یا این که واکنشگرا ..........پنجشنبه 8 اسفند 1398

ضرورت و اهمیت طراحی سایت حرفه ای..........دوشنبه 30 دی 1398

بلاگ یا وبسایت برای سئو..........چهارشنبه 25 دی 1398

Wordfence Security چیست؟..........دوشنبه 23 دی 1398

برنامه نویسی فرانت اند چه می باشد؟..........دوشنبه 16 دی 1398

همه پستها

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو