سه شنبه 30 مهر 1398  03:11 ب.ظ


لزوم داشتن سایت برای کسب و امور
آیا تا به اکنون به‌این اندیشه بوده اید که تجارت سنتی شما با اینکه مدام سنتی خریداری گردیده و خواهد شد می تواند تغییر‌و تحول پیدا نماید؟! همانطوری که می‌دانید هر روز نسل تازه تکنولوژی نسل تازه آدم را کمک می کند و این تکنولوژی نو به قدری سرعت در پیشرفت داراست که کلیه اشخاص و محصول ها را می‌تواند ذیل تاثیر قرار دهد. اذن دهید این آیتم را با یک نمونه معمولی برای شما تشریح کنم. نسل برنا همواره با پیشرفت تکنولوژی قصد دارا‌هستند تمام سرویس ها خویش را بصورت آنلاین و از روش برنامه ها و یا این که وبسایت های مخلتلف درخواست نمایند. به عنوان مثال وقتی که یک واقعه تاسیساتی برای یک شخص که با تکنولوژی های نو آشنا شده‌است صورت می‌دهد به لحاظ شما ایشان سریع مهیا می‌شود که در‌پی تکنسین تاسیسات برود؟! در‌صورتی‌که درین تاءمل می‌باشید، دشوار در اشتباهید. این نسل در آغاز در وب کاوش خواهد نمود تا عمل خویش را بصورت اینترنتی انجام دهد. در مرحله دوم در شرایطی‌که که قابلیت و امکان یافت کردن سرویس ها مدنظر را بصورت آنلاین وجود نداشت در ادامه تکنسینی که در وب اطلاع رسانی زده میباشد خواهد بود و …. این فرآیند به ترتیب انجام می‌گردد تا شخص مدنظر را برای انجام کارها تاسیسات خویش پیدا نماید. این نمونه یک مثالی میباشد که شاید بخش اعظمی از صاحبان شغل ها به‌این اعتقاد و باور نرسیده باشند. البته عبد و بنده معتقدم با پیشرفتی که در تکنولوژی ارتباطات موجود هست، تمامی نسل های نو بالای 90 درصد امورات خویش را از روش وب انجام خواهند بخشید.

درحال حاضر شما تحت عنوان صاحب و مالک کسب و عمل، آیا می توانید انکار نمایید که کسب و فعالیت شما در دنیای حقیقی مدام بصورت سنتی خواهند ماند؟! در صورتیکه بر این اعتقاد می باشید همچنان با ادامه نوشته‌ی‌علمی با ما باشید.

بر فرض شما با وجود نمونه پیشین هنوز اعتقاد و باور ندارید که بایستی به تجارت الکترونیک وارد گردید دست کم می توانید مراجعات، تلفن ها و … خویش را کاهش دهید؟ فرض فرمایید شما مالک یک فروشگاه می‌باشید که خدماتی الکترونیکی ارائه میدهید و 40 مال را نیز ارائه می دهد. درحال حاضر شما همیشه بها های خویش را بصورت تلفنی و حضوری برای مشتریان خویش ارائه میدهید؟ روزمره برای هر متاع تنها 1 نفر بصورت حضوری و یا این که تلفنی با شما در رابطه باشند 40 توشه بدون چاره می باشید پاسخی را بدهید که روتین، وقتگیر و خسته کننده میباشد! شما می توانید 40 متاع خویش را در قالب یک تارنما داشته باشید که :

لیست بدون نقص تولیدها را در وب سایت خویش داشته باشید و با ارائه نشانی سایت خویش به مشتری اعلام فرمائید که تمام محصول ها جانور را می‌توانید در وبسایت ببینید.
توضیحات جامعی از مال در وبسایت خویش قرار دهید که مشتری شما برای توضیح مال شما، ناچار نباشد با شما در تماس باشد و شما همه توضیحات را به ایشان بدهید.
ارزش محصول ها را با موجودی می‌توانید روی تارنما درج فرمائید که مدام سوالهای تکراری بها را از شما نداشته باشند و تنها برای پیشنهاد با شما در تماس باشند که اما بر فرض اینکه شما پیشنهاد اینترنتی را نیز پذیرش نداشته باشید!
ولی این 3 آیتم بسیار معمولی هستند و طولانی تر به جنبه نمونه می باشد تا لزوم وجود سایت برای هر کسب و کاری را بتوانید لمس فرمایید.

شما در اینترنت سایتتان می توانید خویش و کسب و کارتان را بدون نقص معرفی نمایید. ویژگی ها تماس داشته باشید تا در تغییر و تحول تماس و نشانی ها مشتریان شل شما‌را پیدا نمایند.

شاید عشق و علاقه داشته باشید عقاید خویش را در قالب یک مقاله روی تارنما خویش منتشر نمایید تا مشتریان شما نیز مطالعه نمایند و یا این که حتی شاید تجربه های خویش را نیز به اشتراک بگذارید.

حقیقت امروزه تمامی تصاویر را از ایسنتاگرام و بقیه کانال های مجازی دنبال مینمایند، شما عشق و علاقه ندارید آلبوم تصاویری از تولیدات خویش در وبسایت خویش به اشتراک بگذارید؟

ولی چنانچه که هنوز یک ترسی در وجود شما برای مدیر تارنما داشته باشید بهتر میباشد که نوشته‌ی علمی شناخت با سیستم های رئیس محتوا که تا قبل از این در وب سایت منتشر کرده ایم را مطالعه نمائید. در‌این نوشته‌علمی بصورت بدون نقص برای شما تشریح داده شده‌است که با سیستم چطور تارنما خویش را رئیس نمایید، مقاله طولانی تر نمائید، عکس منتشر فرمایید و … .


 • آخرین ویرایش:سه شنبه 30 مهر 1398
نظرات()   
   
دوشنبه 29 مهر 1398  01:05 ب.ظ


پروسه طراحی وب سایت با php
پارامترهای متعددی در ساخت وب سایت با php نقش دارا هستند. پس از نیازسنجی و اینکه انگیزه از طراحی وب سایت چه میباشد، بایستی محتوای وب سایت از گزاره متن‌ها، آلبوم عکس و تصاویر، داده ها تماس، رنگ سازمانی، سرویس ها، در رابطه ما، لوگوی تجاری و … ساخته و پرداخته شود. بعد از آن می‌توانید فرآیند ساخت وب سایت با php را که بزرگترین فرآیند آن مشتمل بر مورد ها تحت میباشد، ابتدا نمایید:

مرحله اولیه: طرح گرافیکی (wireframe) موردنظر خویش را پباده سازی فرمائید
طرح گرافیکی اولی مرحله از پروسه یادگرفتن طراحی وب سایت با php میباشد. شما می بایست برای استارت با اعتنا به هدف ها و خصوصیاتی که برای طراحی وب منحصربه‌فرد با php مدنظرتان میباشد، طبق رنگ دلخواه یا این که رنگ سازمانی، طرح گرافیکی پباده سازی نمائید. در‌این مرحله بایستی پباده سازی اول تمام صفحه ها وبسایت مثل ورقه اصلی، وب لاگ، تماس با ما، در رابطه ما و دیگر نصیب ها و در مجموع آنچه یک استفاده کننده وبسایت مشاهده مینماید، رخ بگیرد.

مرحله دوم: قالب اصلی سایت را پباده سازی فرمائید
فضا تارنما منحصربه‌فرد شما می بایست با قضیه کاری و تجارتی که انجام می دهید مطابقت باشد تا بازدیدکننده تارنما با کسب و کاری منظم و یک دست روبرو شود. لوگوی تجاری و رنگ سازمانی در پباده سازی تارنما بسیار مهم می باشند. درین مرحله مبنی بر طرح گرافیکی اول، صفحه ها گوناگون وب سایت پباده سازی میشود.

مرحله سوم: کدنویسی در ساخت سایت با php
در مرحله بعدی یادگرفتن ساخت سایت با php، بنابر طرح آخرین، کدنویسی صفحه های وب سایت و برنامه نویسی سمت سرور یا این که داینامیک وب سایت به گویش php شروع میشود. کدهای وبسایت در واقع اسکلت بندی وب سایت می‌باشند و می بایست با توجه و اعتنا و به شایسته ترین صورت ممکن برای ارتقاء سرعت و بازدهی خوب تارنما انجام شوند. اعتنا اصولی به کاربرپسند بودن (UI) و داشتن شایسته ترین رابط کاربری (UX) درین مرحله برای آپدیت و با صرفه بودن تارنما بسیار اهمیت دارااست. در طراحی وب سایت می‌توانید از قالب ها یا این که افزونه های فراهم به کار گیری نمایید و یا این که خودتان کدنویسی این نصیب ها را با php انجام دهید تا در شرایطی‌که خطایی چهره اعطا کرد به راحتی و سریعا قابل شناسایی و رفع باشد.

مرحله چهارم: CMS مخصوص خویش را پباده سازی نمایید
شما می بایست با اعتنا به خصوصیت های وب سایت خویش یک CMS منحصربه‌فرد پباده سازی فرمایید تا سوای نیاز به کدنویسی، قابلیت بازنویسی و تغییر و تحول تمام قسمت های وب سایت را داشته باشید. در وبسایت های داینامیک دسترسی برای درج محتوا و حذف یا این که دستکاری آن در مشت رئیس تارنما قرار میگیرد و بدین ترتیب قادر است سوای محدودیت وبسایت را رئیس نماید. رعایت همگی مقررات سئوی وب سایت و باصرفه سازی آن برای ارتقا سکو وب سایت و بالا وارد شدن در نتیجه ها موتورهای کاوش الزامی میباشد.

مرحله پنجم: بار گذاری تارنما
در‌این مرحله می اقتدار یک فضای هاست مثال برای آزمایش و باز نگری وبسایت تهیه و تنظیم کرد. لود تارنما آنگاه انجام میشود که شما همه مشکلات و خطاهایی که ممکن میباشد در فرآیند پیشین پیش آمده باشد را برطرف فرمایید و بعد از آن وب سایت را در دسترس همگان قرار دهید.


 • آخرین ویرایش:دوشنبه 29 مهر 1398
نظرات()   
   


چنانچه ادوردز تبلیغات شمارا نپذیرفته میباشد، میتوانید با طی کردن پروسه تحت، خلل عدم تایید تبلیغات خویش را به خیال و خاطر وجود بدافزار، رفع فرمائید:

به برگه ی Ads & Extensions رفته و به‌دنبال تبلیغ خویش بگردید.
در ردیف “Status” تبلیغ متبوع، می‌توانید عامل ساسپند شدن را ملاحظه کنید. با قرار دادن نشانگر ماوس بر روی موقعیت “Disapproved”، لینکی که سیاست های گوگل را توضیح می‌دهد ظواهر خواهد شد.
در تبلیغ متبوع یک آیکون خودکار خواهید یافت. بر روی آن کلیک فرمایید.
مطابق با مقررات ادوردز، تبلیغ را تغییر‌و تحول دهید.
در غایت بر روی مورد “Save” کلیک فرمایید. میتوانید جزئیات بیش تر را در این نصیب مطالعه فرمائید.
در صورتیکه بعد از تغییر تحول ادز، گشوده هم تایید نشده میباشد، بایستی بر روی مورد ی “Submit my ads” از بخش “Dismissed” کلیک فرمایید.

بقیه سیاست های گوگل
در حالتی‌که هنوز هم درباره‌ی سیاست های گوگل شک وتردید دارید، به برگه ی گوگل ادز ساپورت بروید و فرم مربوطه را لبریز فرمایید. گوگل با جزئیات به شما جواب خواهد اعطا کرد.

برای بقیه مورد ها بایستی مستقیما با گوگل ارتباط تلفنی بگیرید تا ایراد شما حل شود. درصورتی که مطمئن نیستید که ایراد تبلیغات خویش را برطرف نموده اید، بهتر میباشد که درخواست باز‌بینی آن را ندهید.

در شرایطی که هنوز هم راجع به سیاست های ادوردز شک و تردید دارید، می‌توانید به این کاغذ رفته و فرم مربوطه را مالامال فرمایید.

برای باز بینی اشتباهات مرتبط با حساب‌ها مانند ساسپند شدن حساب یا این که اپرو نشدن تبلیغات، گوگل توصیه می‌نماید که با پارتنرهای گوگل تماس حاصل نمایید. درخواست پیگیری پارتنرهای گوگل در حین اندکی جواب داده میشود و در سریع‌ترین دوران ممکن میتوانید تبلیغات‌تان را فعال فرمائید. جی ادز تحت عنوان پارتنر گوگل به درخواست‌های مشتریان مبتنی بر رفع ساسپند حساب گوگل ادوردز و تایید ادزها رسیدگی می نماید.

درخواست باز‌نگری از گوگل برای تبلیغات ساسپند گردیده
بعداز اینکه این روند را طی کردید، میتوانید تبلیغات خویش را برای بررسی مجدد به وسیله گروه ادوردز ارائه نمائید. کارشناسان ما یک سر مشق برای درخواست باز‌نگری تولید کرده اند که شما میتوانید از آن استعمال نمایید.

الگوی درخواست باز بینی برای تبلیغات ساسپند گردیده گوگل
[محتوایی که در جعبه ‘Request for a review’ بایستی نوشته شود]

Dear Google Safe Browsing Team,

It is in reference to notification of a Social engineering content detection / Ads suspended on our website [اسم دامنه] on [مورخ]. Thanks for bringing the problem to our notice. At {نام شرکت}, we take pride in ensuring our visitors security. Upon thorough review of the situation, we narrowed the cause to be some recent changes in our website. We have deleted all the phishing pages and the malware from our website. 

Here is a Google Doc highlighting the steps took to ensure security.

(لینک و پیوند گوگل داک که روند طی گردیده را نشان می‌دهد)

http://link-of-google-doc-report-only

[محتوایی که در گوگل داک بایستی نوشته شود] [یک پوشه گوگل داک ساخت نمائید و محتوای تحت را در آن اسکن فرمایید]

Describe the Problem:

(خلل را توضیح دهید)

After the thorough analysis of website code, ads, popups and third-party links, we found out [علت ها].

Steps we took to fix the issue:

(  پروسه طی گردیده برای رفع ایراد)

We have deleted all the malicious code located at the following locations:

(تمام کد های مخرب در مکان های تحت تمیز گردیده اند)

[page name and URL]
[page name and URL]
[page name and URL]
[page name and URL]
There were some pop-ups/ads/links located on page [Name and URL] that lead to malicious pages [Name and URL] are removed.

(پیوند ها/ پاپ آپ ها/ تبلیغاتی که در یک ورقه قرار داشته و به سمت صفحه ها مخرب هدایت می کردند حذف شدند)

Additional security [optional]

اقدامات امنیتی مضاعف (از روی میل)

After this recent hack, our company is taking visitors security at top priority. To provide a secure browsing environment to our visitors we have deployed a Web Application Firewall (Wp Hacked Help) and regular a malware scanning tool for 24×7 security.

Google webmasters (fetch as google):

After taking the above measures we use Fetch as Google tool both on mobile and PC (outside the network as recommended) to ensure everything runs fine.

Request a review

 در خواست باز بینی

We are committed to follow the guidelines set by Google in the future. We request you to review our website again and we are sure that no issues will be detected.

Hope to hear good news soon.

Thanks for anticipation.

با مجموعه گوگل ادوردز تماس حاصل نمایید
در حالتی که نمی توانید اختلال تبلیغات خویش را شناسایی فرمائید، مبادرت بعدی تماس با گروه گوگل ادوردز به صورت بدون واسطه میباشد.

به دو نحوه میتوانید با آنان تماس حاصل نمایید:

از روش حساب ساسپند گردیده گوگل ادوردز
تماس با موسسه ها پارتنر گوگل که دارنده تجارب بیشتری در این باره می باشند.
هنگامی چیره به برقراری تماس شدید، بایستی اشاره نمائید که درباره‌ی کسب و عمل خویش و تبلیغات در گوگل دور از شوخی می باشید. آنگاه بگویید که تبلیغات شما چه نقض شرایطی داشته میباشد و تا کنون برای رفع آن چه اقداماتی انجام داده اید.

مطلقا تمام جزئیات را بیان نمایید زیرا سبب ساز میشود نقص‌ شمارا بهتر متوجه شوند. پس از این فرایند می بایست در انتظار باشید به دلیل آنکه ارزیابی داده ها و یافتن چاره خلل قادر است چندین روز ارتفاع بکشد. پیگیر باشید و مسلما فیض آن را خواهید رویت کرد.


 • آخرین ویرایش:یکشنبه 28 مهر 1398
نظرات()   
   


1-طراحی وب سایت اصولی سوای برنامه و استراتژی!
ساخت وب سایت اصولی مانند پباده سازی دیگر رسانه های تبلیغاتی مانند کاتالوگ، بیلبورد، پوستر، تیزر و… قسمتی از استراتژی کسب و فعالیت شما به اکانت آمده و درصورتی که صرفا به مراد یک عادت و یا این که تحت عنوان رفع تکلیف به آن نگاه شود از بروز سودهای کلانی پرهیز خواهد نمود و مجال بی نظیری در اکنون از دست رفتن میباشد.

سوال های تحت را در یک صفحه بنویسید و تلاش نمایید در توصیه ساخت وب سایت به آن ها جواب داده و در مشت طراح تارنما قرار دهید:

دلیلتان برای پیشنهاد و طراحی وب سایت اصولی چه چیزی است؟
هدفتان از داشتن تارنما چه است؟
برای یادگرفتن؟
دانایی دادن؟
ساخت هدف؟
سرویس ها رسانی به مشتریان فعلی؟

آیا قصد دارید در معرض روئت کرد طولانی تر قرار گیرید؟
فروش بیش تر انگیزه شماست؟
آیا مجموعه ماهر را برای طراحی سایت و تحقق این هدف ها گزینش نموده اید؟
جواب دادن بدین سوال ها خیر فقط به شما یاری مینماید که تارنما کارآمدتری را در سمت وصال به انگیزه گزینه نظرتان داشته باشید بلکه سبب می‌شود طراح وبسایت، طراح رابط کاربری UI و تجربه کاربری UX تارنما و سئو وب سایت نیز نسبت به انگیزه شما درایت طولانی تر داشته تا حاصل فوق العاده براق تری نتایج گردد.

درصورتی که ندانید کجا می روید و چه گونه می بایست بروید حتما به مقصد نخواهید رسید، پس پیش از استارت هر سیرتکامل فعالیتی، استارت نمایید و با پاسخگویی به سوالهای بالا یک طرح بازاریابی آنلاین تدوین نمائید.

۲. لوگو و نشانه اینترنتی منحصر پباده سازی فرمائید
بعداز اینکه در نصیب پیشین هدفتان از داشتن وب سایت معین شد، بایستی لوگو و علامت منحصربه‌فرد و متناسب با هدفتان نیز پباده سازی گردد، سایتی که بازار انگیزه و مراجعه کنندگان آن جوان ها و نوجوان ها می‌باشند با سایتی که در میان سالان به آن مراجعه مینمایند تفاوت هایی می بایست داشته باشد. لوگو شما وظیفه به حافظه ماندن در ذهن مخاطبان و به حافظه آوردن تجارتتان در ذهن آنها را به عهده داراست و لوگو خوب این وظیفه را به صدق برایتان انجام خواهد اعطا کرد.

۳. برای اجرای برنامه و استراتژی مارکتینگ خویش از تجهیزات طراحی وب سایت اصولی استعمال نمایید.
کلاً طراحی وب ها دو جور میباشند:

نوع اولیه وبسایت هایی میباشند که بر شالوده قالب ها، تمپلیت ها و کلاً وبسایت های از پیش پباده سازی گردیده با قابلیت و امکان تغییر تحول محدود که می‌توانند نصبت به تجارت های گوناگون فردی سازی شوند و با هزینه نسبتا کمتری به نسبت تارنما های دیگر پباده سازی میشوند. ولی این نکته را فراموش نکنید که‌این وب سایت ها بالفعل ضعیف و یا این که ناکارامد نیستند و در صورتیکه طراح وبسایت اصولی و مسلط این قالب ها را فردی سازی کند می‌تواند اساس بسیار قابل قبولی برای سئو وبسایت و بستری مطلوب برای اجرای پلن های بازاریابی میباشند.

گونه دوم، سایت هایی می‌باشند که کلیه فرایند ساخت وب سایت از نخست انجام یافته و کدنویسی می‌شود، این جور پباده سازی خاص شرکتهای پهناور دنیا می‌باشد که به مراد اجرای برنامه و استراتژی های متنوع و وسیعشان نیاز به طراحی وب سایت های منعطف خیس دارا هستند تا بتوانند همه هدف ها و دستورالعمل های خویش را در آن اجرا کنند و در عین درحال حاضر پباده سازی مختلف و منحصر داشته باشند.

۴. برای بازاریابی آنلاین و سایتتان برنامه و طرح داشته باشید
صرف اینکه وب سایت داشته باشید و ساخت وب سایت فرمائید ادله این نخواهد بود که تجارتتان در حوزه بازاریابی آنلاین پیروز خواهد بود داشتن تارنما لازم و ضروریست البته داشتن طرح و برنامه حیاتی و عاملی برای پیروزی وب سایت خواهد بود، فیض های براق وقتی به دست میایند که ما برای برد برنامه ظریف داشته باشیم و به فوت و فن و اصول بازاریابی آنلاین مسلط شویم.

نکاتی همچون توسعه و گسترش بازاریابی و تبلیغات در شبکه‌های‌عمومی، آدرس اینترنتی مارکتینگ، گردآوری دیتابیس وسیع از مخاطبان بالقوه و بالفعل، ایجاد محتوای کارکشته کاربردی، بسته ها و جوایز و هدایای ویژه بدون پول، تبلیغات در وبسایت های دارای ارتباط و لبریز مخاطب و یکی‌از مهم‌ترین فرآیندهای جذب مخاطبین و یوزرها یعنی باصرفه سازی و سئو وبسایت که می‌تواند در کنار دیگر برنامه های آنلاین میتوانند متضمن پیروزی باشند همان طور که کلیه تجارت های پهناور عالم نیز با همین فوت و فن به پیروزی های وسیع رسیده اند.


 • آخرین ویرایش:پنجشنبه 25 مهر 1398
نظرات()   
   
چهارشنبه 24 مهر 1398  10:55 ق.ظ


لازمات و موردها با اهمیت طراحی وب سایت شرکتی چه است ، پیشگفتار‌ای بر ساخت سایت شرکتی  ، در بعدازظهر حاضر وسعت و گوناگونی شغل های افراد و بنگاه‌های ریز و درشت ، تولیدات و تسهیلاتی که در دست افراد و گروه‌های متنوع ، قرار می‌گیرد . 

اهمییت تاسیس یک راس خبررسانی برخط (ساخت سایت شرکتی) که مدام در مشت همگی باشد را بیش تر از پیشین آشکار نموده است .
وب سایت‌ها وسیله‌هایی میباشند که تنها با متصل شدن به کانال پیشرفته ، همه افراد را در سراسر جهان به هم وصل می نمایند . بنابراین افراد فقط با فشردن یک کلیک در جای جای از دنیا، از نقاط ضعف و قوت همدیگر اطلاع می یابند .

انگیزه از ساخت وب سایت شرکتی چه است؟

از اصلی‌ترین هدف ها هر وب سایت ، معرفی یک تجارت هست . تجارتی که ممکن هست حتی به دیده هم نیاید توسط تارنما با گونه های مختلفی از درخواست کنندگان گزینه اعتنا قرار میگیرد . در بعد از ظهر امروز وب سایت وسیله‌ای میباشد که موجب ارتقاء اطمینان متقاضی ها به تجارت شما گردیده و آن ها را به سمت شما هدایت می کند .
هنگامی که ما 24 ساعته یار و همدم با پشتیبانی رشته‌ای دائما درخواست کننده را کنار خویش حس کنیم ، به این وسیله اعتبار و اطمینان درخواست کنندگان به تجارت ما اضافه می شود . برای این موضوع ابدا نیاز وجود ندارد که نگران هزینه‌ها باشید چون در دراز دوران هزینه شما به طور کامل به‌صرفه‌خیس خواهد بود .
بخش اعظمی از متقاضی ها قبلی از تمایل به خرید نخست در تارنما‌های اینترنتی مبادرت به جست‌و‌جو می نمایند و بعداز باز‌نگری‌‌های بسیار مبادرت به خرید کالا گزینه نظرشان مینمایند . این کار، هر مسئولی را تشویق می‌کند تا استارت به راه اندازی یک وب سایت شرکتی کرده و با رعایت ضوابط برنامه‌ نویسی و سئو وارد این عرصه شود .
انگیزه اخلاق و رفتار وبسایت‌های شرکتی ، معمولا کسب‌و‌ عمل می باشد . شرکت‌ها برای اینکه بتوانند با دیگر تجارت‌ها رقابت نمایند ، احتیاج به یک وب سایت فن‌ای دارا هستند . آنان به‌ وسیله تصاویر و فیلم‌هایی که در وب سایت قرار م دهند می توانند کارکرد خویش را برای بقیه افراد به اکران بگذارند .
با این اوضاع، نبود یک شرکت درین رقابت ، در حالی که دیگر شرکت‌ها روزمره در اکنون ارتقا امکان‌های فنی خویش میباشند سبب ساز گردیده شرکت درخواست کنندگان خویش را از دست دهد و مبتلا ریزش شود .


موردها مهم در طراحی وب شرکتی :

قبلی از اینکه مبادرت به تاسیس یک تارنما برای شرکت خویش نمایید، می‌بایست به‌این پرسش‌ها پاسخ دهید:
• نیاز شما به طراحی وب سایت تجاری چه می باشد؟
• وب سایت را تنها برای نشان دادن به دیگر افراد میخواهید یا این که به درآمد فکر می‌کنید؟
• آیا وب سایت شما تنها برای آشنایی سایرافراد از شرکت شماست؟
• آیا تصمیمی بر طبق فروش برخط دارید و می خواهید از این روش کالاهای خویش را به‌رخ بی واسطه بفروشید؟
در آغاز جهت ساخت سایت می بایست انگیزه خویش را پر‌نور فرمایید تا هنگام پباده سازی با رنج مواجه نشوید .


 • آخرین ویرایش:چهارشنبه 24 مهر 1398
نظرات()   
   


آیا طراحی وب با وردپرس یک گزینش مطلوب می باشد؟
وردپرس یک سیستم مدیر محتوای دوستداشتنی هست که دربین طراحان تارنما نیز ساخت سایت با وردپرس هوا داران متعددی پیدا نموده است. در‌این نوشته‌ی‌علمی  قصد داریم معایب و مزایای وردپرس را بازبینی کنیم.

یکی متداول‌ترین سوالاتی که در رابطه ساخت سایت از سمت مشتریان پرسیده می‌گردد، در رابطه گزینش لهجه برنامه نویسی بوده و اینکه وبسایت آیتم نظرشان را با چه لهجه و پلت فرمی پباده سازی نمایند. در‌این نوشته‌ی علمی به باز بینی طراحی وب وردپرس و بیان معایب و مزایای آن پرداخته‌ایم. وردپرس در بالا سیستمی بود که برای بلاگ نویسی گزینه استعمال قرار می‌گرفت. البته بعد ها تبدیل به سیستم رئیس محتوا شد و اینک تعداد بسیار متعددی از وبسایت‌ها از این سیستم به کارگیری می‌نمایند.

وردپرس با گویش برنامه نویسی PHP درج شده و به جهت داشتن افزونه‌های متنوع، توانسته بخش اعظمی از نیازهای مشتریان را مرتفع کند. برای داشتن یک تارنما وردپرسی بهتر می‌باشد از هاست‌ لینوکس به کار گرفت. ولی برخی از کمپانی‌های ارائه دهنده خدمت‌های میزبانی اینترنت، چندین سالی می‌باشد که هاست‌ وردپرس را در سبد محصول ها خویش قرار داده‌اند که به‌دنبال در رابطه این زمینه نیز مشاجره خواهد شد.

مزایای وردپرس
۱. وردپرس یک پلتفرم متن گشوده (open source) میباشد


متن گشوده بودن وردپرس بدین معناست که بسط دهندگان اینترنت می توانند کدهای متبوع خویش را به آن طولانی تر نمایند و آن را در چنگ بقیه افراد قرار دهند. به این ترتیب اشخاص برای پباده سازی یک وب سایت وردپرسی نیازی به کدنویسی از مبنا را نخواهند داشت. این قابلیت جزء مزایای وردپرس به حساب می‌آید البته بایستی بدین نکته نیز دقت داشت که‌این مورد میتواند تا حدی امنیت وبسایت و تلاش آن را به مخاطره انداخته و به کارگیری از کدهای معیوب که بوسیله سایر افراد نوشته مش شود میتواند موجب عدم سعی درست سایت گردد.


 • آخرین ویرایش:دوشنبه 22 مهر 1398
نظرات()   
   
یکشنبه 21 مهر 1398  02:23 ب.ظ


سرعت بار گذاری وبسایت 
آزار دهنده ترین نکته برای کاربردر هنگام بازدید از تارنما ، انتظار بیش ازحدش برای لود وب سایت می باشد که در حالتی که این دوران از یک حد مجاز بیش تر شود سبب ساز آزردگی استفاده کننده خواهد شد ، اگرچه وبسایت شما یکی‌از وسیع ترین وبسایت ها باشد. ممکن می باشد وب سایت شما از پباده سازی بسیار زیبایی منفعت مند باشد، البته به علت سرعت نادر بار گذاری آن صرفا تعداد مقداری از اشخاص توان دیدن و به کار بستن از وب سایت را دارا هستند.

گوگل چه طور سرعت صفحه های اینترنت شما‌را تقریب میزند؟ این مورد بسیار حیاتی هست که بفهمید الگوریتم گوگل چه‌طور سرعت لود صفحه ها شما و همینطور رتبهء اینترنت شما‌را گزینش می کند. موتور کاوش از دو دلیل اصلی برای آنالیز سرعت استعمال می کند.  یک : در صورتی‌که وبسایت شما جواب سریعتری به ربات گوگل ارسال کند، رتبهء بالاتری در سرعت خواهد داشت.

برنامهء ربات های گوگل در پی وبسایت های شاخص و استعمال از آن‌ها می باشند. دوماً در رخ تثبیت دوران لود سریعتر نسبت به رقبای خویش در نوار ابزار گوگل، تارنما شما در سکو بندی سرعت در جایگاه قابل قبولی قرار خواهد گرفت. شایسته ترین امداد برای تجزیه و محاسبه سرعت اینترنت شما، گوگل می‌باشد. این موتور کاوش یک صفحهء گزارش سرعت به ابزار رئیس تارنما در بخش آزمایشگاه مدیران گوگل، طولانی تر نموده است. داشتن یک سایت که تخت‌گاز لود میگردد مزایای بیشتری نسبت به داشتن رتبهء عالی در موتور کاوش و اجتناب از اخطارهای گوگل خواهد داشت.

تارنما های باصرفه گردیده برای داشتن سرعت فراتر نیاز به درخواست ارتقاء پهنای باند از هاست خویش داشته در فیض سبب کاهش مخارج کلی صاحب خانه خویش خواهید شد. اینترنت سایتهای سریعتر حاذق به تولید تجربه بهتری برای یوزرها از مرورگر ها میباشند.چون یوزرها توانا به اخذ سریعتر داده ها و جنبش سهل وآسان خیس در تارنما شما میگردند. بعلاوه تارنما هایی که برای سرعت فراتر با صرفه گردیده اند در تلفن های همپا و کامپیوتر های جیبی و دیگر دستگاه هایی که سطح پردازش آنان درتوان استاندارد لپ تاپ و یا این که کامپیوتر های رومیزی نیست، با سرعت بهتری عمل می‌نمایند.

با وجود این که شما می‌توانید یک دسته ورژن ای از وبسایت خویش برای تلفن های هم پا داشته باشید؛ بعضا از یوزرها تصمیم به مشاهدهء نسخهء بی نقص html اینترنت شما در گوشی و یا این که کامپیوترجیبی خویش دارا‌هستند. دراین‌صورت اقبال برد با سایت هایی می‌باشد که با سرعت بالاتری درین جور دستگاه ها لود میشوند، می‌باشد.ابزارها و گزارشات برای مقایسهء زمانه بار گذاری صفحهء وبسایت شما با دیگر رقبا، آیتم به کار گیری قرار میگیرد و وقتی که با داده ها از رتبهء‌سرعت صفحهء اینترنت خویش دارای سلاح میشوید، میتوانید آغاز به اعمال تغییرات لازم در کد ها و ساختار اینترنت برای بالا بردن سرعت مبادرت نمائید.


 • آخرین ویرایش:یکشنبه 21 مهر 1398
نظرات()   
   


شایسته ترین اینترنت هاستینگ های کشور ایران - آبان 1397


همانند سال های پیشین این سال نیز قصد داریم سکو بندی شایسته ترین اینترنت هاستینگ های کشور‌ایران را در آبان 1397 منتشر کنیم. برای مشاهده درجه بندی شایسته ترین هاستینگ های کشور‌ایران در سال 96 اینجا و برای سال 95 اینجا را کلیک فرمائید.

شاید برای شما هم سوال باشد که شایسته ترین اینترنت هاستینگ های کشور ایران کدام تارنما ها می باشند؟ پی بردن این که کدام اینترنت هاستینگ ها درجه بالاتری دارا‌هستند نکته بسیار مهمی هست که قادر است در تصمیم گیری کسب و امور و اشخاص تاثیر گذار باشد.

اینترنت هاستینگ های بخش اعظمی وجود دارا هستند که مدعا می باشند جزء شایسته ترین ها می‌باشند ولی تنها نمی اقتدار با اتکا به سخن هایشان، آنان‌را شایسته ترین یا این که بدترین دانست بلکه شایسته ترین فعالیت مراجعه به یک مبداء دارای اعتبار و بی طرف و با طرز فعالیت پر‌نور و روشن میباشد.

سایت webhosting.info برگزیدگان اینترنت هاستینگ های عالم را براساس تعداد وبسایت منزلت بندی می‌کند و این جایگاه بندی براساس میهن و گونه بندی نیز انجام میگردد.

فعلا برگزیدگان اینترنت هاستینگ های اهل ایران براساس درجه بندی این وب سایت به‌این شرح می‌باشد:

Serverpars Webhosting - pars.host
Hostiran Network - hostiran.net
Mihan Web Host - mihanwebhost.com
iranhost - iranhost.com
Pars Data - parsdata.com
abtinweb - abtinweb.com
Roshangar Rayaneh Tehran Co. Ltd - iranhost.com
webramz - webramz.com
Persiantools - persiantools.com
Negah Roshan Pars - Parsdev Iran Network - parsdev.ir
تعداد تارنما هایی میزبانی گردیده بوسیله این سایت ها:

سرور پارس ( 12698 سایت )
هاست کشور‌ایران ( 10627 وبسایت )
مرزوبوم اینترنت هاست ( 6593 وبسایت )
کشور ایران هاست ( 5547 سایت )
پارس دیتا ( 5397 وبسایت )
آبتین اینترنت ( 3217 وبسایت )
روشنگر رایانه تهران (کشور ایران هاست) ( 2325 سایت )
اینترنت راز ( 2292 وبسایت )
پرشین تولز ( 2157 سایت )
نگاه پر‌نور پارس ( 2119 سایت )
 

 

سال قبلی همین ماه ما شایسته ترین ها را معرفی کرده بودیم و درحال حاضر بعد از یکسال میتوانیم به آمار جالبی برسیم. این نتیجه ها سال قبلی هست: 

مقایسه جایگاه های سال جاری با سال پیشین:

سرور پارس در سال قبلی در درجه 3 (+2) وتعداد وبسایت هایش نسبت به سال گذشته از 9636 به 12698  ارتقاء یافته هست.
هاست کشور ایران در سال پیشین در مرتبه 1 (-1)  قرار داشت و تعداد سایت هایش نسبت به سال قبلی از 11203 به 10627  کاهش یافته هست.
سرزمین اینترنت هاست در سال قبلی در جایگاه 2 (-1) قرار داشت و تعداد اینترنت سایتهاش نسب به سال پیشین از 9970 به 6593 کاهش یافته میباشد.
کشور‌ایران هاست در سال قبلی در لیست قرار نداشت و این سال توانسته می‌باشد به مرتبه 4 صعود نماید.
پارس دیتا در سال گذشته در جایگاه  4 (-1) قرار داشت و تعداد وبسایت هایش نسبت به سال پیشین از 5385 به 5397 ارتقا یافته می باشد.
آبتین اینترنت در سال پیشین در سکو 7 (+1) قرار داشت و تعداد سایت هایش نسب به سال پیشین از 3045 به 3217 ارتقا یافته می باشد.
روشنگر رایانه تهران (کشور ایران هاست) همین سال توانسته هست با دو اسم گوناگون در لیست حضور یابد و در حالتی که تعداد هردو اسم را عده کنیم با 7872 در موضع سوم قرار می‌گیرد.
اینترنت راز در سال قبلی در سکو 8 (0) قرار داشت و تعداد تارنما هایش نسب به سال گذشته از 2746 به 2292 کاهش یافته هست.
پرشین تولز در سال قبلی در لیست قرار نداشت و این سال توانسته میباشد به جایگاه 9 صعود نماید.
نگاه پر‌نور پارس در سال گذشته در جایگاه 9 (-1) قرار داشت و تعداد تارنما هایش نسبت به سال پیشین از 2381 به 2119 کاهش یافته می‌باشد.
 

نکته ها:

پرشین تولز سال جاری وارد لیست شده‌است که در دو سال پیشین در مرتبه 10 قرار داشت در سال پیشین از لیست حذف شد و سال جاری توانسته هست به مرتبه 9 صعود نماید.
هاست کشور‌ایران در سال گذشته در درجه 1 بوده و این سال این مرتبه را به سرور پارس واگذار نموده است.
کشور‌ایران هاست با 2 اسم در لیست حضور دارااست و در شرایطی که بخواهیم تعداد اینترنت سایتهای میزبانی هردونام را توده کنیم در جایگاه 3 قرار میگیرد.
جمهوری اسلامی ایران هاست در سال گذشته درلیست حضور نداشت البته همین سال با دو اسم و تعداد تارنما های بالا جز 10 هاستینگ برتر قرار گرفته میباشد.


 • آخرین ویرایش:شنبه 20 مهر 1398
نظرات()   
   
یکشنبه 14 مهر 1398  10:21 ق.ظ


HTML چه می باشد؟
HTML به زبانی اطلاق می‌گردد که سنگ بنای صفحه های وبسایت می‌باشد. عموما همگی زبانهای برنامه نویسی ذیل اینترنت، به نوعی متعلق به لهجه HTML میباشند. بعنوان نمونه، PHP، جاوا اسکریپت و لهجه برنامه نویسی دات نت، زبانهایی می‌باشند که علاوه بر داشتن مقررات و استانداردهای خویش، از گویش HTML یاری می‌گیرند بطوریکه کدهای درج شده در قالب خاصی، میان کدهای HTML قرار داده می‌شود.

HTML زبانی هست که از لهجه XML مشتق شده‌است. بدین مضمون‌ که می قدرت ذکر کرد HTML دسته بخصوصی از لهجه XML هست. XML زبانی می‌باشد که سنگ بنای آن، تگ می‌باشد. تگ، همانند پرانتزی می‌باشد که می قدرت آن را گشوده کرد، باطن آن چیزی قرار اعطا کرد و آن‌گاه آن را بست. این تگها، میتوانند هر اسمی داشته باشند و لهجه XML آزادی جامعی را در‌این خصوص به شما داده میباشد.

همانگونه که گفته شد، HTML زبانی هست که از تگ ها تشکیل‌شده هست. به‌این مضمون‌ که هر تگ در لهجه HTML مضمون‌ و مضمون‌ مختص خویش را داراست و اصطلاحا بدین فعالیت، آرم گذاری گفته میشود.

بعنوان نمونه در لهجه HTML در حالتی که بخواهید متنی را بولد نمائید از کد ذیل به کار گیری مینمایید:

این یک متن بولد می باشد

همان طور که مراعات می نمایید، تگها با نحوه خاصی معین میشوند. تگ b درین نمونه، در صدر گشوده می‌شود، باطن آن چیزی قرار داده میشود، و بعد با \"/\" بسته می‌گردد. صحیح همانند پرانتزها در یک عملیات ریاضی پیچیده که پرانتزها میتوانند تو در تو باشند، تگها نیز می‌توانند به تعداد دلخواه تو در تو باشند. اصطلاحا به‌این عملیات indent گفته می گردد.


 • آخرین ویرایش:یکشنبه 14 مهر 1398
نظرات()   
   

طراحی سایت در مشهد

چه گونه بفهمیم یک تارنما ، ریسپانسیو پباده سازی شده‌است ؟


با مضمون‌ وبسایت رسپانسیو یا این که واکنشگرا آشنا شدیم اینک برای آزمایش رسپانسیو می‌توانید مرورگر خویش را ازحالت maximize بیرون نمایید و با موشواره خویش کاغذ مرور گر را کوچک و پهناور فرمائید ، می‌بینید که سایز ورقه عوض میشود ولی نوشته ها و لینک و پیوند ها همچنان خوانا می‌باشند و نیازی به zoom in و یا این که zoom out و اسکرول ندارند ، این فعالیت را هم در ورقه اصلی و هم در صفحه های داخلی آزمایش نمایید.

در سالیان اخیر دقت زیادی به این گونه از پباده سازی شده‌است ، پباده سازی ریسپانسیو حتی اپلیکیشن‌های منحصر به فرد را به بحران می‌کشد و مواقعی دیده گردیده که صاحبان سایت‌های دارای اعتبار به جای تمرکز روی اپلیکیشن‌ها به پباده سازی ریسپانسیو روی آورده‌اند.

گوگل نیز به طور رسمی پباده سازی تارنما ها به طور ریسپانسیو یا این که برخورد گرا را سفارش نموده است.

مزایای وب سایت رسپانسیو یا این که واکنشگرا چه است؟


موارد ذیل برای شما معین میکند که دقیقا مزایای تارنما رسپانسیو یا این که واکنشگرا چه میباشد:

یک تارنما رسپانسیو یا این که واکنشگرا منجر جذب بخش اعظمی از یوزرها به سمت خویش می‌گردد هم اکنون آنکه سایتی که رسپانسیو نباشد اضافه کاربرانی را که با گوشی یا این که تبلت وارد وب سایت گردیده اند را به جهت مشقت عمل از دست می‌دهد.
سایتی که رسپانسیو باشد استفاده کننده پسندتر و اصطلاحا user friendly است و این خویش یک امتیاز پهناور در جذب مشتری محسوب می‌شود.
یک وبسایت رسپانسیو یا این که واکنشگرا از حیث گوگل دوستداشتنی خیس میباشد .
واکنشگرا یا این که رسپانسیو بودن یک وبسایت می‌تواند روی سئو تارنما تاثیر داشته باشد.
تبدیل یک وب سایت واکنشگرا یا این که رسپانسیو به اینترنت نرم افزار بسیار راحت خیس میباشد.
با دقت به موردها فوق تا یک سری سال آینده دیگر ساخت وب سایت ها به طور عادی منسوخ گردیده و وب سایت های رسپانسیو جایگزین آن‌ها میگردند.

چه طور تارنما ریسپانسیو بسازیم؟


در حال حاضر که تماما متوجه گردیده اید که وبسایت رسپانسیو یا این که واکنشگرا چه چیزی است می‌توانید برای رسپانسیو کردن تارنما خویش مبادرت نمائید.

درین نوشته‌ی‌علمی ما به مطرح شدن دو نحوه اکتفا کردیم ، امیدوارم به کار گیری لازم را ببرید.

برای تولید صفحه های ریسپانسیو احتیاج به داشتن پیش قضیه هایی در باب css3 و html5 و JavaScript و به کارگیری از مدیا کوئری ها دارید ، همینطور مستلزم به به کارگیری از کامپوننت ها و کادر ورک های خاصی خواهید داشت ، مانند به کارگیری از قاب ورک های bootstrap ، Foundation ، Skeleton YAML و…

پیرو قصد ایجاد یک ورقه تارنما ریسپانسیو معمولی را با به کار گیری از مدیاکوئری (media query) داریم.

ما با به کارگیری از media query انتخاب میکنیم برگه وب سایت در هر دستگاهی با رزولوشن های متفاوت چه‌گونه اکران داده شود.

مثلا با به کار گیری از تگ media@ گزینش میکنیم که در‌حالتی که اندازه پهنا رزولوشن دستگاه 320 پیکسل باشد بک گراند برگه سبز شود.

از تگ مدیا برای ساخت قالب ریسپانسیو به کارگیری میکنیم ، این تگ رزولوشن دستگاه را بررسی می‌نماید و مبنی بر آن از کدهای مخصوص مرتبط با آن حالت به کارگیری می نماید.

برای ساخت سایت ریسپانسیو نیازی وجود ندارد به مقدار بی غایت اندازه رزولوشن را در ذهن خویش داشته باشید ، این کدها بر طبق رزولوشن های استاندارد ساخت میگردند:


 • آخرین ویرایش:شنبه 13 مهر 1398
نظرات()   
   
پنجشنبه 11 مهر 1398  10:26 ق.ظ


وجود قابلیت وب لاگ نویسی در وبسایت
محتوا، عضو طلاق‌ناپذیر عالم وب می باشد. زمانی شما در وب سایت خویش مطالب آموزشی در قضیه کسب و کارتان داشته باشد، یوزرها شل‌خیس به شما اعتماد مینمایند. البته برای آنکه بتوانید در وب سایت خویش نوشته‌علمی منتشر نمایید، لازم می باشد که وبسایت شما از قابل بلاگ نویسی پشتیبانی نماید. پس در‌حالتی که قصد دارید حضوری بدون شوخی در دنیای وب داشته باشید و صرفا به معرفی خویش بسنده نکنید، مطمئن گردید که تارنما شما وبلاگی دارااست.
پباده سازی ظاهری وب سایت (User Interface)
ظواهر وب سایت شما اهمیت بخش اعظمی داراست. ظواهر اولی چیزی میباشد که اعتنا یوزرها را به خویش جلب می نماید و قادر است تاثیر قابل توجهی روی آنان داشته باشد. پس بایستی دقت ویژه‌ای به آن داشته باشید. 

فرض نمایید هنگامی وارد یک منزل میشوید، طریق‌ی تزئین و دکور داخلی منزل مجذوبتان می کند و دیگر دلتان نمی‌آید از منزل خارج بیاید. یک اینترنت‌وبسایت هم به همین صورت میباشد. چنانچه ظواهر اینترنت‌وب سایت مجذوبتان نماید و پباده سازی گرافیکی آن را دوست داشته باشید، بدین معنا هست که وقت بیشتری را در آن صرف خواهید کرد. ظواهر وب سایت با کلمه و واژه User Interface (یا این که به اصطلاح UI) هم شناخته می گردد. 

کدنویسی منزه قالب وب سایت
آخری مساله‌ای که خوب می‌باشد به آن اعتنا داشت، کدنویسی قالب می‌باشد. هر چقدر که یک قالب تمیزتر و بهتر نوشته شود، بسط آن شل‌خیس خواهد بود و با اشکالات کمتری روبرو میشود. به علاوه کدنویسی خوب و رعایت اصول صحیح منجر داشتن جایگاه بهتری در گوگل هم می شود. ولی باز‌بینی این مساله شاید چندان شل نباشد و حقیقتاً لازم هم وجود ندارد که وقت بسیار متعددی را صرف آن فرمائید. صرفا مطمئن باشید که یک گروه فن‌ای وب سایت شمارا می‌سازد.

با وبسایت ساز پرتال، شما یک وب سایت عالی خواهید داشت
در حالتی‌که قصد فعال سازی یک تارنما را دارید، یکی‌از شایسته ترین آیتم‌های شما، به کار گیری از وب سایت ساز پرتال می باشد. تمام خصوصیات و اصول مهم ساخت سایت که در‌این نوشته‌علمی گفته شد، در وبسایت ساز پرتال رعایت شده‌است و شما می توانید از کیفیت تارنما خویش مطمئن باشید. یقین نمیکنید؟ سفارش میکنم برای آنکه خیالتان ریلکس شود، نوشته‌علمی 35 استدلال برای گزینش وبسایت ساز پرتال را مطالعه فرمائید.

یا این که به هیچ عنوانً خودتان آستین‌ها را بالا بزنید و برای 14 روز پرتال را مجانی آزمایش فرمائید. برای استارت کافی می‌باشد به ورقه بسته ها و ارزش های ساخت سایت با پرتال مراجعه نمایید.

کلام آخرین
در‌حالتی که قصد دارید در دنیای وب چیره گردید، او‌لین گام داشتن یک سایت خوب می‌باشد. شما با رعایت نکات و اصولی که در اینجا گفته شد، صد رد صدً می توانید یک تارنما عالی داشته باشید. اینترنت سایتی که به شما امداد می کند رویش سریع‌تری را تجربه فرمایید. البته متاسفانه، اکثری از طراحان وب سایت می‌باشند که بدین نکات چندان توجهی ندارند و این مسئله می تواند به اتلاف وقت و هزینه شما باعث شود. پس مسلماً وقت بگذارید، در خصوص این موردها داده ها پیدا فرمایید و مطمئن گردید که طراح وب سایت شما آنها‌را رعایت میکند.

همینطور در شرایطی‌که که هر سیرتکامل سوالی درباره‌ی آنچه اینجا گفته شد برایتان به وجود آمده هست، بدون شکً این سوال را از روش بخش ایده ها با ما میان بگذارید.


 • آخرین ویرایش:شنبه 13 مهر 1398
نظرات()   
   
چهارشنبه 10 مهر 1398  10:02 ق.ظ


سایت چه میباشد ؟
و البته تارنما... تفاوت اصلی وبسایت با بلاگ در کارکرد آن میباشد. یک سایت صرفا با انگیزه تایپ کردن تولید نمیشود. شما سایت می‌سازید تا تولید ها و سرویس ها خویش را معرفی فرمایید، دکان اینترنتی راه اندازی نمایید و ... براین اساس این سایت دربرگیرنده صفحه ها مختلفی مثل برگه اصلی، برگه سرویس ها یا این که تولیدات، کاغذ در رابطه ما، ورقه تماس با ما و ... میشود. اعتنا داشته باشید که وبسایت ها معمولاً بخشی تحت عنوان وب لاگ هم دارا‌هستند که در آن مطالب و نوشته‌های آن ها قرار می گیرد. به عنوان مثال، در حال حاضر شما در هم اکنون قرائت بخش وب لاگ وبسایت ما می‌باشید. البته این صرفا یک قسمت از تارنما ما میباشد و صفحه های دیگری نیز داریم که در آنان به معرفی وبسایت ساز خویش و سرویس ها آن می پردازیم.
انگیزه از ساخت وب سایت چه می‌باشد؟
اکنون بیایید به‌این سوال پاسخ بدهیم که در چه مواردی شما نیاز به یک سایت دارید.

به دلیل ارائه سرویس ها 
برای معرفی کمپانی
جهت معرفی تولید ها
جهت فروش تولیدات (تارنما فروشگاهی)
پرتال های سازمانی و دولتی
به چه شکل می توانم یک تارنما بسازم؟
همانگونه که گفتیم، سیستم هایی برای تولید وب لاگ وجود دارا‌هستند. همین زمینه در زمینه ی وبسایت ها نیز درستگو می‌باشد. مثلا، تارنما ساز پرتال یک کدام از این سیستم هاست که بوسیله آن شما می توانید یک وب سایت بسازید، صفحه های گوناگون آن را تعریف‌و‌تمجید فرمایید و مدیر آن را در مشت بگیرید. از پاراگراف دیگر سیستم های مطرح می‌قدرت به وردپرس، جوملا، پرستاشاپ (برای تولید مغازه) و ... اشاره نمود.

تنها به یک نکته اعتنا داشته باشید: هنگام ساختن یک تارنما، بسیار مهم میباشد که شما یک دامنه منحصر (درباره‌ی دامنه ها بیش تر بخوانید) برای خودتان داشته باشید.

نگاهی سریع به تفاوت های وبسایت و بلاگ
فعلا که چیستی و کارکرد هر کدام از این دو گزینه را متوجه شدید، بگذارید یک توشه دیگر به صورت خلاصه به تفاوت های آن ها اشاره کنیم:

اضافه وبسایت برای شرکتهای، ارگان ها، سازمان ها پباده سازی می‌شود البته بلاگ طولانی تر یک خبرنامه آنلاین اینترنتی یا این که فردی است.
معمولاً هزینه طراحی وب اضافه از ساختن یک بلاگ هست. به خصوص که بلاگ را حتی می‌قدرت با سیستم های بدون پول بلاگ دهی ایجاد.
آپ تو دیت رسانی مطالب یک وب لاگ نسبت به محتوای کاغذ اصلی یک وبسایت معمولی خیس خواهد بود.
سایت ها بیش تر جهت ارائه سرویس ها، معرفی کالا و بازاریابی و تبلیغات پباده سازی می‌شود.
حرف آخرین
در صورتی تنها به محیطی برای تایپ کردن مقاله ها خویش نیاز دارید سفارش ما گزینش بلاگ می باشد که هم هزینه کمتری خواهد داشت و هم استفاده کننده آن برای شما طولانی تر خواهد داشت. شما می توانید این فعالیت را حتی با سیستم‌های وب لاگ نویسی مجانی هم انجام دهید. فقط بدی آن ها این هست که نشانی شما به طور پایین دامنه (برای مثالً my-weblog.blogfa.com) خواهد بود. یا این که آنکه یک بلاگ ماهر با دامنه مخصوص منش بیندازید که طبیعتاً هزینه بیشتری خواهد داشت. ولی در صورتی‌که به صفحاتی برای ارائه سرویس ها، فروش محصول ها، معرفی کمپانی خویش و ... احتیاج دارید، سفارش ما به کار گیری از سایت می باشد.


 • آخرین ویرایش:شنبه 13 مهر 1398
نظرات()   
   


گونه بندی ها و خوشه بندی های متعدد منجر میشه که تمرکز خواننده در وبسایت شما از دربین بره. این یکی‌از دلایلی بود که برای ترک ردیف های فرعی هم به اون اشاره کردیم. برای ساخت سایت خودتون در لحاظ داشته باشید که هرچقدر فضای طولانی تر ایجاد نمایید تا اینکه المان های متعددی رو در برگه قرار بدید ،خواننده ی بیشتری رو به خودتون جذب میکنید. سبب ساز میشه زمانی یک استفاده کننده وارد وب سایت شما میشه تمرکزش رو روی بخش های مهم از دست نده ، در حالیکه پباده سازی شما هم زیباتر میباشد.

این دور و بر ها را به اسم های “white space” و یا این که “negative space” میشناسند. در حالیکه به‌این مفهوم وجود ندارد که‌این دور و بر ها مدام نیازه که سپید باشند به ویژه زمانی در تارنما خودتون از عکس های وسیع برای سردر و همچنین دورنما استعمال میکنید.

همت نمائید که جور مدل کردن قسمت های تارنما رو به دستکم برسونید و همچنین در میان نصیب هایی که قراره خواننده اون ها رو بخونه، بخشها سپید قرار به این تا بدونه که می بایست روی کتاب نصیب ها تمرکز نماید.

6. پباده سازی واکنشگرا یه آپشن و دلخواه وجود ندارد!


نکات کلیدی که هنگام ساخت وب سایت بایستی به آن دقت کردنکته کلیدی در طراحی وب سایت به کار گیری از وبسایت وانشگرا است. به کارگیری از دستگاه های گوشی روزمره ارتقا پیدا مینماید به ویژه زمانی بخوان به اینترنت سایتی دسترسی پیدا بکنند. برای همین هم هرگز تاکنون پباده سازی مطلوب برای گوشی مهم نبوده می‌باشد.

بعداز مهمترین نکته های این سال اینه که تماما به پباده سازی گوشی هم وفادار باشید. و برای همین هم وقتشه از که یادگیری این سبک رو هم دیگه از لیست فعالیت ها خط بزنید و کاملش نمایید و همچنین از آپشن های مختلفی هم که دارید می بایست به طور کامل به کارگیری فرمائید مثل منو های همبرگری و... .

در سالیان اینده حتی ممکنه که شما پباده سازی برای تلفن همراه رو او‌لین پباده سازی خودتون در حیث بگیرین.نوشته ی علمی دارای ارتباط: یادگرفتن طراحی وب سایت واکنشگرا یا این که ریسپانسیو


7. از Google’s Material Design امداد بگیرید


نکته ای در طراحی سایتکمپانی گوگل به کارگیری از فلسفه ی Material Design را از سال 2014 بالا موفقیت و طراحان دیجیتالی هم خیلی سریع اون رو دنبال کردند.

در صورتیکه شما ابداع ها و گرایشات ساخت سایت صاف و صریح را پذیرفته اید وقتشه که روی واگن های Material Design سوار بشید و استایل های همین سال خودتون رو آپ دیت نمائید.

هسته ی مفاهیمی که‌این کادر ورک ارائه میده مشتمل بر استعمال از لایه هایی میشه که به گوشه های المان ها سایه هایی می دهد. و امداد میکنه که استایل هایی که نیاز دارید رو در عمق خیلی خیلی معدود هم بدونید به المان های خودتون بدید.

اگه شما هدف پیدا کردید که استارت نمائید چند Material Design UI kits هایی در حوالی برای شما موجود هست که میتونه به یادگیری شما سرعت بده.8. آنالیز کردن و توسعه و گسترش دادن باکس ابزار های خودتون


نکات طراحی وب سایت آیا در جریان کاری شما کارهایی میباشند که خب شما میپندارید میتونین اونارو خیلی تاثیر گذارتر و یا این که خیلی شادی بخش خیس انجام بدید؟

برای شمایی که‌این شم رو دارید یه نکته که میتونه بهتون یاری کنه اینه که زمانی میخواید کاری رو استارت فرمایید پژوهش ها لازم رو انجام بدید و نگاه نمایید مشاهده کنید آیا واقعن ابزاری می باشد که بتونه نیاز هایی که دارید رو به راحتی برآورده کنه؟

همونطور که هرروزه یه خصوصی نکته ها به پباده سازی شما بیش تر میشه همچنین هم ابزار هایی هر روز داره ساخت میشه که خب خیلی از این ابزار ها حقیقتا مراحل پباده سازی شما رو بهتر میکنه. اپلیکشن های جدیدی مثل Pixate که برای کسایی که از Adobe CC apps برای طراحان اینترنت لذت میبرن خیلی دیدنی به حیث میاید و مدام قیمت این رو داره که بهش یه نگاهی بندازید و میتونه به شما یاری میکنه تا جریان کاری شادی بخش خیس و سریع تری رو تجربه فرمائید.


 • آخرین ویرایش:شنبه 13 مهر 1398
نظرات()   
   
یکشنبه 7 مهر 1398  11:43 ق.ظ


مخاطب محوری
مطالب سایت متناسب با قضیه کار و معلومات و نیازهای عامه مخاطبان باشد. از استعمال حجم انبوهی از تبلیغات به ویژه تبلیغات تصویری و متحرک که سبب دلزدگی مخاطب و ذیل الشعاع قرار به چنگ آوردن نقش مخاطب می گردد جلوگیری شود. انگیزه از ساخت وبسایت تماما معین باشد و این انگیزه به طور بدون نقص در محتوا و مطالب جانور در سایت نظر گردد. امکانی برای ارسال نظرها، پیشنهادها و نقد ها یوزرها در زمینه‌ی محتوای کلی تارنما یا این که موضوعی مختص درنظر گرفته شود. قابلیت و امکان ارسال یک برگه جهت معرفی به عزیزان به آدرس های پست الکترونیک بوسیله یوزرها وجود داشته باشد. در چهره بروز نادرست در لود وبسایت یا این که اکران صفحه های، پیغام های قابل قبولی به استفاده کننده داده شود. طرح صفحه ها، رنگ بندی آن‌ها، مدل و اندازۀ فونت و تصاویر مستعمل، متناسب با ذوق وسلیقه برنده یوزرها تارنما و وضعیت سنی، شغلی و منزلت اجتماعی آن‌ها باشد. ایده ها ارسال گردیده یوزرها برای هر یک از مطالب، بعداز باز نگری محتوای آن ها در ورقه مرتبط با آن مقاله نشان داده شود.
مخاطب محوری


محتوا
محتوای مو جود در وبسایت تازه باشد و در بازههای هنگامی مطلوب، بهروزرسانی گردد. داده ها کهن از روش بخش آرشیو (بایگانی) قابل دسترسی و استعمال باشد. ویژگی ها نویسندگان مطالب یا این که منبعی که از روی آنان ترجمه یا این که اقتباس انجام شده درج شود. انگیزه از فعال سازی سایت و مطالبی که ارایه میکند مشخص و معلوم باشد و حتی قابلیت و امکان به طور توضیحی کوتاه در ورقه اولیه درج شود. به عنوان مثال توکل صرف بر متن برای ارایه محتوا سبب ساز یکنواختی صفحه های و خستگی استفاده کننده میگردد و از سوی دیگر، به کارگیری بیشتراز حد از تصاویر، سبب نماید شدن بار گذاری برگه و نیز عدم تمرکز کاربربر نوشته ها خواهد شد.مطالب نوشته شده، در حوزه ای که مربوط به انگیزه فعال‌ساز‌ی سایت میباشد جامع باشد وپیوندهای مرتبط با منابع و مراجع در انتهای مطالب درج گردد. خطاها تایپی یا این که نگارشی و به ویژه محتوایی در مطالب وجود نداشته باشد و پیوندها، به طور بی نقص با محتوای لینک و پیوند انطباق داشته باشندآمار بازدیدکنندگان ترجیحا با قید زمانه و توزیع جغرافیایی قابل مشاهده باشد. داده ها مورد نیاز یوزرها به طور جامع و بازدارنده وجود داشته باشد؛ یعنی در عین بی نقص بودن،از درج مطالب بیش تر غیرمرتبط جلوگیری گردد. در بین واحد سنجش استعمال از قالبهای متفاوت ارایه محتوا، به ویژه متن و تصویر، تناسب برقرار باشد. . ویژگی ها ایجادکننده تارنما و روزگار تأسیس آن درج شود. زمانه و مورخ به روزرسانی تارنما و درج هر کدام از مطالب قید شود. در رخ نیاز یوزرها به اپلیکیشن یا این که افزونهای مختص برای مشاهده بعضی صفحه های، امکان دسترسی به آن در سایت پیش گویی شود.


 • آخرین ویرایش:شنبه 13 مهر 1398
نظرات()   
   
شنبه 6 مهر 1398  11:55 ق.ظ


پباده سازی یک منظره عملی برای معاش شما10 / 10از 1 استفاده کننده
درین نصیب از سایت ساخت سایت ما سعی داریم تا یک منظره عملی برای معاش ارائه دهیم. معاش ما مثل به عبارتی مسافرتی هست که تا کیش میرویم. در شرایطی که با برنامه برویم چه اتفاقی می افتد و سوای برنامه برویم چه اتفاقی خواهد زمین‌خورد؟ معاش سوای برنامه، یعنی یک گام به جلو و یک گام به عقب. بایستی برخی اوقات معنای لغات را در ذهنمان بشکنیم. دیگر لغت ها را آنگونه که تا به امروز خاطر گرفته ایم، تعریف و تمجید نکنیم. برخی از این کلمه ها، ذهن مارا بسته اند. بیاییم به صورت جدیدتری این کلمه و واژه ها را برای خودمان تعریف‌و‌تمجید کنیم. می بایست تمامی چیز را به عدد تبدیل کنیم. دیگر کلام کلی و تنها کیفی نزنیم، به عنوان مثال اینجانب معاش خیلی خوب و عالی میخواهم، اینجانب خیلی پول میخواهم. اینها زمانی مضمون‌ دارا‌هستند و سبب ساز هدف در شخص می‌شوند که به عدد تبدیل شوند.
منظره شما چه میباشد؟

شاید تا به امروز کلمه و واژه هایی مانند منظره جمهوری اسلامی ایران ۱۴۰۴، منظره کمپانی مایکروسافت، منظره اپل و… به گوشتان خورده باشد. میخواهم منظره را از تعریف‌و‌تمجید کتاب های سنگین و ضخیم جداگانه کنم و با عبارت معمولی بیان کنم، هنگامی می‌خواهید برای خودتان یا این که کمپانی تان منظره تعریف و تمجید فرمائید، می بایست نخست تجهیزات، توانمندی ها و شایستگی های فعلی خویش یا این که کمپانی خویش را تعریف‌و‌تمجید فرمائید. در حوزه های مختلفی می قدرت توانمندی ها و شایستگی ها را تعریف‌و‌تمجید کرد. در شرایطی‌که به حیث شخصی نگاه کنیم، در حوزه هایی زیرا استعداد، هوش، تحصیلات، سوابق کاری و تجربه، والدین و بقیه اعضای خانواده، شرایط شغلی، توانمندی فیزیکی، ظواهر و… و در حالتی‌که به نظر سازمانی ببینیم می قدرت در حوزه هایی زیرا بازاریابی و فروش، نیروی انسانی، بخش ساخت، ساختار سازمانی و اداری، توانمندی مالی، توان توزیع، آوازه و اعتبار مارک، حسن سوابق و تجربه سازمانی و…، توانمندی ها و شایستگی ها را تعریف‌و‌تمجید کرد و آن گاه ببینیم چقدر می‌توانیم به‌این مهارت ها و توان ها در آینده طولانی تر کنیم. منظره یعنی «یک ایده آل رسیدنی» ایده آلی که ما یا این که کمپانی ما میتواند به آن رسد.

● از خودتان سبقت بگیرید

خیلی از شرکت های از دیده اندازی که برای ۵۰ سال نوشته اند، در زمان ۲۰ سال عبور کرده اند، مثال اش مایکروسافت میباشد که دیده اندازش این بود: «روی هر میز یک کامپیوتر.» تعدادی سال پیش دیده اندازش را عوض کرد: «هر میزی یک کامپیوتر برای ۲۰ سال آینده.» یعنی سال ۲۰۳۰ بایستی به اینجا برسیم که کامپیوتر شما میز شماست.

تخیل: اقتدار و بضاعت و توان فوق العاده مفیدی می باشد که معبود به ما داده می‌باشد البته مثل خیلی از بضاعت و توان های دیگر میتوانیم این توان را بیهوده هدر بدهیم یا این که به خیر از آن استعمال کنیم.

بایستی صرفا حافظه بگیریم افکارمان را متمرکز کنیم و روی ورقه بیاوریم و پس از اینکه نوشتید و مکتوب کردید، می‌گردد منظره. آنگاه براساس دانش منطق میتوانید قیاس از جزء به کل یا این که کل به جزء داشته باشید. به عنوان مثال اینجانب خودم نخستین به ۲۰ سال آینده میروم سپس ۱۰ سال، آن‌گاه ۲ سال آن‌گاه. ۶ماه آینده ام را میبینم، بعضا ها برعکسند از ۶ماه به ۲۰ سال میروند. فرقی نمی نماید مهم این میباشد که خودت با کدامیک از طریق ها ریلکس خیس باشی. هر۲ منطقی میباشد و هر ۲ به یک فیض می رسند. پس حافظه گرفتیم برای خودمان منظره بنویسیم، بدین ترتیب خاطر می‌گیریم برای مشتریان مان، برای کمپانی مان، برای فرزندان مان و… نیز منظره بنویسیم.


 • آخرین ویرایش:شنبه 13 مهر 1398
نظرات()   
   
 • تعداد کل صفحات :2  
 • 1  
 • 2  
آخرین پست ها

طراحی سایت شبیه باما..........دوشنبه 11 فروردین 1399

8 نوع متفاوت از وب سایت ها و نحوه ی طراحی آن ها ( قسمت پنجم )..........یکشنبه 10 فروردین 1399

به ایده های پباده سازی وبسایت..........پنجشنبه 7 فروردین 1399

اهمیت درج لوگو در شبکه های اجتماعی..........سه شنبه 5 فروردین 1399

انواع وب سایت های اینترنتی کدام ها هستند ؟..........پنجشنبه 22 اسفند 1398

:رونمایی کاسپراسکای از سیستم عامل اختصاصی اش..........چهارشنبه 21 اسفند 1398

محدود سازی دسترسی به فایل ها راهکاری برای افزایش امنیت سایت..........سه شنبه 20 اسفند 1398

API در اتصال نرم افزار اندروید به سرور..........یکشنبه 18 اسفند 1398

مقایسه وردپرس با جوملا و دروپال..........یکشنبه 11 اسفند 1398

وردپرس دات کام ..........یکشنبه 11 اسفند 1398

وب سایت ریسپانسیو یا این که واکنشگرا ..........پنجشنبه 8 اسفند 1398

ضرورت و اهمیت طراحی سایت حرفه ای..........دوشنبه 30 دی 1398

بلاگ یا وبسایت برای سئو..........چهارشنبه 25 دی 1398

Wordfence Security چیست؟..........دوشنبه 23 دی 1398

برنامه نویسی فرانت اند چه می باشد؟..........دوشنبه 16 دی 1398

همه پستها

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو