شنبه 25 آبان 1398  02:28 ب.ظ


بسیار خب، درحال حاضر شما در رایانه‌ی خویش یک سرور محلی را مشابه‌سازی کرده‌اید!

مروگر خویش را گشوده کرده و وارد نشانی http://127.0.0.1 گردید. 
در حالتی‌که تمام پروسه را به صدق انجام داده باشید کاغذ‌ی توضیحات زمپ برای شما اکران داده خواهد شد.
در مرحله‌ی آن‌گاه شما به یک ویرایشگر متنی مطلوب احتیاج خواهید داشت، هر یکسری می توانید از برنامه‌های بی آلایش‌ای مانند نوت‌پد ویندوز نیز به کار گیری فرمایید، ولی سفارش‌ی ما این میباشد که از ویرایشگر مجانی Notepad++ برای تایپ کردن کدهایتان به کارگیری فرمایید.
هر پوشه کدی که می‌نویسید را در مسیر C:/xampp/htdocs ذخیره فرمائید (به جای C اسم درایوی که زمپ را در آن نصب نموده اید قرار دهید) 
به حافظه داشته باشید که بدون شک بایستی فولدر پروژه‌ی خویش را با پسوند php. ذخیره فرمائید (یا این که می توانید از منوی Language برنامه‌ی ++Notepad لهجه PHP را گزینش نمایید)
برای مشاهده‌ی سود‌ی کد خویش در مرورگرتان نشانی http://127.0.0.1/project.php را وارد کنید (به جای project اسم فولدر کد خویش را بنویسید)
نکته: در شرایطی‌که نمی خواهید در رایانه‌ی خویش این فرایند را انجام دهید می توانید از یک IDE آنلاین مانند IDEONE استعمال کرده و کدهای خویش را آنجا نوشته و اجرا نمایید.

آغاز کد نویسی!
ما در همیار آی‌تی قصد یادگرفتن سینتکس PHP را نداریم، البته برای آزمایش دور و اطراف و باز‌نگری اجرای این لهجه می توانید کدهای ذیل را بازنویسی‌گر کد خویش نوشته و اجرا نمائید:


این پوشه را با اسم دلخواه (به عنوان مثال experiment) و با پسوند php. در مسیر C:/xampp/htdocs ذخیره نمایید.
حالا بوسیله مرورگرتان آن را گشوده فرمائید (این نشانی را در مرورگرتان وارد فرمایید: http://127.0.0.1/experiment.php)
در صورتی فرآیند را به صحت انجام داده باشید با ورقه‌ای مانند تصویر تحت رو به رو خواهید شد:

اجرای او‌لین قطعه کد پی‌اچ‌پی!
تهنیت می گوییم، شما او‌لین کد PHP خویش را نوشتید!

کد بالا مثالی خیلی معمولی از یک امر پی‌اچ‌پی بود، همان گونه که مشاهده می کنید، این کد با php?> استارت گردیده و با آخر میرسد.

نکته: اوامر گویش پی‌اچ‌پی، دربین php?> و میگیرند، هر دستوری که در میان این دو برچسب قرار بگیرد به وسیله سرور پردازش و اجرا میشود.
نکته: اوامر پی‌اچ‌پی با یک نماد سمی‌کالن (;) تمام می گردند، در واقع این نماد انتها یک فرمان را اعلام می نماید (برای تایپ کردن سمی‌کالن کیبورد خویش را در شرایط انگلیسی قرار داده و کلید “ک” را بفشارید) 
قالب کلی یک قطعه کد پی‌اچ‌پی به طور ذیل میباشد:

امر;
?>
چنانچه که عشق و علاقه‌مند می‌باشید بیش تر با این گویش آشنا گردید میتوانید به سایت W3Schools رجوع‌کنید، شایسته ترین مبداء برای یادگیری برنامه‌نویسی زیر اینترنت این وب سایت میباشد، ضمن اینکه شما بایستی خودتان دست به کد گردیده و آغاز به تایپ کردن برنامه‌های کوچک نمایید تا بتوانید در برنامه‌نویسی پیشرفت داشته باشید.

برای آغاز چه مواقعی را خاطر بگیریم؟
گویش پی‌اچ‌پی گستردگی فراوانی دارااست، البته برای آغاز می توانید طبق لیست تحت فعالیت کرده و به ترتیب مبادرت به یادگیری این مورد ها فرمائید:

سینتکس پی‌اچ‌پی
متغیرها به دنبال‌اچ‌پی
اوامر خروجی و چاپ
اشکال داده‌ها (Data Types)
فعالیت با حرفه‌ها (String)
عملگرها (محاسباتی و منطقی)
اوامر شرطی (if – else)
فرمان سوییچ (Switch Case)
رینگ‌ی While
رینگ‌ی For
توابع در ادامه‌اچ‌پی
آرایه‌ها و عمل با آنان
موردها توسعه یافته‌خیس…
شما با آغاز یادگیری موراد بالا به مرور با اساس و پایه گویش پی‌اچ‌پی آشنا خواهید شد و به‌دنبال کار کشته خواهید بود بقیه مورد ها موردنیاز را هم فرا بگیرید، در صورتیکه که سوالی راجع‌به این گویش دارید می توانید از بخش نگرش‌های همین پست آن را با ما فی مابین بگذارید.


 • آخرین ویرایش:شنبه 25 آبان 1398
نظرات()   
   


۴- وبسایتی داشته باشید که نشان دهنده شخصیت برند شما باشد
در برندسازی، یکی از مهمترین چیزهایی که باید رعایت شود، اولین دیدار مخاطبان با برند می باشد.
یعنی اولین تصویری که از برند شما در ذهن مشتری تولید می شود، می‌تواند تعیین کننده این باشد که مشتری از شما خرید می نماید یا نه.

مثلا کافیست به تارنما اپل بروید، میبینید که تم و ظاهر وب سایت این موسسه، به طور کامل با برند شرکت هماهنگی داراست و همان شم زیبایی در عین سادگی را به ذهن شما منتقل میکند.

از آنجا که در کسب و کارهای اینترنتی معمولا اولین برخورد مشتریان با برند از طریق وب سایت انجام می‌شود، قالب وبسایت شما می تواند احساس شخصیت برند شما‌را به مخاطب منتقل کند.

پس در طراحی قالب منحصر وردپرس، می توانید این آیتم را هم پوشش دهید و قالبی کامل و بی نقص مطابق شخصیت و احساس برند خودتان داشته باشید.


۵- در بالاترین سکو های گوگل قرار بگیرید
قالب های آماده وردپرس، معمولا کدنویسی های خیر دارا‌هستند البته بعضی وقت ها ممکن است در‌این کدنویسی ها مشکلات یا اشتباهاتی وجود داشته باشند که سبب ساز کندی رویش سئو تارنما شما شوند.

در قالب های منحصر وردپرس، قابلیت و امکان چنین مشکلاتی بسیار معدود میگردد و همین مورد کمک می‌نماید سایت شما سئوی کار کشته تری داشته باشید.

همچنین با توجه به نکات گذشته که گفته شد، حذف افزونه های اضافی و کمتر شدن درخواست های سرور هم یاری می نماید سرعت وب سایت شما بهینه تر باشد و وب سایت سریع تری داشته باشید که همین زمینه هم به تنهایی تاثیر بسیار زیادی در بهبود سئوی تارنما شما خواهد داشت.


 • آخرین ویرایش:پنجشنبه 23 آبان 1398
نظرات()   
   
سه شنبه 21 آبان 1398  12:15 ب.ظ


۱۱- تولید منوی وردپرس
پس از نصب و فعال‌ساز‌ی وردپرس معمولا نصیب منو وب سایت شما خالی میباشد و یا این که وردپرس به طور پیشفرض صفحه هایی که تازه ساخته می گردند را به منوی تارنما طولانی تر مینماید.

برای ساخت یک منوی دلخواه از نصیب اکران » فهرست ها می‌توانید منوی متبوع را تولید نمائید.

بسته به قالبی که استعمال می‌کنید ممکن میباشد رده های مختلفی برای منو داشته باشید، مقام اصلی که در هدر وبسایت قرار می گیرد و همچنین مقام های متفرقه که ممکن میباشد در فوتر و بخش های گوناگون وبسایت استعمال شوند.


کاربری
۱۲- تغییر تحول طومار کاربری admin
اولی کاری که پس از نصب و فعال سازی وردپرس در موضوع اکانت های کاربری انجام می دهید لطفا مطمئن گردید :

اسم کاربری admin نیست؛ یعنی در‌حالتی که اسم کاربری پیشفرض وبسایت خویش را admin قرار داده اید به عوارض امنیتی آن را به یک اسم کاربری مخصوص تغییر تحول دهید.
پسورد پیشفرض خویش را عوض فرمائید و یک پسورد ( واژه عبور ) توانا دربرگیرنده حروف پهناور ، حروف کوچک ، عدد و سمبل یا این که علامت ها به کار گیری نمائید.
۱۳- پروفایل ( شناسنامه ) خویش را کامل شدن فرمائید
یکی‌از کارهایی که به شما هدف متعددی برای ادامه عمل روی تارنما میدهد دستکاری بخش شناسنامه اینجانب میباشد.

از روش یوزرها » شناسنامه شما وارد این بخش گردید ، اکنون میتوانید ویرایشگر صفحه های و نوشته ها را فعال یا این که غیرفعال نمایید  ، می توانید رنگ بندی مدیر وب سایت خویش را فردی سازی نمائید ، می‌توانید نوار ابزار دارای شهرت وردپرس را فعال یا این که غیر فعال نمایید و پیکربندی بسیار دیگه ای که سبب رضایت و در سود رغبت طولانی تر شما به بلاگ نویسی با وردپرس میشود


 • آخرین ویرایش:سه شنبه 21 آبان 1398
نظرات()   
   


6-تعیین یک کادر ورک مطلوب استارت به عمل با آن
حالا شما اصول php را فراگرفته اید و اسکریپت هایی برای خویش نوشته اید. درین مرحله سفارش می شود برای ادامه عمل یک کادر ورک مطلوب برگزینید و استارت به فعالیت با آن فرمایید تا در آن ماهر گردید.کادر ورک ها حجم کدهای شما‌را ذیل خواهند آورد و باطبع در عین بالا رفتن کیفیت فعالیت از دید امنیت و باصرفه بودن کدها در وقت شما نیز صرفه جویی خواهد شد. با دقت به متن گشوده بودن php افزونه های متنوعی برای آن‌ها درج شده که هم میتواند نیاز برنامه نویسی شما‌را تامین نماید و هم منبعی برای یادگیری شما باشد.در این مقاله با شایسته ترین کادر ورک های php آشنا گردیده ایم.


7-تمرین کردن را هیچ گاه فراموش نکنید
هیچ دانشی فارغ از تمرین و عملکرد نتایج نمی‌شود. حالا وقت آن رسیده تمرین های متنوعی انجام دهید. در تالارهای مذاکره مرتبط با php زیاد کار فرمایید. این تالارها علاوه بر رفع اشکالات شما می‌توانند مرجع نیکی برای تمرین و ایده به دست آوردن باشند. عملکرد نمایید به همگی امکاناتی که در وبسایتها و یا این که سیستم های رئیس محتوای متعدد موجود است اعتنا فرمایید و کنجکاو گردید که چه گونه میتوانید این اسکریپتها را خودتان بنویسید. کنجکاو باشید و برای یافتن پاسخ سوالهایتان زیاد کاوش نمایید،هیچ سوالی فارغ از پاسخ نخواهد ماند. همت نمائید با یکسری برنامه نویس ماهر رابطه برقرار نمائید تا در فیس نیاز از آن ها یاری بگیریدو.مطمئن باشید هر برنامه نویسی از اینکه اطلاعاتش را در دست دیگرافراد قرار دهید شادمان می گردد.


خیلی از بچه های کامپیوتر و الکترونیک به دنبال یادگیری یک زبان فوق العاده جذاب به نام C هستند ولی متاسفانه منبع خوبی برای یادگیری این زبان دوست داشتنی و جذاب وجود ندارد. زبانی که به عنوان زبان مادر یا پدر شناخته می شود. چون خیلی از چیزهایی که با آنها سر و کار داریم به این زبان بر میگردند. در این مطلب قرار نیست بگیم زبان C چیست؟ چون قطعا شما این زبان رو می شناسید. در این مقاله می خواهیم به آموزش برنامه نویسی C از صفر تا حرفه ای شدن بپردازیم. چیزی که خیلی از کاربران و دانشجویان دنبال آن هستند. 

شاید شنیدن عنوان آموزش برنامه نویسی C از صفر تا حرفه ای شدن شما را راغب به یادگیری این زبان برنامه نویسی کند. چون سعی می کنم هر چه مطلب و منابع برای آموزش برنامه نویسی سی داخل سایت قرار دادیم یا اینکه برای دانلود وجود دارد رو در این مطلب ارائه کنیم. تا هر کسی دنبال منابع برای یادگیری زبان C بود از این مطلب نهایت استفاده رو ببرد.
ابتدا در این مقاله توضیحاتی در مورد این زبان برنامه نویسی میدهیم تا شما دید کلی به آن پیدا کنید بعد پیشنهاد می کنیم تعدادی مقاله رو مطالعه کنید تا آشنایی بیشتر با دنیای برنامه نویسی پیدا کنید و در آخر منابع خوبی برای آموزش برنامه نویسی C ارائه می کنیم تا با استفاده از این منابع بتوانید راحت به این زبان مسلط شوید. پس همراه ما باشید تا منابع خوبی رو به شما معرفی کنیم.
v


 • آخرین ویرایش:یکشنبه 19 آبان 1398
نظرات()   
   


چرا وردپرس؟ چرا می بایست از وردپرس استعمال کنیم ؟
برای قانع کردن شما یوزرها عزیز که چرا وردپرس نسبت به سیستم های مدیریتی دیگر بهتر و مطلوب خیس میباشد، می بایست به بازبینی بعضی از خصوصیت های مهم وردپرس بپردازیم.
 مجانی بودن وردپرس
راحتی و سادگی در دانلود و نصب
راحتی و سادگی در به کارگیری از وردپرس
انعطاف پذیری فوق العاده جهت ساخت هر سیرتکامل وب سایت
امنیت بالای وردپرس
سرعت بالای وردپرس
دارنده بینهایت قالب های باارزش و کاربردی مجانی و غیر بدون‌پول در مخزن وردپرس
دارنده بینهایت پلاگین های کاربردی بدون پول و غیر بدون‌پول
شتیبانی بی نقص از ووکامرس جهت تولید دکان انلاین
قابلیت و امکان بروز رسانی خود کار وردپرس
و بخش اعظمی دیگر از خصوصیت های کوچک و پهناور که می تواند از هر جهت شما‌را در ساخت یک وب سایت به طور کامل رشته ایی کمک کند.

یادگرفتن های پیشنهادی برای مطالعه:

ارتقاء سرعت وردپرس
ارتقا امنیت وردپرس
اهمیت سئو و بهینه سازی وردپرس
اهمیت ارتقا سرعت وردپرس
اهمیت ورژن تلفن همراه در وردپرس
اهمیت امنیت وردپرس
۶ خطا در وردپرس که بهینه سازی وب سایت شما‌را به خطر می اندازد
۹ تصور نادرست راجع‌به وردپرس
ووکامرس چه می باشد
رفع خطای سرور internal error server در وردپرس
نکات اجرایی مهم در وردپرس
شایسته ترین پلاگین های فایروال وردپرس
دوست داستنی ترین قالب های تجاری وردپرس
بدین ترتیب خصوصیت های کاربردی این سیستم رئیس محتوا یعنی وردپرس آن را از سایر سیستم های مدیریتی مانند دروپال و جوملا مستقل کرده و محبوببیت آن را جهانی نموده است.


 • آخرین ویرایش:شنبه 18 آبان 1398
نظرات()   
   


گام سوم:  یادگرفتن ساخت سایت پویا با جاوا اسکریپت و jquery
 

بدون شک تا امروز با تارنما های متعددی عکس العمل نموده اید و تنی چند از آن‌ها از لحاظ شما عالی بوده اند و چند دیگر از کیفیت لازم برخوردار نبوده اند ، خوب این نکته را می بایست آیتم دقت قرار بدهیم که یک سایت شیک و جالب فقط توسط html و css به وجود نیامده میباشد و از لهجه های بسیار کاربردی جاوا اسکریپت و جی کوئری نیز در آن ها مصرف شده میباشد تا علاوه بر افکت های دیدنی و عمل بردی مانند اسلایدر ها و ... تعامل بیشتری با استفاده کننده سایت تولید شود .درواقع شما برای ورود به دنیای برنامه نویسی وبسایت لازم میباشد که با گویش بسیار دوست داستنی جاوا اسکریپت مقدمه فرمائید و آنگاه با به کارگیری ازآموزش jquery مهارت به کار گیری از این کتابخانه را به طور ماهر بیاموزید لذا لازم میباشد برای اینکه اولی گام را در برنامه نویسی سایت سفت بردارید و بتوانید خویش را در میان برنامه نویسان اینترنت بدانید این دو لهجه را به صورت تماما ماهر بیاموزید .

فراگیری جاوا اسکریپت   فراگیری jquery  
 


 

 

گام چهارم: فراگیری ساخت وب سایت با php
 

خوب همونطور که به احتمال زیاد بدونید تارنما از 2 تا بخش اصلی درست شده که یکی‌از مرتبط با قالب تارنما می باشد و یکی از دیگه مرتبط با اصطلاحا back end یا این که موتور وبسایت می‌باشد که نیاز به برنامه نویسی های نسبتا پیچیده داره که توی این بخش میتونید از لهجه بسیار قادر PHP به کار گیری فرمائید که بیشتراز هر گویش دیگه ای در این باره رایج و محبوبه . توی عصر فراگیری php آکادمی آی تی ما از نقطه صفر استارت کردیم و تمام جزییات ها رو یادگرفتن دادیم تا رسیدیم به قسمت های بسیار توسعه یافته در فراگیری php ، این زمان که در حدود 8 ماه تولیدش زمان برد بی نقص ترین زمان یادگرفتن پروژه مور php می‌باشد که به بی آلایش ترین نحوه میتونید در کمترین دوران به یک برنامه نویس ماهر php تبدیل بشید.
اما شاید براتون دیدنی باشه بدونید که شغل برنامه نویسی php میتونه چند برابر اضافه از شغل پباده سازی ui یا این که پباده سازی قالب وبسایت درآمد زا باشه .

یادگرفتن php 
  

 

گام پنجم: یادگرفتن طراحی وب با لاراول
 

مسلما دوستداشتنی ترین فریم ورک لهجه PHP در ایران و عالم می باشد که به طور خیره کننده ای از رقبای قدیمی خودش  مثل  CodeIgniter , CakePHP , Zend و ... جلو زد و روز آپ دیت هم دوست داستنی خیس میشه . شما در‌صورتی‌که لاراول بلد باشید به راحتی میتونید هر اینترنت سایت بزرگی مثل دیجیکالا یا دیوار یا آکادمی آی تی با ... رو با به کار گیری از لهجه توانمند PHP بنویسید و اونها رو هر روز بسط بدید.

استعمال از فریم ورک لاراول سبب میشه:

امنیت اینترنت سایت هاتون بسیار بالا بره 
پروژه های وسیع رو بتونید مدیریت کنید 
امنیت سایت خویش را بسیار بالا ببرید
از کتابخانه لاراول استعمال کنید
از هزاران پکیج فریم ورک لاراول به کار گیری کنید
و صدها مزیت دیگر که سبب گردیده فریم ورک لاراول به محبوبتربن فریم ورک دنیا تبدیل بشه


 • آخرین ویرایش:پنجشنبه 16 آبان 1398
نظرات()   
   
سه شنبه 14 آبان 1398  04:31 ب.ظ


نکات کلیدی طراحی وب
برای اینکه بتوانید بهینه سازی وبسایت خویش را به صحت مدیر فرمایید نیاز به پباده سازی بدون نقص و جامع در مرحله نخستین دارید البته برای این عمل نیاز میباشد که نکات کلیدی ساخت وب سایت را بشناسید تا بتوانید در فعال سازی و طراحی وب خویش چیره باشید.

نکات کلیدی طراحی وب عبارتند از:
رنگ بندی
سایز و گونه فونت
منوها و مسیریابی
تصاویر
فرم تماس
سرعت تارنما
عکس العمل گرا

نکات کلیدی طراحی وب

رنگ بندی
اولی آیتم از نکات کلیدی طراحی وب که در فعال‌ساز‌ی و ساخت وب سایت خویش بایستی به آن اعتنا داشته باشید رنگ بندی وب سایت می‌باشد.

برای رنگ بندی و گزینش رنگ وب سایت بایستی اعتنا داشته باشید که از چه رنگ بندی استعمال می‌کنید. وبسایت هایی که در قضیه علمی و تحقیقاتی کار دارا هستند برای رنگ بندی وب سایت خویش از مدل بی آلایش به کار گیری می‌کنند و کارایی دارا هستند رنگ بندی سایت آنان بسیار بی آلایش باشد. برای متن‌ها از رنگ سیاه و برای بگراند از رنگ سپید به کار گیری مینمایند.

چون در چنین وب سایت هایی یوزرها دوران بیشتری را برای تلاوت مقاله ها و مطالب مو جود در وبسایت سپری میکنند به این ترتیب به فعالیت بردن رنگ بندی معمولی از خستگی دیده استفاده کننده دوری میکند. بر عکس وبسایت های علمی برای طراحی وب های فروشگاهی و خدماتی شایسته ترین عمل این میباشد که از رنگ های خنده رو و تند مصرف شود ولی این نکته را در حیث داشته باشید که به کار گیری از رنگ های تند صرفا در بخش هایی که می‌خواهید اعتنا استفاده کننده را جذب نمائید به کار گیری فرمائید چون به کارگیری از رنگ های تند در تمام قسمت های تارنما سبب خستگی و نارضایتی استفاده کننده خواهد شد.

سایز و گونه فونت
استفاده و به کارگیری از فونت های خوانا با اندازه های مطلوب یکی‌از دیگر از نکات کلیدی ساخت سایت است. چون زمانی یوزرها وارد تارنما شما میشوند می بایست بتوانند به راحتی مطالب و محتواهای جان دار در وبسایت شمارا بخوانند. پس برای ساخت سایت خویش از فونتی استعمال نمایید که نیاز نباشد یوزرها از مرورگرهای سازش برای تلاوت مطالب تارنما به کارگیری نمایند. اعتنا داشته باشید که در‌حالتی که مطالب وبسایت شما بیشتراز اندازه معمول درشت و یا این که ریز باشند یوزرها فارغ از معطلی تارنما شمارا رخنه‌ خواهند کرد.

منوها و مسیر یابی
در بخش اعظمی از وبسایت ها زمانیکه یوزرها می‌خواهند به بخش هایی که گزینه نیازشان میباشد بروند در گیر سردرگمی میشوند. شما بایستی در ساخت سایت خویش کوتاه ترین مسیر را برای دستیابی کاربرانتان در حیث بگیرید. در مواردی که حجم مطالب وبسایت شما زیاد باشد می‌توانید از منوهای متفاوت استعمال کرده و مطالب وبسایت خویش را بخش بندی نمایید تا یوزرها بتوانند در کوتاه ترین زمانه ممکن به بخش ما یحتاج رفته و به مراد خویش دسترسی پیدا نمایند.

شما میتوانید در ساخت وب سایت از ردیف های کناری وبسایت برای بخش بندی های مختلفی که در تارنما شما موجود است استعمال فرمایید و بخشهایی که میدانید مخاطبین بیشتری داراست را درین نصیب ها قرار دهید. منش دیگری که برای بهبود مسیریابی در وبسایت موجود هست نقشه وبسایت میباشد که بازدیدکنندگان با مراجعه بدین بخش می‌توانند به راحتی صفحه های مایحتاج خویش را پیدا کرده و وارد آن شوند.


 • آخرین ویرایش:سه شنبه 14 آبان 1398
نظرات()   
   
دوشنبه 13 آبان 1398  02:11 ب.ظ


وردپرس چه است؟
وردپرس چه می باشد ؟ سوالی که‌این روز ها خیلی ها در ادامه پاسخ آن می‌باشند. وردپرس یک سیستم رئیس محتوا میباشد. هنگامی شما با HTML و CSS استارت ساخت وب سایت می کنید ، برای گذاشتن یک مقاله یا این که بازنویسی بخشی از تارنما ، هربار که قابلیت و امکان تایپ کردن کد نیست ، یعنی شما در شرایطی که هربار بخواهید برای گذاشتن یک مقاله آغاز به کد تایپ کردن نمائید دیوانگیه محض میباشد . به همین علت ما از گویش های سمت سرور مانند گویش PHP به کارگیری می‌کنیم و استارت به پباده سازی یک پنل یا این که سیستمی می‌کنیم که هربار برای گذاشتن مقاله دیگر نیازی به کد تایپ کردن نباشد و تنها با گزینش چندین آیتم و کلیک بر روی نشر ، مطلبی را در سایتتان انتشار دهید.

وردپرس چه چیزی است؟
 

وردپرس اومده به گویش معمولی گفته شما نمیخواید همین سیستم یا این که پنل رو برای اینترنت سایتتون که کلی دوران میبره پباده سازی نمائید . در ازا بیاید همون قالب HTML و CSS تون رو جوری که اینجانب بهتون میگم بازنویسی نمائید و به اینجانب بدید و تا اینجانب یک سایتی با تمام تجهیزات و طبق قالب مد حیث شما بهتون تحویل بدم.

 

پیشنهادم اینه که نوشته‌ی‌علمی فراگیری طراحی سایت از مبتدی و تازه کار تا توسعه یافته رو مطالعه فرمایید تا با معنی فرونت و بک اند که به دنبال توضیحاتم بکار خواهم پیروزی، آشنا باشید.

در ساخت وب سایت ماهر دو جهت (سمت) موجود هست ،او‌لین پباده سازی سمت سرور ( بک اند ) و دیگری پباده سازی سمت کلاینت ( فرونت ) که وردپرس در سمت و سوی بک اند یا این که به عبارتی سرور جای‌دارد و مافقط کافیست سمت کلاینت را به وردپرس تحویل دهیم تا سایت ما به شایسته ترین صورت ممکن پباده سازی شود.


 • آخرین ویرایش:دوشنبه 13 آبان 1398
نظرات()   
   
یکشنبه 12 آبان 1398  02:59 ب.ظ


HTML چه می‌باشد؟
HTML (گویش نشانه گذاری ابر متن)یک گویش برنامه نویسی وجود ندارد;
بلکه یک لهجه آرم گذاری میباشد که به مرورگر می‌گوید که چه‌گونه صفحه ها اینترنت ای که وارد آنان می شویم را ساختار دهی نماید. این گویش به تناسب شخصی که از آن به کار گیری میکند قادر است بی آلایش یا این که پیچیده باشد.
اچ تی ام ال دربردارنده چند عنصر میباشد که با استعمال از آن ها میتوانید قسمت های مختلفی از محتواها را محصور فرمائید تا نشان داده شوند یا این که نحوه های خاصی بر روی آنان اعمال شوند. 

بعنوان نمونه می قدرت در یک نشانه محصور کننده ی ابر متن(که به آن تگ گفته می‌شود) متنی را به یک کاغذ ی اینترنت دیگر لینک و پیوند زد و یا این که لغت ها را ایتالیک کرد و یا این که شغل های دیگری را انجام بخشید.
برای مثال, محتوای پایین را که در یک خط مندرج میباشد در حیث بگیرید:

My cat is very grumpy
درصورتی که بخواهیم این خط همین طور که می باشد اکران داده شود,میتوانیم آن را بعنوان یک گزاره در لحاظ بگیریم به نحوی که در باطن یک عنصر جمله قرار بگیرد(
):


My cat is very grumpy


نکته: موادسازنده HTML حساس به حروف پهناور و کوچک نیستند. به  تیتر نمونه آن‌ها می‌توانند با حروف کوچک و یا این که با حروف پهناور نوشته شوند. 
مثلا,یک عنصر 


 • آخرین ویرایش:یکشنبه 12 آبان 1398
نظرات()   
   


در تحت به نکات ضروری در طراحی وب سایت اشاره می‌کنیم که هر اینترنت سایتی می بایست آن را رعایت نماید. تارنما خویش را با پیروی کردن از موارد ذیل، پباده سازی کنید؛ ما به شما این اطمینان را میدهیم که تأثیر مثبتی بر روی بازدیدکنندگان خواهد گذاشت.

سرعت لود بالا

ممکن میباشد تارنما شما از پباده سازی بسیار زیبایی منفعت مند باشد، ولی به علت سرعت نادر بار گذاری آن صرفا تعداد یه خرده از اشخاص بضاعت دیدن و به کار بستن از وب سایت را دارا هستند. ساخت سایت شما می بایست برای اینترنت seo گردیده باشد و بار گذاری شدن آن اضافه از ۱۵ ثانیه ارتفاع نکشد.

مسیریابی بدیهی

بعد از ورود بازدیدکنندگان به تارنما شما بایستی آنها‌را به بخش های متفاوت وبسایت، هدایت فرمائید. برای این عمل، می بایست نوار مسیریابی بدیهی و سادگی داشته باشد. کارایی فرمایید که لینک و پیوند های مهم را در مکان مطلوب قرار دهید. ترجیحا نوار مسیریابی را در بالای تارنما قرار دهید. بالای وب سایت، جایی میباشد که استفاده کننده به محض ورود به وبسایت، ابندا آن را می بیند. از منوها در بخش های راست و چپ وبسایت به کار گیری فرمایید؛ تا حد قابلیت همگی صفحه ها، عنوان ها و داده ها وب سایت را به‌این منوها و نوار مسیریابی لینک و پیوند دهید. شما هیچوقت نمی دانید که کدام یک از اطلاعات دردسترس در تارنما شما، اعتنا یوزرها و بازدیدکنندگان را جلب خواهد کرد؛ پس دسترسی پذیری سادگی را برای تمامی داده ها در لحاظ بگیرید.

پشتیبانی از کلیه رزولوشن های صفحه ها اکران

امروزه کامپیوترهایی با رزولوشن های گوناگون وجود دارا هستند. صفحات اکران وسیع، کوچک و متنوع. گستره آنها از ۶۴۰×۴۸۰ آغاز و حتی به بیش تر از ۱۰۲۴×۷۶۸ می‌رسد. وظیفه شما، آن میباشد که وب سایت خویش را برای تمام این رزولوشن ها پباده سازی فرمایید. طراحی وب سایت شما می بایست به نحوی باشد که در تمام این صفحه ها با رزولوشن های مختلف، به خیر به اکران در آید. شایسته ترین آیتم برای انجام این گزینه این میباشد که وبسایت خویش را با واحد درصد پباده سازی نمائید، خیر پیکسل.

امکان مرورگری

ساخت وب سایت شما می بایست به طوری باشد که در کلیه مرورگرهای جانور و رایج به خیر به اکران درآید. وبسایت خویش را در مرورگرهای مختلف آزمون فرمائید. صرفا به یک یا این که دو مرورگر اکتفا نکنید، تا هنگامی که از درستی طراحی وب سایت خویش در اکثر مرورگرها مطمئن گردید.

فونت خوانا و ماهر

یوزرها فقط با نگاه کردن به فونت مصرف شده در ساخت سایت، متوجه ماهر نبودن آن می‌شوند و آنرا سوراخ می‌نمایند. از فونت هایی که ممکن میباشد در بخش اعظمی از رایانه ها نباشد، استعمال نکنید. در شرایطی‌که فونت گزینه مصرف شده در وبسایت شما، در رایانه بازدید کننده مو جود نباشد، رایانه به صورت اتوماتیک از فونت پیش فرض به کار گیری خواهد کرد که بسیار بدتر میباشد. پس کارایی نمائید در ساخت سایت املاک خویش از فونت مطلوب و ماهر به کارگیری نمائید. فونتی که اکثرا موجود هست و به صدق به اکران در میاید Arial و یا این که Verdana است.

دستکم به کار گیری از عکس

ما بر این باوریم که پباده سازی معمولی، شایسته ترین و مؤثرترین دسته طراحی وب در اینترنت می‌باشد. تارنما خویش را تر و تمیز نگه دارید. تارنما را با عکس ها بیش تر از حد نیاز به هم ریخته نکنید و به جای آن از آیکون های دیدنی و دیدنی که دقت استفاده کننده و بازدیدکننده را به نصیب خاصی از وبسایت جلب مینماید، به کارگیری فرمائید.

بازدیدکنندگان اضافه به محتوا اهمیت می‌دهند، تا گرافیک.

وجود خلأ/سپید در طراحی وب سایت

استعمال بیشتراز حد از تصاویر، فونت های رنگی، عکس های پهناور و پشت قضیه منجر به هم ریخته شدن تارنما میشود و بازدیدکننده را فراری میدهد؛ پس همت نمائید تا آسانی را محافظت نمایید. از فضاهای خالی به خیر استعمال نمائید تا هم دیده یوزرها خسته نشود، و هم محتوای شما به نیکی از خلأ و گرافیک وبسایت، غیروابسته و متمایز شود تا بتوان آن را مطالعه کرد.

پیوند ها مخرب و معیوب را بررسی نمائید

پیشین از بار گذاری وبسایت در اینترنت، پیوند های معیوب آن را تحلیل فرمایید و از صحیح بودن سعی و نشانی مقصد آنان اطمینان نتیجه ها نمایید.

نکات بالا را در طراحی وب سایت خویش رعایت نمائید تا تغییرات مثبت را احساس فرمایید.


 • آخرین ویرایش:شنبه 11 آبان 1398
نظرات()   
   


فراگیری html به لهجه معمولی - نصیب اولیه
در‌این نوشته‌علمی آموزشی قصد داریم تا شمارا با شایسته ترین گویش برنامه نویسی پایین اینترنت آشنا کنیم. شما در‌این یادگرفتن از نخست و از صفر با گویش اچ تی ام ال یا این که به عبارتی html آشنا خواهید شد و همه نکات ما یحتاج را خواهید آموخت. مزیت دیگر لهجه برنامه نویسی HTML این میباشد که نسبتاً به هیچ ابزاری برای کدنویسی و مشاهده فیض احتیاج ندارد که در‌پی به آن اشاره خوا‌هیم کرد.

ابزارهای مایحتاج :

ابزارهای مایحتاج برای کاربردهای توسعه یافته خیس متفائت می‌باشند اما ما در اینجا برای یادگرفتن و یادگیری تنها به ابزار Notepad در ویندوز و یا این که TextEdit در مکنتاش نیاز داریم که به عبارتی قابل انعطاف افزارهای پیش فرض میباشند و ما در‌این یادگرفتن از Notepad در ویندوز استعمال میکنیم. برای آغاز در آغاز اپلیکیشن Notepad را گشوده کرده چندین کد را در آن می نویسم. این کدها مبنا تمام کدهای HTML می‌باشد و هر کدی را که میخواهید طولانی تر نمایید می بایست داخل این کدها قرار بگیرند.کدهای بالا را به همین شکلی که میباشد داخل اپلیکیشن بنویسید و بعد از آن پوشه را با یک اسم و پسوند .htm و utf-8 ذخیره نمایید. برای مشاهده کدهای خویش در مرورگر بر روی فولدر کلیک راست کرده و بر روی Open With رفته و یکی مرورگرهای خویش را تعیین نمائید تا کدها خوانده گردیده و اکران داده شوند. ولی با کدهای بالا موقتا چیزی اکران داده نمی‌شود و هر چه جلوتر برویم این کدها طولانی تر و بهتر خودشان را نشان خواهند بخشید.

حال یک نمونه از مطالب نقل شده می زنیم:
This is a Heading

This is a paragraph.


اکنون در حالتی که این کد را در پوشه بنویسید و ذخیره و آن گاه اکران دهید فیض را خواهید روءیت کرد. یک‌سری کد را طولانی تر کرده ایم که بعدا کاملا آن ها را معرفی میکنیم.

همه کدهای لهجه برنامه نویسی HTML با تگ آغاز و آخر مییابند، ولی بعضا از تگ ها به طور تکی می‌باشند پس به خاطر داشته باشید همه دستورها درین گویش با تگ که با زرد رنگ در نمونه بالا اکران داده گردیده اند انجام میگردند. به تگ ابتدایی تگ گشوده و به تگ انتهایی تگ بسته گفته می‌شود.


 • آخرین ویرایش:پنجشنبه 9 آبان 1398
نظرات()   
   
دوشنبه 6 آبان 1398  11:25 ق.ظ


به ندرت با سپری شد دوران به تعداد گسترش دهندگان اول گویش PHP به مراد بسط قسمت های دیگر این گویش بیش تر شد و بنابراین بود که لهجه برنامه نویسی PHP به یک پروژه متن گشوده یا این که Open Source تبدیل شد. در سال 2000 Zeev Suraski به یاروهمدم همکارش Andi Gutmans تمایل به تاسیس شرکتی با اسم Zend گرفتند. در آن کمپانی هسته اصلی لهجه PHP مجدد پایین تیغ جراحی توسعه و گسترش دهندگان قرار گرفت و ویرایش شد. در‌این دستکاری تغییرات متعددی بر روی PHP اعمال شد که هسته آن را Zend Engine نامیدند و تحت عنوان ورژن چهارم از این لهجه ارائه کردند.
PHP در سال 2004 به ورژن پنج بروزرسانی شد. درین بروزرسانی تغییر و تحول و تحولات متعددی را درین گویش شاهد بودیم که مهم ترین تغییرات آن می شود به پشتیبانی از کدنویسی شی گرا و رابطه بهتر با مقر داده اشاره کنیم. براین اساس می قدرت ورژن پنجم از لهجه PHP را نقطه قدرت این گویش در دنیای برنامه نویسی بدانیم، به دلیل آنکه در‌این بروزرسانی قابلیت و امکان ها و تجهیزات متعددی بدین گویش برنامه نویسی طولانی تر شد که کدنویسی با این گویش را بیشتراز پیش برای برنامه نویسان شادی بخش خیس کرد.

می‌دانیم انتظار دارید بعداز ورژن پنجم PHP ورژن ششم آن را به شما معرفی کنیم، البته نکته دیدنی درمورد لهجه PHP این میباشد که به جای اینکه ورژن ششم آن عرضه شود، در یک مبادرت جذاب بعداز ورژن 5.6 ، ورژن هفتم آن عرضه شد. چون گروه گسترش گویش PHP تصمیم داشتند در ورژن ششم، امکان پشتیبانی از Unicode را به‌این گویش بیشتر نمایند تا توانا باشد از کارکترهای همگی گویش های عالم پشتیبانی نماید. ولی آن‌ها نتوانستند این قابلیت و امکان را به نیکی پیاده سازی نمایند و به همین ادله تصمیم گرفتند تا توسعه و گسترش این ورژن از PHP متوقف شود.

سال 2015، با عرضه ورژن هفتم PHP، این لهجه دوست داشتنی زمان جوانی خویش را پشت رمز گذاشت و به زمانه بلوغ و پختگی خودش وارد شد. به تعبیری این ورژن از PHP را می‌توانیم تحت عنوان یک کدام از وسیع ترین و شایسته ترین بروزرسانی های یک گویش برنامه نویسی به اکانت آوریم. از پاراگراف تغییرات مهم این ورژن می شود به پیشرفت در عملکرد، کاهش استعمال از خاطر تا حدود 50% و ارتقا چشمگیر سرعت (حدودا دو برابر) اجرای آن اشاره نمود. PHP این ارتقا سرعت و افزایش عملکرد را مرهون به کارگیری از ورژن سوم Zend Engine میباشد.

لهجه برنامه نویسی PHP چه میباشد


اکنون که با یکدیگر تاریخچه گویش برنامه نویسی PHP را مرور کردیم و فهمیدیم این لهجه به چه شکل تاسیس شده است و تاکنون دستخوش چه تغییراتی بوده میباشد، نوبت می‌رسد تا برگردیم به اولی سوال خویش تا بدانیم PHP چه می باشد و یک تعریف و تمجید بدون نقص و جامع از آن داشته باشیم.

PHP یک گویش تفسیرشونده میباشد که پایه و بنیان آن پباده سازی و تولید صفحه ها پویای اینترنت بوده میباشد. همان دیگر، اشخاصی که وظیفه کدنویسی وب سایت را بر عهده دارا‌هستند با استعمال از گویش PHP حاذق خواهند بود اینترنت نرم افزار‌هایی پباده سازی نمایند که به طور تعاملی میباشند. مراد از تعاملی بودن وجود قابلیت و امکان هایی مانند سطح ها دسترسی متعدد برای یوزرها، قابلیت و امکان تثبیت‌اسم در تارنما، پنل کاربری ، ذخیره داده ها یوزرها و اکثری از تجهیزات دیگر میباشد که امروزه در همگی تارنما های مدرن مشاهده میکنیم.

از نقاط قوت این گویش می شود به وجود فریمورک های بسیار حاذق و محبوبی هم زیرا لاراول و سیمفونی، دارا بودن بیش تر از 80% از سهم بازار اینترنت ، متن گشوده و بدون‌پول بودن ، جامعه پهناور و پشتیبانی خوب اشاره نمود. از طرفی PHP توانسته میباشد خودش را تحت عنوان یکی‌از دوستداشتنی ترین لهجه های برنامه نویسی در حوزه ساخت وب سایت معرفی نماید.

ساختار کلی مبانی PHP چه چیزی است
میدانیم شما هم مانند هر برنامه نویس دیگری پر نمک و شوق واشتیاق متعددی برای استارت کدنویسی دارید البته در‌این بخش از نوشته‌علمی قصد ورود به یادگرفتن توسعه یافته PHP را نداریم ، زیرا هنوز قصد داریم در زمینه ی PHP با شما حرف کنیم. البته خالی از لطف وجود ندارد در حالتی‌که برنامه Hello World درج شده با PHP را مشاهده کنید تا یک روئت کرد کلی راجع‌به آن در ذهنتان داشته باشید. کد تحت با به کارگیری از گویش PHP که باطن کدهای HTML  قرار گرفته، مندرج میباشد:


 • آخرین ویرایش:دوشنبه 6 آبان 1398
نظرات()   
   
شنبه 4 آبان 1398  12:34 ب.ظ


شایسته ترین رنگ در ساخت وب سایت

 

آیا شما شایسته ترین رنگ را در طراحی وب خویش بکار برده اید؟ هنگام تعیین رنگ در طراحی وب موارد ذیل شایان توجه می‌باشند:

پباده سازی كرافیكی سایت1- اثر روانشناسی رنگ در طراحی وب سایت
2- امکان قرائت متن‌ها صفحه های تارنما
3- رنگ متمم رنگهای انتخابی برای بک گراند، گرافیک ها، لینکها و متن ها

لیست پایین مشخصه هائی از رنگها را که در هنگاه ساخت سایت می بایست مد حیث داشته باشید بیان میکند

1- رنگها اثر متعددی روی احساسات ما در 90 ثانیه اولیه مشاهده می‌گذارند
2- اثر رنگ قادر است یک تماشاچی را ترغیب به خرید یک کالا از شما نماید
3- رنگها خلق و خوی مارا در قبال یک مورد تنها تشدید نمیکنند، بلکه این اثر را در خوی ما تماما نشان میدهند
4- اثر گذاری رنگ در تمدن های متعدد مختلف میباشد. می بایست ملاحظه کنید ساخت وب سایت برای چه ملیتی با چه ذوق وسلیقه رنگی انجام می گردد
5- هر رنگ به تنهائی یک پیام منحصر به فرد به دیده تماشاچی می فرستد

اکثر اوقات رنگهای ذیل, در ساخت سایت و عموما، احساسات را به طور پایین القاء می نمایند

سپید : اشاره دارااست به صداقت، پاکیزگی، صمیمیت، ملایمت و معاصر بودن چیزی. سپید شایسته ترین رنگ برای پباده سازی بک گراند وب سایت میباشد. در تجارت سپید رنگ خستگی گیر و انرژی بخش میباشد

سیاه : اشاره به نازکی، توان، دلیری، ابلیس و مهارت و باستان داراست.به رنگ مشکی ایده ال متن برای دور نما پر‌نور میباشد.مشکی تحت عنوان رنگ بک گراند دیده را خسته می‌کند

قرمز رنگ : توانائی، هیجان و احساسات شدید و سرعت. این رنگ فورا اعتنا تماشاچی تارنما را به خویش جلب می نماید. قرمز رنگ شدیدترین رنگ شم میباشد و ضربان قلب و تنفس را تسریع مینماید

آبی‌رنگ : امنیت، اعتماد، مسئولیت پذیری سوزوسرما و جاه و جلال
آبی رنگ دو‌مین رنگ عوام پسند میباشد و در تجارت به معنای ضمانت مالی میباشد

سبز: تندرستی، فراوانی، حاصلخیزی، آزادی و طبیعت و پیشرفت. در تجارت در معنای منزلت و گنج میباشد. سبز در دیده ها ریلکس خیس مشاهده می شود

قهوه ای : تاثیرگذاری، آرامش، توانگری مالی و امداد کننده بودن. قهوه ای رنگ کره خاکی ماست و در طبیعت بسیار فراوان میباشد

خاکستری : صمیمیت زیاد، اعتبار و نفوذ و عملی بودن. در تجارت در معنای سنت گرائی میباشد

صورتی : ملایمت، شیرینی، نازکی و زنانگی. خوب بودن بی گناهی و رویش طفل و گل

بنفش : آرامش، معنویت، شاهانه بودن، عیش و نعمت، دارائی و اعتبار و نفوذ. در تجارت نماد بزرگی میباشد و طرفدار سبکهای هنرمندانه

نارنجی رنگ : سرزندگی و طنز، لذت و خوش گذرانی، دانش ، چالاکی و نیرو، تحمل و بلند همتی

رنگ زرد : نور و روشنایی خورشید، گرمی، خوشی، نامردی، ترسوئی و حسادت. در تجارت درخواست از دسته روشنفکرانه استو برای تاکید نیز خوب میباشد. رنگ زرد سبب ارتقا تمرکز گردیده و سوخت و ساز را نیز زیاد میکند و طاقت فرسا ترین رنگ برای چشمهاست

طلائی : نشانگر گران بودن و پرستیژ میباشد

نقره ای : سوز‌و‌سرما ، علمی بودن و اعتبار و پرستیژ

پس در هنگام طراحی وب یا این که پیشنهاد سایتتان به یک مجموعه پباده سازی، بایستی در آغاز در باره بازار نهائی فعالیت خویش بیاندیشید. چه رمانتیک را میخواهید برانگیخته فرمائید؟ اولیه مقداری در باره منظره احساساتی هدفتان و نیز پیامی را که از شیوه بصری میخواهید انتقال دهید تصور کنید ، آن گاه رنگ خویش را تعیین نمایید


 • آخرین ویرایش:شنبه 4 آبان 1398
نظرات()   
   


بیش تر بدانید : برنامه نویسی فرانت اند چه می باشد؟
فرض فرمائید تحت عنوان برنامه نویس سمت استفاده کننده، برای مثال یک ورقه تماس با مارا پباده سازی کرده‌اید، در‌حالتی که دکمه ارسال فرم‌ها عمل نکند نمیشود از فرم زیبایی که ساخته‌اید بهره مند شد. همینطور درصورتی که یوزرها نتوانند در وب سایت شما نام نویسی نمایند، مشکلاتی مانند احراز نام و نشان به وجود میاید. هنگامی که میخواهیم بین استفاده کننده، مقر داده و سرور رابطه برقرار کنیم، اهمیت به کار گیری از یک لهجه برنامه نویسی سمت سرور به خیر معلوم میشود.
با یادگرفتن PHP می توانید اسکریپت‌هایی بنویسید که از یوزرها خویش داده ها بگیرید و بعداز پردازش این داده ها، آنان‌را به استفاده کننده برگردانید. در پروژه‌های پهناور پایین اینترنت به کارگیری از یک لهجه سمت سرور ضروری میباشد. به همین ادله سایتهای مطرحی مثل چهره بوک، ویکی پدیا و غیره در بک اند خویش، از PHP به کار گیری می نمایند.

 اضافه بدانید : PHP چه میباشد و چه کاربردی داراست ؟
ابزارهای ما یحتاج برای یادگیری ساخت سایت
با دقت تخت‌گاز تغییرات و پیشرفت تکنولوژی در دنیای امروز، بروز بودن برای برنامه نویس امری غیرقابل دیده پوشی میباشد. بدین ترتیب برنامه نویسان می بایست به بروزترین و شایسته ترین ابزار برنامه نویسی مجهز شوند. دور و اطراف های گسترش برنامه نویسی و ویرایشگر های متن تحت عنوان ابزارهای اصلی برنامه نویس از این قضیه پیروی می نمایند. در شرایطی که ابزارهای صحت گزینش کنیم و به خیر آنان را به عمل بگیریم، مسیر طراحی وب برای ما دیدنی خیس و سهل خیس می‌گردد.

در طول تعیین ابزار توسعه و گسترش برنامه نویسی شما دو مورد برای گزینش خواهید داشت، IDE ها و Text Editor ها! اکثری از برنامه نویسان تفاوت در میان آنها را نمی دانند. هرکدام از این ابزارها مزایا و معایبی دارا‌هستند که بایستی با دقت به اهدافی که برنامه نویس دارااست یکی آنها را تعیین نماید. در‌صورتی‌که می‌خواهید با تفاوت هرکدام از این ابزارها آشنا گردید و بتوانید شایسته ترین ابزار بسط برنامه نویسی را تعیین نمایید، مقاله تحت را مطالعه نمائید.

 بیش تر بدانید : شایسته ترین IDE برای طراحی سایت و برنامه نویسی
ویرایشگرهای کدنویسی برای یادگیری طراحی وب سایت
برای تایپ کردن کدها می توانید از ادیتورهای توسعه یافته به کارگیری نمائید. اما فراموش نکنید که حتی‌در قابل انعطاف افزاری مثل Notepad می‌قدرت کدنویسی کرد، ولی دیگر خبری از قابلیت و امکان‌های جالب مثل بدون نقص کردن اتومات کد، رنگ گذاری کلمه ها کلیدی، تشخیص اشتباهات، فرمت‌بندی کدها وجود ندارد. ویرایشگرهای کد با تجهیزات متنوعی که دارا هستند، هم کدنویسی را لذتبخش کرده هم در وقت برنامه نویسان صرفه جویی میکنند. در‌پی بعضا از دارای اسم و رسم‌ترین Code Editor ها را معرفی کرده‌ایم:

PhpStorm
Microsoft Visual Studio
Microsoft Expression Web
Notepad++
Adobe Dreamweaver
Komodo Edit
NetBeans
قابل انعطاف افزارهای گرافیکی
در مفاهیم فرانت اند، طراح رابط کاربری با برنامه نویسی رابط کاربری متعدد میباشد. چون برای پباده سازی این صفحه ها اینترنت در واقعیت طراح رابط کاربری صفحه های اینترنت را پباده سازی می‌نماید، البته وظیفه برنامه نویس سمت فرانت اند میباشد که آنها‌را به فرمت اینترنت تبدیل نماید. ولی شما هم می توانید به یاری قابل انعطاف افزارهای گرافیکی، یک مثال از ایده خویش پباده سازی نمایید. آنگاه این ایده پباده سازی گردیده را با گویش های سمت استفاده کننده برنامه نویسی فرمائید.

مزیت دیگر به کارگیری از قابل انعطاف افزارهای گرافیکی در ساخت سایت این میباشد که شما یک به یک طرح کلی میرسید. دیگر لازم وجود ندارد زمانه کدنویسی همگی چیز را اولیه در ذهن خویش بسازید و صرفا می بایست پوشه‌های پباده سازی گردیده را مرور نمایید. یک از پر اسم و رسم‌ترین قابل انعطاف افزارهای گرافیکی عالم Sketch میباشد که برای پباده سازی رابط کاربری از آن استعمال می گردد.

عده بندی
یادگیری ساخت وب سایت مسیر پرفراز و نشیبی دارااست. درصورتی که در‌این مسیر از گام‌های بعدی خویش اطلاع نداشته باشید، فعالیت پاره ای مشقت بار می گردد. به همین خیال داشتن یک نقشه راه و روش مانند نقشه ثروت میباشد که شمارا تا وصال به هدفتان ملازمت و همراهی می کند. پس بهتر میباشد در آغاز تصمیمتان را بگیرید و مسیر خویش را معین نمایید. در حالتی‌که پباده سازی قالب را دوست دارید فرانت اند مطلوب شما میباشد و چنانچه دوست دارید تعامل استفاده کننده با وب سایت را ممکن نمایید و به پیاده سازی منطق آن بپردازید، یادگیری برنامه نویسی بک اند، مورد قابل قبولی میباشد، ولی همانگونه که گفتیم بعضا از برنامه نویسان در هر دو مسئله کار مینمایند. شما هم می توانید به هر دو بخش مسلط گردید، ولی بهتر میباشد بر پایه ی استعداد و عشق و علاقه خویش تصمیم بگیرید. شما کدام مسیر را برای یادگیری طراحی وب تعیین نموده اید؟


 • آخرین ویرایش:پنجشنبه 2 آبان 1398
نظرات()   
   
چهارشنبه 1 آبان 1398  12:49 ب.ظ


همان طور که می‌دانید با پیشرفت تکنولوژی و تغییرات اساسی در شیوه بازاریابی نیاز میباشد که فضای مجازی بیشتراز پیش آیتم دقت قرار گیرد. بازار عمل و نحوه بازاریابی نوین، تاجران را به معرفی متاع در فضای مجازی و وب سوق میدهد. درحال حاضر میتوانید با تعیین یک “ساخت وب سایت” مطلوب به راحتی وارد دنیای وب گردید. با طراحی وب سایت میتوانید سرویس ها و تولید ها خویش را به مشتریان ارائه نمائید. یک وبسایت به شما یاری می‌نماید که به موتورهای کاوش معرفی گردید و شایسته ترین تبلیغ را انجام دهید. در شرایطی‌که میخواهید وارد دنیای سرویس ها الکترونیک گردید با ما یاروهمدم باشید.

برای اینکه این قضیه را بصورت دقیقتر باز‌بینی کنیم در بالا بصورت عنوان وار نکات مهم در ساخت وب سایت را برای شما ارائه می‌کنیم:

۱- طراحی وب با استاندارد های روز عالم
۲- طراحی وب با اصول سئو وب سایت
۳- اینترنت برندینگ در دنیای وب و حضور فعال در شبکه های مردمی

قواعد طراحی وب سایت
۱- ساخت سایت مبتنی بر استاندارد های روز عالم:
پباده سازی یک تارنما بر طبق استاندارد های روز عالم از نکاتی از نکاتی میباشد که بایستی در پباده سازی آیتم اعتنا قرار اعطا کرد، طراحی وب سایت امروزه تحت عنوان یک دانش تاثیر گذار در عرضه تجارت میباشد، و استاندارد های جهانی اکثری برای این حوزه در دنیا مطرح شد میباشد، در صورتی شما میخواهید سایت استانداردی داشته باشید، میتوانید داده ها بیشتری راجع به استاندارد های طراحی وب سایت را در وبسایت w3c ببینید، درین سایت استاندارد های اول طراحی وب مطرح شده‌است. برای شناسایی و طریقه اعتماد به طراحی وب سایت ماهر می‌توانید نوشته‌ی‌علمی شیوه چک کیفیت طراحی سایت را بخوانید.

۲- طراحی وب با اصول سئو:
سئو چه است؟ سئو در واقعیت باصرفه سازی سایت برای موتور های کاوش میباشد، شما با باصرفه سازی اینترنت سایتتان برای موتور های کاوش میتوانید محل ورود های استراتژیکی را از موتور های کاوش داشته باشید، سئو وبسایت امروزه یک کدام از ابزار های بسیار مهم برای ارتقا فروش و ارتقاء مشتری در دنیای وب میباشد.

۳-اینترنت برندینگ
سو‌مین موضوعی که در دنیای وب از اهمیت بسیار متعددی برخوردار‌است، اینترنت برندینگ میباشد، او‌لین قدم برای اینترنت برندینگ حضور فعال در شبکه‌های‌مردمی میباشد، شبکه‌های‌عمومی که تاثیر بسیار متعددی در ارتقا برندینگ شما خواهد داشت کانال اجتماعی گوگل پلاس، توییتر، فیسبوک، آپارات و … میباشد. این شبکه‌های‌اجتماعی بگونه ای در برندینگ شما تاثیر خواهد گذاشت که شما می‌توانید شایسته ترین سود را در میان بقیه گونه های تبلیغات اینترنتی داشته باشید.


 • آخرین ویرایش:چهارشنبه 1 آبان 1398
نظرات()   
   
آخرین پست ها

طراحی سایت شبیه باما..........دوشنبه 11 فروردین 1399

8 نوع متفاوت از وب سایت ها و نحوه ی طراحی آن ها ( قسمت پنجم )..........یکشنبه 10 فروردین 1399

به ایده های پباده سازی وبسایت..........پنجشنبه 7 فروردین 1399

اهمیت درج لوگو در شبکه های اجتماعی..........سه شنبه 5 فروردین 1399

انواع وب سایت های اینترنتی کدام ها هستند ؟..........پنجشنبه 22 اسفند 1398

:رونمایی کاسپراسکای از سیستم عامل اختصاصی اش..........چهارشنبه 21 اسفند 1398

محدود سازی دسترسی به فایل ها راهکاری برای افزایش امنیت سایت..........سه شنبه 20 اسفند 1398

API در اتصال نرم افزار اندروید به سرور..........یکشنبه 18 اسفند 1398

مقایسه وردپرس با جوملا و دروپال..........یکشنبه 11 اسفند 1398

وردپرس دات کام ..........یکشنبه 11 اسفند 1398

وب سایت ریسپانسیو یا این که واکنشگرا ..........پنجشنبه 8 اسفند 1398

ضرورت و اهمیت طراحی سایت حرفه ای..........دوشنبه 30 دی 1398

بلاگ یا وبسایت برای سئو..........چهارشنبه 25 دی 1398

Wordfence Security چیست؟..........دوشنبه 23 دی 1398

برنامه نویسی فرانت اند چه می باشد؟..........دوشنبه 16 دی 1398

همه پستها

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو