یافتن ابزار مطلوب

یافتن ابزارهای مطلوب برای ساخت سایت
در هر صنعت، اشراف به ابزارهای ضروری در آن صنعت با روشی مطلوب، اولی گام به‌سوی برد میباشد. در حالتی که شما با ابزارهای ضروری برای طراحی وب سایت آشنا نباشید، نمی‌توانید انتظار داشته باشید یک طراح وب سایت پیروز گردید.
از آن جا که ساخت سایت، مستلزم یک نظم بزرگ میباشد، طراحان وبسایت می بایست با جنبه‌های متفاوت پباده سازی آشنا شوند مانند:
پباده سازی گرافیکی: با وجود اینکه پباده سازی گرافیکی و طراحی وب دو قضیه جدا می‌باشند، طراحان وب سایت اکثر زمان ها نیاز به پباده سازی گرافیکی برای حل مورد یک پباده سازی مختص دارا هستند؛ به این ترتیب، یادگیری طریق به کارگیری از یک ویرایشگر گرافیکی مانند Adobe Photoshop حیاتی میباشد. رایج‌ترین وظیفه طراحان وبسایت برای به کار گیری از ویرایشگر گرافیک، بازنویسی تصویر میباشد برای مثالً تغییر‌و تحول اندازه و یا این که فشرده‌سازی تصاویر برای اینترنت‌تارنما و یا این که تایپ کردن متن روی تصویر و …

کدنویسی: به عبارتی‌طور که در ابتدا ذکر کردیم، طراح وب سایت می بایست به کدنویسی اشراف بدون نقص داشته باشد. برنامه‌های Atom و Sublime برای کد نویسی مطلوب میباشند.

شناخت با دوست داستنی‌ترین سیستم مدیر محتوا، وردپرس: بیشتراز 33% از اینترنت‌وبسایت‌های مو جود با وردپرس ساخته‌گردیده‌اند یعنی از هر 3 تارنما 1 تارنما با وردپرس ایجادشده میباشد. اینکه بدانید وردپرس چه است و بتوانید با آن فعالیت فرمائید، می تواند یک بازار بسیار عالی و وسیع را در دست شما قرار دهد. برای احاطه بر فعالیت وردپرس، علاوه بر موردها گفته‌گردیده در نصیب 2، بایستی با طرز مدیر وردپرس و توابع آن نیز آشنا باشید.

4- یادگیری مقررات شالوده بهینه سازی
شما ممکن میباشد تصور کنید: “چنانچه اینجانب یک بسط‌دهنده وب سایت هستم، چرا بایستی نگران باشم که وب سایت در موتورهای کاوش درجه نیکی داشته باشد؟ آیا این عمل بلاگ نویسان و تولیدکنندگان محتوا وجود ندارد؟ ”
خب، آری بخش بزرگی از سئوی اینترنت‌وب سایت مرتبط با محتوا میباشد؛ ولی ساختار حقیقی و کدنویسی اینترنت‌وبسایت نیز نقش مهمی ایفا می کند.

به عنوان مثال، برچسب‌های تیتر برای جستجوگرها بسیار مهم می‌باشند. این برچسب‌ها اهمیت زمینه را نشان میدهند و با H1 تا H6 اکران داده می گردند.
حال شما بایستی کارشناس seo باشید؟ بی تردیدً خیر؛ ولی می بایست مبنا و شالوده را حافظه بگیرید و درحالی‌که هر اینترنت‌تارنما را ساخت میکنید، بهینه سازی را در ذهن نگه‌دارید. در‌صورتی‌که شما یک کدنویسی منزه داشته باشید و اصول seo را رعایت نمائید مشتری شما رضایت بیشتری را خواهد داشت.

5- آزمایش تارنما پباده سازی‌ گردیده
پروسه طراحی وب سایت‌وبسایت، نیاز به چک و تجزیه‌وتحلیل عمل تمام‌ گردیده داراست. طراحان می بایست اینترنت‌تارنما خویش را تست نمایند تا مطمئن شوند صفحه های بار گذاری می شوند و تارنما برای یوزرها دسکتاپ و گوشی قابل‌دسترس میباشد (پباده سازی واکنشگرا). شما می توانید با به کار گیری از ابزارهایی مانند Insights Google Pagespeed این عمل را بسیار بی آلایش‌خیس از مدام انجام دهید.

6- بهبود مهارت‌های ارتباطی

بهبود مهارت‌های ارتباطی
شاید با خودتان تصور کنید که یک طراح وب سایت، چه نیازی به مهارت ارتباطی دارااست؟ مگر یک طراح نباید صرفا به کدنویسی و پباده سازی بپردازد؟ پاسخ این سؤال خیلی معمولی میباشد: شما نیاز دارید مهارت شخصی خویش را بهبود ببخشید زیرا می بایست به شایسته ترین نحو ممکن عمل خویش را به مشتری ارائه دهید. شما بایستی به‌فیس منظم با مشتریان، بسط‌دهندگان یا این که بقیه طراحان، رابطه برقرار نمایید و مهم‌خیس از تمامی شما در شرایطی که بخواهید وارد یک مجموعه ساخت سایت گردید بایستی مهارت ارتباطی بسیار قابل قبولی داشته باشید.


  • آخرین ویرایش:سه شنبه 26 آذر 1398
نظرات()   
   
چهارشنبه 20 آذر 1398  12:06 ب.ظ


1 11 دقیقه 1036
عامل گزینش گویش php
درین نوشته‌علمی خصوصیت php نسبت به بقیه لهجه ها تلاش داریم تیتر کنیم که چرا برنامه نویسی یک شغل جالب و پولساز در کارهای عالم به شمار می رود. و اینکه چرا لهجه php تحت عنوان نقطه آغاز شما در برنامه نویسی مطلوب میباشد. همینطور مزیت های آن نسبت به دیگر گویش های برنامه نویسی و IT به خصوص گویش های سمت سرور بیان میکنیم.

در صورتی در پی شغلی لبریز درآمد باشید مطمئنا در دنیای اینترنت چنین چیزی را کاوش نموده اید در اینصورت مطلقا متوجه منزلت نخستین شغل برنامه نویسی در لیست مالامال درآمدترین شغل ها جهان گردیده اید. ولی در کشور‌ایران به جهت عدم وجود تحقیقی دارای اعتبار دراین باره نمی قدرت استناد کرد. با این وجود برنامه نویس ها ماهر در جمهوری اسلامی ایران نیز حتما می‌توانند درآمدی عالی کسب نمایند. به‌دنبال در نوشته‌علمی ی چرا برنامه نویسی و چرا لهجه php با هم پا باشید.


از این رو این حرفه جذابیتی دوچندان برای جوان ها پیدا نموده است، به خصوص آنهایی که مهارت کامپیوتر خیر دارا‌هستند و عشق مند بدین حوزه کاری میباشند سعی بر ورود به جامعه برنامه نویس ها دارا‌هستند.

در صورتیکه شما نیز عشق و علاقه مند به فعالیت در حوزه برنامه نویسی باشید. شیوه های متعددی برای یادگیری این فن پیش روی شماست. درصورتی که برای شما مشغول شدن با مسائل پیچیده کاری ناممکن میباشد، بهتر میباشد به سراغ مهارت دیگری بروید. چون در برنامه نویسی شما هر روز با معضل و سوال جدیدی روبرو خواهید شد که می بایست با طاقت و گهگاه با امتحان و غلط به پاسخ برسید.

برای استارت چه لهجه برنامه نویسی را خاطر بگیریم؟
راجع به خصوصیت php نسبت به بقیه لهجه ها می بایست اعلام کرد که برای آغاز چه گویش برنامه نویسی را حافظه بگیریم؟ لهجه های متعددی موجود هست که برای استارت مطلوب میباشند، البته بهتر میباشد پیشین از همگی اینها به یادگیری Html و Css بپردازید، تا ذهنیت خویش را برای ورود بدین عرصه به صدق صورت دهید.

ازآنجاکه بازار عمل  در کشور‌ایران در حوزه اینترنت و برنامه نویسی تلفن همراه بسیار مالامال رونق میباشد، با اعتنا به عشق و علاقه خویش آغاز به یادگیری برنامه نویسی یا این که تلفن همراه فرمائید. در حالتی‌که عشق و علاقه مند به پباده سازی سایت و دنیای اینترنت دارید گویش php چه چیزی است و بایستی بدانید که شایسته ترین تعیین برای شماست.پیش از آغاز یادگیری خصوصیت php نسبت به بقیه گویش هابهتر میباشد پیش نیازهای آن را فرا بگیرید. به‌این مضمون‌ که می بایست شناخت کافی با لهجه نماد گذاری اچ تی ام ال و جاوا اسکریپت داشته و همینطور چگونگی فعالیت با MySql را نیز بدانید.


  • آخرین ویرایش:چهارشنبه 20 آذر 1398
نظرات()   
   
پنجشنبه 14 آذر 1398  11:40 ق.ظ


لهجه های طراحی سایت
همان طور که در نصیب پیشین یک اشاره‌ی کوچک داشتیم، یک طراح اینترنت برای پباده سازی صفحه ها اینترنت از تکنولوژی ها و لهجه های برنامه نویسی مختلفی استعمال می‌نماید.

یک طراح اینترنت، برای اینکه بتواند یک صحفه‌ی اینترنت را پباده سازی نماید، از تکنولوژی های تحت استعمال می‌کند:

HTML (یا این که HTML5)
CSS (یا این که CSS3)
جاوا اسکریپت
جی کوئری
و…
۴ موردی که در صدر اسم بردیم، دست کم دانشی میباشد که شما برای پباده سازی صفحه های اینترنت و تبدیل شدن به یک طراح اینترنت نیاز دارید. اما می‌توانید صرفا با ۲ گزینه نخستین یعنی HTML و CSS نیز وبسایت هایی را پباده سازی نمایید،‌ البته جاوا اسکریپت و جی کوئری می توانند به فعالیت شما بسیار اقتدار دهند.

می بایست بدین نکته دقت کنیم که به دلایلی نمیتوانیم به HTML و CSS لهجه های برنامه نویسی بگوییم. چون به هیچ وجه خصوصیت های گویش های برنامه نویسی را ندارند. بلکه آن‌ها‌را  لهجه های علامت گذاری یا این که تگ گذاری می‌دانیم.

برای ساخت سایت به چه ابزارهایی نیاز داریم
تا اینجا عملکرد کردیم به سوال ساخت سایت چه است جواب دهیم. هم اکنون می خواهیم ببینیم که برای طراحی وب سایت به چه ابزارهایی نیاز داریم.

برای پباده سازی صفحه ها اینترنتی، نیاز به داشتن تجهیزات پیچیده وجود ندارد. دستکم هایی که نیاز داریم را در ذیل مشاهده می‌کنید:

یک محیطی که بتوانیم کدهایمان را در آن بنویسیم. این دور و اطراف می تواند Notepad ویندوز باشد و یا این که یک Text Editor یا این که IDE رشته‌ای خیس(مثل phpStorm)
یک مرورگر اینترنتی (Browser) که بتوانیم کدهایمان را از روش آن اجرا فرمائید (مثل فایرفاکس، گوگل کروم و…)
در زمینه‌ی طراحی وب سایت و فراگیری های ساخت سایت، در آینده در یادیفای مسلما مقاله ها بسیار نیکی خوا هیم داشت.


  • آخرین ویرایش:پنجشنبه 14 آذر 1398
نظرات()   
   
دوشنبه 11 آذر 1398  12:36 ب.ظ


ساخت سایت فروشگاهی و ساخت سایت مشهد هرکدام با استعمال از ابزار های متعددی انجام میگیرد که با دیگر ساخت سایت ها میتواند تفاوت های بارزی داشته باشد . در ساخت سایت فروشگاهی از سیستم های مختلفی به کار گیری میشود که برخی از آن‌ها مانند پرستاشاپ و ووکامرس شناخته گردیده و پُر استعمال خیس میباشند . در‌این نوشتار به ساخت سایت با پرستاشاپ خوا هیم پرداخت .

گزینش هریک از سیستم های طراحی وب سایت فروشگاهی به نیاز ها و انتضارات شما بستگی دارااست و نباید صرف این که فلان مغازه از چه سیستمی به کارگیری کرده و چیره بوده یا این که نه برای ساخت سایت خویش نیز دست به گزینش بزنید و اطمینان داشته باشید که هر دو سیستم از مزایای متعددی برخوردارند .

پرستا شاپ چه می‌باشد ؟
پرستا شاپ ” PrestaShop “ یکی‌از قوب ترین سیستم های رئیس محتوای مجانی فروشگاهی هست که تنها به دلیل طراحی وب سایت فروشگاهی گزینه استعمال قرار می‌گیرد . این سیستم مدیر محتوای فروشگاهی دارنده تجهیزات فراوانی به چهت طراحی وب سایت فروشگاهی هست که به طور مجانی عرضه می‌شوند و ولی تجهیزات توسعه یافته تری نیز داراست که می‌توانید خریداری فرمایید .

به امداد ساخت سایت با پرستاشاپ میتوانید گونه های متعدد وبسایت های فروشگاهی را فعال‌سازی فرمایید و دارنده جامعه کاربری بسیار بزرگی هست .

تاریخچه پرستاشاپ :
پرستاشاپ در سال ۲۰۰۵ تحت عنوان یک پروژه‌ ی دانشجویی استارت به عمل کرد . زمانه متعددی نگذشت که در سال ۲۰۱۲ کمپانی بسط‌ دهنده‌ی این سیستم به شرکتی با بیش تر از ۱۰۰ کارمند تبدیل شد .

هسته‌ ی مرکزی این دکان‌ ساز با تجهیزات بسیار زیاد و توسعه یافته به طور مجانی برای به کار گیری‌ ی همگان آزاد و قابل به کارگیری میباشد . محل درآمد این موسسه از فروش پلاگین‌ ها و قالب‌ های سفارشی برای دکان میباشد . به جهت توسعه و گسترش‌ پذیر بودن این سیستم، قابلیت و امکان ساخت پلاگین و قالب به وسیله گسترش‌ دهندگان و برنامه‌ نویسان بیرون از کمپانی اصلی نیز آماده میباشد . همینطور تعداد قابل توجهی پلاگین و قالب مجانی نیز برای پرستاشاپ جانور و قابل به کار گیری میباشد .

مزایای ساخت وب سایت با پرستاشاپ :
کارایی می‌کنیم به مهم‌ترین خصوصیت های طراحی وب با پرستاشاپ اشاره کنیم و آنان‌را بازبینی کنیم .  • آخرین ویرایش:-
نظرات()   
   


طراحی وب سایت استفاده کننده پسند:
علاوه بر موادتشکیل دهنده اساسی طراحی وب سایت که سبب ساز می شه وب سایت قشنگ و از نظر بصری قابل پذیرش باشه، تارنما مدام می بایست استفاده کننده آخری رو هم در حیث بگیره. با اعتنا به عامل ها پایین میشه استفاده کننده پسند بودن رو در ساخت وب سایت به بالاترین سطح رسوند.


ناوبری: معماری تارنما، منوها و بقیه ابزارهای ناوبری در طراحی وب سایت با اعتنا به روش مرور و جست و جویبار یوزرها تولید می شه. انگیزه این عمل این میباشد که به استفاده کننده یاری کنه تا به راحتی از وب سایت به کارگیری و داده ها لازم رو پیدا کنه.

 

چندرسانه ای: محرک های ویدیویی و صوتی دارای ربط در پباده سازی می تونن به یوزرها امداد کنن تا داده ها رو فهم کنن، به قولی فهم سریع و سادگی از مقاله داشته باشن. این عمل می تونه بازدیدکنندگان رو تشویق کنه که دوران بیشتری رو در صفحه ها اینترنت صرف کنن.

 

سازش: صفحه ارایی اینترنت به طوری که وب سایت با مرورگرهای متفاوت سازگار باشه تا در همگی ی اون ها و سیستم ادله به مراد ارتقا بازدید آن به صورت یکسانی چشم بشه.

 

تکنولوژی: پیشرفت های تکنولوژی به طراحان اذن می ده عدد حرکت و اختراع رو بیشتر کنن و این فعالیت سبب ساز میشه ساخت وب سایت مدام نو، پویا و ماهر باشه.

 

تعاملی: ارتقا شرکت کردن فعال یوزرها با اضافه کردن بخش نظرسنجی ها و فرم نظردهی در پباده سازی یوزرها. فرم های پست الکرونیکی و نام نویسی در مجله بازدیدکنندگان رو به مشتریان تبدیل میکنه.


  • آخرین ویرایش:شنبه 9 آذر 1398
نظرات()   
   


مرحله اولیه : گزینش اسم دامنه مطلوب و خرید دامنه


تعیین اسم دامنه مطلوب برای سایت تان اولی کاری میباشد که پیشین از هر چیز می بایست انجام دهید. فرقی نمی نماید کمپانی می‌باشید یا این که فرد، قصد برندسازی فردی دارید یا این که قصد فعال‌سازی کسب و فعالیت پهناور تری را دارید، به هر هم اکنون مهم‌ترین چیز در ساخت وب سایت این میباشد که یک نشانی دامنه مضمون‌ دار و مربوط به زمینه کارتان داشته باشد.
زیرا گزینش اسم دامنه دعوا مفصلی میباشد توصیه می‌کنم نوشته‌ی علمی ۱۰ نکته قابل توجه در گزینش اسم دامنه مطلوب برای تارنما که بی نقص درباره‌ی تعیین اسم دامنه در آن حرف کردم را بخوانید.

همان گونه که میدانید اسم دامنه به عبارتی نشانی تارنما تان میباشد. برای خرید دامنه هم میتوانید از کارگزارهای قانونی و واسطی که مو جود می‌باشند مبادرت فرمائید. شرکت ها متعددی در کشور ایران وجود دارا‌هستند که به راحتی می‌توانید نشانی دامنه تارنما تان را از روش آن‌ها به تثبیت برسانید. فرقی نمی نماید دامین میان المللی مثل .com و .org یا این که .net می‌خواهید یا این که دامین ملی .ir با اعتنا به نیاز خودتان می‌توانید تعیین خویش را انجام دهید و از روش شرکتهای واسط مثل سرزمین اینترنت هاست دامنه خویش را تهیه و تنظیم فرمائید و به تثبیت جهانی برسانید.

 

مرحله دوم : گزینش صاحبخانه و خرید هاست
بعداز خرید دامنه نوبت به گزینش یک صاحب خانه خوب برای فعال‌ساز‌ی وبسایت تان می‌رسد. فضای میزبانی یا این که به عبارتی هاست، فضایی منحصر به فرد برای شما در وب میباشد که فولدر های مرتبط با وبسایت تان روی آن بار گذاری و حفظ می‌شود. صحیح مثل سیستم خودتان یک کامپیوتر دارنده هارد میباشد که فقط فرقش با سیستم تان این میباشد که مدام پر‌نور میباشد و به وب متصل میباشد تا تارنما شما مدام به مخاطبان تان نشان داده شود.

برای خرید هاست هم موسسه ها متعددی در کشور‌ایران جانور میباشند که میتوانید از روش آنان مبادرت به خرید هاست نمائید. نکات مهمی که در خرید هاست می بایست به آنان اعتنا فرمائید این میباشد که مسلما شرکتی مطمئن و دارای اعتبار را گزینش فرمائید، هاست کیفیت بالا و آپ تایم بالا ارائه دهد، سرعت هاست بالا باشد، از حیث فنی مشکلی نداشته باشد و از تمامی مهمتر پشتیبانی خوب و ماهر داشته باشد.

همت نمائید خرید هاست و دامنه خویش را از یک کمپانی انجام دهید. درصورتی که هاست و دامنه تان از یک کمپانی باشند بهتر میباشد. و دردسر کمتری در آینده خواهید داشت.

هاست ها دو جور می باشند هاست ویندوز و لینوکس که اکثر ما از هاست لینوکس بایستی به کارگیری کنیم. زیرا به احتمال زیاد از سیستم های تارنما ساز مثل وردپرس که بر اساس لهجه های برنامه نویسی php,html,css می باشند به کار گیری خوا هیم کرد. هاست ویندوز به آن رخ کاربردی ندارد! زیرا تارنما هایی که بر مبنا asp باشند معدود می‌باشند و از این به آن گاه هم اکثر تارنما ها با گویش php نوشته می‌شوند که تنها روی هاست های لینوکس قابل فعال‌ساز‌ی می باشند.


  • آخرین ویرایش:چهارشنبه 6 آذر 1398
نظرات()   
   


اهمیت طراحی وب دو زبانه و چندین زبانه
 

طراحی وب سایت دو زبانه یک کدام از اقدامات بسیار مهم در بازاریابی اینترنتی است، در شرایطی که که کمپانی یا این که سازمان شما اهدافی در سمت فروش و تعامل در میان المللی داراست و با مخاطبین غیرفارسی لهجه در رابطه میباشد وب سایت شما میبایست برای مخاطبین فرنگی قابل شعور باشد.
 

سرویس ها ساخت سایت دو زبانه و یک سری زبانه
: امروزه وب سایت مهمترین و کارکشته ترین ابزار بازاریابی به شمار می رود که میتواند کسب و فعالیت شما‌را متحول نماید، حالا در شرایطی که تارنما شما به صورتچند زبانه پباده سازی گردیده باشد این ابزار بازاریابی قدرتمندتر گردیده و سازمان یا این که کمپانی شما‌را فرا خیس از محدودیت ها هدایت خواهد کرد. به این ترتیب شما ارتباطات در میان المللی خویش را میتوانید مقدمه کرده و یا این که توسعه دهید و تولیدها یا این که سرویس ها خویش را به هر کجای عالم عرضه فرمائید.

 طراحی وب سایت چندین زبانه در زیردامنه یا این که زیرشاخه
یکی‌از موردها مهمی که در طراحی وب تعدادی زبانه می‌بایست آیتم تصمیم‌گیری قرار گیرد مسیر تارنما دو زبانه میباشد. سایتهای تعدادی زبانه را می قدرت در ساب دامین یا این که ساب دایرکتوری فعال‌سازی کرد. که هر مورد از آن‌ها مزایا و معایبی دارا‌هستند( برای تصمیم گیری در این زمینه میتوانید از مشورت مجانی کارشناسان وینت سود مند شوید و یا این که این مقاله را مطالعه کنید. )

هرمورد از طریق‌های فوق ممکن میباشد مزایا و معایبی داشته باشد. مهمترین عاملی که ممکن میباشد درین مسیر گزینه دقت قرار گیرد، اثر زیردامنه یا این که زیرشاخه در بهینه سازی تارنما میباشد. بعضا بررسی‌ها نشان داده که قرارگیری وب سایت در زیرشاخه اثرات مثبتی روی بهبود مقام وبسایت و باصرفه‌سازی موتور کاوش در ادامه دارااست.

هزینه ساخت وب سایت دو زبانه
با دقت به تفاوت در طریق‌های چندین زبانه کردن سیستم‌های رئیس محتوا و یا این که به کار گیری از لهجه‌های برنامه‌نویسی برای طراحی وب تعدادی زبانه، ارزش دقیقی برای این فعالیت نیست. در اکثر زمان ها مورد ها نزدیک به ۱۵ تا ۲۰ درصد به ازای هر گویش طولانی تر به بها ساخت وب سایت تک زبانه افزوده می شود.

یکی‌از عواملی که در انتخاب بها افزودن لهجه تازه موثر میباشد، منطبق جهت نوشتار لهجه نو با لهجه‌های قبل میباشد. مثلا افزودن گویش عربی به سایتی که با لهجه فارسی پباده سازی شده‌است، معدود‌هزینه‌خیس از افزودن لهجه انگلیسی خواهد بود زیرا جهت نوشتار این دو گویش هر دو از راست به چپ میباشد و تغییرات قالب تارنما دست‌کم ممکن خواهد بود.


  • آخرین ویرایش:دوشنبه 4 آذر 1398
نظرات()   
   


برای اینکه بتوانید آمار بازدید وب سایت خویش را ارتقا دهید و منجر پیشرفت کسب و فعالیت خویش گردید  بایستی نکاتی را در ساخت سایت رعایت فرمایید. برای صرفه جویی در هزینه و خودداری از خطاها احتمالی که در ساخت وب سایت پیش میاید و هم چنین صرفه جویی در طول و ارتقاء توجه به موارد ذیل می بایست اعتنا کرد. این نکات علاوه بر تاثیر خیر و خوبی که بر طراحی وب سایت دارا هستند بر seo وبسایت نیز تاثیر میگذارند زیرا مدیران گوگل برنامه هایی را اجرایی می‌کنند تا بتوانند استفاده کننده پسند بودن یک تارنما را از حیث ظواهر بازبینی کنند.


فونت

اندازه فونت ها را محدود فرمائید. یکی‌از شایسته ترین رویکرد ها برای این که نشان دهید که طراحی وب شما بسیار ابتدایی صورت گرفته، آن میباشد که اندازه فونت های متن‌ها درون وبسایت را مکرراً عوض نمائید.

ولی این ناممکن وجود ندارد، شما می‌توانید از هزاران اندازه فونت به کار گیری نمایید. ولی استعمال از 2 و یا این که حداکثر 3 سایز گوناگون فونت و محدود کردن اندازه متن‌ها وبسایت به آن سایز ها، تلاوت مطالب وبسایت را سهل وآسان خیس و طراحی سایت شمارا ماهر خیس نشان می‌دهد.
در ساخت وب سایت خویش برای هدینگ ها از فونت Serif و برای متن ها باطن تارنما از Sans-Serif به کارگیری نمایید. فونت های Sans-Serif برای مطالعه متن‌ها در صفحه های وب بسیار شل خیس از فونت های دیگر میباشند.

کارایی نمایید که از فونت هایی همچون Arial، Tahoma در وبسایت خویش استعمال نمایید چون چنین فونت هایی در اکثر رایانه های عالم وجود دارا‌هستند و یوزرها برای مشاهده وب سایت خویش به ایراد بر نخواهند خورد. سایز محتوای تارنما بسیار مهم میباشد چون نباید خیر زیاد پهناور و خیر زیاد کوچک باشد. اکثر سایز نوشته های خویش را یکنواخت تعیین فرمائید که یوزرها برای مشاهده ساید به ایراد بر نخورند.گرافیک
یک پباده سازی ماهر تارنما اعتبار کسب و کارتان را دوچندان خواهد کرد. در حالتی که به همه وبسایت های برنده عالم خصوصی بزنید مطمئن خواهید شد که گرافیک بی آلایش و دیدنی اما ماهر در همه وب سایت ها گویای این دعوا میباشد. پباده سازی کیفیت خوب و حجم بالا را فدای دیدنی بودن آن نکنید. چون یوزرها وبسایت ها درپی زود بازشدن صفحه ها می‌باشند. از دور نما هایی که حواس یوزرها را پرت می نماید استعمال نکنید و اضافه به تاءمل جذب استفاده کننده تارنما خویش جهت معرفی کسب و کارتان باشید.

مدام از گرافیک هایی به کار گیری فرمایید که با محتوای شما تناسب و هماهنگی داشته باشد. از تصاویر و گرافیک هایی به کارگیری نمایید که به متن ها، محتوا، مطالب و مورد کاری شما دارای ربط باشد. تصاویر و گرافیک های پباده سازی گردیده، از عناصری می باشند که ساخت وب سایت شمارا تشکیل می‌دهند و میتوانند محتوای شما‌را به نیکی شرح داده و به اکران در بیاورند، که‌این به تفهیم و فهم و شعور بهتر محتوا و مطالب درون وب سایت، بسیار امداد مینماید.

دراین باره می بایست بگوییم که \"کوچک تصور کنید\" یعنی حدود 10 تا 12 کیلو بایت برای هر تصویر. عملکرد فرمایید در ساخت سایت خویش از تصاویر معدود حجم و کوچک به کارگیری نمائید تا سرعت بارگذاری شدن برگه ذیل نیاید. تصاویر پهناور، یک کدام از بزرگترین عوارض تحت وارد شدن سرعت بار گذاری شدن کاغذ میباشد. با سرعت بخشیدن به بار گذاری شدن یک وب سایت می اقتدار اثرت مثبت آن را بر ارتقاء بازدی و سئوی آن مشاهده کرد.


  • آخرین ویرایش:یکشنبه 3 آذر 1398
نظرات()   
   


زمان روزگار دامنه‌های خریداری‌گردیده یکساله میباشد و بعداز آن بایستی تمدید شود
لازم میباشد بدانید که خرید دامنه به طور سالیانه میباشد. این یعنی وقتی که شما یک دامنه با هر پسوندی را تثبیت می کنید، برای مقطع دوران مشخصی این فعالیت را انجام می‌دهید. یعنی به عنوان مثالً برای یک‌سال یا این که یک‌سری سال آن را خواهید داشت و بعد از سپری شد این زمان، در شرایطی‌که مجدد آن را تمدید نکنید، بقیه افراد می توانند این دامنه را برای خویش تصاحب نمایند. مراد ما از یک سری سال این میباشد که بعضا از دامنه‌ها ممکن میباشد 5 ساله هم ارائه شوند که هزینه 5 سال آن از شما اخذ میگردد و تا 5 سال نیازی به تمدید آن ندارید.

یک نکته حائض اهمیت، شاید شما هم در مقاله‌ها گوناگون چشم باشید که گاهاً از URL برای اشاره به نشانی یک سایت مستعمل باشد و در حال حاضر این سوال برایتان اتفاق افتاده میباشد که Domain با URL چه تفاوتی دارااست؟ اذن بدهید تمامی چیز را معمولی نگه داریم و توضیحات را پیچیده نکنیم. دامنه یا این که دامین در واقع نشانی ورقه اصلی اینترنت‌وب سایت شما می‌باشند و هیچ کاراکتر و نماد مازاد در انتهای پسوند آن قرار نمی‌گیرد. البته URL به تمام مشتقات یک اسم دامنه گفته می شود. برای مثال google.com اسم دامنه وبسایت گوگل میباشد و بافی صفحه های تارنما ما دارنده نشانی URL ای مانند http://www.google.com/gmail یا این که http://www.google.com/contact  می باشند. در غایت می بایست این را بدانید که هر کاغذ اینترنتی دارنده یک نشانی میباشد. ورقه اصلی یک اینترنت‌تارنما تنها خویش دامنه میباشد و صفحه های دیگر آن، هرکدام دارنده یک URL منحصر میباشند.

 


هاست موردنظر چقدر هزینه دارااست؟
در طراحی وب مخصوص، تعرفه فضای صاحبخانه موردنظر به محتویات و مدل تارنما شما بستگی داراست. پلن نخستین هاستینگ معمولاً از 100 مگابایت سالیانه استارت می‌گردد و هزینه آن دربین نسبتاًً معدود میباشد. درین دسته خدمت‌های میزبانی اینترنت، هاست شما قابل ارتقاء میباشد و شما می‌توانید در فیس نیاز، حجم هاست خویش را ارتقا دهید. مثلا در‌صورتی‌که نیاز دارید فولدر های زیادی بر روی تارنما خویش قرار دهید، بهتر میباشد فضای هاست خویش را ارتقاء دهید. بدین ترتیب ممکن میباشد برای ارتقاء هاست وبسایت خویش از 100 مگابایت به 5 گیگابایت مبلغ بیشتری را می بایست بپردازید.

 پباده سازی قالب وب سایت
شاید تا یک سری سال پیش می‌توانستید با پرداخت 300 تا 500 هزار تومان، از یک طراح تارنما بخواهید قالبی قشنگ و بی آلایش را برای سیستم رئیس محتوای وردپرس یا این که جوملا پباده سازی نماید. متاسفانه آن روزگار به رمز آمد و امروزه دیگر کمتر طراح سایتی پیدا میگردد که با این مبلغ حتی یک تارنما با قالب مهیا برای شما پباده سازی نماید. فعلا یک طراح تارنما خوب، برای پباده سازی یک قالب معمولی و کاربردی در شایسته ترین موقعیت مبلغ بالای یک میلیون تومان را اخذ می‌نماید.

در اینجا برای بعضا از اشخاص سوال پیش میاید چرا نباید از قالب های بدون پول وردپرس یا این که جوملا به کار گیری نمایند؟ در جواب می بایست بگوییم که شما میتوانید از این قالب‌های بدون پول استعمال فرمائید، البته بایستی دقت داشته باشید بخش اعظمی از قالب‌های بدون‌پول جانور برای وردپرس نیاز به فارسی‌سازی دارا‌هستند که هزینه انجام آن نسبتاًً با پباده سازی یک قالب منحصربه‌فرد برابری می نماید.


  • آخرین ویرایش:-
نظرات()   
   
آخرین پست ها

طراحی سایت شبیه باما..........دوشنبه 11 فروردین 1399

8 نوع متفاوت از وب سایت ها و نحوه ی طراحی آن ها ( قسمت پنجم )..........یکشنبه 10 فروردین 1399

به ایده های پباده سازی وبسایت..........پنجشنبه 7 فروردین 1399

اهمیت درج لوگو در شبکه های اجتماعی..........سه شنبه 5 فروردین 1399

انواع وب سایت های اینترنتی کدام ها هستند ؟..........پنجشنبه 22 اسفند 1398

:رونمایی کاسپراسکای از سیستم عامل اختصاصی اش..........چهارشنبه 21 اسفند 1398

محدود سازی دسترسی به فایل ها راهکاری برای افزایش امنیت سایت..........سه شنبه 20 اسفند 1398

API در اتصال نرم افزار اندروید به سرور..........یکشنبه 18 اسفند 1398

مقایسه وردپرس با جوملا و دروپال..........یکشنبه 11 اسفند 1398

وردپرس دات کام ..........یکشنبه 11 اسفند 1398

وب سایت ریسپانسیو یا این که واکنشگرا ..........پنجشنبه 8 اسفند 1398

ضرورت و اهمیت طراحی سایت حرفه ای..........دوشنبه 30 دی 1398

بلاگ یا وبسایت برای سئو..........چهارشنبه 25 دی 1398

Wordfence Security چیست؟..........دوشنبه 23 دی 1398

برنامه نویسی فرانت اند چه می باشد؟..........دوشنبه 16 دی 1398

همه پستها

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic